Jump to content
Dogomania

wirka

Members
  • Posts

    935
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wirka

  1. No pewnie, ze bez sensu! Wystawa to nie treść życia psa i nie wyobrażam sobie co miałyby robić psy z linii wystawowej. Byłyby czesane i pielęgnowane non-stop i koniec? To bez sensu. Poza tym psy do czegoś zostały stworzone i nie wyobrażam sobie setera czy wyżła, któremu zabroniono by polować, nawet na podwórku - to jest instynkt i koniec. No, a jak by selekcjonowano psy użytkowe? Przecież, żeby zachować rasowość tych psów trzeba by jeźdźić z nimi na wystawy, a to już pomieszanie linii. Bez sensu cała idea - no chyba, że ja ją źle pojmuję...
  2. Oj Horbusie - trzeba było po prostu ładnie poprosić :D Komentarze to już sami sobie wstawcie...
  3. No, ale że już ze mną pisałeś dość długo to wiesz, że NAJ NAJ NAJ w każdej dziedzinie (także w dziedzinie najwredniejszego ;) ) wygrywa CHART POLSKI! :angel: :angel: :angel:
  4. Perque?
  5. Spytko Ale nie trzeba mieć charta, żeby sie tu udzielać. Poza tym mozesz na przykład załozyć temat z pytaniem, które na przykład najbardziej Cię nurtuje, czyli "Chart a jego myśliwska natura. Problemy właścicieli chartów we współczesnym świecie wraz z konkretnymi przykładami" ;) Złośliwy Małżonku Bagi Na jakiej stronie masz te fotki?
  6. Ha! Ha! Ha! :evil: Bardzo śmieszne, a tak swoja drogą to Ty nieźle zakręcony jesteś. Najpierw gadasz ze mną na dogomanii, a potem przez telefon robisz wielkie oczy, że ja już wróciłam... :lol:
  7. Spytko! :D Witaj na chartach! Już myślałam, że nigdy się tu nie dowleczesz.
  8. Fajne te.... krzyżyki :lol:
  9. Nie wiem jeszcze... Może w piątek? A o której zaczyna się Hubertus?
  10. My też będziemy - z Siwym i z Fifką.
  11. Spytko :evil: :evil: :evil: U mnie wszystko we włosach, mimo, ze mamy krótkowłosego charta i ON-kę. ON-ka robi za pięciu, bo włos zrzuca w niemiłosiernych ilosciach. Ale u nas nie ma dywanów i odkurzanie nie jest takim koszmarem. Nasze psy nie mają wstępu do sypialni, bo tam mamy ciuchy, tam śpimy itd. i chcieliśmy, zeby to było miejsce wolne od kłaków... Terefere... przynosimy je sami na ubraniach i kapciach, nie potrzebujemy do tego wziyt naszych psów... Ale za to psiarz psiarza wszędzie pozna... po ubraniu :)
  12. Tilia Piękna fota! Brat piękny, ale Mała dalej pozostaje bezkonkurencyjna :D Speed Dzięki serdeczne!
  13. Wiesz... ja go nie szarpałam, ale byłam poważnie zdenerwowana, zadyszka od tego biegani, a Siwy jeszcze wygina mi sie w łuk... Ale na szczęście Voytekova bardzo mile nas zaskoczyła swoim podejściem :D
  14. Carragan Spokojnie, jeszcze sie nie spotkałam ani nie słyszałam, żeby ktoś wyleciałz ringu za brak ogłady przy wystawianiu psa. Ostatnio we Wrocku Siwy mi przykucał i zwijał sie w kłębek garbiąc się niemiłosiernie jak go wsytawiałam, próbowałam go wyprostować, ale mi nie wychodziło, bo chlopak się zaparł. Podeszła do mnie Voytekova (sędzina) i złapała mnie za rękę uspokajając, żeby na spokojniue jeszcze raz go ustawiła.... Nie raz nie dwa ludzie wchodza na ring, biegna z psem, apotem pies sobie stoi i oni nic z tym nie robią i nikt ich nie wyrzuca... Bez przesady! Za ring wylatujesz, gdy pies jest agresywny! No a jak zaczyna Ci robić cyrki w stylu kłądzenia sie na trawie itp. to sama decydujesz czy walczysz, czy schodzisz z ringu. A takich gazet jak "Mój pies" nie czytaj...
  15. wirka

