-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
Do łysa nie, raczej będę poskubywać, gdnieniegdzie maszynką - ale z takimi pytaniami to nie do mnie :diabloti: Zapluta [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/4830/dsc2315qp4.jpg[/IMG]
-
[quote name='betty_labrador']ale Ci zarosła kurcze :eviltong::eviltong: i w ogole jakas roczapirzona po tej zimie :cool3:[/QUOTE] Troche straciła kształty sznuacera - to prawda :diabloti: Ale mam nadzieję, że niedługo Ewa mnie podszkoli jak doprowadzić małą do porządku :loveu:
-
[URL="http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/styczen%202009/PICT8545_640.jpg"]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/styczen%202009/PICT8545_640.jpg[/URL] O raaaany :loveu::loveu::loveu: Gdzie Ty takie ładne kolory masz? :roll:
-
Uwaga, mam zdjęcia :mdleje: Brzydkie, bo Galina bardziej przypomina szczotkę tudzież niedźwiedzia.. Bo światło nie takie. Bo takie wyblakłe kolory na dworze. Niemniej są. Jaszczurka cała szczęśliwa. Ja cała szczęśliwa :p [IMG]http://img525.imageshack.us/img525/3642/dsc2258hm0.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/1973/dsc2329qk5.jpg[/IMG] Wszystkim miłego weekendu, studentom miłej sesji :loveu:
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Hej Beatko !!! :multi: :loveu: A coś Ty taka miłości spragniona? :diabloti: -
[quote name='Ela38'][B]Justa [/B]a właśnie miałam się ciebie pytac, jakie kupy robi twoja w związku z alergią i chorą wątrobą, bo moja cały czas jakieś zielonkawe, nie robi takich ładnych brązowych. Nie wiem czy to spowodowane jest alergią czy zakłóceniem pracy wątroby?[/QUOTE] Ale moje małe nie ma chorej wątroby, to uszkodzenie już dawno poszło w niepamięć - wyniki są w porządku. Co do jakże pieknego tematu K - robi normalne, ponieważ karmę przyswaja, to wszystko jest ładnie przetrwaione, normalnego koloru. Ale trzeba cczasu, żeby pies przestawił się na nowe jedzenie, więc nie ma co na razie panikować - miała ostatnio trochę problemów z układem pokarmowym, także odczekaj ;)
-
Ajjjjjj i Gramuś czołguś jest :loveu::diabloti: Przez ciebie zaczęły mi się podobać łańcuszki rogza :diabloti:
-
[quote name='Kinguska']Jest sztywna dość, ale da się ją wyrobić ;)[/QUOTE] Ja nie miałam zdrowia tego wyrabiać, a dla psa to chyba też średnio przyejemne taką sztywną odbręcz wokół szyji nosić..
-
Ale ja wcale nie oczekiwałam, że będziesz się tłumaczyć z czegokolwiek ;) Każdemu ma prawo się podobać co innego przecież.
-
[quote name='Saint']Przecież to galeria terrarystyczna - o jakichś jaszczurkach.. czy coś :evil_lol:[/QUOTE] Szkoda, że żadnego zdjęcia gada tutaj nie było :evil_lol: Więc niby czemu miałoby być Galiny ? :diabloti: /masz maila chłopaku/ A tak serio, byłam wczoraj na pierwszym długim spacerze od 3 tygodni z Galiną, dodam - spacerze bez smyczy. Wróciła cała w błocie, wodzie, liściach podmokłych, trawie zgniłej - ale jaka szczęśliwa :loveu: Uprzedzając pytania - nie, nie ma zdjęć, bo aparat ciężki, w ręce zimno, a moją pannę na wydaniu trzeba jeszcze chronić przed gwałtem :cool1: Niech no wiosna przyjdzie.. :diabloti:
-
[quote name='Saint']Ej śmej Makrelo czemu tu Cię tak wszyscy o czarną męczą? :evil_lol:[/QUOTE] No właśnie nie wiem.. Że to niby jej galeria? :evil_lol:
-
[QUOTE][URL="http://i42.tinypic.com/25jgl20.jpg"]http://i42.tinypic.com/25jgl20.jpg[/URL][/QUOTE] Ta woza jest potwornie sztywna..
