Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35692
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Kupiłam karmę dla Kuby, 2 worki Eukanuby (w końcu jest ponownie dostępna):
  2. Nie jest to takie proste. Pomijając jego nerwowość to Farcik jest bardzo żywy, wierci się cały czas. Prędzej mu ogon utnę niż powycinam dredy. Jeszcze jakieś wiszące może by się udało, ale te przy skórze i w newralgicznych miejscach wymagające precyzji nie ma szans. Poza tym całe futro jest sfilcowane - Farcik wymaga golenia.
  3. Być może Farcik ma uraz po schronisku i dlatego tak reaguje na obcych lub w obcych miejscach. Tak jak pisałam wcześniej przy codziennych czynnościach nie mam z nim żadnego problemu, nie denerwuje się nawet przy misce z jedzeniem. Nie mniej jego reakcja u weta jest koszmarna, broni się jak lew i nawet moja obecność nie pomaga. Problematyczne jest też słabe działanie uspokajaczy. Tu Farcik w końcu pokonany. A tu pokonany psiowóz:(
  4. To był ciężki dzień... Sedalin podziałał częściowo i godzinę trwało zanim udało mu się podać usypiacz. Kastracja się odbyła, ale golenie niestety nie, bo Farcik się szybko wybudził. Z goleniem zeszłoby 2-3 godziny, więc nie było szans się wyrobić. Dodatkowo mam drzwi do wymiany w psiowozie, bo Farcik będąc w bagażniku skoczył na drzwi i samochód stoczył się uderzając w zadaszenie śmietnika u weta. Poszła szyba, rynna u weta i zostały wgniecione drzwi samochodu. Mam dużą sukę do przywiezienia na USG i nie mam jak jej teraz przywieźć:( Wet nie chce się już podjąć golenia, ja też zresztą trzeci raz z Farcikiem nie mam zamiaru jechać. Dziś mi poszarpał rękawice spawalnicze, gdyby nie one nie miałabym teraz sprawnej prawej ręki, na szczęście skończyło się na sinikach i naddartej skórze. Nie wiem co robić. Teraz siedzę i szukam drzwi na allegro.
  5. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez niespodzianek i wszystko będzie zgodnie z planem:)
  6. Bardzo przykra wiadomość:( Niech spoczywa w spokoju [']
  7. Myślę, że trzeba poczekać aż będzie po zabiegu usunięcia listwy i sterylizacji.
  8. Niech kociaki wybywają do domków! Tutaj Oliwka (teraz Luna) w DS zaprzyjaźnia się ze świnkami morskimi:)
  9. Może tak być, a może po prostu część leku nie dostała się do organizmu, tylko np. igła trafiła w zlep sierści... Podawanie musiało być bardzo szybkie i o precyzji można było zapomnieć. Mam nadzieję, że Sedalin w żelu podziała. Ogólnie to uważam, że Farcik ma potencjał i właściwie jedyny problem to ta niechęć do dotyku przez obce osoby. No i nie może trafić do domu, gdzie jest drób - bardzo go interesują kurczaki sąsiada:)
  10. Rozliczenie za lipiec: TOUDIE Stan konta na 30 cerwiec wynosił -350 zł +50 zł Lipsik -310 zł hotelowanie 1-31.07 (zniżka ze względu na karmę) -80zł strzyżenie -16 zł przejazd na strzyżenie -26 zł szczepienie p. wściekliźnie -6,70 zł dojazd weta Stan konta na 31 lipiec wynosi -738,70 zł. ADELKA Pozostałość po hotelowaniu wynosiła -296 zł. +296 Stow. Chełmska Straż Pozostałość wynosi 0 zł. VIOLA + kociaki (SASANKA, SZANTA i SZAROTKA) Stan konta na 30 czerwiec wynosił -795,60 zł +176,30 zł nadpłata po hotelowaniu Mini, Midi i Maxi +50 zł ala123 (bazarek) +300 zł helli +123,70 zł Stow. Chełmska Straż -465 zł hotelowanie 1-31.07 -40 zł transport Violi do Gorajca -90 zł szczepienie drugie Sasanki, Szanty i Szarotki -6,70 zł dojazd weta Stan konta na 31 lipiec wynosi -747,30 zł. MILKA I LUCEK Stan konta na 30 czerwiec wynosił -395 zł +200 zł Baltimoore -465 zł hotelowanie 1-31.07 Stan konta na 31 lipiec wynosi -660 zł zł.
  11. Rozliczenie za lipiec: Stan konta na 30 czerwiec wynosił -336 zł +180 zł Pianka -60 zł karma Stan konta na 31 lipiec wynosi -216 zł.
  12. Shila skończyła już leki na giardie i sprawy koopkowe się zdecydowanie poprawiły. Mam wrażenie też, że zaczyna nabierać ciałka. Ogólnie sunia się bardzo ożywiła i wcale nie zachowuje się jak staruszka. Domaga się spacerów i korzysta z nich aktywnie. Z zabiegiem czekamy nadal aż będzie chłodniej. Dodatkowo wygląda na to, że sunia dostała cieczki (niekastrowany Farcik zaczął się nią bardzo interesować, a sunia często znaczy i podsikuje)...
  13. W poniedziałek był u nas wet i zaszczepiliśmy Toudiego na wściekliznę. Koszt to 26 zł + 6,70 zł dojazd weta:
  14. W poniedziałek był u nas wet, zaszczepiliśmy 3 koteczki drugi raz na wirusy oraz Toudiego na wściekliznę. Koszty to: kotki 90 zł + 6,70 zł dojazd weta i Toudie 26 zł + 6,70 zł dojazd:
  15. Ucho Andzi - odpukać - na razie w porządku:) Rozliczenie: Stan konta na 29 czerwiec wynosił -644 zł +169 zł Jo37 +290 zł Fundacja ZEA -450 zł hotelowanie 30.06-29.07 Stan konta na 29 lipiec wynosi -635 zł.
  16. Kolejna próba będzie we wtorek. W tym tygodniu się nie wyrobiliśmy, bo psiowóz był w naprawie.
  17. O, dziękuję:) Ja już nie chciałam Wam zawracać głowy, bo macie swoje koty do ogłaszania i ogłosiłam sama swoje bąble. Na razie niestety cisza... Jakby ktoś chciał pomóc, to tutaj są fotki i tekst: https://www.olx.pl/d/oferta/maly-kotek-kociak-do-adopcji-bialy-bialo-bury-2-5-miesiaca-CID103-IDKHT2F.html/?bs=siren_ad_posted_successfully&utm_campaign=ad_posted_successfully&utm_medium=email&utm_source=siren https://www.olx.pl/d/oferta/maly-kotek-kociak-do-adopcji-szary-pregowany-tygrysek-2-5-miesiaca-CID103-IDKHSzu.html/?bs=siren_ad_posted_successfully&utm_campaign=ad_posted_successfully&utm_medium=email&utm_source=siren
×
×
  • Create New...