    Świerklaniec 2003

    To na górze jest moje.
  16. No ja tylko o takich polowaniach mówię, w ktorych zabija sie te zwierzęta, na które jest pozwolenie. Ale ja jestem też za zabijaniem zwierząt zdrowych dla jedzenia, mimo, że nie jadam mięsa. Wszystko jednak tak, żeby nie zagrozić gatunkowi.
  17. No i możecie mnie zeszkalować, ale ja jestem innego zdania. Zwierzyna jest po to, aby ją jeść a nie podziwiać. Owszem, sarna na łąkach, albo taniec żurawi to boski widok i też lubię podziwiać, ale nie mam nic przeciwko polowaniu. Oczywiście nie mówię tu o wybijaniu wszystkiego jak leci, ale o polowaniu zgodnie z wytycznymi PZŁ. Mam okazję i może wybiorę się na polowanie z psami (nie moimi!), ale nie wiem czy przetrzymam widok zabijania zwierząt. Nie wiem. Ale to, że myśliwi polują nie bulwersuje mnie.
  18. Gasyou Cudowny szczeniak! No to teraz Cię będę zamęczać mysliwskim aspektem seterów.... Ale to od jutra, bo zaraz zmieniamy dotychczasowy net na neostradę i nie będę już dzisiaj miałą dostępu do netu... Na razie.
  19. Facet? Sprząta, gotuje? :o
  20. Gasyou, ja tez poproszę o fotki: [email protected]
  21. Amster A co jest z ROSI?
  22. Wszystko ok, ale przede wszystkim poczytaj trochę o hierarchii w stadzie, o teorii dominacji i takie tam, żebyś nie naprawiała swoich błędów z okresu jego szczenięctwa tak jak Sylwia&Jozi: http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=6967&start=0
  23. Witaj Gasyou! W końcu charty to też psy myśliwskie. Niestety nie polujące, ale instynkt to instynkt.... Ja osobiście zaraz po X grupie uwielbiam psy myśliwskie.
  24. Carragan Rozumiem Cię jak najbardziej. Ja też nie śpie z moimi w łóżku, które stoi w sypialni. Wogóle moje psy mają zakaz wchodzenia do sypialni. Nauczyły się już tego pięknie, bo z reguły sypialnia jest zamknięta, ale jak ją otworzę to żadne nawet nie pomyśli, żeby tam wejść. Też nie chciałabym zmieniać pościeli co 12 godzin. Przy Siwym to nie błoby potrzebne, ale przy Fifi..... :( Ale na każdej innej kanapie owszem! :angel: Dożyca Mój Siwy to straszna cholera, ale jakoś wie, że na kanapę może wchodzić jak nas nie ma, a jak jesteśmy to tylko za szcególnym pozwoleniem. No bo jak usiądziemy we dwójkę na dwuosobowej kanapie to dla neigo nie ma tam po prsotu miejsca. Zawsze podchodzi do kanapy, patrzy się na nas, z reguły słyszy "nie" i wtedy pokornie odchodzi, a jak nic nie słyszy to wchodzi i zaczyna sie rozwalać :evil: :lol: Takze mimo tego nie ma zachwiania w hierarchi i Siwy doskonale rozumie jakie są zasady w domu.
  25. Wcale, że nie jest usprawiedliwiona. 33+14+8+50=105 kg. To tak jakbyś spała z jakimś porządnym chłopem ;)
×
×
  • Create New...