-
Posts
4837 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by saJo
-
A po co od razu ladowac antybiotyk w psa? Nie lepiej po prostu zrobic glodowke 24 godz??
-
Ale dostalam komplement :oops: Wyskoczylam z psiurami na szybkie siku miedzy bloki, a tu pech chcial, ze im sie qpac zachcialo, a ja bez woreczkow. Najpierw jeden, potem drugi. No tyle stalismy, ze az pan z balkonu nas zagadal, czy ten owczarek ma rodowod. Jak powiedzialam, ze obydwa maja to facet :crazyeye: ale nie wciskal mi, ze on sie na psach zna, i ten drugi to qndel, tylko spytam sie zaciekawioy jaka to rasa. Na koniec powiedzial, ze mam ladne psy. No to lecem do domciu, po reklamoweczke. Normlanie to pewnie bym olala i nie chcialoby mi sie wracac :oops: , ale psy sie wyqpaly akurat pod jego balkonem. Zbieram to co trzeba, qndle czekaja na siad, zostan, a tu nagle slysze : "nie wierze!! Normalnie nie wierze oczom!! Nie dosc ze ladna, zgrabna dziewczyna (akurat wrocilam z egzaminu i bylam elegancko ubrana, a nie jak jakis wsiur :evil_lol:), z ladnymi psa, to jeszcze dobrze wychowana. Prosze pogratulowac rodzicom takiej corki. Az sie :oops: co mi sie zadko zdarza.
-
[quote name='KOT I MYSZ']ja w piatek postawiłam na podłodze torbę z wędzonym ścięgnem...po chwili ...juz było w obróbce razem z folią:-o ...przeca to mojeee:roll:[/quote] Qndle wiedza, ze samemu brac nie wolno :mad: ale o wsadzaniu nosow do reklamowek i rozrywanie ich (reklamowkek) na strzepy nikt nic nie mowil :p
-
II Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Agility-2 maja Bydgoszcz
saJo replied to Magda i Saga's topic in Zawody
A w zerowkach tez obowiazuja ksiazeczki?? Tak dla pewnosci pytam, bo teraz to nigdy nic nie wiadomo... -
[quote name='KOT I MYSZ']saJo:evil_lol: rarytasik ..skosztowałaś:cool3:?chyba nie zrobiłaś kudłatemu przykrośći:roll: :evil_lol:[/quote] Jasssssssssne, ja prezentow nie odbieram, dalam mu, to jego :eviltong:
-
[quote name='ayshe']wiecie ze klikanie slowem nie jest ortodoksyjnym klikaniem i mozemy miec na watek najazd klikerowcow?:cool3: :lol: [/quote] Wiemy :diabloti:
-
U mnie psy maja OK na zakonczenie danego cwiczenia, czyli np. ide z Gnojkim przy nodze, OK puszczam zabawke spod pachy. Robie zostan, odchodze, wracam i w polowie drogi rzucam zabawke za psa ze slowem OK. Gnojek lezy przy rekawie, jak jest spokojny (ma problemy z wyciszaniem), OK, moze wziasc rekaw i pobiec do pozoranta. Kiedys uzywalam slowa DOBRzE, ale bylo za dlugie, czasami nie zdarzylam i pies np zmienil pozycje, a ja go za to nagrodzilam.
-
[quote name='ada89'][IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/smiech.gif[/IMG][/quote] :icon_roc:
-
Jestem wprost oaza spokoju :cool1:
-
[quote name='Boidae']Podejrzewam iż niechcielibyśmy jej poznać :razz::diabloti:[/quote] Dlaczego tak sadzisz :razz: :diabloti:
-
Wlasnie dostalam do luzka obrzydliwa, obsliniona, wymemlana kosc :roll:
-
[quote name='Boidae']Wyszla najaw prawdziwa twarz sajo :diabloti:[/quote] :diabloti: Moja prawdziwa twarz niewiele osob zna :diabloti:
-
[quote name='ayshe']:cooldevi: :roflt: :roflt: saJo wywozisz ade za miasto i zostawiasz?:roflt: :roflt: zaplulam sie kawa...aaaaaa[/quote] Wywoze, ale nie zstawiam :eviltong: To ona nas zostawila i se poszla :eviltong: A my biede rzuczki musielismy sami wracac......autkiem :evil_lol:
-
Ojjjjjj tam, 20 miut spacerku przez las, toz to sama przyjemnosc w taka pogode :eviltong: Ale na plywanie umowimy sie nad jeziorkiem, bo do rzeki jest gorsze wejscie, watpie zeby Ramzes poki co tam wszedl.
