Jump to content
Dogomania

Timur już domu nie szuka , zostaje z nami na zawsze !


Gugus24

Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?  

6 members have voted

  1. 1. Czy pomożesz nam rozesłac wątek dalej ?



Recommended Posts

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Timuś pomału zdrowieje , nabiera chęci do życia i ma lepszy apetyt... ale... zawsze jakieś ale musi być ;)...chyba trafnie określiłam jego charakterek , jakby co to przypomnę - " pilnuje miejsca i żarcia ,nieagresywny ale typowy dominant " , zobaczymy czy potwierdzi się moja opinia co do stróżowania.Jeśli o mnie chodzi to pies jest o.k. tylko do ułożenia- ale te cechy bardzo ograniczą kandydatów na adopcję bo psisko będzie potrzebowało zdecydowanego i doświadczonego właściciela. Na razie mój tata ma zakaz zostawiania jedzenia w kennelce( jedną chrupkę zje a resztę pilnuje ) poza 1 sztuką podaną w formie nagrody.Nie pomyliłam się bo świetnie znam to spojrzenie : raz na miskę , raz na człowieka ( kota , innego psa czy cokolwiek co może odebrać jedzenie) A więc tradycyjnie - jedzenie na zewnątrz , jak nie smakuje to miska schowana i już , a różne smakowite kąski tylko z ręki ( uwaga na palce:evil_lol:) jako nagroda za wykonane polecenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gugus24']To kiedy bedzie mozna do Ciebie zawitac ?[/QUOTE]
Jak Timura wyszorujemy:evil_lol:bo teraz to jego zapach nos wykręca:diabloti:-Mikołaj w tym roku będzie trochę spóżniony ale będzię:loveu:

Gugus24 - jak przyjedziesz to koniecznie z aparatem - porobimy Timurowi zdjęcia i wstawisz na wątek ,ok ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Jak Timura wyszorujemy:evil_lol:bo teraz to jego zapach nos wykręca:diabloti:-Mikołaj w tym roku będzie trochę spóżniony ale będzię:loveu:

Gugus24 - jak przyjedziesz to koniecznie z aparatem - porobimy Timurowi zdjęcia i wstawisz na wątek ,ok ?[/QUOTE]

Nie ma najmniejszego problemu ;d ja moge przyjechac nawet za tydzień ;d z Aparatem...Telefonem..i Wszystkim :))
Masz internet wiec z twojego laptopa sie wrzuci i z twojego konta;] a Fotki sie zrobi tez na miejscu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']Super!
a jak tam Timus sie czuje?fajnie bedzie zobaczyc chlopaka:)[/QUOTE]
Coraz lepiej ! Je już normalnie dwa razy dziennie jak pozostałe psy ,jeszcze tylko sucha karma go w ząbki kłuje ,jak się skończy taryfa ulgowa będzie musiał ją polubić albo będzie chodził głodny:evil_lol:Dowodem na poprawę jest również to ,że zaczynają go denerwować koty i Mucha kręcące się obok kennelki , a dzisiaj szczególnie bo wszystko się ze mną witało a on zamknięty i nie mógł - więc było i warczonko i szczekanko:angryy::diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga-ta']bardzo sie ciesze, ze z chlopakiem lepiej:multi:eleja, uratowalas go chyba w ostaniej chwili[/QUOTE]
Teraz poprawa jest już nie z dnia na dzień ale z godziny na godzinę , wierzyć się nie chce ,że w połowie ubiegłego tygodnia weterynarz dawał mu tylko 50% szans na przeżycie.Timur najlepiej się czuje u siebie tj. w kennelce i zaczyna bronić tego miejsca , ale za to ładnie prosi gdy potrzebuje wyjść na zewnątrz no i straszny łasuch się z niego robi:lol:Przed nami teraz nauka prawidłowego zachowania i kilku komend aby łatwiej mu było znależć dom.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Timek pokazał jaki z niego odważny facet....powarkiwał i poszczekiwał z kennelki na kuzyna....ale już na zewnątrz odwaga go całkiem opuściła wolał schować się za mnie...zdecydowanie odmówił spaceru w kierunku bramy , no ale nie ma się co dziwić - za bramą stało narzędzie tortur ... czyli samochód , którym był wożony na zastrzyki.Jak wróciłam nieszczęście stało przy drzwiach i koniecznie usiłowało dostać się do środka kompletnie głuche na komendę "zostań'.

Link to comment
Share on other sites

Jak Gugus24 nie zapomni aparatu:mad:to uda się zrobić fajne zdjęcia ! Timek tymczasem wygląda lepiej , boki mu się zaokrągliły , apetyt dopisuje:sabber: jedyny problem jaki pozostał to biegunka:shake: jeśli dostaje leki to jest poprawa , po odstawieniu biegunka wraca...Do budy nawet nie zagląda , za to drze sie pod drzwiami jeśli ciut za długo zostanie na zewnątrz , no i maluje nosem wzorek na szybie (obok Aresika rysunków):evil_lol:
Dzisiaj Timek dostał nową , już tylko jego , obrożę ..... i zrobił się mały problem - przy zakładaniu próbował trochę kłapać zębami ( nie dziwię się , ma złe skojarzenia , obroża i smycz oznacza jazdę do weta brrr , jeszcze nie wie że to może znaczyć super przyjemność ,spacer na przykład) ale zdołałam chłopaka przekonać że nie warto, a nagroda go w tym chyba utwierdziła.Nauczył się reagować na "zostań' i jak się zapędzi pierwszy do drzwi i usłyszy komendę to wraca do przedpokoju i czeka aż usłyszy "chodż". Jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o jego miłość do kennelki- moje psy chyba by ją rozwaliły jeśli próbowałabym je zamykać w czymś takim- a Timek jak wraca z zewnątrz to od razu się pakuje do klatki.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj była zabawa w aportowanie - Timur już łapie o co chodzi chociaż przy pierwszym kontakcie z piłką parę dni temu nie bardzo wiedział do czego ta rzecz służy... za to dziś pięknie biegał i przynosił na zmianę , raz piłkę raz sznur . Specjalnie użyłam dwóch rekwizytów bo jeśli mam tylko jeden to zabiera i pilnuję , a tak aby móc pobiec za piłką musiał przynieść sznur , potem przynosił piłkę i biegł po sznur...zabawa mu się tak spodobała że nie zwracał uwagi nawet na ujadające wściekle psy sąsiadów...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...