Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Na razie nie powiedziałabym, że Gaston ma dom ;) Wyjdzie w praniu wszystko dopiero.
  2. Gaston miał dzisiaj USG. W obrazie nie widać typowych cech przerostu odźwiernika. Narządy są jednak zmienione w obrazie, wykazują cechy lekkiego stanu zapalnego. Żołądek wygląda ładnie. Na dzień dzisiejszy Gaston nie potrzebuje operacji. Właściciel musi go po prostu częściej a mniej karmić, oraz nie pozwalać biegać przed i po jedzeniu. Niunio jak zwykle cudny i grzeczny. Teraz plan jest taki, że oddajemy kał na poziom trypsyny i jeśli wyniki będą ok to Gaston będzie miał kastrację. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/Syk8Kg52iSI/AAAAAAAAAwM/BFVgoh93Pl4/s512/DSC_0282.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/Syk8KjES-wI/AAAAAAAAAwQ/lniIafBiSUY/s512/DSC_0283.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/Syk8K-JiAAI/AAAAAAAAAwU/ZyqA6irMZX0/s512/DSC_0285.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/Syk8KwbdzDI/AAAAAAAAAwY/5k2Ff8t7G8g/s512/DSC_0287.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/Syk8ycxek5I/AAAAAAAAAwc/rXPiWPBORb0/s512/DSC_0281.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/Syk8ytC9NDI/AAAAAAAAAwg/R4Q2v6vPKjE/s512/DSC_0289.jpg[/img]
  3. [b]1-XII-2009, Warszawa, "Wymieniamy się kołderkami". [/b] [img]http://img26.imageshack.us/img26/9553/pc010011.jpg[/img] [img]http://img26.imageshack.us/img26/1012/pc010012.jpg[/img] [img]http://img301.imageshack.us/img301/2370/pc010013a.jpg[/img] [b] 3-XII-2009, Warszawa, "A teraz obie spimy na jednej kołderce". [/b] [img]http://img301.imageshack.us/img301/8351/pc030015.jpg[/img] [img]http://img694.imageshack.us/img694/5323/pc030014p.jpg[/img] [img]http://img188.imageshack.us/img188/9017/pc030016.jpg[/img] [img]http://img689.imageshack.us/img689/8256/pc030019a.jpg[/img] [img]http://img687.imageshack.us/img687/6757/pc030017n.jpg[/img] [b]5-XII-2009, Łochów. "Spacerki po wybiegu". [/b] [img]http://img689.imageshack.us/img689/7844/pc050021.jpg[/img] [img]http://img26.imageshack.us/img26/9968/pc050022.jpg[/img] [img]http://img195.imageshack.us/img195/4457/pc050023a.jpg[/img] [img]http://img188.imageshack.us/img188/8325/pc050024.jpg[/img] [b] 5-XII-2009, Łochów. "Kimamy sobie w pokoiku przed telewizorem". [/b] [img]http://img689.imageshack.us/img689/6034/pc050027.jpg[/img] [b] 6-XII-2009, Łochów. "Rano po sniadanku Nuka pije wodę i biega po przedpokoju". [/b] [img]http://img301.imageshack.us/img301/6712/pc060028.jpg[/img] [img]http://img26.imageshack.us/img26/2028/pc060029.jpg[/img] [img]http://img188.imageshack.us/img188/1547/pc060030h.jpg[/img] [img]http://img683.imageshack.us/img683/5117/pc060031.jpg[/img] [b]6-XII-2009, Warszawa. "Wieczorem już po powrocie do Warszawy. Nuka bawi się piłeczką - turla ją noskiem i pogryza ryjkiem". [/b] [img]http://img195.imageshack.us/img195/4024/pc060032a.jpg[/img] [img]http://img689.imageshack.us/img689/508/pc060033.jpg[/img] [img]http://img689.imageshack.us/img689/1657/pc060034a.jpg[/img] [img]http://img683.imageshack.us/img683/2548/pc060035a.jpg[/img]
  4. Pierwsze chwile w nowym domu : [img]http://img188.imageshack.us/img188/7231/pb300006.jpg[/img] [img]http://img195.imageshack.us/img195/3889/pb300007.jpg[/img] [img]http://img195.imageshack.us/img195/7205/pb300008.jpg[/img] [img]http://img188.imageshack.us/img188/4181/pb300011.jpg[/img] [img]http://img301.imageshack.us/img301/7987/pb300010.jpg[/img] [img]http://img188.imageshack.us/img188/526/pb300009.jpg[/img] [img]http://img26.imageshack.us/img26/3545/pb300012a.jpg[/img]
  5. Widziałam dzisiaj malutką, bo dr Milewska mnie zaczepiła, mówiąc że to idealny przypadek dla nas :) Sunia ma nużycę + powikłania bakteryjne, pewnie gronkowcowe. Świerzbu nie ma. Jutro mają być wyniki posiewu. Sunia jest śliczniutka, choć strasznie biedna. W porównaniu ze zdjęciami, jakie pokazały mi panie opiekujące się nią, dzisiaj wygląda dobrze. Kiedy sunia idzie do DT? Z tego co mówią weci, nie ma potrzeby aby siedziała w szpitalu. Tym bardziej, że sunia potrzebuje szybkiego nadrabiania socjalu oraz częstych kąpieli.
