Jump to content
Dogomania

Grześ

Members
  • Posts

    611
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Grześ

  1. Basia, "leci" do Ciebie :wink:
  2. Tajraga, są jeszcze zawody "otwartej federacji" (np. Dziergowice), a na nich velo będzie. :wink:
  3. Rozmawiałem na zawodach w Dziergowicach ze znajomym Agnieszki Janem Łackiem (wygrał velo) i on brał udział w zawodach gdzieś w Europie (chyba w Niemczech), na których dopuszczono start z dwoma psami w skijuoringu. A velo z dwójką psów było u Roberta Stockiego (jak napisał Mike) i jeszcze w Rogóźnie. :wink: Niestety na zawodach organizowanych przez Polską Federację Sportu Zaprzęgowego Psów Ras Północnych to na velo (nawet z jednym psem) nie mamy chyba co liczyć - przynajmniej tak wynikałoby z regulaminu przedstawionego przez Payooka (Antu). :(
  4. :hmmmm: Hmmm... Z tego regulaminu wynika, że "zamknięta" federacja nie uznaje klasy velo. Tylko czy należy przez to rozumieć, że velo nie będzie klasyfikowane do punktacji mistrzostw (lub pucharu) Polski czy też, że nie będzie tej klasy na jakichkolwiek zawodach organizowanych w ramach tej federacji? :(
  5. No to wyjaśniam. Tak jak jak napisała Wiosna i Wojtas jest to wygięta rurka plastikowa (jest sprężysta) służąca do tego, by lina nie wplątała się w koło. Rurka ta jest zamocowana od spodu do rogów, więc gdyby pies był z tyłu to na rogach się lina zatrzyma (nie spada na ręce :wink: ). A lina jest zamocowana do ramy rowera, a konkretnie do rury sterowej i biegnie górą nad tym moim plastikowym tworem. :lol:
  6. Ja również się cieszę ze spotkania ze starymi znajomymi z dogomanii, jak i z nowopoznanymi Wiosną, Ravem, Wojtasem. :D Co prawda pierwszego dnia byłem trochę na uboczu (myślałem, że psy będą trochę spokojniejsze), ale nie było to zbyt wygodne (biegałem między namiotem, a boiskiem, na którym był start i meta) i następnego dnia ulokowałem pieski przy wszystkich. Start nam (mnie i mojemu synowi) się udał, drugiego dnia wjechaliśmy na "pudło", chociaż po pierwszym dniu mialem niezłą "kupę" w majtach. :wink: Domin mi nieźle dołożył. Natomiast drugiego dnia Morfeusz zdecydowanie biegł wolniej (kontuzja - Ewaka masuj mu łapki). Mike, w Sieradzu nie będzie velo, czyżbyś się przerzucał na canicross?
  7. Basiu, Dziergowice są od Ciebie 80-90 km. Liczyłem na mapie. :wink: Masz bliżej niż Mike.
  8. Wysoką organizuje Prochal, a nie żadna federacja, dlatego nie ma jej w kalendarzach. Zawsze jest w 3 lub 4 weekend listopada.
  9. Marta była, ale jako widz. :wink:
  10. Kadziuma, opona nie jest do roweru, ona jest na spacer, by pies nauczył się ciągnąć, by przyzwyczaił się do jakiegoś oporu i odgłosów z tyłu, na które nie powinien zwracać uwagi. Myślę, że ośmiomiesięczny piesek śmiało może już być zapinany do roweru, przecież pedałując pomagasz mu i może on biec w ogóle bez obciążenia, jesli na tyle szybko pojedziesz. :wink: Może miała na myśli start w zawodach, bo tam jest wymagany taki wiek psa.
  11. Wojtas, jak będziesz na zawodach w Dziergowicach to Ci pokażę jak ja mam rozwiązane zapięcie psów do roweru. By bezpiecznie jeździć z psem na rowerze musisz go nauczyć biegania przed nim (i musi ciągnąć), gdy będzie biegał z boku zawsze będziesz narażony na ewentualność najechania go. Tak jak napisała Wiosna, najlepiej się wybrać na trening z innym psem, za którym będziecie jechać. Wtedy Timur powinien się trzymać z przodu, będzie gonił tamtego, a Ty widząc gdzie on skręca będziesz wydawał komendy kierunkowe, a po dobrym wykonaniu skrętu będziesz chwalił Timura. No i pedałując będziesz dozował obciążenie psa. Rozmawiałem teraz w sobotę na zawodach w uciągu w Łodzi z Krzyśkiem Dziurką. Rozpoczął już treningi i biega dwa razy dziennie (rano i wieczorem), na razie po ok. 2-3 km, więc w sam raz dla Ciebie i Timura, a i porę możesz sobie wybrać. Gdybyś się z nim kontaktował to powołaj się na Grzegorza Liszkę. :wink: Ewentualnie z Bytomia jeszcze jest Agnieszka Biernacka (mój Lukas właśnie za jej zaprzęgiem uczył się biegania).
  12. :hmmmm: ... hmm... Jak trochę ponad dwa lata temu spotykałem znajomą, która mówila do swojej suczki: moja księżniczko, to mnie to trochę śmieszyło. A teraz jakbyście mnie posłuchali co mówię ... :oops:
  13. No to masz szanse w Dziergowicach :lol: Zobacz tu www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=5875 A starty na zawodach będziesz mógł rozpocząć jak pies ukończy rok (przybędzie mi następny konkurent :wink: , bo też startuję w velo).
  14. Wojtas Klasa 1 oznacza haszczaki (rodowodowe), 2 oznacza pozostałe psy północy tj. malamuty, grenlandy, samojedy (również tylko rodowodowe), klasa 3 oznacza pozostałe psy tj wszystkie "burki" :wink: nierodowodowe, a alaskany, o których była przy tej klasie mowa to alaskan husky. Litery oznaczają liczebność zaprzęgu A (7-8 psów), B (5-6), C (2-4), D (2). Natomiast w klasach pulka, velo (i tu jest Twoje Wojtas pole do popisu - pisałeś, że lubisz jeździć na rowerze) i skandynawka nie trzeba mieć rodowodów. W klasie D chyba też, bo jest za mała konkurencja i nie ma podziału na 1, 2 i 3. A o zawodach organizowanych poza tymi dwoma ww. organizacjami to się dowiesz tutaj na dogomanii (przynajmniej tak było w poprzednim sezonie). :D
  15. Jeśli chodzi o wózek to Pay ma rację (poczytaj tu www.lodowejezioro.poznan.pl/redaktorzy_all/wozek_1_marcin.htm). A jak zbudować sanie będziesz miał tu www.ooowoo.com/JUNIOR/doityourself/k12sled.html
  16. cora co ty kombinujesz ?? ;) ... :o ... :hmmmm: ... Pay, prześlij mi kalendarz imprez "związkowych" - może gdzieś bym się zjawił (tam gdzie będzie velo).
  17. Grześ

