Jump to content
Dogomania

wiosna

Members
  • Posts

    3333
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wiosna

  1. a ja wyslkalam zaraz jak sie temat pojawil [w ten sam dzien] i jeszcze nic nie dostalam... ;//
  2. popatrz popatrz.. tajra wykapana.. ;pp :)) pewnie jest teraz bielutk ai puchata.. ;)) a moje dostay dzis fajne papu... mialam normalnie wene tworcza... dostaly karme wymieszana z tym calym glutowatym oblesnym siemieniem, z miesem i witaminkami ;)) fajnie to wygladao... i dziwnie sie na mnie patrzyli w TESCO jak kupowalam to ieso... jakbym miala sama siedziec i je wpierdzielac na surowo.. ;pp
  3. wiosna

    NOWE TWARZE

    bez wzgledu na wiek nasz czy psow ?? ;pp ;))) witam :))
  4. no.. to tu mozecie miec problem.. bo to chodzi o to.. ze albo se zrobicie patent z takiem.. ekhm.. powiedzmy drutem, ktory idzie od kierownicy i trzyma linke wysoko tak zeby sie nie wpatala w kolo [niektorzy maja taki patent przy wozku], albo do perfekcji [po to tylko zeby upadku abo czegos w tym stylu uniknac] opanowac jezdzenie z trzymaniem kierownicy jedna reka... a , no coz.. drugfa trzymac linke tak zeby sie nie wpataa.. albo mam jeszcze inny pomysl.. pogadajcie ze zsswoimi psami, ze nie macie jak mocowac linki jak one nie ciagna i bardzo je ladnie prosicie zeby ciagney caly czas.. ;pp [cos w rodzaju tak jak swinka babe mowila do owiec.. problem w tym ze my nie znamy hasla.. ;pp]
  5. uwazam ze zapinanie 2 psow do roweru to nie samobojstwo.. [moj kolega zapinal swego czasu 5.... i zyje..] ja zapinam 2 bez problemu, zwlaszcza jesi nie jest to naprawde dobry lider, pieski raczej nie zrobia Ci krzywdy. zapinaj je mniej wiecej tak: do ramy roweru przymocuj linke z amortyzatorem, na od ok 3m, ta linka na koncu powinna sie 'rozdwajac' - tak jak mniej wiecej litera Y. do tego przypinasz szelki psiakow, mopzesz jeszcze spiac krotka linka albo samym karabinkiem obroze - wtedy psy beda szly w miare blisko siebie i powinny byc mniejsze problemy przy zakretach.. mozesz poprosic kogos ew. zeby przytrzymal Ci psiaki przy starcie - bo wtedy chgyba najczesciej one sie obracaja, kreca i placza. no.. to zycze powodzenia.. 2 psy to juz taki maly zaprzeg... ;)) aha.. i trzymaj sie ;pp :))))
  6. hiii... jeszcze tydzien.. ;)))) i 'moja rodzina' sie powiekszy... ;)))))
  7. wiosna

    Śniadanko

    hehe.. moje tez spiewaja.. i usmiechaja sie, i wogoe czasem strascnie komiczne sa.. fajnie jest jak sie Yoki bawi ze Svenem, bo Yokiemu sie nie chce i nie ma sily, a Sven po nim skacze i go gryzie i szarpie, pozniej kluska [Yoki] kladzie sie na pecy i tylko patrzy na mnie ['wez go ode mnie..."] albo zzaczyna uciekac i sie chowac pod biurkiem np.. albo gdzies indziej po katach.. ;)) a Svewnek i tak sie nauczy usmiechac i WAM pokazemy na zawodach ;ppp
  8. zyje zyje.. ae zawsze lezy. ja tam przezezdzam w zasadzie codziennie jak jade do psow i ta suczka ZAWSZE spi.. :( kiedys [przyjechala do mnie na trenigf, zapielam ja jej wlascicielce do roweru, ja mialam kilka zapiete do wozka i ona nawet nie wystartowala za psami.. !! wogolewe ja to nie interesowalo. wlascicielka puszcza ja bez smyczy i ona wogoe nawet nie biega, nie mowiac o uciekaniu.. ;(( to chyba jest taki wlasnie wyjatek jak przy huskich sa takie.. ;pp
  9. wiosna

