-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='LeCoyotte']Ale szczęśliwa na tych zdjęciach:) A co do kamienia nazębnego.. nie ma innej opcji niż narkoza?[/QUOTE] Ona jest tam na wsi najszczęśliwsza :loveu: Tak jak Ewa napisała, ale wszystko zależy od umiejscowienia, ilości, psa dodatkowo - Ewy psy są tak totalnie bezstresowe, że pewnie nie sprzeciwiały się za bardzo, Gasska miała jedynie na kłach - a pomyśl - pies, który się wierci, niecierpliwy, miniatura, która ma kamień na trzonowcach a jest tam z tyłu tak mało miejsca że cięzko nawet szczoteczką sięgnąć do końca (wiem po sobie). Pozatym często problemem jest fakt, że kamień jest też pod dziąsłem. Często jest zapalenie dziąseł, co psa po prostu boli i co? Władujesz mu się z czymś do pyska jak go wszystko w środku boli? [quote name='malawaszka']ale jak usuwają ultradźwiękami też niszczą? czy tylko jak mechanicznie?[/QUOTE] Tak czy siak trzeba umieć.. Sądzę że ultradźwiękami mniej, albo prawie wcale, ale jak ktoś nie umie to i tym może spartolić - czasem bardziej niż ktoś doświadczony mechanicznie. Choć przyznam, że mechanicznie sobie nie wyobrażam skrobania zęba.. Brrr.. [quote name='malawaszka']ech no pewnie większość weci się uczą sami metodą prób i błędów... bo u nas ciężko o specjalistów - kazdy musi być od wszystkiego :shake: poza tymi dużymi ośrodkami akademickimi[/QUOTE] Oj waszko, aż tak źle nie jest, że każdy musi być od wszystkiego. Znam sporo takich weterynarzy, którzy każdego dnia przyjmują jako specjaliści w innej klinice/przychodni i od dawna nie są już 'od wszystkiego' Ja mam aspiracje nie być takim 'od wszystkiego' - a co z tego wyjdzie - zobaczymy ;)
-
Nikt nas nie odwiedza, ale i tak wstawię resztki fotek :p [IMG]http://img268.imageshack.us/img268/9648/dsc0483ly.jpg[/IMG] [IMG]http://img225.imageshack.us/img225/8831/dsc0484wg.jpg[/IMG] Jutro idziemy do naszej pani dermatolog, więc trzymajcie kciuki w miarę potrzeb !!!
-
[quote name='Doginka']Wyrwij Galince porządnie podszerstek to może będzie mniej ruda;-) Świetna fota:crazyeye::loveu::roflt: [url]http://img16.imageshack.us/img16/626/dsc0421ct.jpg[/url][/QUOTE] Poczekam aż odrośnie okrywówka i zajmę się podszerstkiem :) [quote name='bognik']Widzę, że Justynko nie wyszłaś z wprawy, jeżeli chodzi o robienie zdjęć ;) A Jaszczurka śliczniutka i szczęśliwa! Co do kamienia nazębnego: byłam sprawdzić stan zębów mojej 6,5 letniej psicy i się okazało, że są w bardzo dobrym stanie, ale dobrze by było usunąć ten, co jest, aby nie było gorzej ;)[/QUOTE] Dzięki dzięki :loveu: No to tylko się cieszyć ! [IMG]http://img37.imageshack.us/img37/4936/dsc0398o.jpg[/IMG]
-
[quote name='Ewa&Duffel']Ale jej ładnie w tym Rogzie :loveu: Zresztą w ogóle śliczna jest :loveu: A zdjęcia bardzo mi się podobają ;)[/QUOTE] Tak mi dobrze, tak mi mów :loveu: :p [quote name='LeCoyotte']Zdjęcia są!:) jak miło znowu zobaczyć jaszczurkę w zieleninie:p Przedwczoraj byłem na szczepieniu z psicą i był praktykant, zbadał Sambie wszystkie otwory prowadzące do środka i stwierdził, że zdrowa jak koń:lol: tylko ten kamień..[/QUOTE] Kojotku, skoro już ja się zmobilizowałam to teraz kolej na Twoją aktualizację galerii Samby ! Kamień w sensie nazębny (bo wbrew pozorom to nie jest tak oczywiste :p) ? Ja powiem tak.. przez lata się wahałam, bo alergia, bo narkoza.. i żałuję !
