przeczytałam wątek na psachw potrzebie i jestem zdruzgotana.
Widziałam parę razy tego psa na spacerze w parku-zawsze w kagańcu i na krótkiej smyczy.
Zapewne ujawnił się charakter dominujący u dojrzałego samca tej rasy,brak socjalizacji i być może zaniedbania w wychowaniu ale takiego obrotu rzeczy można się spodziewać przy żle prowadzonych psach z silną cechą dominacji lub co być może tutaj występuję lękliwych(za tym może przemawiać strachliwa reakcja na strzał).To nie jest rasa psów ozdobnych i trzeba o tym wiedzieć decydując się na taką rasę-niech to może będzie przestrogą dla innych potencjalnych nieprzemyślanych właścicieli.
Poza tym pies anatomicznie jest bardzo ładny i mam wielką nadzieję,że znajdzie kochający dom.
Sama mam psa wielkiego dominanta ,agresywnego ale lata pracy,socjalizacja przyniosły swoje i jesT to mój najukochańszy pies,z wielkim sercem dla mnie,bezgranicznie wierny,gotowy bronić mnie zawsze i wszędzie,lecz niewłaściwie prowadzony napewno byłby kłopotliwym psem.
TRZYMAM KCIUKI ZA BAUCERONKA-TO TAKA PIĘKNA I MĄDRA RASA!