-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha'][B]Flaire[/B], przy okazji powiększania rodziny o Lotkę pisałaś do którego tygodnia życia szczenię może podróżować samolotem wewnątrz kabiny pasażerskiej, pamiętasz? Możesz mi przypomnieć ile to było? Bo zanim znajdę tego posta ruski rok minie... :shake:[/quote] Nie, nie pisaam, bo nie ma takich ograniczeń. Każda linia lotnicza ma swoje własne ograniczenia i ja znam tylko ograniczenia LOTu. Te stanowią, że aby podróżować w kabinie, pies razem z kontenerkiem musi ważyć nie więcej niż 7 kg. Zasady tego, jak ma wyglądać ten kontenerek też są dokładnie odreślone, chociaż gdy ja leciałam, nikt tego tak dokładnie nie sprawdzał. A jeśli chodzi o szczenięta, to warto jeszcze wiedzieć, że wedle obecnych przepisów, szczenięta do 3 miesięcy życia i bez szczepienia przeciw wściekliźnie nie mają wstępu na teren Polski. Nie pamiętam, czy dotyczy to tylko szczeniąt z poza Unii, ale chyba nie. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Czy może mi ktoś powiedzieć w jakiej kolejności pani sędzia na końcu wręcza papiery? Zaczyna od zwyciężczyni, czy leci od 3 miejsca? Pewnie od pierwszego, bo ta pani się najbardziej cieszy i wszyscy jej gratulują, ale czy tak jest zawsze na wystawach, a nie - wzorem innych konkursów - że decyzja o zwycięzcach podawana jest w kolejności od ostatniego miejsca lokatowego do pierwszego? :niewiem:[/quote] W Stanach w klasach zawsze wyznaczają zwycięzców w tej samej kolejności: 1, 2, 3, 4 (przyznają tam 4 lokaty). W Polsce - zależy od sędziego. -
[quote name='bluerat']przyczyn może być wiele, nie wiem czemu mam jakieś "przeczucie" że to może być nużyca koniecznie zrób zeskrobiny, z kilku miejsc[/quote] Ja również... ;-) Nużyca (Demodex) nie jest zaraźliwa, a często atakuje psy z obniżoną odpornością lub zwiększonym stresem, co by tłumaczyło, dlaczego wystepuje tylko u Twoich azylantów.
-
Jest jedna rzecz w tym, co napisałaś, którą nie do końca rozumiem, a mianowicie: [quote name='loozerka']Sunia tuż po pierwszej cieczce dostala 4 razy pod rzad ciaży urojonej[/quote] Co to znaczy, że ciąży urojonej dostała 4 razy??? :-o :-o :-o Ciąża urojona to stan, który trwa ok. 3 miesięcy, chociaż niektórzy nazywyają ciążą urojoną tylko końcowy etap tego stanu, od momentu "urodzenia się" "szczeniąt". Wiele suk dostaje ciąży urojonej po cieczca, ale jedna cieczka = jedna ciąża urojona. Nigdy nie słyszałam o 4 ciążach urojonych po jednej cieczce, ani nie wiem, co to dokładnie znaczy... (4 ciąże urojone trwałyby rok...)
