-
Posts
3333 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wiosna
-
wg regulaminu hodowca moze wydawac szczeniaki nie wczesniej niz po ukonczeniu 7 tygodni. wiec takiego hodowce mozesz ;pokazac zwiazkowi' - poniesie on odpowiedzialnosc za zlamanie regulaminu. wiec najwczesniej to 7 tyg, mozesz spokojnie wziasc pieska jako 2 - 2,5 miesiecznego, i nie bedzie to za pozno [szczeniak uczy sie duzo od matki w tym okresie].
-
ja ostatnio w zaiwaku uslyszalam niechcacy rozmowe jednego z hodowcow - nawet nie wiem jakiej rasy - z kobieta pracujaca w ZK. mowili, ze ojciec moze kryc corke, ale nie syn matke. wydaje mi sie dosyc glupie i niebezpieczne krycie w tak bliskim pokrewienstwie. Ale bardzo czesto krzyzuje sie psy ktore maja np. wspolnego dziadka, lub dziadek jednego to ojciec drugiego. Czasem kryje sie w pokrewienstwie po to, aby 'wyciagnac' dana ceche, ktora ten akurat reproduktor czy suka przekazuja. a niekiedy niestety tylko dla pieniedzy, co jest glupota i psuje rase.
-
hmm.. ja nie puszczan, bo pouciekaja, bo sie o nie boje. nie dlatego ze mi szkoda azjecy w lesie, chociaz po co maja ginac.. bardziej mi szkoda zwierzat zabijanych - jak bezsensownie - przez czlowieka.. to jest dopiero glupie i bez wyobrazni. ;/
-
hehehe ;)) nie martw sie ;)) ja jak bede miala kase to tez bede wystawiac ;pp wiec nie bedzie tak zle ;p :)))
-
no wiec ktos sie tam wybiera ?? moze zlocik we wroclawiu na wystawwie.. ? ;pp to jest 27-28.09 ;))
-
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
wiosna replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
no.. to przygotuj sie na zdobycie dla mnie tez jak sie da :)))) -
to wiec to zalezy od charakteru psa. wybierz po prostu najsilniejsze ze wszystkich Twoich i do lasu !!.. as jak im to nie bedzie pasowalo to zapinaj inaczej az bedzie all pasowalo. ja mam w zasadzie 2 takie psy - jeden faktycznie pasuje do zajecia wygladem - jest duzy, ciezki i masywny, a drugi jest taki 'normalny' - ani szczurek, ani czolg ;)) eksperymentuj po prostu. jak psiak bedzie biegal dobrze tzn ze on sie nadaje do tego. ile masz psow ? i dokladnie jakie ? z papierami ?
-
zaprzegi sklada sie raczej z psow jednej rasy. wiec razem biegaja malamuty z malamutami, husky z huskimi, grenlandy z granlandami itd... jeszcze pare lat temu, jak psow bylo w polsce malo mozna bylo sie spotkac z mieszanymi zaprzegami, ale raczej zapinanie psow w ten sposow nie ma sensu - one sie za bardzo roznia. husky to pies bardzo szybki, ciagnacy male ciezary na dlugich dystansach. malamut to pies ciezszy, wolniejszy, ale mogacy ciagnac duze ladunki. a chcesz zbudowac sobie zaprzeg ? czy czemu pytasz ?
-
ehh.. za pare lat mam nadziej eze naprawde powstanie huska wies, wiec Ci, co nie maja rodzicow- psiarzy beda mieli gdzie isc ;))
-
no ja ma psiakow tyle, a moje sa tylko 3... znaczy 'tylko' 3 to tez nie jest zle ;) z czego kupilam tylko jednego, dwa byly do oddania i je wzielam... i to niestety tez nie jest tak, ze jest kasa na psiaki na wszystko co by sie chcialo.. tyle ze cala w zasadzie kasa jaka mam idzie na nie.. no ale jak sie kocha to tak to juz jest.. ;)) ale i tak chcialabym wygrac w lotto i kupic chate, zeby miec psiaki kolo siebie caly czas, zeby nie siedzialy same, zrobic duze, porzadne kojce, kupic sanie i przyczepke zrobic, ehh.. chcialoby sie... ;//
-
a nie uwazacie, ze huska powinno sie kupowac ze wzgl na bieganie ?? nie na tytuly.. przeciez po 1 to ma byc pies zaprzegowy...
