Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Dwa dni temu się okazało, że sunia naszej sąsiadki ma podejrzenie nosówki, a zanim się o tym dowiedzieliśmy jeden z naszych psiaków miał z nią kontakt. W związku z tym wszystkim hotelowym psiakom nie szczepionym p.wirusówkom zapodaliśmy wczoraj wieczorem surowicę. Koszty po rozłożeniu są niewielkie (Fobos to 14 zł), a jest to pewna ochrona :cool3: [B]malawaszka[/B], z tego co zrozumiałam, to tamten ast zostawałby w mieszkaniu. Fobos mieszkałby stale na działce :roll:
  2. Dwa dni temu się okazało, że sunia naszej sąsiadki ma podejrzenie nosówki, a zanim się o tym dowiedzieliśmy jeden z naszych psiaków miał z nią kontakt. W związku z tym wszystkim hotelowym psiakom nie szczepionym p.wirusówkom zapodaliśmy wczoraj wieczorem surowicę. Koszty po rozłożeniu są niewielkie (Klusia to 11 zł), a jest to pewna ochrona :cool3:
  3. Na razie nawet nie wiadomo czy to na 100% nosówka, ale wolę psiaki zabezpieczyć :cool3: Nasze psy nie wychodzą poza ogród i generalnie nie mają kontaktu z psami z zewnątrz, także nawet jak minie działanie surowicy to mało prawdopodobne, aby nosówka się do nas przedarła. Poza tym psy, które były w schronisku kilka lat są przeważnie mega odporne :cool3: Także nie trzeba się martwić na zapas. [B]Ulka[/B], surowicę zapodał wet ;)
  4. Dwa dni temu się okazało, że sunia naszej sąsiadki ma podejrzenie nosówki, a zanim się o tym dowiedzieliśmy jeden z naszych psiaków miał z nią kontakt. W związku z tym wszystkim hotelowym psiakom nie szczepionym p.wirusówkom zapodaliśmy wczoraj wieczorem surowicę. Koszty po rozłożeniu są niewielkie (Klara to 21 zł), a jest to pewna ochrona.
  5. Dwa dni temu się okazało, że sunia naszej sąsiadki ma podejrzenie nosówki, a zanim się o tym dowiedzieliśmy jeden z naszych psiaków miał z nią kontakt. W związku z tym wszystkim hotelowym psiakom nie szczepionym p.wirusówkom zapodaliśmy wczoraj wieczorem surowicę. Koszty po rozłożeniu są niewielkie (Krówek to 14 zł), a jest to pewna ochrona. Przyszły pieniążki na Krówka 70zł od fony :loveu:
  6. Jak widać [URL=http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=100985&page=20]TUTAJ[/URL] Rudy jest zsocjalizowany zupełnie ;) Dwa dni temu się okazało, że sunia naszej sąsiadki ma podejrzenie nosówki, a zanim się o tym dowiedzieliśmy jeden z naszych psiaków miał z nią kontakt. W związku z tym wszystkim hotelowym psiakom nie szczepionym p.wirusówkom zapodaliśmy wczoraj wieczorem surowicę. Koszty po rozłożeniu są niewielkie (Rudy to 7 zł), a jest to pewna ochrona. Musieliśmy przesunąć w związku z tym termin kastracji (na poniedziałek 14-tego). [B] Ulka[/B], przyszło 50 zł od Ciebie na Rudego :loveu:
  7. Jeszcze wczoraj zauważyliśmy, że na tylniej łapce Fafik ma zawinięty i wrastający pazur :-( Ma takie kudłate łapki, że ledwo to można zobaczyć. Rozprawimy się z tym przy najbliższej okazji. Zdjęcia jeszcze porobimy ładniejsze, on tak cudnie wygląda jak się cieszy, skacze, bawi :loveu: Niemożliwe, aby ktoś się nie zakochał :cool3: Dwa dni temu się okazało, że sunia naszej sąsiadki ma podejrzenie nosówki, a zanim się o tym dowiedzieliśmy jeden z naszych psiaków miał z nią kontakt. W związku z tym wszystkim hotelowym psiakom nie szczepionym p.wirusówkom zapodaliśmy wczoraj wieczorem surowicę. Koszty po rozłożeniu są niewielkie (Fafik to 7 zł), a jest to pewna ochrona.
