Jump to content
Dogomania

Koszyczek Wielkanocny dla ubogiej rodziny - prosimy o wsparcie


3 x

Recommended Posts

[quote name='Nanhoo']biedna 3x, wiem że to było dużo pracy, ale Ty wiesz jakie jest nasze dzisiejsze społeczeństwo, czytanie czegoś więcej niż 3 linijek tekstu, do tego zdolni są tylko niektórzy ;) po prostu nie chciałabym żeby znowu zaczęła się nagonka na Biafrę, że sobie na to i tamto pozwala za zebrane pieniądze, jak sama dobrze wiesz zawistnych wrogów ma ona ostanio dosyć, po co im dawać jeszcze pretekst.[/QUOTE]

dlatego zbiórkę i tłumaczenia biorę na siebie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Biafra']Ceny Gosia dała raczej prowizoryczne ;)
Zawsze jedziemy z dziewczynami do Tesco/Makro i kupujemy same megapromocje :p

Środa przed świętami będzie o.k bardzo chętnie przygarnę paczkę :loveu:
Jak możesz to napisz co planujesz kupić, żebyśmy Cię na zakupach nie zdublowały.[/QUOTE]

Myślę, ze wziełabym na siebie od 80-87 w całości, a reszte jak coś znajde w promocji, to dam znać co kupiłam ;-) zrobie zakupy zanim Wy pójdziecie ;-)
gdzies widziałam jakieś napoje caprio chyba po 2,5 za 2 litry, poszukam troche, bo sama do domu bede kupować. W carrefourze jest promocja wez drugi za grosz ;-) czasem chodze kilka razy a czasem biore na dwa, 3 paragony :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']a widzisz, nie doczytałam :)
generalnie mnie te ceny okrutnie przeraziły i myślę, że ludzi też mogą przerazić.

ja bede przejezdzać przez krk przed swietami, ale nie wiem, czy nie za pozno, bo to będzie sroda.
Podrzuciłabym paczkę...[/QUOTE]

Kasiu, mozesz sprecyzowac? :-) bedziesz jechala przed Swietami z Warszawy do Krakowa i mozesz podrzucic rzeczy do Izy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']to w takim razie jeszcze gdzie Iza mieszka? bo ja pojadę do Zakopanego przez Kraków, na świeta. W zasadzie nie wiem, czy przez Mielec nie pojade, ale to jeszcze zobacze jak bedzie. Ale jesli można gdzieś w krk paczke zostawić, to ja bym tak chętnie...[/QUOTE]

Super !
Mieszkam za Krakowem 15 km w kierunku na Zakopane :lol:...no i trochę w bok ;)
Mogę podjechać na Zakopiankę

Link to comment
Share on other sites

no to widzisz ;)
to w takim razie załatwione ;-) będę kompletować paczkę.
Napiszcie mi tylko, czy tampony koniecznie ob, czy mogą być rozne, np naturella? niby ob były zawsze najlepsze, ale w tej chwili nie jestem do konca pewna ich jakości...

ja jeszcze się zastanawiam, jak rodzina stoi z rachunkami, np z prądem, bo wiem, że takie rzeczy zawsze idą na drugi plan przy takich dochodach...

te 500 zł to renta z krusu po mężu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']no to widzisz ;)
to w takim razie załatwione ;-) będę kompletować paczkę.
Napiszcie mi tylko, czy tampony koniecznie ob, czy mogą być rozne, np naturella? niby ob były zawsze najlepsze, ale w tej chwili nie jestem do konca pewna ich jakości...

ja jeszcze się zastanawiam, jak rodzina stoi z rachunkami, np z prądem, bo wiem, że takie rzeczy zawsze idą na drugi plan przy takich dochodach...

te 500 zł to renta z krusu po mężu?[/QUOTE]

Wiem, że rachunki starają się płacić na bieżaco.
Raz w zeszłym roku doładowałyśmy im komórkę na 100 zł.
500 zł dostaje zasiłku rodzinnego z krusu na siebie i czworo dzieci ale nie wiem dokładnie co się składa na tą sumę

Raz w roku dostają dopłatę unijną za to, że mają w dobrej kulturze gospodarstwo rolne. Nie pamiętam jaka to jest kwota :oops::oops::oops:
Coś mi się wydaje , ze około 2500 ? ale może przegięłam. Mają 3,5 hektara.
Te jedorazową dopłatę przeznaczają na rachunki i podatki żeby później nie mieć długów.