  6. Poleconym :) Dzięki Ula.
  7. Wysłałam Ci na mail.
  8. Dzięki Alicjo za trzymanie kciuków. Garo okazał się typowo domowym psiakiem. Nie załatwia się w pomieszczeniu, po tygodniu wycia teraz nie ma już problemów. Jest łagodny w stosunku do ludzi, człowiek może go wszędzie macać, grzebać w misce. Świetnie dogadał się z Torą i teraz codziennie się razem bawią. Ula, błagam doślij jak najszybciej książeczkę z chipem, bo po kastracji powoli zaczniemy go ogłaszać i wolelibyśmy ją mieć na miejscu.
  9. W czwartek kastracja Garo. :)
  10. Czekamy na powtórkę spacerową :)
  11. To i reszta :) [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDCVC5sSI/AAAAAAAAAsg/S38ysnUGsaU/DSC00005.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDCZaRloI/AAAAAAAAAsk/Er9L1Rw1wb8/DSC00007.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDCh-XLOI/AAAAAAAAAso/wKrO3nYMkRo/DSC00009.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDCh-XLOI/AAAAAAAAAso/wKrO3nYMkRo/DSC00009.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDCvGSKvI/AAAAAAAAAss/xnrsI_ojG_A/DSC00012.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDC5wbEVI/AAAAAAAAAsw/wI0sRIyw4jc/DSC00014.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDS6Ri0BI/AAAAAAAAAs0/aTIBMsXhoq4/DSC00015.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDTG7GFyI/AAAAAAAAAs4/EkHUqGJruLQ/DSC00026.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDTGuLciI/AAAAAAAAAs8/u0pmjiD8zxc/DSC00019.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDTDaCKoI/AAAAAAAAAtA/qewBKWeKA0Q/DSC00027.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDTKfj01I/AAAAAAAAAtE/utSUw0QnlQE/DSC00028.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDc6z13wI/AAAAAAAAAtI/rmCa4w4RY-4/DSC00032.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDdHVwDiI/AAAAAAAAAtM/5dphZVg00BE/DSC00038.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDdPOtLuI/AAAAAAAAAtQ/mpfwFu1BsYY/DSC00033.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDdLTumyI/AAAAAAAAAtU/11trfuJxjuo/DSC00039.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDdp4IwwI/AAAAAAAAAtY/CDZHC34_JSk/DSC00047.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SyWDjO_JgyI/AAAAAAAAAtc/lN5FGqSzdWU/gapa1.jpg[/img]
  12. [LEFT]Wpłat można dokonywać na konto fundacji z dopiskiem "DAROWIZNA DLA MIGOTKI". Dziękujemy Fiks za pamięć. [/LEFT] [FONT=verdana][B]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych[/B] ul. Żwirki i Wigury 1b/37 02-143 Warszawa [/FONT] [LEFT] [FONT=verdana]Nr konta:[/FONT] [FONT=verdana] [B]79 1160 2202 0000 0000 8061 3463 [/B][/FONT] [FONT=verdana] [/FONT][/LEFT]
  13. Jeśli to tylko świerzb, to rzeczywiście powiedziałabym że to na plus dla dzieciaka. Dawajcie znać co u Was. W końcu to jest chłopczyk czy dziewczynka? Nie wiem, czy dobrze wydedukowałam, że chłopczyk okazał się dziewczynką?
  14. Miga niestety na minusie. W wolnej chwili podliczę na jaką kwotę. Miga w tym tygodniu ma sterylizację razem z Garo. Co do zachowań. Migosia nie niszczy jak codziennie biega przy rowerze. Dzień bez roweru - Miga zjada łóżko. :) Migosia z cyklu psa zabijającego zwierzątka, przestawiła się w końcu na tryb pracy.