-
tez wlasnie jestem ciekawa ;) zadzwonie do niego, bto bedziemy wiedziec ;))
-
znaczy te obrozki maja ograniczone dlawienie.. ograbniczony zacisk ;)
-
ehh.. no ok.. teraz zostal stworzony temat off-topic wiec juz chyba nie bedzie :dyskusji" takiej jak ostatnio... ;)) a jak ktos chce sobie poczytac to znajdzie to gdzies ;)
-
wlasnie.. Ty teraz kupiles 3 psiaki ? :))
-
no mi chodzi o to, ze wzorzec jest niby jeden... a nie tyle wzorcow, ilu sedziow.. ;/
-
nom tak mam wlasnie te druty :) ale to glownie chyba na psychike opsiaka dziala ;))
-
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
wiosna replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
ehh basia basia... jak moglas.. ;pp ja bym zrtobila xero tego kubka i mialabym tez ;pp -
Czy macie świra na punkcie haszczaków ? (gadżety on-line)
wiosna replied to Agnieszka_'s topic in Siberian Husky
hehe pay, tez o tym myslalam. i tez mi sie nie udalo ;pp -
hmm. to fakt ze jest to kwestia upilnowania. moj znajomy daje syuczke jej poprzedniemu wlascicielowi na czas ciieczki, moje siedza normaknie w kojcach, biegaja osobno, tylko jak suczki puszczam to psy robia koncert.,, miaucza.. ;pp
-
jeden z moich wskakuje na jakies 3m okno.. a z kojca nie wyskakuje ;)
-
to jest wlasnie dlawiaca ;) wojtas: Jarek Rzidky to maszer z czech, mas kilkanascie psiakow, i sklep. my przywozimy od niego karme - ma dystrybucje. i on mieszka nie w cieszinie, tylko w takiej malej wsi - silherovice - jakies 15 km od przejscia w chalupkach. w cieszynie jest inny sklep - zaraz za przejsciem - tam tez jest ta karma.
-
z zawodami to chodzilo mi o to, zebyscie narazie pojezdzili poogladac, zobaczyc jak tyo wszystko dokladnie wyglada, bo trudno by bylo zostac 'ksiazkowym maszerem'.. co do wygody 2 mlodziutkich psow przy wozku - to jest to za duzo. do wozka mozna zapinac 2 dorosle psy. ale jesli one na jesien maja zaczac biegac, to - owszem - uciagna - ale moga sie zniechecic. narazie od mich nie wymagajcie za duzo, niech traktuja to jako zabawe ;) i radze Ci to, czego ja zaluje do dzis - ucz psiaka 'od pieluch' komend - zakretow, prosto, zostaw, zostan.. to sa podstawy, a jak ich brak to naprawde uprzykrza 'maszerowanie' ;) aha,.. i nigdy i pod zadnym pozorem nie traccie cierpliwosci do psiakow - z gory badz przygotowana, ze bedzie zle, ciezko.. najwyzej sie mile zdziwisz - satysfakcja bedzie jeszcze wieksza :) powodzenia !! ;))
-
masz racje, naknajbardziej. ale wydaje mi sie, ze u nas jest to problem nie do rozwiazania.. przeciez nie mozna zakazac malych wystaw, ew. trzebaby zmienic tyt. przyznawane na takich i takicxh wystawach. mosialby powstac np 'championat malych wystaw' i 'championat duzych wystaw' [wiem, nazwy nie specjalne, beznadziejne w sumie ale nie mam weny] .. ale to by trzeba cos pisac do ZK
-
hmm.. no wiec fajnie jest sie porownac do innych psiakow [znaczy swojego psa], al eprawda jest tak , ze czesto zdarza sie na wystawach przekupstwo.. niestety - cala polska.. ;( a przeciez tu mialo chodzic o dobro rasy, nie o zarobek dla danego wlasciciela... ehh.. no ale cuz.. ja uwazam ze mimo wszystko milo jest dostawac medal, chociaz ostatnio dostalismy braz na 3 psy w klasie.. ale to dlatego ze moj piesek na ringu bardzo chcial sie bawic, skakal, biegal,.. a na jakiejs wiekszej wystawie nie dostalby lokaty.. dobrze ze w regulaminie, ze piesek musi miec przynajmniej jedna miedzynarodowa albo klubowa - bo tam zawsze jest wiecej psow. ;)