W temacie tamponów kupowałam im marki TESCO .

Link to comment
Share on other sites

no rozumiem, jeszcze tylko pytanie, bo nie przebrnęłam niestety przez cały wątek rodziny, czy oni mają łazienkę, wodę bierzącą, pralkę (tutaj gdzies cos czytałam, że chyba tak).
widziałam w dobrej cenie płyny do mycia soraya, po 5 zł za 400 ml, mogę kupić kilka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']no rozumiem, jeszcze tylko pytanie, bo nie przebrnęłam niestety przez cały wątek rodziny, czy oni mają łazienkę, wodę bierzącą, pralkę (tutaj gdzies cos czytałam, że chyba tak).
widziałam w dobrej cenie płyny do mycia soraya, po 5 zł za 400 ml, mogę kupić kilka.[/QUOTE]

W domu mają pomieszczenie z wanną.
WC - mają przy stodole...wychodek. Dlatego zawsze im kupuję te chusteczki dla niemowląt w dużej ilości, bo lekko sobie nie wyobrażam jak oni (one) dają radę :shake:

W kuchni mają zlew w którym robią wszystko...
myją jedzenie, naczynia, ręce, ale też wstawiają wiadra z obory .
Jak piłyśmy herbatkę to dziewczyna nalewała w kuchni ciepłą wodę dla krów.
Wiadro stało wcześniej w oborze więc to co zostało później w zlewie to ...sam folklor :evil_lol:
Wtedy sobie zapamietałam , żeby im kupić dużo domestosa .

Edit : mają pralkę i zawiozłyśmy im wirówkę, którą podarowała Camara

Link to comment
Share on other sites

Umowilysmy sie z Kasia, ze odbierze ode mnie paczke w Warszawie :-)
Moge wziac na siebie pozycje: 47, 48, 57, i od 68-78.
Wydac moge maksymalnie stowe :-( a Kasia bedzie miala duzo wlasnych bagazy plus paczka, wiec wybralam rzeczy, ktore zajmuja najmniej miejsca.
Mozesz Gosiu juz te rzeczy odhaczyc.
Wydrukuje sobie liste i zobacze, moze cos jeszcze, ale te zadeklarowane kupie na 100%.

Link to comment
Share on other sites

około 9-tego mój kolega z pracy będzie wracał z Niemiec, poproszę żeby przywiózł mi 10 kg cukru, tam wychodzi o połowę taniej niż u nas obecnie :roll: dostarczę to jakoś do Biafry przed świętami, więc cukier można odchaczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']to jest koszmar... dziewczyny dorastające... może by jakoś tą łazienkę im zrobić. jak duże jest to pomieszczenie? tak mniej wiecej?[/QUOTE]

Właśnie nie wiem :shake:
Wannę widziała Asior, jak nosiłyśmy paczki to ja jakoś do kuchni a ona akurat miała coś do łazienki.
W domu jest jeszcze bardzo dużo niewykorzystanych pomieszczeń, bo oni śpią w pokoiku przy kuchni i w drugim jakoś parami :roll:

Myślę, że to nie kwestia pomieszczenia, tylko musiałabym zapytać czy mają szambo albo w pobliżu kanalizację .

Wiosną ubiegłego roku na próbę kupiłam im trochę farb, mydła do scian jakieś pędzle żeby zobaczyć co zrobią ;)
Wszystko pieknie wykorzystali. Nawet się pochwalili, że trochę dorobili sobie koniem i kupili papę na stajenkę, bo była uszkodzona i otynkowali jedną ścianę w oborze.

U nich nic się nie zmarnuje. Tylko obejście jest takie sobie :roll:
Jak na polskiej wsi. Ale to chyba kwestia ich przyzwyczajenia że wcale nie musi być czysto i pięknie . I , że gnój i błoto to naturalne środowisko .Nie wiem, może jestem niesprawiedliwa:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']około 9-tego mój kolega z pracy będzie wracał z Niemiec, poproszę żeby przywiózł mi 10 kg cukru, tam wychodzi o połowę taniej niż u nas obecnie :roll: dostarczę to jakoś do Biafry przed świętami, więc cukier można odchaczyć.[/QUOTE]

Super :multi:
Dziękuję bardzo !
Może coś jeszcze jest taniej, to się zrzucimy
Jesteśmy oszczędne :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiatatry']Myślę, ze wziełabym na siebie od[B] 80-87 w całości[/B], a reszte jak coś znajde w promocji, to dam znać co kupiłam ;-) zrobie zakupy zanim Wy pójdziecie ;-)
gdzies widziałam jakieś napoje caprio chyba po 2,5 za 2 litry, poszukam troche, bo sama do domu bede kupować. W carrefourze jest promocja wez drugi za grosz ;-) czasem chodze kilka razy a czasem biore na dwa, 3 paragony :)[/QUOTE]

dziękujemy :)
już zaznaczyłam
jeślibyś coś więcej bądz mniej kupiła do paczki daj znać bedziemy aktualizować :)

[quote name='kasiatatry']no to widzisz ;)
to w takim razie załatwione ;-) będę kompletować paczkę.
Napiszcie mi tylko, czy tampony koniecznie ob, czy mogą być rozne, np naturella? niby ob były zawsze najlepsze, ale w tej chwili nie jestem do konca pewna ich jakości...
[/QUOTE]
nie muszą być, podałam cenę w odniesieniu do marki
chodzi o tampony po prostu
jakieś w miarę dobre

[quote name='Anna_33']Umowilysmy sie z Kasia, ze odbierze ode mnie paczke w Warszawie :-)
[B]Moge wziac na siebie pozycje: 47, 48, 57, i od 68-78.[/B]
Wydac moge maksymalnie stowe :-( a Kasia bedzie miala duzo wlasnych bagazy plus paczka, wiec wybralam rzeczy, ktore zajmuja najmniej miejsca.
Mozesz Gosiu juz te rzeczy odhaczyc.
Wydrukuje sobie liste i zobacze, moze cos jeszcze, ale te zadeklarowane kupie na 100%.[/QUOTE]

dziękujemy :)
już odhaczone ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Właśnie nie wiem :shake:

U nich nic się nie zmarnuje. Tylko obejście jest takie sobie :roll:
Jak na polskiej wsi. Ale to chyba kwestia ich przyzwyczajenia że wcale nie musi być czysto i pięknie . I , że gnój i błoto to naturalne środowisko .Nie wiem, może jestem niesprawiedliwa:oops:[/QUOTE]

Jak tam kiedyś będziesz miała okazję, to podpytaj o to szambo/kanalizację.
ja myślę, że to kwestia priorytetów, może tez trochę przyzwyczajenia... wiesz, co innego jak jest chłop w domu, to na zewnątrz zrobi, a jak nie ma, to jest jak jest.

Myślę, że jak będą mieli owoce i zaczną sprzedawać, to im będzie lżej coś odłożyć i koło domu zrobić. Bo tym torem trzeba iść, dać im narzędzia, bo pomoc się powoli kończy, to też jakby normalne. Zeby mieli tylko czym zarobić to będzie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']około 9-tego mój kolega z pracy będzie wracał z Niemiec, poproszę żeby przywiózł mi 10 kg cukru, tam wychodzi o połowę taniej niż u nas obecnie :roll: dostarczę to jakoś do Biafry przed świętami, więc cukier można odchaczyć.[/QUOTE]

dziękujemy :)
juz odhaczyłam
a [B]delfy2000[/B] przepisałam na ryż ;)

Link to comment
Share on other sites

ja tym razem w grupie jkp+[B] ania[/B] dołoże 200 do koszyka
jeszcze ode mnie poproszę BARDZO za 50 zakupić czekolady i słodyczki dla dzieci TAKIE DOBRE CO SAMI SOBIE NIE KUPIA = trochę luksusu na Święta :)

Link to comment
Share on other sites

no to poszalałam... wydałam 2x tyle co miałam :) ludzie w SP patrzyli na mnie jak na wariatke, do tego jeszcze kase przyblokowałam :)


kupiłam szampony do włosów- 600 ml H&S przeciwłupieżowy, 400 ml pantene, 400 garnier +mam jeszcze 500 nowy pantene to dołoże
mydło 9 x100g fa, jedno zgubiłam gdzies w drodze do kasy :)
podpasek w sumie jest ok 150 sztuk (naturella lub always z przewagą tych drugich)
tampony 10x16 naturella
antyperspiranty w kulce adidas- 4 sztuki, mam kilka dezodorantow nowych które mama mi kupiła a nie uzywam, to też dołoże
mleczka do mycia twarzy nivea-2 sztuki
toniki do twarzy nivea 2 sztuki (waciki dokupie jeszcze)
kremy do twarzy nivea 2 sztuki
chusteczki pampers-10 paczek
patyczki do uszu -2 pudełka
mydła do mycia soraya 2x500ml
mleczka do ciała dove 2 x250 ml +do tego 2 kremy do rączek dove (normalnie taniocha za 10 zł mleczko i krem do rąk!)
pasty do zębów- na razie 2 colgate+2 blend'a'med, dokupie jeszcze
worki w sumie pakowane po 15 sztuk, wiec wyszło wiecej niz miało wyjść, tzn jakieś 120 worków
no i krety-ale chyba popieprzyłam, bo to nie miały być granulki chyba, tylko jakieś inne? kupiłam 2 sztuki granulki, ale jak coś, to kupie inne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']To rozpisz na nr 58 i 3x 19 :)[/QUOTE]

dzieki :)



[quote name='kasiatatry']no to poszalałam... wydałam 2x tyle co miałam :) ludzie w SP patrzyli na mnie jak na wariatke, do tego jeszcze kase przyblokowałam :)


kupiłam szampony do włosów- 600 ml H&S przeciwłupieżowy, 400 ml pantene, 400 garnier +mam jeszcze 500 nowy pantene to dołoże
mydło 9 x100g fa, jedno zgubiłam gdzies w drodze do kasy :)
podpasek w sumie jest ok 150 sztuk (naturella lub always z przewagą tych drugich)
tampony 10x16 naturella
antyperspiranty w kulce adidas- 4 sztuki, mam kilka dezodorantow nowych które mama mi kupiła a nie uzywam, to też dołoże
mleczka do mycia twarzy nivea-2 sztuki
toniki do twarzy nivea 2 sztuki (waciki dokupie jeszcze)
kremy do twarzy nivea 2 sztuki
chusteczki pampers-10 paczek
patyczki do uszu -2 pudełka
mydła do mycia soraya 2x500ml
mleczka do ciała dove 2 x250 ml +do tego 2 kremy do rączek dove (normalnie taniocha za 10 zł mleczko i krem do rąk!)
pasty do zębów- na razie 2 colgate+2 blend'a'med, dokupie jeszcze
worki w sumie pakowane po 15 sztuk, wiec wyszło wiecej niz miało wyjść, tzn jakieś 120 worków
no i krety-ale chyba popieprzyłam, bo to nie miały być granulki chyba, tylko jakieś inne? kupiłam 2 sztuki granulki, ale jak coś, to kupie inne.[/QUOTE]

dziękujemy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jkp']ja tym razem w grupie jkp+[B] ania[/B] dołoże 200 do koszyka
jeszcze ode mnie poproszę BARDZO za 50 zakupić czekolady i słodyczki dla dzieci TAKIE DOBRE CO SAMI SOBIE NIE KUPIA = trochę luksusu na Święta :)[/QUOTE]

dziekujemy :)

tylko prosze o uściślenie czy to jest 150 zł plus 50 zł na słodycze czy to jest 200 zł i dodatkowo 50 zł na słodycze ?

ja na zasadzie, że sami sobie nie kupią dodałam napoje te po 2 l, bo tak sobie pomyślalam, ze takiej np coli to sobie nie kupią sami :(

ale będa za to mieli dzięki nam ;)

edit.
nr konta roześlę jutro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...