-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Minio, Ty mi tutaj nie wazelinuj, tylko bierz się za te drugie pół psa! :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Wygląda tak dorosło - wcale nie jak sceniorka :loveu::p. [/quote]Też takie odniosłam wrażenie! Moja szczylówna starsza o 4 miechy, a wygląda podobnie! :evil_lol: [SIZE=1]O zachowaniu nie wspomnę...[/SIZE] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha'][B]Flaire[/B], ja myślałam o sytuacjach bardziej typowych kiedy pies się gdzieś zapędzi i zagubi, ale znaleziony jest cały i zdrowy jak Twój wczorajszy airedale, a nie o przypadkach tak drastycznych, że nie dość, że pies zginął pod samochodem to jeszcze go okradli. :-([/quote] Anisha, ale nie wiadomo, w jakich okolicznościach ta obroża i kaganiec zniknęły - wcale niekoniecznie na skutek kradzieży po śmierci. W każdym bądź razie, np. psy Mokki noszą identyfikatory, ale również mają czipy. Moje również, chociaż jeszcze mi się nie zdarzyło ich na klatce schodowej zostawić! :evil_lol: (Ale nigdy nie mów nigdy - zawsze jest ten pierwszy raz!!!) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']A swoją drogą, ma chłopak szczęście, że jest airedalem[/quote]Chłopak ma szczęście na całej rozciągłości! Nie tylko znalazła go rodzina weterynarzy, ale jeszcze moich znajomych, którzy byli na tyle przytomni, żeby natychmiast do mnie zadzwonić (a nie, np. zawieźć go na Paluch, co w sumie też by było "poprawnym" postępowaniem) i na tyle mili, żeby go przetrzymać. Ale trudno się aż tak dziwić, że chłopak ma szczęscie, bo jest naprawdę fajny - wszyscy go chwalą za super charakter, czyli mój wet, Pani Świętoń i ja! A ja tak się cieszę, że ochłonąć nie mogę z wrażenia! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']No ale to byłby numer, gdyby np. ktoś znalazł teraz Ludwisia, który jest tak zarośnięty, że [B]Anisha[/B] go wczoraj nie poznała :-? spojrzał, ocenił i stwierdził- muszę zadzwonić do [B]Flaire[/B] z Warszawy, bo coś mi się widzi, że to jej wprawna ręka na początku lipca tego roku go podskubywała :cool3:[/quote]No ja wiem, że to dziwne, ale to z grubsza tak właśnie się stało!!! :lol: [quote name='Anisha']A drugi morał jest taki, że jeśli pies nosi obróżkę z identyfikatorem i bez niej z domu się go nie wypuszcza nawet do ogrodu to łatwiej jest znaleźć właściciela. :p [/quote]To na pewno mogłoby być pomocne, ale wcale niekoniecznie wystarczające... Dwa lata temu w Sylwestra zgubił się znajomy pies, miał obrożę i kaganiec. Znalazł się niestety zabity przez samochód, ale bez obroży i kagańca. Nie wiadomo, co się z tymi akcesoriami stało, może usunięte już po jego śmierci :crazyeye: . W każdym razie, gdyby ten akurat Airedale miał czipa, to na pewno łatwiej by było znaleźć właściciela. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Tylko jak to się stało,że się pogubili i że musieli się szukać?:hmmmm:.[/quote]Tego póki co nie wiem - on mieszka w domku i chyba ktoś bramę otworzył - tak myślimy. Jak się dowiem dokładniej, to napiszę. W każdym razie morał jest taki, że warto trymować psy u dobrych fryzjerów!!! :roflt: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Flaire']Właściciel znaleziony!!!!!!!! :multi: :multi: :multi: Dzięki za kciuki!!![/quote] Więc było tak... (bo pewnie niektórzy są ciekawi! ;-) ) Na podstawie kształtu psa i stanu sierści stwierdziłam, że pies był ewidentnie trymowany (ostatnio jakieś 3-4 miesiące temu) i to przez kogoś, kto się zna. W Warszawie takich osób zbyt wiele nie ma, więc zdecydowałam, że dzisiaj podzwonię po psich salonach i popytam, czy ktoś nie ma klienta w Piasecznie. Ale nie wytrzymałam (byłam taka pewna, że to wprawna ręka tego psa wytrymowała!) i jeszcze wczoraj wieczorem zadzwoniłam do Pani Świętoń na komórkę. No i ona mi powiedziała, że w Piasecznie ma trzech klientów, a po krótkiej rozmowie ustaliłyśmy, że to może być jeden konkretny z tych trzech. Tylko że namiary na jego właścicieli Pani Świętoń miała w pracy, dlatego to musiało poczekać do dzisiaj. A dzisiaj do nich zadzwoniła i okazało się, że rzeczywiście ich pies zaginął w sobotę! Wszyscy - Pani Świętoń, mój weterynarz i ja - bardzośmy się ucieszyli (Pani Świętoń zna i trymuje tego psa od szczeniaka i bardzo go lubi), ale na pewno nie tak bardzo, jak jego właściciele!!! :multi: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Właściciel znaleziony!!!!!!!! :multi: :multi: :multi: Dzięki za kciuki!!! