Jump to content
Dogomania

4-5 dniowy szczeniak bez matki


orchidee

Recommended Posts

Dzięki :)

Dziś mała nie mogła kupki zrobić i lekarka stwierdziła, że w te upały powinna więcej pić. Była lekko odwodniona co mnie zmartwiło... Dlatego w jednej butelce mam mleko o normalnych proporcjach a w drugiej bardziej rozwodnione. Dodatkowo dałam jej trochę wody z odrobiną miodu. Samej wody za bardzo pić nie chce. Może wiedzie co zrobić, żeby piła czystą wodę? Kończy się jej 2 tydz życia. Pod koniec 3 tyg spróbuję dać jej Startera Royal Canin. Ponoć jest dobry. Zastanawiam się tylko, czy 2kg starczy na te kilka tygodni (od 4 do 7). Jak nie to kupię drugie 2 kg, bo nie ma sensu chyba 10kg kupować dla jednego pieska... Nie wiem czy oprócz tego pokarmu powinnam dawać jej coś ekstra. Weterynarz mi nie powiedziała dokładnie. Dziś 6 dzień antybiotyku :( Mam nadzieję, że już niedługo.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dałam jej odrobinę tej wody z miodem, ale przestałam. Ma trochę mniejszy apetyt, mniej je, ale je... nie wiem czy to przez ten upał? Martwię się, że jak będzie mniej jadła to nie będzie dobrze... Powiedzcie czy jak będzie mniej jadła, a więcej piła to nic się jej nie stanie... Ludziom też się nie chce jeść w taką pogodę... ale ona powinna w tym wieku jeść..

Link to comment
Share on other sites

Mleko matki ma tą cenną właściwość, że w zależności od potrzeb zmienia skład, robi się albo tłustsze, albo bardziej wodniste.
W wieku 2 tyg. przerwy między karmieniami sa trochę dłuższe - chociaż powinna jeść chyba więcej na raz.

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się, że mała powinna już więcej się ruszać, a ona tylko je i śpi. Dziś ją trochę przegoniłam po podłodze ale była strasznie nieszczęśliwa - piszczała troszkę. Ale ma takie sadełko, że ciężko jej unieś pupę... Muszę chyba przestać ją tak rozpieszczać i więcej męczyć i wybudzać.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie - nadrobi.
Jest jedna jedyna więc inaczej przebiega jej rozwój niż w stadzie gdzie muszą się od pierwszych godzin ścigać do cyca.
Tu Mamusia Orchidee sama podjeżdża z mleczkiem do pysia - to i instynkt ruchu rozwija się na miarę zapotrzebowań.

Link to comment
Share on other sites

Witam w środe moja suczka która ma 3 lata urodziła młodą szczeniaczke zapokojiło mnie to troszke poniewaz był tylko jeden. Na drugi dzień urodzila 4 martwe w odleglosciach okolo 5h, na w piatek czyli dzis zdechła ich matka niewiem z jakiego powodu ale bardzo mi smutno ;(. Teraz z rodzicami zajmuję sie malutka suczka która ma 3dni bardzo prosze o pomoc jak ja karmić i jak sie nia zajmować. Mała będzie chyba połaczeniem wilczura z kundelkiem bo moja suczka była wilczurem a tatuś to był chyba mój kundelek:)

Link to comment
Share on other sites

A gdzie byli rodzice jak sukę krył kundelek?
A gdzie byli rodzice jak suka przez trzy dni rodziła?
Zapytaj rodziców dlaczego suka odeszła w mękach , bez pomocy - może będą Ci umieli to wytłumaczyć.:angryy:
Pozdrowienia dla rodziców - dzięki takim ludziom dogo pełne jest psich nieszczęść a miłośnicy zwierząt nie narzekają na brak zajęć.
Widać myślenie boli !