    Hodowla

    Ho, ho, Giziu, ale Cię dawno nie było. Jak chcesz, to mogę Ci przeslać numery tel. kom. do Agnieszki Biernackiej i Andrzeja Górowskiego.
  18. Serdeczne dzięki Ewaka za propozycję. :D Tylko jest nas "trochę" dużo. :oops: Ja, dwa psy (które sypiają zawsze przy nas) oraz (jako, że Lidka nie jedzie) mój starszy syn, który będzie moim pomocnikiem. :hmmmm: ... chociaż ... można by tak syna z psami frruu do namiotu, a ja ... :wink:
  19. Agnieszka, ile kosztuje wynajęcie domka? Do Dziergowic jadę bez Lidki i sie zastanawiam czy czasem nie nocować pod namiotem (jako, żem stary traper :wink: ).
  20. No masz :lol: , pewnie, że jedziemy. Do Łodzi też.
  21. Grześ

    Sanie

    Może to Wam coś pomoże. http://www.ooowoo.com/JUNIOR/doityourself/k12sled.html
  22. Niestety, nie da sie z Szybszym i Tajragą nie zgodzić.
  23. :lol: :lol: :lol: ... :wink:
  24. :klacz: :klacz: :klacz: :ylsuper: :thumbs:
  25. Grześ

    Trening a pogoda

    Też wydaje mi się, że Manu ma rację. Ale Wojtas, jeśli zamierzasz trenować swojego psiaka, to podawałem Ci namiar na Krzyśka Dziurkę. Ludzie, którzy do niego trafili byli bardzo zadowoleni. Bliższego namiaru mieć nie możesz. :wink:
×
×
  • Create New...