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaier-a co z tym znalezionym airedalem ? Pisałaś wczoraj,że chyba jego właściciel się znalazł ?[/quote] Nie, no tego to nie pisałam... Pisałam tylko, żeby trzymać kciuki, bo może dzisiaj się czegoś dowiem... Więc teraz trzymajcie mocno przez następne 30 minut! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
niedzwiedzica, Ty przynajmniej na wystawę miałabyś blisko... A ja kiedyś z Misią w ciemno do Budapesztu w takiej sytuacji jechałam! :roll: Ale się opłaciło, bo przywieźliśmy CACIBa (i niewątpliwie piękny opis, który - mam nadzieję - kiedyś mi Ibolya przetłumaczy! ;-) ). -
[quote name='Bożena']do 2-mcy mozesz wywiezsc malca bez wscieklizny natomiast powyzej musi byc zaszczepione [/quote]To raczej zależy od przepisów kraju, do którego pies jedzie, niż kraju, z którego pies pochodzi. ;-)
-
[quote name='Gosiara']moja ma 5 miesiecy i bedzie malym pieskiem wielkosci kota dachowca,kiedy sterylka?[/quote] Gosiara, odpowiedź znajdziesz jeśli przeczytasz ten topik, jak również na vetserwisie: [URL]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/URL]. Wiem, że jesteś tu nowa - więc proszę, zapoznaj się z regulaminem forum; zanim zadasz pytanie, sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi i nie zadawaj tego samego pytania kilka razy. Dzięki!
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Flaire']Ale to chyba nie ona go tam wystawiała... ;-)[/quote]Sprawdziłam i jednak chyba ona! :-) -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='T.A.Scotties']Ta pani to Rebbeca Johnson (Sarahjoy Scots) z Japonii, tzn mieszka w Japonii ale z pochodzenia jest Amerykanką...[/quote]Ale to chyba nie ona go tam wystawiała... ;-) Ja widziałam tego psa tylko na grupie i w ruchu zrobił na mnie duże wrażenie - dlatego go sfotografowałam. A patrząc na takie fotki w ruchu należy po prostu pamiętać, że statycznie ruchu pokazać się nie da i fotki w ruchu nijak się nie mają do upozowanych fot wystawowych (robienie których to zresztą cała szkoła jazdy, którą kiedyś tu opiszę ;-) ). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']w ogóle z przecieków wynika, ze lekki bajzel organizacyjny panuje :mad: [/quote]niedzwiedzica, właściwie jedyne, co mnie w tym zdaniu dziwi to słowo "lekki" ;-) Nie rozumiem z tym niezapłaceniem - przecież było jasno powiedziane, do kiedy ma być zapłacone... :roll: Wystarczyło się tego trzymać i jest git. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']sa jednak momenty,że jest zajęte-czyli KTOŚ tam jest i dzwoni...[/quote]niedzwiedzica, jeśli Ty i ktoś inny próbujecie się dodzwonić w tym samym momencie, to jedno z Was usłyszy sygnał zajęty, pomimo że telefonu nikt nie odebrał... (nie wiem, czy to jasno wytłumaczyłam...) [quote name='niedzwiedzica']Mi az tak nie zalezy na tej wystawie , w końcu to sczenior,ale od kilku tygodni dłubię przy niej i powoli nie wiem, po co :angryy:[/quote]Eee tam - dłub, będzie piękna! Oczywiście mocno trzymam kciuki, żeby się okazało, że jest zgłoszona, ale trymowanie nigdy nie idzie na marne - jak zresztą widać na Twoich zdjęciach! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='INA'][B]Flaire[/B] - będziesz miała dla mnie nożyk w Poznaniu czy raczej nie..?[/quote]INA, jasne, że tak! Przecież jesteśmu umówione! -
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue][B]bos[/B] melduję - w stolicy mafii NIC!! nie pada :evil_lol:[/COLOR][/quote] Ibolya, a skąd wiesz??? :-o Już byłaś na dworze? ;-)
-
[quote name='Katerinas']Siedzę jak otępiała ... wyniki Gajki poleciały dalej w dół ......[/quote] Katerinas, bardzo współczuję. :-(