-
Takiej rączki od smyczy to w kieszeni nie schowasz :evil_lol: Chyba gustuję w mniej zabudowanych szelkach ;)
-
[quote name='Ela38']Najbardziej uczulona na: wołowinę, jagnięcinę, wieprzowinę, mleko krowie. W mniejszym stopniu na: kurczak, kaczka, soja, jęczmień, ryż, kukurydza. Może jeśc ryby bo nie uczulona, no i ziemniaki. Ale gdy jadła Acanę Lamb&Apple to też nie miała żadnych objawów alergi, więc o co tu chodzi? A gdy jadła Eukanubę Dermatosis a ta na bazie ryb i ziemniaków to się drapała. Tak myślę że może byc też uczulona na konserwanty sztuczne zawarte w karmach. Takie są właśnie w Dermatosis i Hypoallergenicu (też się po nim drapała). Natomiast nie ma ich w karmie Acana, jest konserwowana naturalnie witaminą E i rozmarynem więc mogła dlatego się dobrze czuc po niej. Czekam właśnie na dostawę karm z rybkami, zobaczymy :) A i wynik wątrobowy ok, wynika z tego że wątroba doszła do siebie :)[/QUOTE] Albo konserwanty, alebo tyle w tym mięsie mięsa co kot napłakał :shake: Najważniejsze, żeby było w porządku po karmie, żeby pies chętnie ją jadł i sie nie drapał. O ile sie nie mylę Trovet ma drożdże w sobie, na które Galina jest uczulona, ale jak widać nie wywołują u niej reakcji - albo jest ich naprawdę śladowe ilości, albo są pod taka postacią jaka na uczula. Dlatego oprócz testów na poszczególne składniki pokarmowe polecam zrobić również testy na dane karmy, bo jakby nie patrzec - karmy to sztucznie przetważana żywność i różnie to może wyglądać. Natomiast jeśli karmisz gotowanym, to już wiesz co możesz, a czego nie. Sprawa jest jasna. Galina uwielbia owoce i warzywa (w zasadzie ona wszystko uwielbia:p) ale nie możemy jej dawać marchewki na przykład. Je dużo jabłek, czasem pomidora, kawałek jakiegoś cytrusa. Dostaje też surowe mięso wieprzowe, za które dałaby się pokroić. Dieta alergika nie musi być wcale nudna. Karm coprawda zmieniać jak rękawiczek nie wolno (ale mysle, że w wywpadku zdrowego psa to też jest nieskazane) - także baza żywieniowa powinna byc stała, ale dodatków - o ile nie uczulają - jest wbród ;) Wątroba szybko się regeneruje. Przy większym uszkodzeniu (w naszym przypadku kilka razy przekroczona norma wyniku) brała hepatil przez miesiąc i wszystko wróciło do normy. Trzymam kciuki za Was, pisz jak ta nowa karma sie sprawuje, jak drapańsko i jak się mała czuje ;)
-
[quote name='Ela38']Dziewczyny w końcu jesteśmy po testach pokarmowych :) Uczulona na wiele rzeczy. Przestawic musimy na karmę rybną, już zamówiłam Acanę Pacifika i Orijen 6 fish. Sprawdziłam Royala Hypoallergenica, nic z tego, drapania nosa tak samo jak po Eukanubie Dermatosis. Nie wiem co oni tam sypią :/ Nie drapała się po Acanie Lamb&Apple :)[/QUOTE] Oj to super, że testy zrobione i wiadomo co mała może, a czego nie - ułatwia to życie, mmm? ;) Mam nadzieję, że po Acanie i Ojrenie będzie wszystko w porządku. Galina jadła RC Senstivity Control z rybą i było przez jakiś czas w porządku. A na co uczulona?
-
badania były robione biorezonansem? bo jeśli tak, to trzeba było zrobić od razu testy na określone rodzaje karm. czasem jest tak, że niby na czynnik pies jest uczulony, a jednak karmę z danym składnikiem może jeść. u nas tak było w przypadku drożdży.
-
[quote name='LeCoyotte']MA ktoś obrożę odblaskową rogza rozmiar M? Taką: [url=http://www.drpets.pl/?46,obroza-m-z-odblaskowymi-nicmi-(hb11]Obroża M z odblaskowymi nićmi (HB11) - DrPets.pl - zoologiczny sklep internetowy[/url]) Rozmiar jest podany do 40cm.. dzisiaj dostałem taką, ale ona ma max 33cm... :roll: Możecie zmierzyć swoje? Czy ja ostałem wybrakowany egzemplarz?:hmmmm:[/QUOTE] No nie mów mi, że jest na nią za mała ta obroża, bo chyba stwierdzę, że ona naprawdę monstrualna jest :mdleje: A widzisz, zamiast ślepo wierzyć w producenta trzeba było tu napisać - ony by Ci powiedzieli :diabloti:
-
[URL="http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/Kopiagba066.jpg"]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/Kopiagba066.jpg[/URL] Galina tak na mnie patrzy od 3 tygodni.. :placz:
-
I widzę, że M wystarczyło :cool3: Rewelacyjnie tym naszym sukom w pomarańczu musze przyznać :loveu: Jeszcze numerek podczep i będzie cacy. A co do flexi - jak można na tym psa prowadzać? :diabloti:
-
[quote name='betty_labrador'][url]http://img291.imageshack.us/img291/8876/dsc2250rn6.jpg[/url] załamała się nerwowo i popadła w autyzm gdy dowiedziała sie tak rozległej prawdy anatomicznej :shake::diabloti:[/QUOTE] histologicznej :diabloti: bo nie wiem czy wiecie, ale jestem histo-bogiem :loveu: :loveu: :loveu: i udało mi się zaliczyć całą histologię przewidzianą na ten semestr :multi: no, to teraz się zacznie :diabloti:
-
[quote name='LeCoyotte']biedne zanudzone zwierzę:placze: :eviltong: :loveu:[/QUOTE] Niech odpoczywa przed anatomią - bo w tej będzie brac udział CZYNNY :diabloti:
-
[B]Ewa, Ala [/B] :loveu: :loveu: [B]Jakubie[/B], to zdjęcie po przedstawieniu Galinie budowy okolicy oddechowej, węchowej i przedsionka nosa jamy nosowej, budowy krtani, tchawicy, oskrzela, oskrzelików oddechowych i końcowych, pęcherzyków płucnych, przewodów pęcherzykowych oraz opłucnej :loveu: mój histo-pies :loveu:
-
A ja niedługo do Ewy na lekcje zawitam :loveu: Hebcia piękna :loveu: