Jump to content
Dogomania

Timur już domu nie szuka , zostaje z nami na zawsze !


Gugus24

Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?  

6 members have voted

  1. 1. Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?



Recommended Posts

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nareście rudzielec się pokazał w całej okazałości.Aga-ta wielkie dzięki za zdjęcia , psisko przestało być anonimowe.Poproszę Gugus24 aby wkleił choć jedno do pierwszego postu.

Na tym ostatnim zdjęciu wygląda jakby mówił wszyskim :"dobranoc":diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No bez przesady , mały też nie choć do bernardyna faktycznie mu daleko:evil_lol:
Utuczony to on był bardziej ale ponoć w schronie nie chciał jeść i miał potworną biegunkę , na szczęście teraz jest już o.k. Rudzielec ogólnie nie był psem zaniedbanym dlatego biorę pod uwagę też to ,że zwiał komuś z podwórka i potem nie umiał wrócić ( są psy które tracą orientację w terenie nawet jeśli są niedaleko od swojego domu) a to że go nikt nie szukał może wynikać z prostego faktu - na wsi niewielu ludzi przejmuje się swoimi psami ( poszedł to wróci , a jak nie to tragedii nie będzie , weżmie się następnego ). Ale mógł też zostać po prostu wyrzucony w tym lesie i czekał ciągle w tym samym miejscu na powrót "pana"....

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszeń jeszcze nie ma.Jest jeszcze młody ale myślę że najdokładniej wiek określi weterynarz przy szczepieniu.Zachowuje się normalnie , nic nie wskazuje na to aby był żle traktowany przez przez kogokolwiek w przeszłości- garnie się do człowieka , przytula , lubi być głaskany.Tyle mogę określić na dzień dzisiejszy , a co z niego jeszcze "wylezie" -czas pokaże.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z panem Tomkiem .... i mam niestety złe wiadomości- pies nie je biegunkę ma nadal ,schudł bardzo.Miał być jutro zaszczepiony a w tym stanie niestety nie można go szczepić.Będzie miał tylko badania aby ustalić co mu dolega ,może to być jakiś wirus albo inne draństwo.Martwię się co jutro zastanę jak po niego pojadę .Pies je tylko kiełbasę w której pan Tomek podaje mu lekarstwo - po za tym nic innego nie chce jeść , nie tyka się nawet mięsa.Muszę znależć dobrą lecznicę po drodze bo u mojego weta nie da się zrobić wszystkich badań.Wcześniej wydawało się że on po prostu nie lubi suchej karmy i puszkowego jedzenia a biegunka to skutek menu ze schronu, pies nie wyglądał na chore zwierze.Nie wiem co z nim będzie ale jestem już pewna ,że Olkusza by nie przeżył...

ps.internet mam od dzisiaj w domu i nie muszę już ryzykować w pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']elaja o ktorej godzinie bedziesz po psa??Moze uda nam sie spotkac.
Bardzo dobra lecznice masz po drodze w Wieliczce,dam Ci namiary gdybys chciala.[/QUOTE]
Najpóżniej o 9.30 bo potem pan Tomek wyjeżdża.Byłoby super gdyby udało nam się spotkać a dobry wet jest bardzo potrzebny aby postawić diagnozę ,póżniej leczenie można kontynuować w Krzeszowicach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']No to sie na pewno spotkamy:)Gdybysmy akurat byly gdzies dalej na spacerze jak przyjedziesz to poczekaj prosze chwilke, albo dzwon to zawrocimy:)[/QUOTE]
Super ! Twój nr znam napewno się spotkamy ! Tak na marginesie to myślałam że najgorsze już za nami a widzę że problemy z psiakiem dopiero się zaczynają....

Link to comment
Share on other sites

No i niestety to jest nosówka.....Timur,bo takie ostatecznie ma imię , dostał już surowicę ,antybiotyk , kroplówkę i coś tam jeszcze....i mam nadzieję ,że to pomoże.Buda mu się spodobała ale z kojca(prowizorka niestety) już wyszedł odginając siatkę.Własnie umacniamy ogrodzenie.Pies już był tak słaby, że wysiadając z samochodu przewrócił się.....ale lekarstwo ukryte w kiełasie na szczęście zjadł....

Link to comment
Share on other sites

Za ogrodzenie nie zwieje z kojca też już nie powinien.Dla odmiany teraz wypuszczony na zewnątrz koniecznie chciał z powrotem do budy......i wcale mu się nie dziwię.W poniedziałek z powrotem do weta na kontrolę.Testu mu nie robił - objawy były książkowe : wyciek ropny z nosa ,oczu i pyska,osluchowo też problem z płucami, do tego gorączka>efekt dzisiejszego dnia - Timur omija mnie niestety szerokim łukiem....

Link to comment
Share on other sites

Nie jest dobrze , niestety....Timur nie je , nie pije ,nie wychodzi prawie z budy , zostawiłam mu otwarty kojec ale nie wychylił z niego nawet nosa.Bardzo ciężko oddycha,z nosa się leje.Z budy tylko na chwilę wywabiła go Kora zainteresowana nowym kolegą....i jeśli Timur wylezie z tej choroby to chyba miedzy ta dwójką nie powinno być problemów.Niestety kolejna zmiana miejsca to dodatkowy stres , który też pogarsza jego stan....wczoraj jeszcze zjadł parówkę , dzisiaj nie interesuje go żadne jedzenie.Zastanawiam się jak jutro go władujemy do samochodu...a do weta musi dojechać...

Link to comment
Share on other sites

Świetny pomysł......tylko ,że dzisiaj nie mam z kim jechać, a i tak najbliżej to Kraków.Ale udało mi się namówić Timura do zjedzenia gotowanego mięsa( niewiele wprawdzie ale to zawsze coś) i wypicia mleka wymieszanego z jajkiem.Niestety po wszystkich atrakcjach ,które mu wczoraj zafundowałam,psisko nie uważa mnie za kogoś komu warto zaufać i na mój widok chowa się głębiej w budzie.Ogólnie nie jest w tragicznym stanie ,weterynarz nawet stwierdził że nie jest jakoś szczególnie odwodniony, ale to jednak nosówka i to już II stadium wskazujące na postać płucną.Podanie surowicy dopiero wczoraj pewnie niewiele pomogło....oby zadziałał antybiotyk i nie doszło do powikłań ( tfu ,tfu ).To ,że był mocno utuczony działa teraz na jego korzyść, organizm ma jeszcze siłę walczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...