Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Każdemu psu należy się szansa. Oby tylko udało się ją wykorzystać. :) Ja zawsze jestem za sprawdzeniem psiaka w normalnych warunkach.
  2. Dzisiaj w Słupicy k. Radomia przybłąkał się samiec husky. Pies miał na sobie stary pasek, widać że jest po potyczkach z innymi psami, mocno skołtuniony, raczej zaniedbany. Bez tatuażu, niewykastrowany. Obecnie przebywa w hotelu dla zwierząt. Nie ma jednak miejsc i przebywa w małej kennelowej klatce. Pies jest spokojny, umie chodzić na smyczy. Pobudzony na cieczki. Pilnie potrzebna pomoc dla niego. Nie orientuje się do kogo mam się zwrócić o pomoc dla niego. [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JYEd9dOvI/AAAAAAAABIs/DJ0SQk2w1SU/Obraz%20201.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JYErqtdCI/AAAAAAAABIw/IqHchu4b9aQ/Obraz%20205.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JYEjFQmOI/AAAAAAAABI8/Tx6jg_80ncU/Obraz%20198.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JYE_X4vrI/AAAAAAAABJE/O5EdOP9IJcU/Obraz%20204.jpg[/img]
  3. Czy może stres wywołać u niego agresje? Może. Jak u każdego psa. Psy gryzą albo ze stresu albo w obronie. O ile w obronie jest to do wypracowania, o tyle w stresie jest trudne, bo jest wiele czynników (co rusz innych), które mogą go wywołać. Na razie go obserwujemy po prostu. Czaruś ma jednak chwile gdy się po prostu wielbi z Magdą, czyli siedzi i się przytula.
  4. Troszkę o Czarusiu. Piszemy o nim zawsze mało, bo nie chcę napisać czegoś co za tydzień będę odwoływać. Nie jesteśmy bowiem cały czas pewni Czarusia. Powoli bardziej skłaniamy się ku temu, że dziwne zachowanie Czarusia jest spowodowane strachem. Brak emocji, zmienne nastroje to jego reakcje na stres. Na szczęście z pozytywów, Czaruś nigdy jeszcze nie wykazał agresji do ludzi. Do psów polecany nie jest i pewnie nie będzie. Widziałam dzisiaj Czarusia jak wracał ze spaceru z Kamilem. Był zadowolony, wesoły. Żebyście mnie dobrze zrozumiały, problem Czarusia polega na tym, że Czaruś nie pokazuje typowych oznak, że się boi, nie kuli się, nie cofa. Po prostu się wyłącza. A nam powstaje pytanie w głowie, czy przerodzi się to w agresję, czy nie. Na dzień dzisiejszy Czaruś się zdecydowanie lepiej zachowuje. Ale nadal nie jest to psiak, którego będziemy już ogłaszać. Jest zdecydowanie za wcześnie.
  5. Garusia zabierzemy jakoś niebawem do DT. Brakuje nam ostatnio czasu niestety, aby móc wszystko ogarnąć. W domu tymczasowym go wykastrujemy, bo szczepienia i chip ma. Garo wygląda na typowo domowego psiaka, spokojnie może mieszkać z sunią. Nie ma żadnych inklinacji do spięć z Torą, śpią razem na jednym posłanku.
  6. Dzisiejsze fotki Pudziosława. [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNhnTcwoI/AAAAAAAABIE/y_PB38rKTVY/Obraz%20286.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNhsU5PeI/AAAAAAAABII/IuJWW9qRBXE/Obraz%20267.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNh5QE71I/AAAAAAAABIM/KN2zJSJu10w/Obraz%20223.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNhwzRx1I/AAAAAAAABIQ/UEo_hJiND1w/Obraz%20227.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNiPKM_NI/AAAAAAAABIU/LC67lhEmz-k/Obraz%20231.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNrR0NqfI/AAAAAAAABIY/TrYvmVfz22s/Obraz%20232.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JNrqdWmhI/AAAAAAAABIg/uyXQUQPpUQU/Obraz%20241.jpg[/img]
  7. Chilli po prostu CUDNE miny robi na zdjęciach! Jestem nią zauroczona. Jaki diabełek w rzeczywistości, taki i na fotkach. Hepka też piękniusia. A ta fotka Johnego to na kartkę ze śmiesznymi psami się nadaje :) [url]http://www.specarmory.com/zdjeciad/czworaki/DSC_9103%20%5B%5D.jpg[/url]