-
[quote name='Unbelievable']ja jakoś w tym czasie chyba gdzieś wybywam, na razie nie wiem, ale raczej po tym dłuższym weekendzie będę wolna i się do warszawki pofatyguję :)[/QUOTE] No to będziemy w kontakcie ;) A ja jutro wyjeżdżam, więc pożegnalna Galinka dla Was [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/626/dsc0421ct.jpg[/IMG]
-
[quote name='vege*']Nie no co ty, mulina by poszła chyba nawet przy yorku :p To są takie mocne sznurki ;-)[/QUOTE] Hehe tak też myślałam :p
-
O rety ! Czy to ta obroża jest z muliny? Pamiętam jak za czasów mojej podstawówki plotło się takie bransoletki :loveu: :p
-
[quote name='Ewa&Duffel']Tak własnie chyba najbardziej rozważam tego Troveta, bo sporo osób chwali. Karmy mają fajne składy. Zastanawiam się jeszcze nad tym Wolfsblutem [url]http://free-dog.pl/Wolfsblut_Wide_Plain_2kg_konina_bataty_ziola_owoce_lesne-54.html[/url] Zapytam jutro weterynarz, co o nim sądzi...[/QUOTE] To jak będziesz brała Troveta to z animalii, mają mnóstwo pkt odbioru w Warszawie za darmo to raz, a dwa że sprowadzają go praktycznie w ciągu 1 dnia (jeżeli akurat nie ma weekendu) Ja od lat u niech biorę i nie miałam żadnych problemów ;)
-
Galina jadła Eukanubę Dermatosis, Royala Sensitivity Control, Hillsa z/d, aktualnie Troveta RRD i z niego jestem najbardziej zadowolona ;)
-
Dzięki dziewczyny :loveu: Nie żebym siedziała cały piątek nad skubaniem, podcinaniem, kąpaniem i innymi rewelacjami :diabloti: Jaszczurka raczej nie ma pociągu do wystaw więc mam sportowo-domową wersję :loveu: Szczególnie, że są wakacje, dużo jeździ z rodzicami na działkę, a oni głowy nie mają do pielęgnowania jej. Wystarczy, że zęby muszą szorować i witaminy podawać ;) [B]Martyno[/B] kiedy wyjeżdżasz do tego trójmiasta? Ja wracam 12 sierpnia z rozjazdów i już raczej będę w Warszawie uziemiona bo latam 3 razy w tygodniu na praktyki, więc liczę że nas odwiedzisz z panem Gramem :p
-
[quote name='eria']Nie, wykładzina :) Ale kilkanaście osób widzących podłogę na żywo też było pewnych ,że to panele :)[/QUOTE] No co Ty mówisz?! :mdleje: Czego to teraz nie wymyślą.. ludzi tak nabierać, pfff ! :p
-
[URL="http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/hel/DSC_0281.jpg"]http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/hel/DSC_0281.jpg[/URL] Figunia piękna, ja wciąż czekam aż będzie u Ciebie olbrzymek na stałe :loveu: Sznaucer jak sznaucer, ale masz piękną podłogę !!! Panele? :p
-
[quote name='eria']A ja napiszę, że Galince jest bardzo ładnie w takim artystycznym nieładzie ;) Wygląda naturalnie ;)[/QUOTE] eria :loveu: Miłego dnia wszystkim ! [IMG]http://img143.imageshack.us/img143/7932/dsc0517ii.jpg[/IMG]
-
[quote name='Ewa&Duffel'] Strasznie linieje na całym ciele. Na grzbiecie ma takie prześwity, że skórę widac w niektórych miejscach. A najgorzej to wygląda na ogonie...miał taki piękny pióropusz, a teraz kilka włosków żałośnie sterczy :-([/QUOTE] Zwykle problemy hormonalne objawiają się łysieniem symetrycznym, choć wiadomo - nie zawsze. Ale ważne jest badanie ogólne. Może ma jakieś niedobory? Galinie na łapach przestały rosnąć (i wypadły) praktycznie długie włosy :shake: Podaję jej w tej chwili krople efa olie - zobaczymy czy da to jakieś efekty ;) A Ty pisz koniecznie co wet powiedział! A ja trzymam kciuki :loveu:
-
[quote name='Ewa&Duffel'][url]http://canissapiens.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=105:ftsierp&catid=55:obozy-2011&Itemid=80[/url] Zaraz idę z Dufflem do weterynarza.Wyłysiał strasznie, jakiś taki osowiały ostatnio jest i znajoma mnie wczoraj nastraszyła, że to mogą być problemy z tarczycą :roll:[/QUOTE] A łysieje symetrycznie?