-
Wszystko co opisałaś mieści się w normach. A więc - bardzo wiele suk dostaje ciąż urojonych, pewnie nawet większość, więc ciąża urojona jest uważana obecnie za stan normalny, a nie chorobowy. Niektóre z tych ciąż urojonych sa tak łagodne, że właściciel może nawet nie zauważyć, że coś jest nie tak; inne, tak jak u opisywanej przez Ciebie suni, są bardziej intensywne. W najintensywniejszych wypadkach, suki same się ssą. Po drugie, niektóre suczki sa drobne, nawet bardzo drobne - a inne sa mocne. Podobnie z zachowaniem - jedne dojrzewają wcześniej, inne później, a niektóe całe życie zostają szczniakami.To, że suczka miała po pierwszej cieczce ciążę urojoną nie ma nic wspólnego z tym, że jest drobna, czy że zachowuje się jak szczeniak. Z wiekiem troczkę jeszcze dojrzeje, i fizyczni, i psychicznie, chociaż na pewno nigdy nie będzie mocną suczką. Po trzecie, to, że jeszcze nie miała kolejnej cieczki też nie jest jeszcze niezwykłe. Nie piszesz, w jakim wieku miała pierwszą cieczkę, ale są suki, które miewają cieczki bardzo rzadko. Ja sama miałam kiedyś suczkę, która dostawała cieczki co półtora roku. Tak więc fakt, że dwuletnia suczka miała cieczkę tylko raz nie jest sam w sobie niezwykły. Ja osobiście bardzo odradzałabym kryć sukę po to, żeby "dorosła". Po pierwsze dlatego, że to może w ogóle nie pomóc. Po drugie, jeśli suka jest faktycznie tak niedojrzała jak piszesz, to może się okazać bardzo złą matką - szczeniaki złej matki wymagają opieki na okrągło. Czy ten pan jest przygotowany na wstawanie kilka razy w środu nocy, żeby zmuszać sukę do karmienia szczeniąt jeśli sama nie będzie chciała tego robić? (Ja kiedyś miałam sukę, która tego wymagała). Po trzecie, co ten pan ma zamiar zrobić z tymi szczeniakami? Zakładam, że suka nie jest hodowlana i szczeniaki będą nierodowodowe. Schroniska pękają w szwach od nierodowodwych "amstafów". Jeśli znasz jakiegoś dobrego weterynarza, to może namów tego Pana, żeby poradził się takiej osoby. Jeśli usłyszy to, co napisałam powyżej od osoby z autorytetem, to może jednak zaniecha pomysły krycia "dla zdrowia". :roll:
-
[quote name='Kala_Gracja_Kiwi']JEDZIEMY JEDZIEMY!!! HURRA!!! Ja tez się chętnie do jakiegoś pooju dołącze:) Przepraszam, a do czego potrzebny transporter?? Bo ja mam sznaucera olbrzyma...:/[/quote]Aby zostawiać psa w pokoju, na przykład w czasie posiłków. I nie musi być transporter - może być klatka.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']niestety słyszałam, ze wystawa ma być odwołana.[/quote]Póki co, nie ma jej w kalendarzu wystaw. :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zadziorny']No, ale Api to też kawał baby jest :cool3: [/quote]I brodę ma dłuższą! :eviltong: :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']BTW ciekawe jak zaregowalby Wielki Mistrz Manhart, jakbym na to seminarium z yorkiem sie przykulala? :evil_lol: :lol: :evil_lol:[/quote]Zapytany o szkolenie małych psów powiedział, że regulamin IPO wymaga co najmniej 40 cm w kłębie. :lol: -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Roksana']a ja bym w życiu nie mogła mieć psa z włochatą i szorstką mordą. mokre to i całować się nie da porządnie :shake: ;)[/quote] Mokre tylko jak się napije. :eviltong: A co do całowania, to właśnie takie futerko, w które można nos wtulić, jest SUPER!!! A jak się chce całować coś bardzoej gładkiego, to masz u szorstka wiele możliwości. Po pierwsze zawsze masz miejsca takie jak brzunio :loveu: różowiutki, albo - moje ulubione - to miejsce tuz nad czarnym nochalkiem. Po drugie, jeśli utrzymujesz psa wytrymowanego, to w wielu miejscach masz króciutką sierść. Ale na szczęście nie na całym ciele, więc jest futerko do wtulania - patrz wyżej! :-) A po trzecie, jak już naprawdę wolisz tylko gładkie, to możesz całe futro wyrwać i już! :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