  8. Ehhh... i po co mi tu było wchodzić. Oj jak ja bym odpoczęła w takim cichym zakątku i zaszyła się tak na rok, dwa.
  9. Roki niestety przedwczoraj ugryzł Magdę. Nie mocno, bo było to ostrzeżenie z jego strony, ale niestety. Magdzie nic się strasznego na szczęście nie stało. Ostrzeżenie Magda dostała za głaskanie po karku. Dzisiaj byłam z Rokim na spacerze. Przywitał się ze mną jak zwykle. Jak zobaczył Magdę bardzo się do niej ucieszył i miał mnie już w nosie. Z jednej strony on kocha Magdę, z drugiej jak mu coś nie pasi to potrafi się odwinąć. Zdjęć mam kilka, bo... znalazłyśmy huskyego... [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JA8xnzUyI/AAAAAAAABHE/FtXpCzfDtig/Obraz%20217.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JA86MOzbI/AAAAAAAABHI/7ECIX_nKXlk/Obraz%20216.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0JA9Medl3I/AAAAAAAABHM/GzywDCrGLcE/Obraz%20210.jpg[/img]
  10. Dzisiejsze fotki Zelduchy. [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I-B5WhFcI/AAAAAAAABGw/KJInOsJ-CvM/Obraz%20186.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I-B0rKjTI/AAAAAAAABGg/aHoRV3Oexao/Obraz%20187.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I-Cc6FnVI/AAAAAAAABG4/Tr33uZZFVZA/Obraz%20184.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I-CVWwn3I/AAAAAAAABGs/8TXnhPvz-oo/Obraz%20189.jpg[/img]
  11. I ostatnie z Torcikową. [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I8MZ2LjyI/AAAAAAAABGM/Kyd4d_nCIxY/Obraz%20166.jpg[/img]
  12. Kolejne 5 fotek [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7smRsM8I/AAAAAAAABGY/gXiO6UYowoA/Obraz%20146.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7sz_FikI/AAAAAAAABF0/FYT62KDsR5U/Obraz%20157.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7s5YUgBI/AAAAAAAABF4/TYEswzGys_E/Obraz%20158.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7tDTiqkI/AAAAAAAABF8/4DceTVx2bUo/Obraz%20174.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7tWjWUVI/AAAAAAAABGA/S5wr2MEt5-Q/Obraz%20164.jpg[/img]
  13. Pozdrowienia od Garo (i na niektórych fotkach od Tory). [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7dGREb7I/AAAAAAAABFg/4Mz2LIGo3hI/Obraz%20136.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7dSOTLzI/AAAAAAAABFk/biZLQMX0LrM/Obraz%20142.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7c-BR0_I/AAAAAAAABFc/M-7cCYkptKI/Obraz%20132.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7dTB3rDI/AAAAAAAABFo/O42I0ypH1nE/Obraz%20178.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0I7dtKDl5I/AAAAAAAABGQ/lm8WqbFmVPE/Obraz%20145.jpg[/img]
  14. Poobrabiam zdjęcia psiaków hotelowych i podopisuję wieści o dzieciakach. Jest poprawa :)
  15. Jak na razie Migota grzeczna. Na "Fe" odpuściła zjadanie yorka. :)
  16. Ja tylko zdradzę, że po pierwszej wspólnej nocy jest dobrze :)
  17. Ciotka, wstawiasz tak fajne fotki, piękne psy, piękne krajobrazy to chociaż me oko nacieszysz. U nas plucha, szarość i ponurość.
  18. A bo ja widmo jestem dzisiaj :) I zaraz ide spać. O ile mi nawiedzony bullterrier pozwoli się wyspać, bo pomimo iż ja jestem gościnna i mu daje nocleg to ona mocno mi dokucza.
  19. Widziałam, że jeszcze na białe pudelki się przestawiłaś :)
  20. Ciotka, ja to chcę więcej. :)
  21. Odebrałam dzisiaj wyniki kału Gastona. Nie ma pasożytów, nie ma lamblii, ale... Ale poziom trypsyny wynosi 0%, czyli ma niewydolność trzustki, co tłumaczy nam fakt że Gaston ciągle taki chudy. Będziemy wdzięczni jeśli ktoś zechce wspomóc Gastona karmą Royal Canin Digestive Low Fat.
  22. Migotka dzisiaj się przeprowadziła do DT do Wawy. Niebawem przejdzie sterylizację. :) Z pierwszych chwil, Aga jest pod dużym wrażeniem Migi i jest w niej już zakochana po uszy.
  23. I Lalka dzisiaj się przeprowadziła :) Lalka zamieszkała w nowym domu w ok. Serocka 30km od Warszawy. Zamieszkała w rodzinie psiarzy, za towarzysza będzie mieć teraz bullmastiffa Kokosa. Państwo mieli przed Lalką pitbullkę, ciężko chorą na nowotwór łapek, listw mlecznych. Walczyli o nią długo, operowali, zdecydowali się na amputację łapki aby zatrzymać sunię jak najdłużej przy sobie, niestety, bitwę przegrali i sunia odeszła. Mając doświadczenie w bullowatych (i nie tylko) oraz przy okazji w ortopedycznych aspektach, zdecydowali się na Lalkę. Już pierwsze zapoznanie Kokosa i Lalki wypadło super, ale dzisiaj Lalka zmieniła już adres zamieszkania. Zdjęcia cudnej parki. [url]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJYEJ0XAI/AAAAAAAABDU/MKGqVvFtICg/s912/DSC_0848.jpg[/url] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJYXbttzI/AAAAAAAABDY/Ine9_Tr47wI/DSC_0895.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJYdWkAgI/AAAAAAAABDc/T3wUX0jGUJo/DSC_0880.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJYTBkWtI/AAAAAAAABEA/6RVQh3TOLTg/DSC_0877.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJY4yc7lI/AAAAAAAABDk/NtOWr-hyncw/DSC_0872.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJtQ-4-NI/AAAAAAAABDs/5Ql6bk1EXEc/DSC_0871.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJtdEjbsI/AAAAAAAABEI/mRB__Cb22IQ/DSC_0859.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJtu_C0DI/AAAAAAAABEQ/Au4KazfKQH4/DSC_0855.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0EJtg3mAeI/AAAAAAAABEY/ogkTbhATYuA/DSC_0854.jpg[/img]
×
×
  • Create New...