-
[quote name='KOT I MYSZ'] jak Ci się ten klikerek sprawdza:cool3: [/quote] Generalnie mnie ta metoda nie zachwyca, ale...co kto lubi. Zwolennicy klikera twierdza, ze dzieki temu latwiej, precyzyniej mozna zaznaczyc pozadane zachowanie. Ja stsuje "klik" w postaci slowa OK. Oznacza ono dla moich psow, ze to jest wlasnie pozadane zachowanie i moga wziasc nagrode, ktora jest nie tylko jedzenie (wiem, ze klikajac tez nie trzeba nagradzac tylko zarciem, ale wiekszosc znanych mi klikerowcow wlasnie tak nagradza), ale takze rzut pilka, lub mozliwosc pobiegniecia do pozoranta. Cwiczac z psem, musze miec w reku smycz, czasami zabawke, a gdzie mam miec kliker? Jak wtedy mam zdarzyc z precyzyjnym kliknieciem? W niektorych sytuacjach i bez klikera brakuje mi rak. A OK moge powiedziec zawsze i wszedzie, nie potrzeuje do tego trzeciej reki itp. itd. Uzywam klikera, bo niektorzy moi kursanci chca uzywac tego sprzetu, a zawsze nowa metode sprawdzam na swoich psach. Mysle, ze dla niedoswiadczonych osob, kliker jest bardzo przydatnym narzedziem, z pewnoscia nie zrobi psu krzzywdy, z pewnoscia do nauki niektorych rzecy jest bardzo dobry, do zaznaczania zachowan itp. Mnie osobiscie nie zachwyca, ot. narzedzie szkoleniowe jak kazde inne.
-
[quote name='Behemot']Evela1994, czytałam w Twoich postach, że planowałaś zakup również husky'ego, labka i cziłki. Niesamowity rozrzut zainteresowań :cool3:[/quote] Jeszcze byla opcja ONka i tervika :cool3:
-
II Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Agility-2 maja Bydgoszcz
saJo replied to Magda i Saga's topic in Zawody
No to niestety Ksieciunio nie poskacze :( No nic, albo pojedzie z nami kibicowac, albo poszwenda sie z moim kolega po lesie. A w razie gdybym zabrala go jednak ze soba, bedziemy mogli pobiec w zerowkach poza konkurencja? -
[quote name='ada89']tyle że to by musiało być gdzieś na terenie olsztyna [/quote] W Olsztynie tak malo jezior ze nie wiem czy to sie uda :evil_lol:
-
[quote name='ada89']męczy się szybciej[/quote] Bo po prostu nie ma kondycji. Spoko, nadrobi :diabloti:
-
Bardzo dobre jest plywanie, bo nie obciaza stawow, ale ladnie rozwija umiesnienie, super tez wplywa na rozowj ukladu oddechowo-krwionosnego. Moze sproboj rzucac mu pilke do wody, wrzucaj tak, zeby wyladowala tuz za miejscem, za ktorym na grunt, zeby musial doslownie przeplynac pol metra w obie strony. Jest tez opcja wybrania se na spacer z moimi qndlami i Renaty, wszystkie maja bzika na punkcie wody i plywania (no poza saba, ktora z politowaniem patrzy na ich wyglupy i idzie sobie wtedy na wachania itp. szczesliwa, ze nikt jej nie taranuje :evil_lol:) moze wleci za ktoryms do wody. Jak raz poplynie i nie bedzie mial z tym zwiazanych przykrych skojarzen, to bedzie plywal.
-
Kupilam dzis kosci wolowe. Psy zezarly sniadnie i biegiem do reklamowek z mina: "pancia, no przecierz wiemy ze to dla nas :cool1:dawaj :mad:" Ps. oczywiscie nie wpsomne, ze mialam soboe kupic jedzonko na ten tydzien, a mialam ze soba tylko 10 zl, z czego 6 wydalam na kosci....
-
No ale od jakiegos czasu jest dobrze (tzn nie ma obawow ubocznych, tak jak na tych lekach, ktore mieliscie zaraz po gastroskopi), wiec pracuj, pracuj. Plywac zacznijcie, to super sprawa na kondycje u psa. My juz zaczelismy sezon kapielowy :) I zrob mu rtg stawow jakos przy okazji.
-
II Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Agility-2 maja Bydgoszcz
saJo replied to Magda i Saga's topic in Zawody
Magda i Saga Mozesz sie dowiedziec co z tymi weteranami? Czy beda wszystkie przeszkody? Od tego zaley czy bede mogla zglosic Bols, dlatego chcialabym wiedziec wczesniej, bo jak wiesz, bede miala ze soba jednego psa "ekstra" ze soba. Jesli nie ma startowac, to byc moze zostawie go u kolegi, ale on musi wiediec wczesniej. -
Ale to ma byc 10-15 metrowa linka, ktora mozesz zlapac, jesli pies wypatrzy rowerzyste itp., a nie krotka smycz. Czy pies musi biegac po pilke/patyk/gryzak na 50 metrow? Czy nie moze biegac na odleglosc 10 metrow? Mecz go praca, cwiczenie posluszenstwa na przemian z aportowaniem, kaz aportowac pod gorke, robi sie coraz cieplej, ale jeszcze bez upalow, idealna pgoda na wycieczki rowerowe, moze masz jakies fajne jeziorko lub rzzeke, gdzie pies moze plywac? Niedlugo temp wody powinna byc wystarczajaca (my juz zaczelismy plywanie, ale moje psy maja troche leprza izolacje niz dobek)? Sposobow jest mnostwo, trzeba tylko sprobowac.