No więc ja również byłam na tym seminarium - i stąd ta fotka moich poczwar z Jego Lordowską Mością! :lol: Ja brałam udział bez psa, ale słuchałam wszystkiego bardzo dokładnie :-) ([SIZE=1]jeszcze dokładniej niż zach, bo nie mam nałogu, więc nie musiałam co chwilkę na fajkę chodzić[/SIZE] :angryy: ). Seminarium było fajne, miejsce również, o czym świadczą uśmiechnięte pychole moich psów na wstawionych zdjęciach. Te zdjęcia były robione na pobliskiej łące podczas przerwy w zajęciach. Niestety bawiliśmy się tak dobrze, że przegapiliśmy moment, gdy zajęcia na nowo się zaczęły i, co gorsza, nie wiedzieliśmy, że właśnie wtedy Ludwik będzie pracował nad przywołaniem... :-( Więc tę część programu niestety opuściliśmy. :placz: Dla mnie seminarium było fajne nie tylko z powodu Manharta (chociaż on oczywiście był głównym i najważniejszym powodem), ale również dlatego, że miałam okazję troszkę przynajmniej pogadać z ludźmi, których rzadko widuję (zach :hand: ). Poza tym muszę Wam powiedzieć, że to seminarium to była jedną z tych okazji, kiedy mogłam być naprawdę dumna z tego, że mam Airedale'a. W znacznym stopniu było to oczywiście za sprawą Ludwika, który mężnie reprezentował rasę na seminarium (Manhart powiedział, że ze wszystkich psów właśnie Ludwik miał najlepsze chodzenie przy nodze, a wśród tych psów było sporo doświadczonych zawodników, np. Mistrz Polski IPO z ubiegłego roku), jak również za sprawą nowego szczeniaczka Patrycji (właścicielki Eyka). Udział tych dwóch psów spowodował, że AT były trzecią najliczniej na seminarium reprezentowaną rasą (po ONkach i maliniakach). No i oczywiście wielka w tej mojej dumie zasługa samego Mistrza Eyka ;-) (i Patrycji!), który spowodował, że więcej szkoleniowców zaczęło brać AT poważnie. Ale to ciągle jeszcze tylko połowa powodu... Drugą połową był sam fakt, że również wśród uczestników bez psów, AT były gęsto reprezentowane. Oprócz mnie, wśród tych uczestników była również Jura, oraz Pani Erbetowska - w sumie więc pięć właścicieli AT - co znów chyba stawia naszą rasę na trzecim miejscu pod względem uczestnictwa. Rewelacja! :-) Bo o ile niekoniecznie zależy mi na popularyzowaniu rasy, o tyle bardzo byłabym szczęśliwa, jeśli więcej właścicieli szkoliłoby swoje serdelki! :-) I chyba ku temu zmierzamy... :multi: (Wiem, że Terriermania również szkoli swojego szczyla :-) ). :multi: -
[quote name='Robull']A nóż widelec załapie się do kadry :)[/quote] Strach się bać! NB, czy to laboratorium w Puławach jest państwowe? Bo jeśli to jakaś spółka akcyjna, to może należy akcje kupić... Jak nic wartość pójdzie w górę gdy rzesze wypełnionych nadzieją przyszłych polskich "miszczów świata" agility ustawią się w kolejce po badania! ;-) :evil_lol:
-
[quote name='OlaAB']Robert zgadza się, chodziło mi o to, że jeżeli komuś wypada szczepienie w okresie grudzień-marzec, to od razu może się pożegnać z wyjazdem[/quote] Jak to przeczytałam, to kamień mi spadł z serca ;-), bo nam szczepienie wypada w lutym, więc miałam nadzieję, że nikt nie będzie nas mógł wytypować na MŚ :roflt: :roflt: . Ale, qrcze, okazuje się, że nie ma tak łatwo i pod kątem przepisów zdrowotnych jednak się kwalifikujemy... :roll: Całe szczęście, że TYLKO pod tym kątem! ;-) :lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio'][B]Flaire[/B] uszy wytrzymały do soboty :angryy: Dobrze , że [B]Kardusia[/B] nam troche kleju przysłała , możemy podklejeać ubytki . Gnój mały cały czas drapie uszy.