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Wojenka']Zdjęcia często kłamią,ale na podstawie tylko tego zdjęcia powiedziałabym tylko,że ten pies miał dobrego(czyt.znanego) handlera ;) .[/quote] Wojenka, na Montgomery niemal wszystkie psy mają dobrych handlerów ;-), chociaż akurat Pani, która wystawiała tego psa na grupie ja nie rozpoznałam. Pies jest z fińskiej hodowli, Int. Ch., wylądował w USA po pobycie w Japonii, wszędzie gdzie był (w Finladnii, Japonii i USA) dużo wygrywał. -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Oto zdjęcie szkota, który wygrał w tym roku Montgomery. Zdjęcie niepozowane, w ruchu. Nie znam się na szkotach, ale ruch tego psa bardzo mi się podobał - płynął, grzbiet prościutki i cały czas na tej samej wysokości, po prostu bardzo szybko płynął do przodu. [IMG]http://www.std.org/~hania/montgomery2006/szkot.JPG[/IMG] Na grupie ten pies nic nie wywalczył, natomiast para szkotów wygrała konkurencję par. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Wiktor, borsaf, GRATULACJE!!! Wiktor, Ty rób małej duż zdjęć i wstawiaj je tutaj! [quote name='Kardusia'][B]Flaire [/B]- czy wiesz co się dalej dzieje z tym znalezionym AT-kiem :roll:? [/quote]Tak i nie. Właściciel jeszcze nie znaleziony. :-( Wiadomość od weta, u którego przebywa: [quote]Jest świetny . Na bardzo zrównoważony charakter jest wesoły ale raczej powściągliwy [quote]Jeszcze napisał, że jest mądry. To wszystko akurat mnie nie dziwi - w końcu to Airedale! :loveu: Natomiast trzymajcie kciuki, bo jutro może dowiem się czegoś na temat jego właściciela. Na razie nic więcej nie piszę, bo nie chcę zapeszyć... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Za to byłam dumna dzisiaj z naszego Szagastego- został prymusem i dziś dawałam go za wzór dobrgo przedszkolaka rozmawiając z panią, która przyszła po raz pierwszy. Oczywiśnie [B]Anisha[/B] pewnie będzie miała swoją własną, sceptyczną wersję- ale i tak nie zmieni faktu, że Shaggy super się dziś bawił piłeczkami w obecności innych psów, a na przywołania wracał pędem :loveu:[/quote] No to fajnie macie. :-( U nas, wczorajsze szkolenie posłuszności to była totalna porażka. Szczeniak dostał amoku na widok śniegu. Trzeba było albo skakać wszystkimi czterema łapami do góry, albo ryć nosem w śniegu - wszystko to zamiast chodzenia przy nodze. Nawet o kilku krokach nie było mowy. :shake: Zapomniał też szczeniak, że jak pani woła, to należy do niej w te pędy biec. :mad: Przypomniał sobie dopiero po dłuższym treningu na lince i potem juz było dobrze. No i zabawa piłeczkami też była super - szczeniak po tę drugą piłkę skacze tak wysoko, że będę musiała zacząć go frisbee uczyć. No i to wszystko dobrze, tylko co z tą posłusznością? :shake: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']A ja będę pilotką :multi: :evil_lol:[/quote] piLotka to jest obecnie u mnie na łóżku! :evil_lol: Wojtek, spoko, przed światówką nie mam czasu, ale jak wrócę, to się Tobą zajmę! :evil_lol: -
[quote name='Gosiara']kiedy trzeba zaszczepisc 5 miesiecznego szczeniaka i na jakie choroby?[/quote] Zakładam, że szczeniak jeszcze w ogóle nie był szczepiony, bądź też jego historia szczepień nie jest znana? W takim przypadku, należy go jak najszybciej zaszczepić przeciwko nosówce, parwoworozie i wirusowemu zapaleniu wątroby (polecam szczepionkę Nobivac DHPPi, bądź odpowiednią Fort Dodge). Potem, jeśli chcesz być bardzo ostrożna, możesz tę szczepionkę powtórzyć raz po dwóch-trzech tygodniach. A potem masz spokój na rok. Po roku powtarzasz tą samą szczepionką i masz spokój na kolejne trzy lata. Ot dego czasy już szczepisz tylko co trzy lata. Dodatkowo musisz go zaszczepić przeciw wściekliźnie (jeśli nie był szczepiony) - tego wymaga prawo. Ja bym to zrobiła tydzień-dwa po szczepieniu na powyższe choroby. Z punktu widzenia prawa, jest to ważne szczepienie, natomiast z punktu widzenia zdrowia szczeniaka - to szczepienie jest dużo mniej ważne, bo wścieklizna nie stanowi wysokiego zagrożenia dla większości psów domowych, a parwo czy nosówka - tak. Dlatego radzę najpierw zaszczepić go na tamte choroby, a dopiero potem na wściekliznę.