  8. Fafik zdecydowane lepiej się czuje. Może go już wreszcie nic nie boli? Chce się bawić, zaczepia, włazi łapkami na kolanka, pyszczkiem delikatnie łapie za rękawy :loveu: No i już wiemy, że on tez potrafi zwarczeć na psa, jak się mu coś nie podoba ;) zazdrośnik z niego ;)
  9. Ona bardziej tęskni za człowiekiem niż za przestrzenią :cool3: Po ogrodzie owszem chodzi, ale żeby jakos ją rozpierała energia to bym nie powiedziała. Zanim wyjdzie z boksu to się kilka razy zastanowi w otwartej furtce. Przejdzie parę kroków, stanie, popatrzy, powącha, obsika... Zresztą na fotkach widać ;) No i praktycznie sama wchodzi do boksu. Przyzwyczaiła się w schronisku do takiego lokum :-(
  10. Dzisiaj miałam telefon o Foboska, z Poznania :cool3: Brzmiało sensownie, mają już asta ze schroniska w mieszkaniu, Fobos byłby na działce, gdzie mieszkają rodzice (czy dziadkowie), a codziennie przyjeżdżają młodzi i będą mogli pomóc w wychowaniu i utrzymaniu Foboska. Zgadzają się na wizytę przed i po adopcyjną. Mają jeszcze wszystko przemyśleć i się odezwać :roll:
  11. U mnie też niestety cisza :-( Ale wierzę, że to się zmieni. One są naprawdę fajniaste, im bardziej się je poznaje, tym są fajniejsze :loveu:
  12. Z Krówkiem nie udało nam się w tym tygodniu umówić na wizytę u okulisty, bo dr Balicki jest bardzo zajęty, ma chorą koleżankę z pracy i podwójne obowiązki. Jesteśmy za to umówieni na wtorek w przyszłym tygodniu ;)
  13. Jeśli ten psiak ma faktycznie 14 lat (na tyle w sumie wygląda i na tyle się zachowuje), to trzeba wziąć pod uwagę, że DT lub hotelik to miejsca, w których bedzie dożywotnio. Pomijam już fakt, że adopcja psa w tym wieku jest raczej mało prawdopodobna, ale chodzi równiez o psinę, jemu trzeba już tylko spokoju, a nie przechodzenie z rąk do rąk. Myślę, że warto w allegro i ogłoszeniach umieszczać informację o wsparciu finansowym jeśli ktoś go adoptuje. Lub nawet o poszukiwaniu płatnego DT. Jeśli chodzi o wpłaty na hotelik na moje konto, to wolałabym aby może ktoś inny zbierał te pieniążki lub spisywał deklaracje finansowe. Ja mam dużo rozliczeń i wpłat z psiaków które już u mnie są i to dla mnie dodatkowy problem. Nie wiadomo kiedy zwolni się miejsce dla Tobisia, może do tego czasu znajdzie inny DT. Foksia i Dżekuś, a nie można by Tobisia od razu u tej p.Ani umieścić? 60 zł miesięcznie to nie jest tak dużo (tyle więcej niż u mnie). Dla takiego pieska każda zmiana miejsca to stres. No i ja raczej przed rozwiązaniem do Krakowa do Kundla nie podjadę :-( W Krakowie jest pod ręką program Kundel no i dobrzy lekarze, okulista itp.
  14. Z Fafikiem byliśmy wczoraj w lecznicy na kontroli, bo tak jak pisałam ropa mu się zbierała w rance, nie mówiąc o potwornym zapachu z mordki :-( No i się okazało, że Fafik miał drugiego ropnia :-( Były dwa obok siebie! Drugi ropień był spowodowany fragmentem zęba, który już został usunięty. Fafik wczoraj był straszliwie zmordowany, ale dziś czuje się już dobrze i tylko ranka na pyszczku przypomina o przeszłych zabiegach.