[/quote] A pewnie i koleżanki nie pomagają... ;-) Łeb można okleić taśmą, ale ja od tego nie jestem specem, bo nigdy nie musiałam tego robić na żadnym szczeniaku. Ale muszę przyznać, że na początku sporo pracuję, żeby oduczyć szczyle drapania - nie tylko uszu, ale w ogóle czegokolwiek. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja od rana zaśmiecę Was fotką, na dobry początek! ;-) Piłeczkowa Locia: [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociapila1.jpg[/IMG] -
A mnie się TAK nie chce wstawać!!! :placz:
-
Warsztaty agility z Holendrem - Kees Stoel
Flaire replied to Zielsko's topic in Seminaria, warsztaty, obozy
[quote name='Zielsko']Juz uwzglednilam.[/quote] Czyli niepotrzebnie posłałam Ci SMSa... Sorki... ;-) -
Warsztaty agility z Holendrem - Kees Stoel
Flaire replied to Zielsko's topic in Seminaria, warsztaty, obozy
Mokka prosiła, coby jedno zarezerwować dla niej. co niniejszym czynię. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Widać, że Locia jak bryka to już na całego... super! :lol:[/quote]Ale za to Szagulec ma plażę! Kilometry panierunku!!!:diabloti: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ok, ostatnia, chyba moja ulubiona, fotka na dzisiaj (ale mam jeszcze kilka na jutro... :-) ): Nas nie dogoniat :evil_lol: : [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/nasniedogoniat.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
No dobra, czyli zagadka była za łatwa, bo wszyscy od razu zgadli! :evil_lol: Ale i tak dam Wam nagrodę: Lotkowe jesienne harce: [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociajesienia1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociajesienia2.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociajesienia3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociajesienia4.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociajesienia5.jpg[/IMG] I na koniec, rozmarzona Lotka: [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociarozmarzona.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha'][B]Flaire[/B], a kim są osoby "zbyt dobrze poinformowane"?[/quote]Już one wiedzą... ;-) [quote name='Anisha']Ja jednego serdelka poznaję po obroży i szelmowskich ślepiach, a dalej nie jestem pewna... :confused:[/quote]Obrożę da się pożyczyć, gorzej z szelmowskimi ślepiami! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Dobry wieczór! Mam dla Was malutką, łatwiutką zagadkę!!! Jakie trzy serdelki widać na zdjęciu poniżej? (Osoby zbyt dobrze poinformowane :evil_lol: wykluczone z udziału w konkursie!!!) [IMG]http://www.std.org/~hania/misia/piesytrzy.jpg[/IMG] -
[quote name='Dinusia']To w takim razie czekamy na Magde :P a jak to bedize z tymi pokojami? do kogo mamy napisac z kim chcemy byc? do Magdy?[/quote]Tak, do Magdy. Tylko nie pchajcie się wszyscy ze mną do pokoju ;-). NB, rozmawiałam z Magdą, jest już w drodze do Warszawy i obiecała mi, że jak tylko dojedzie to wszystko potwierdzi! :-)
-
[quote name='Asti']Możliwe, choć pewniejsza byłabym, gdybym dostała potwierdzenie :) Wysłałam je w końcu dość dawno... :roll:[/quote]Asti, wedle tego, co pisałaś w tym topiku, wysłałaś je 3 dni temu. Dodatkowo, dwie osoby, ja i Davie, pisały już tutaj, że od tego czasu Zielsko, czyli osoba, do której wysłałaś zgłoszenie - i jedyna osoba, która może potwierdzić jego odbiór - jest poza Warszawą. Jestem pewna, że usłyszysz od niej jak tylko wróci. Trzy dni to naprawdę nie jest bardzo dawno temu. ;-)