Link to comment
Share on other sites

Witam

Moja psinka Luna ukończyła 2 tydzień. Waży blisko 900g. Wciąż ma zamknięte oczy, ale mam wrażenie, że trochę jej się rozluźniły powieki. Wczoraj miała zaparcie i weterynarz kazał dać jej Lactulosum 5ml, po czym ładnie zrobiła kupkę (sama!) ale już następna kupka była rzadka. Miała rozwolnienie 3 razy już i się martwię. To chyba przedawkowanie tego leku w takim razie. Wcześniej nie miała tego problemu. Ale ma apetyt, pije itd. Jak to zatrzymać? Czy znów iść do weterynarza? Jeśli ten wywar z marchwi to ile ml go podać, żeby znów jej nie spowodować zatwardzenia? Myślałam, że przez noc jej jelita się trochę uspokoją.

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze weterynarz, bo jeśli sunia miała jakieś zatrucie w środku z powodu tych martwych szczeniaków, to ten szczeniak lepiej niech będzie przebadany, no i masz napisane wszystko, też na wątku drugiego szczeniaka, zobacz ten poddział, no i poczytaj trochę, bo było opisane,ja się nie znam,bo nie rozmnażam psów,ale wiem,że było, no i warto nie dopuścić do takiej sytuacji,czyli kastracja kundelka,
przede wszystkim nie podawaj mleka itp, tylko takie specjalne i masuj brzuszek,ale po szczegóły wysyłam do wątków

Link to comment
Share on other sites

Pawelek 3000 dobrze by było jakbyś może założyła oddzielny wątek i nie napisałaś skąd jesteś czy to duża czy mała miejscowość .A tak z innej beczki to nie wolno maleństwa karmić normalnym mlekiem tylko jest takie specjalne zastępcze dla szczeniaczków które się podaje jak matka szczeniaków nie ma mleka lub ma za mało.Weterynarz by się też przydał szybko dla sprawdzenia w jakim stanie jest maleństwo. Jak coś więcej na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawelek3000']ej Ludzie [/QUOTE]
Słuchaj młody człowieku - psiego oseska nie karmi sie krowim mlekiem rozcieńczonym na dodatek wodą. :angryy: To jest absolutnie niewystarczajacy pokarm dla szczeniaka.
Zakończ więc z łaski swojej te eksperymenty!
Pies skuczy bo jest głodny a wielki brzuch ma zapewne z powodu robaków.
Czy na prawdę doswiadczenie z wykończoną na twoich oczach suką i martwymi płodami niczego cię nie nauczyło!
To zywe stworzenie i jak nie umiesz się nim zająć, a najwyraźniej nie umiesz, to pofatyguj się do weta. Przebadaj psa, odrobacz, kup specjalna mieszankę do karmienia.
Jak nie masz na to ochoty tylko szukasz darmowego rozwiazania w internecie to wybacz ale moim zdaniem to jest ciag dalszy kompletnej nieodpowiedzialności i okrucieństwa . I tylko wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd za takie postępowanie

Link to comment
Share on other sites

[B]pawelek3000 [/B]- Dostałeś rzeczowe odpowiedzi i rady. Naprawdę - jeśli zależy Ci na życiu tego bezbronnego oseska, proszę Cię- zabierz ją do weterynarza! Istnieje szansa, że wet będzie wiedział o innej suni, która też się niedawno oszczeniła i mogłaby zostać mamką dla Twojego malucha.
Jeżeli nie masz po temu możliwości lub chęci - powiedz skąd jesteś, poszukamy wolontariusza, który będzie w stanie zapewnić maleństwu odpowiednią opiekę.

Powtórzę jeszcze raz to co napisała już [B]Taks - [/B]psi noworodek nie przeżyje karmiony rozwodnionym krowim mlekiem! Fakt, że jest - jak to określiłeś- gruba, nie oznacza, że jest dobrze odżywiona! Czy wiesz jak wygląda psi brzuszek wzdęty od robaków? Czy wiesz jakie zagrożenie dla takiego malucha stwarzasz postępując w ten sposób?

ETA: Nie czekaj, weź ją do wterynarza jeszcze dzisiaj! Do jutro ona może nie dożyć!

