Jump to content
Dogomania

saJo

Members
  • Posts

    4837
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by saJo

  1. saJo

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar'] może jednak się pospieszylismy, ale juz sie stalo[/quote] wykastrowac mozna go w kazdym momencie...
  2. druadan Generalnie nie lubie podawac "sposobow" leczenia na przykladzie jednego swojego psa. 1,5 roku temu odeszla moja suczka, mix podobny do podhalana. Miala nowotwor kosci. Gdy miala zrobione pierwsze rtg widac bylo tylko lize w okolicy kolana. Gdy miesiac pozniej zrobilismy rtg juz prawie nie miala kosci piszczelowej, lekarz amputujacy jej noge przecial kosc skalpelem. Nowotwor kosci jest zwykle bardzo zlosliwym nowotworem, pomimo wysokiej amputacji suka przezyla w zdrowiu 2 miesiace. Potem jej stan zaczal sie pogarszac i pomoglismy jej odejsc po kolejnym miesiacu. Odeszla po niespelna 6 miesiacach od pierwszych objawow. Czasami zalowalalm, ze zdecydowalam sie na amputacje, dwa tygodnie rekonwalestencji po operacji, mogla spedzic biegajac sobie po podworku, byla bardzo sprawna, bez problemu sama wskakiwala do samochodu. Ale ona tej lapy juz nie uzywala i tylko jej przeszkadzala, wiec moze lepiej, ze zostala amputowana. Ale moja suka stracila tylna lape, dla psa jest to o wiele leprza sytuacja niz brak przedniej lapy, nie byla tak duza jak Twoj pies i miala ogromna chec zycia, pomimo choroby byla wesola, chetnie biegala, bawila sie z pozostalymi psami. Za dwa tygodnie byc moze nie bedzie juz sensu leczyc, a psiak swoje przejdzie. Ja wiem, ze zrobisz to, co dla Twojego piecha bedzie najleprze. Wiec zastanow sie, jak najlepieuj wykorzystac ten czas, ktory Wam zostal. Czy cieszyc sie chwila, czy probowac wydluzyc ten czas.
  3. saJo

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Flaire']To ja już nic nie rozumiem - na jakiej podstawie ta hodowla jest "bardzo dobra" jeśli to są jej pierwsze szczeniaki? Tym bardziej powinno im zależeć na tym, żeby wiedzieć, czy zaczynają od wnętra. :roll:[/quote] Chyba chodzilo, ze to pierwsze szczeniaki tej suki, przynajmnije ja tak to zrozumialam. Alcazar, czyli jednak dobrze pisalam, dla ambicji wystawowych ryzykujesz zdrowie swojego psa. Gratuluje decyzji :angryy:
  4. [quote name='ada89']a mój robi wszystko jak kot mieszka z dwoma kotami... to troche jak scenka z mamutem i oposami z epoki lodowcowej 2 bo on ogolnie taki troche niegramotny jest :eviltong: inna sprawa, ze przyzwyczailam sie do mlodego belga a nie onka, a to generalnie zasadnicza roznica :evil_lol:
  5. ada89 Zmien srodek, nie czekaj, nie przy takiej pladze babeszji.Moze sproboj Advantix, ma inna substancje czynna niz Frontline.
  6. [quote name='ada89']nie kumam :cool1:[/quote] Mike to hodowca Gnojka. Generalnie jest troche podlamany miotem, w ktorym urodzil sie Whisky, ze mu nie wyszedl, bo dwa psy sa wystawiane i nawet odnosza sukcesty :evil_lol:
  7. saJo

    Wnętrostwo!!

    Flaire No niestety ja tez mam podobne odczucia i jakos trudno mi uwierzyc, ze nie bedzie w przyszlosci rozmnazany...skoro hodowca nie mysli o zdrowiu swojego szczeniaka, to akurat pomysli o zdrowiu szczeniat po nim.... Alcazar Zycze Twoejmu psu, zeby nie musial za kilka lat ladowac na stole przez twoj egoizm . Dla mnie jest to po prostu podle, egoistyczne zachowanie i z Waszej strony i ze strony hodowcy. KAZDEJ osobie powiedzialabym to samo....a gdyby ktos tlukl swojego psa to tez bys tlumaczyla, ze skoro inni bija, dlaczego ty nie masz bic?
  8. [quote name='ada89']ale Whisky piękny[/quote] Dobrze, ze tego Mike nie czyta :evil_lol:
  9. saJo

    Zawody 2007

    Magda i Saga A mozesz sie wczesniej dowiedziec na jakim torze beda biegac seniorzy? Bo Ksieciunio ma zakaz slalomwania, wiec wtedy dpadamy zupelnie. Ma tez zakaz wchodzenia na palisade, ale wtedy mozemy pobiec sobie w jumpingu, a agility rekreacyjnie obk palisady. Ja tylko powtorzylam to, o czym rozmawialas z Magda na seminarium, przepraszam za wprowadzenie w blad.
  10. saJo

    Wnętrostwo!!