    hod HUSCHUKCHU

    dzieki Wam baaardzo :))****
  10. hehe.. no moze ;)) ae jakbym miala suczke to mialby duuze szanse zostac tata ;))
  11. no.. to tu piszemy kto szuke rodzicow, rodzenstwa albo innej rodzinki swojego psa ;)) zaczne ja ;pp jak jktos ma/zna psiaki pokrewne, to pisac ;pp moje to tak: AXEL Bialy Platek, m: LUNA Snow, o:DRAGON Errot PRESTON Sedzinska Gorka, m: DIAMANTA [niepamietam] o: WAKIKI [nie pamietam] OLAF Kwiaty Sniegu, m: NETHE, o: JACKY Jasatope i te 'moje - nie moje": ADAFIR Dzikie Serca m: KOKA Grom Jowisza, o: DRAGON Errot BOSS Dzikie Serca, m: HILLA Sivudelek, o: MINUK [nie pamietam] KOKA Grom Jowisza, o: DRAGON Errot [matki nie pamietam] AKIKA Huschukchu [nie znam rodzicow] no. to jak znacie jakas ich rodzinke to czekam na info.. [no.. poza moze pokrewienstwem po dragonie bo to chyba wiekszosc.. ;p ppowszechnie wiadomo ze sie psiak naprodukowal.. ;pp] :)
  12. yyyhyyyy.. napiszcie mi jak sie dale to *** siemie.. bo moim sie zrobila brzydka siersc, i kupilam, i nie wiem jak robic.. ;(( ;pp
  13. a co to byl za amortyzator ?
  14. ehh.. tez mialam problemy z rodzinka, zreszta do dzisiaj mam.. musisz dac mu do zrozumienia ze nie moze wyc, ze to w najlepszym wypadku sie po prostu nie oplaca.. [w najgorszym moze bolec] - zaleznie od tego jak szybko musisz go uciszyc i jak zla jestes Ty i rodzinka.. niestety live is brutal...
  15. ehh.. te dzisiejsze huskie to grozne psy sa.. ;))
  16. kurde.. cudowny jest !! bardzo mi sie podoba ;))
  17. wlasnie... cos mam problemy ostatnio ze skladaniem jakichs porzadnych zdan ;pp
  18. ehh.. to polega na tym, ze taki pies ma wtedy jedyna okazje do wykorzystania swej [rozpierajacej go] energii. te psy bardziej chca biec, maja z tego wieksza radosc.. bardziej sie ciesza z treningu, bardziej sie na nim staraja. wtedy treningi staja sie ich zyciem. psiaki ktore maja duzo ruchu poza treningiem, spacerki, sa puszczane, bawia sie, uwazaja prace w zaprzegu za 'gorsza' od tej calej reszty.. [w sumie im sie nie dziwie - od zawsze zabawa byla przyjemniejsza od pracy] w sumie i jedni, i drudzy maja troche racji. ja uwazam ze jedno i drugie to przesada. powinno sie wyposrodkowac te obydwa sposoby chowu huskych. ani traktowac w opisany kilka postow wyzej sposob, ani tez jak psa ktorejs z 'normanych' ras... spotkalam sie u jednego z musherow z pogadem, ze 'huskie powinnas trzymac w kojcach, tak, ze jak wychodza na trening to sie ciesza, przebiegnie to 30 km i znow do kojca. wtedy to one biegaja!" ae nie uwazam zeby to bylo zbyt zdrowe podejscie. wiec zostawmy tym psom koniecznosc pracy, radosc z pracy, ale pamietajmy ze one kochaja ludzi tak samo jak bieganie [no ok.. jedne bardziej ludzi inne bardziej bieganie ;ppp] i potrzebuja kontaktu z czowiekiem. nie koniecznie musza to byc spacerki po 3 godz dziennie, mozna po prostu posiedziec z psami w kojcu.. ;) [jak nie tego maja i siedza same to naprawde szkoda psa.. wiem cos o tym.. :((( ]
  19. ehh.. na sa.. ;( tyle, ze wiekszosc huskych od poczatku trzymanych jak huskie zachowuja sie jak huskie.. [wiem, sa wyjatki z wyjatkow..] ale pies w odpowiednijm czasie nauczony chodzic na szelkach, nie trzaskany za ciagniecie, ogolnie.. traktowany jak huskyi NIE BEDACY tym jednym z nieicznych naprawde wynaturzonych huskow, ciagnie, sprawia mu to radosc... i nie trzeba mu tego kazac - trzeba mu to tylko UMOZLIWIC, zeby mogl robic to, co kocha, i tak jak kocha. [chodzi o to ze np sa psy wolniejsze i szybsze, i nie ma sensu ich zapinac razem, bo te szybsze nie beda mogly 'wykorzystac' swego taent\u, a te wolniejsze beda targane na lince przypietej do obrozy i szybko sie zniecheca... ]
  20. hee ;)) fajnie ;)) ja wlasnie zmienim te i bede miala logo z zaprzegiem ;p ;))
  21. dzieki ;) fotki bede robic na pewno, juz mam 2 filmy ;pp jeszcze 8 dni.. [no.. albo 9..] ;pp hiiii :)))
  22. ehh.. jak sie daje siemie ? bo to sie jakos gotowalo ale wlasnie nie pamietam jak i nie wiem.. ;pp i nie umiem znalezc tego.. wiem ze gdzies bylo ;pp ;)
  23. tez, znaczy zamiatam je. na zime byla tam sloma, bo psiaki byly w zeszlym roku golone i jeszcze siersc nie byla odrosnieta do konca.. maja tam tez dosc duzo siersci bo teraz sie lenia.. i siersc im zostawiam. maja miekko ;)) teraz ebde miala szczeniaczki, wiec musze jeszcze w tym tyg zrobic akcje sprzatania kojcow, zwlaszcza bude i kojec Akiki, dac jej duzo swiezej slomki.. ;)) juz sie nie moge doczekac ;)))0
×
×
  • Create New...