  15. Przyszły dziś pieniązki od emilii2280 :Rose: [B]171.66 zł [/B]Obecnie jesteśmy na minusie niecałe 45 zł :roll: Rzeszów się nie odzywa :-(
  16. Za luty dosyłałaś już parę złotych, także do 80 zł brakowało tylko za marzec (przyszło 65.86 zł). Tak więc na Krówka odliczam 80 zł + 14.14 zł = 94.14 zł ;) Tak w ogóle to dzisiaj mija kolejne 30 dni pobytu Krówełka w hoteliku, więc czas na rozliczenie. Stan na 10 luty wynosił 297.55 zł Wpłaty od tamtego czasu: 20 zł basia1968 67 zł modliszka84 (bazarki) 65.86 zł emilia2280 50 zł Selenga 100 zł Sabina02 20 zł Malwinka19874 94.14 zł emilia2280 RAZEM 714.55 zł Koszty: 300 zł - 30 dni hotelowania 17.80 zł - Aspicam 42 zł - połowa kosztów paliwa na trasie Janów Lubelski - Dębica (to odnośnie wyjazdu do programu Kundel w Krakowie, my jechaliśmy tylko do Dębicy, tam była przesiadka, koszty rozłożyliśmy na dwa psiaki jadące do programu, Pysię i Krówka. W sumie przejechaliśmy 260 km w obie strony, koszt 85 zł). RAZEM 359.80 zł 714.55 zł - 359.80 zł = 354.75 zł Czyli stan finansowy na 9 kwiecień wynosi 354.75 zł
  17. emilia, przyszedł przelew (dzięki modliszka ;) ), 265.80 zł. Ile z tego miało iść na Krówka, a ile na Foboska? :hmmmm:
  18. Dzięki, ja umieściłam dziś Faficzka na adopcje.org i 4lapy ;)
  19. Jeszcze kilka fotek dywanowych ;) [IMG]http://img382.imageshack.us/img382/2759/fffnt7.jpg[/IMG] [IMG]http://img382.imageshack.us/img382/8049/fff1tk6.jpg[/IMG] [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/1800/fff2wf0.jpg[/IMG] [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/4531/fff3da3.jpg[/IMG] [IMG]http://img505.imageshack.us/img505/3043/fff4af9.jpg[/IMG]
  20. Rudzielec to przefajniasty psiak i na pewno szybko znajdzie dom :kciuki: Jest nieco charakterny i trochę warczy na psy (bardziej dla postrachu), zazdrośnik jeden, ale wystarczy skarcić go głosem i już jest ok.
  21. Jutro jedziemy z Fafikiem do kontroli, bo kończy antybiotyk i ropka mu się zbiera w rance :-( Trochę jest na mnie obrażony i nie chce pozować do zdjęć; na mnie padło płukanie mu pyszczka :cool1: [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/218/faficzekkp6.jpg[/IMG] [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/8052/faficzek1xb8.jpg[/IMG] [IMG]http://img371.imageshack.us/img371/572/faficzek2kq3.jpg[/IMG] [IMG]http://img371.imageshack.us/img371/3029/faficzek3lk6.jpg[/IMG] [IMG]http://img248.imageshack.us/img248/4459/faficzek4oa4.jpg[/IMG]
  22. [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/3803/pysie10ol0.jpg[/IMG] [IMG]http://img379.imageshack.us/img379/2811/pysie11ev5.jpg[/IMG] [IMG]http://img232.imageshack.us/img232/1439/pysie12bj3.jpg[/IMG] [IMG]http://img329.imageshack.us/img329/9868/pysie13yx6.jpg[/IMG]
  23. [IMG]http://img519.imageshack.us/img519/5691/pysie5cr9.jpg[/IMG] [IMG]http://img245.imageshack.us/img245/8938/pysie6pa3.jpg[/IMG] [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/185/pysie7dd3.jpg[/IMG] [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/1783/pysie8sz9.jpg[/IMG] [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/5141/pysie9zj5.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...