  15. Nie wiem nawet od czego zacząć, jak napisać... Tesia tak krótko nacieszyła się swoimi własnymi, kochającymi ją właścicielami... Dzisiaj Tesia odeszła... Asia była z Tesią w parku, pracowała z nią jak co dzień na piłeczkę, którą Tesia bawiła się od pół roku. Niefortunnie Tesia złapała piłkę tak, że utkwiła jej w gardle. Próby ręcznego wyciągnięcia piłeczki spełzły na niczym. Asia pojechała z nią błyskawicznie do weta na Gagarina. Z tego co dowiedziałam się od pani doktor, Tesia przyjechała z piłką w gardle, miała duszności w chwili euforii (np. gdy Robert dojechał do Asi do lecznicy i go zobaczyła). Lekarze ponownie próbowali wyjąć piłeczkę - szczypcami, przez gazę, aż ją wepchnęli głębiej do gardła i Tesia odpłynęła... Szybko ją nacięto, wyciągnięto piłeczkę, ale serce już nie ruszyło... Ciężko mi cokolwiek napisać... byliśmy także w lecznicy, rozmawialiśmy z panią doktor, pożegnaliśmy się z Tesią... Tesia miała wyjątkowo kochających właścicieli... nie widziałam nigdy takiej więzi, która by się wytworzyła przez 4 dni... Nie bardzo mogę cokolwiek więcej napisać, bo łzy same napływają mi do oczu.
  16. Na Bemowie na Powstańców macie doskonałą dermatolog dr Milewską. Leczyła nasze psiaki z nużycą: Zoje, Mambe, Stefcie. Leczenie nużycy trwa minimum 8 tygodni. Tzn. aby pies przeszedł pełną kurację przeciwko nużycy musi dostawać zastrzyk w odstępach 7-10 dni w ilości 8 szt. Z pewnością przez pierwsze 3 tyg oprócz Ivomecu dostanie także Zylexis. Dodatkowo Preventic oraz kąpiele np. w Hexodermie. Początkowo kąpiele co 3 dni przez pierwsze 3 tyg, później raz w tygodniu. Przy tak zaawansowanej nużycy można się liczyć, że na 8 dawkach się nie skończy i że nużeniec może nawrócić. Ważna jest także odpowiednia dieta w trakcie leczenia. Dobrze, że niunia ma DT, bo już chciałam TZ-a namawiać. Jak będą potrzebne odwiedziny na miejscu to dawajcie znać. Mieszkam przy lecznicy. Dodatkowo, jak będzie coś Wam potrzeba to dzwońcie: 0501 797 018. P.S. Jeśli w zeskrobinie nie wyjdzie grzybica lub świerzb, z powodzeniem psiak może mieszkać ze zdrowymi psami. Nużycą mogą się zarazić osłabione osobniki psie, lub ludzie, ale przy bardzo bliskim kontakcie np. przy wybitnym ocieraniu się, spaniu itp. Dla porównania macie tu linki do naszych dziewczynek nużycowych: [url]http://www.dogomania.pl/threads/136337-ASTka-ZOJA-Z-NUA-YCA-zamieszkaA-a-u-Mirabelki-w-Opolu[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/39991-MAMBA-z-Ligoty-nowe-fotki[/url]
  17. Postaram się w styczniu także się dorzucić. :)
  18. Pituś nie ma nużycy przypadkiem?
  19. Idiotów nie brakuje niestety. Ja właśnie czytam sobie forum osiedlowe na którym mieszkam. I np. o fajnej, odpowiedzialnej kobitce z bloku obok, która adoptowała Tajsona z Psiego Anioła piszą "prosi się dumnie chodzącą właścicielkę z amstaffem z budynku T.... o chodzenie z psem oprócz na smyczy, także w kagańcu". Albo np. "piesek właścicielki czerwonego renualt'a nasikał w garażu. Następnym razem proponuje nasrać w windzie, przykryć gazetą i poskakać"...
  20. Czyli teraz płacicie 700zł i do 10.01. niunia jest opłacona. Po 10.01. mamy już tylko stałe deklaracje? Na jaką kwotę opiewają stałe deklaracje?
  21. Może z Natalią nie lubimy się zbyt mocno :) ale jej pracę, zaangażowanie w bezdomne bullowate bardzo cenię i chętnie poprę finansowo operację Demonka. Także poproszę nr konta :)
  22. Dzięki LILUtosi :) Dowiaduj się jak najbardziej. ;)
  23. Muszę pomyśleć, czy damy radę wziąć dwa na własne utrzymanie, bo pewnie deklaracji na hoteliki nie znajdziemy :( Ale pomyślę i może wpadnę do Was...
  24. Ja na żywo wolę zaglądać. Byłam u Lalki wczoraj i powiem Wam, że jest CUDNA!!!
×
×
  • Create New...