-
[quote name='kaho']A na dodatek robisz swietne zdjecia - tego ja Ci zazdroszcze ;). A Galina super prezentuje sie w rozu :lol:.[/QUOTE] :loveu: [quote name='Doginka']A ja cenie u ludzi szczerość i dlatego szczerze Ci powiem, co mi się w Galince nie podoba. GRZYWKA - ale wiesz, że ja kocham amerykański typ brewek;-) Druga sprawa to źle cięte łapki. Włos na łapach musisz sporo skrócić przy łokciach, bo to właśnie długi włos sprawia wrażenie słabości. Ale może się mylę, nie wiem, musiałabym zabrać się za galinkę a najpierw zobaczyć ją na żywo;-) mam nadzieję, że się nie gniewasz za szczerość;-) A tak poza sprawami groomingu to foty są super:loveu:[/QUOTE] Jasne, że się nie gniewam ;) Sylwia, to wszystko nie jest takie proste niestety, bo zgrzywką Galiny jest straszny dramat, nie układa się jak powinna i muszę ją niestety tak wydziubać żeby jakkolwiek wyglądała. A brewki (przynajmniej u niej) to nie przejdą niestety. Nie ma gęstej grzywki i takiego włosa jak Twoje pieski ;) A włosów to ona totalnie na łapach nie ma (to co widziałaś rok temu to był gąszcz!), jak na łokciach jej zetnę na krótko to jeszcze bardziej sterczą, ale wydaje mi się, że jest teraz ok - na której focie dostrzegłaś wystające łokcie? :p Ponadto jest aktualnie ruda - wyrwałam jej całą okrywówkę bo już miała z 5cm i sama wyłaziła. Ale wygląda porządniej niż ostatnio ;) [IMG]http://img146.imageshack.us/img146/8326/dsc0554he.jpg[/IMG]
-
[quote name='kaho']Powiem tylko WOW - dzielna jestes :lol:.[/QUOTE] Eeee.. tam ;) [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/8919/dsc0523va.jpg[/IMG]
-
[quote name='kaho']Dobrze, ze lubisz to co robisz - wtedy rzeczywiscie inaczej postrzega sie wykonywana prace :lol:. Jezeli zas chodzi o temperature wody, to moge Cie zapewnic, ze i w lipcu/sierpniu woda potrafi byc tak zimna ze kapia sie tylko 'morsy' :evil_lol:;).[/QUOTE] Zobaczymy, jak to będzie jak zacznie się prawdziwa praca ;) Hehe.. szczególnie w takim lipcopadzie jaki właśnie mamy :p
-
[quote name='kaho']A kiedy zaczynasz te 'praktyki'?[/QUOTE] W połowie sierpnia i pewnie mi zejdzie.. do końca studiów ;)
-
[quote name='kaho']:shock:w takim razie masz 'przekichane' :shake:. Wedlug mnie 'jakis' odpoczynek powinnas sobie zafudowac przed rozpoczeciem kolejnego semestru - w koncu trzeba sobie naladowac baterie :cool3:.[/QUOTE] Hmm.. powiedzmy, że poodpoczywam pracując ;) Od miesiąca nie robię nic innego jak odpoczywanie, więc nie jest tak źle :p Niemniej, rok temu pojechałam pierwszy raz od 7 lat.. i to było przeżycie - takie emocje, że we wrześniu się kąpałam w lodowatej wodzie :p
-
ewelina, a co to za firma?
-
[quote name='kaho']Nie zazdrosc, tylko po 'praktykach' kieruj sie w nadmorskie strony - tez musisz odpoczac po ciezkich naukach ;).[/QUOTE] Hehe, praktyki mam do końca września póki co zaklepane, więc chyba mogę zapomnieć :placz:
-
To cieszę się bardzo, że zdjęcia i moja panienka się podobają :loveu: [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6691/dsc0502a.jpg[/IMG] [IMG]http://img808.imageshack.us/img808/9406/dsc0559e.jpg[/IMG] Muszę trochę dozować te fotki, bo kolejne nie wiadomo kiedy będą :p
-
Pogoda, niepogoda.. zazdroszę BARDZO morza !!! :loveu: A po Hollince nie widać ubytków w owłosieniu, więc nie marudź ! ;)