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Luna się miewa ok :) Zaczęła otwierać oczy. Prześwituje jej oczko tak na 1mm. We wtorek lub środę idę ją odrobaczyć - boję się, że źle to zniesie. Nie chciałabym, żeby wymiotowała robalami :( Wiem, że dostanie jakąś pastę, ale weterynarz nie powiedziała mi czy mamy przyjść na czczo. POza tym zagrodziliśmy jej kawałek pokoju, tam ma swoje pudło z łóżeczkiem. Ma sporo miejsca więc może sobie pełzać ten Pełzak słodki :) Zaczyna warczeć, szczekać przez sen a jak jest głodna to piszczy bardzo donośnie. Zaczyna też się ze mną bawić. Podgryza mnie lekko, przewraca się na plecy, wywija łapkami, droczy się. Mam tylko problem z karmieniem, bo strasznie się rzuca, niespokojnie pije. Jak dam jej smoczek z małą dziurką to się niecierpliwi bardzo, pije mniej (ok 30ml) i dłużej (20 min). A jak większą dziurką (eksperymentalnie dzisiaj) to pije spokojniej, dobrze się zasysa, pije więcej (ok 40-58ml), krócej. Ale dziś dwa razy ją karmiłam większą dziurką to pierwszy raz wszytko ok, ale drugi raz nie wiem jak to się stało, ale potem kaszlała ze 3 razy... Nie wiem jakie rozwiązanie jest lepsze.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No mam parę pytań :)

1. Ile czasu jeszcze powinnam pomagać jej siusiu i kupkę (dziś sobie poradziła ale niestety nie trafiła na gazetę). Nie chcę jej wymuszac kupy bo może dostać hemoroidów czy coś...Czy już jest w takim wieku, że jak jej się zachce to zrobi sama (3tyg).

2. Jak długo karmić ją jeszcze tym mega drogim mlekiem Gimborn? Czy spróbować wprowadzić kozie?

3. Od 3 dni daję jej troszkę Startera, bardzo jej smakuje, ale wszystko z miski spada na ziemię :) Teraz mniej też pije mleka, bo najada się tymi rozmoczonymi chrupkami. Ile razy dziennie mogę jej dawać garstkę tego startera? Czy nie martwić się, że pije troszke mniej mleka? (karmię ją mlekiem, po czym ona wypluwa smoka i piszczy, aż nie dostanie chrupka :) )

4. Jak ją nauczyć pić wodę z miski, bo póki co moczy sobie nosa i kicha a potem boi się podejść. Skoro już z michy je chrupki to chyba mogłaby też już pić wodę z michy?

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

1. Ile czasu jeszcze powinnam pomagać jej siusiu i kupkę (dziś sobie poradziła ale niestety nie trafiła na gazetę). Nie chcę jej wymuszac kupy bo może dostać hemoroidów czy coś...Czy już jest w takim wieku, że jak jej się zachce to zrobi sama (3tyg).

Nie jest jeszcze w wieku kiedy samodzielnie robi, masaż jeszcze minimum z 2 tyg.

2. Jak długo karmić ją jeszcze tym mega drogim mlekiem Gimborn? Czy spróbować wprowadzić kozie?
Możesz próbować.

3. Od 3 dni daję jej troszkę Startera, bardzo jej smakuje, ale wszystko z miski spada na ziemię :) Teraz mniej też pije mleka, bo najada się tymi rozmoczonymi chrupkami. Ile razy dziennie mogę jej dawać garstkę tego startera? Czy nie martwić się, że pije troszke mniej mleka? (karmię ją mlekiem, po czym ona wypluwa smoka i piszczy, aż nie dostanie chrupka :) )
Starter będzie przyswajała sobie na początku na zasadzie pomemlania i zabawy, ale niedługo - z dnia na dzień chrupki będą znikały w brzuszku :)

4. Jak ją nauczyć pić wodę z miski, bo póki co moczy sobie nosa i kicha a potem boi się podejść. Skoro już z michy je chrupki to chyba mogłaby też już pić wodę z michy?
Oj musi jeszcze dobrze złapać balans i równowagę, a i 8 tyg maluchom zdarza się wpakować całego nochala w michę.

I dodam jeszcze.
Super sunieczka :):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...