    Alcazar To moze po prostu wytlumacz nam, po co sprowadzalas to jadro psu? Jadro wnetra, nawet w mosznie ma wiele wieksza tendencje do rakowacenia. Skoro kochasz swojego psa, to po co narazasz go na to? Po co zwiekszac ryzyko, ze pies dstanie raka?
  11. Aga i Eto JEsli te szczenieta sa jeszcze slepe najlepiej je uspic. Tylko nie traktujcie mnie, jak bezduszna osobe, jest wystarczajaco duzo szczeniat. Dajmy szanse ty, ktore juz wiedza co to zabawa, radsc, bieganie. A jesli sa juz takie wieksze, to zawiez do schronu, przecierz same nie zdadza sobie rady.
  12. saJo

    Wnętrostwo!!

    bosh, patrzysz i nie grzmisz :shake:
  13. JAkie on ma zajedwabiste uszy :loveu:
  14. bez przesady, nie jest tak zle :eviltong:
  15. [quote name='ayshe']ale o czym moj skarrrbie?morze polnocne wie gdzie jest?napewno musi byc nad zatoka helgolandzka:loveu: :loveu: .[/quote] :roll: :roll: :roll:
  16. [quote name='14ruda']Ale odpalisz cos za pomysł?:p :cool1: [/quote] Ja juz dawno wpadlam na ten pomysl i strasze tym swoich kursantow. Tylko...co ja ym z taka kasa robila :eviltong:
  17. [quote name='Aga i Eto']heheh, saJo .. a widziałaś na wątku obok jak to dziewczyny robią zakupy w hurtowni ? w hurtowni, w której zwykły zjadacz chleba nie może nic kupić ? mają swoje sposoby :diabloti:[/quote] Niedlugo tez bede niezwykly zjadacz chleba :eviltong: A tak na powaznie, to ja tyle kasy zaoszczedzilam leczac tam moje psy, ze az czasami mam wyrzuty sumienia, np. za amputacje nogi mojej suki zaplacilam 99 zl (w tym zabieg, jednostka krwii przetoczona po zabiegu, rtg szt 2, morfologia i biochemia krwii, plukanie stawu kolanowego-poczatkowo bylo podejrzenie ze to plyn w stawie). Nie mwiac juz o tym, ze takie badania jak usg, ekg czy echo mam gratis. Wszystko fajnie, jeszcze tylko zebym nie musiala ogladac fotek do gory nogami to bylby luzik...poza tym, zdjecie jest chyba krzywe, zrob fotke calej fotki.
  18. [quote name='14ruda']saJo-zeta dla szkoleniowca.musisz zbierać na nagródki:):cool1: [/quote] Nawet po odliczeniu kasiory na ngrodki bylabym bogata :eviltong:
  19. [quote name='14ruda']Kursantów trza uczyc na smakole.Za każde dobrze zakomunikowane ćwiczenie psu-browar:eviltong: ;)[/quote] A za kazde zle, 1 gr dla instruktora. Bylabym bogata :diabloti:
  20. [quote name='mch']ale u wetów czy w sklepach zoo za arthroflex np zaplacisz duzo wiecej niz w necie , u mnie w sklepie zoo 250 ml kosztuje 90zł , a w necie za 500 ml zaplacilam 120. z canivitonem tez jest pewnie podobnie . Zalezy kto kupuje :eviltong: Chociaz fakt, ze nie uczciwie kupowac dla kogos liczac na znizke dla studenta wet.....wiec cofam swoja propozycje, sorry. Tzn. moge kupic, ale w normalnej cenie (chociaz nie wiem ile jest ta normalna cena)
  21. W tym czasie to moze i ja bede, wiec Ci zaprwadze gdzie trzeba. Sluchaj, a moze daj mu jakis rimadyl? Zeby sie chlopak nie meczyl...jesli to te stawy, to i tak trzeba by mu dac cos przeciwzapalnego.
  22. [quote name='Aga i Eto'][b]wychowane[/b] ;) ale wymskło mu się :eviltong:[/quote] :evil_lol: grunt to zaprezentowac swoje psy, gdy sa zmeczone po treningu :evil_lol:
  23. Jak chcesz zlapac specjaliste, to musisz byc przed 13:00, teoretycznie sa do 14:00, ale to teoretycznie. Po 15:00 mozesz zlapac tylko jednego chirurga, jesli akurat bedzie mial dyzur na poli, ale wtedy bedziesz musiala jechac gdzies na miasto cyknac fotke, najlepiej chyba wtedy wybrac sie na lubelska. W spawach ortopedycznych on jest taki...sredni. No zadna rewelacja, ale goopot raczej tez nie gada. Ludzie, ktorzy sie naprade znaja na ortopedi psow(czyli prof Adamiak lub Nowicki) siedza gora do 14:00, przy czym prof Adamiak jest tylko w niektore dni (ale dla mnie to jest czarna magia, w ktore, podobno wtorki). Ten srodek mu nie zaszkodzi, spokojnie mozesz podawac. W niektorych sklepach internetowych jest artroflex, ale pewnie strasznie drogi. Ewentualnie Canivition. Jak chcesz, to moge ci kupic cos i wyslac poczta, ale musisz sie decydowac szybko, bo jestem w olsztynie tylko do jutra do ok 14:00.
  24. Aga i Eto Ja Ci nie pomoge, mam zepsute auto, do tego trzy egzaminy w cagu najblizszych 8 dni i wyjazd do wawy z brandy na zabieg. Stare zdjecie niewiele da, trzeba zrobic nowe. Mysl, czy nie wykombinujesz teraz wolnego, ale bedziesz musiala sie z Lwem sama umowic, moge ci wyslac nr kom do niego. Albo teraz zrobic fotke, a potem umawiac sie na zabieg, ale to s dwa znieczulenia (tzn. raz goopi jas i raz znieczulenie) No sama musisz podjac decyzje jak to rozwiazac. Jeszcze jest opcja, zeby zrobic fotke u was i przeslac ja tutaj do obejrzenia, ale bez psa to diagnozowanie jest troche nie teges.
  25. Ciekawe co to za niewychowane qndle byly :shake:
×
×
  • Create New...