Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Domowe sposoby na odrobaczanie psa !!!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 anahi1

anahi1

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisany 29 maj 2010 - 15:06

Witam!
Mam pytanie .
Czy ktoś ma domowe sposoby na odrobaczenie psa ??? Bo moja suczka już drze tyłkiem o dywan i podłogę , i roznosi bakterię :oops: . Co najlepiej działa z domowych sposobów na te robaki ? Bo w tabletkach kupowałam i nie chce ich brać . Albo chociaż coś w płynie . :roll: .

dziękuję za wszystkie odpowiedzi :]

#2 Iss

Iss

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1034 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 12:13

saneczkowanie nie zawsze wiąże się z zarobaczeniem, być może suczka ma zapchane gruczoły okołoobytowe.
Nie ma domowych sposobów na odrobaczenie, od tego są leki dostępne tylko u lekarza weterynarii.
Dodany obrazek

#3 Modlishka.

Modlishka.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 14:22

Właśnie mój pies też smaruje tyłkiem po dywanie, ale to jest już od bardzo dłuższego czasu, nieregularnie tz. co jakiś czas mu się zdarzy, ale nie nasila się to.
Nie zaobserwowałam robaków w kale w którym zresztą nie ma żadnych zmian ..Pies nie wymiotuje ani nic...
Miałam z nim iść na odrobaczenie, ale teraz juz w końcu nie wiem...Czy niepotrzebnie truć psa?
W pobliżu mam tylko takich weterynarzy, którym zależy na wyciągnięciu kasy, wiec pewnie nawet gdyby pies nie był zarobaczony, skłamali by, ze jest ;/

Więc co mam zrobić? Iść z psem na odrobaczenie?

#4 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 11:47

Tak jak pisano, pies może mieć zatkane gruczoły przyodbytowe; trzeba je oczyścić u weta.
Ewentualnie możesz wziąć kał do badania, koszt groszowy, nie ma sensu truć psa "na zapas".

#5 filodendron

filodendron

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7182 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 12:58

Jeśli badanie, to podobno co najmniej trzy razy z rzędu (koopa z trzech dni), bo jedno ponoć jest niemiarodajne.
Dodany obrazekDodany obrazek

#6 anahi1

anahi1

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 15:10

Dzięki :)
sorki ,że nie odpisywałam .:roll:

Miała robaki , została odrobaczona i wszystko dobrze :lol:

Dzięki :)

#7 tu_ania_tu

tu_ania_tu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31104 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 18:58

[FONT=Times New Roman]Miałam z nim iść na odrobaczenie, ale teraz juz w końcu nie wiem...Czy niepotrzebnie truć psa?

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]W pobliżu mam tylko takich weterynarzy, którym zależy na wyciągnięciu kasy, wiec pewnie nawet gdyby pies nie był zarobaczony, skłamali by, ze jest ;/

Więc co mam zrobić? Iść z psem na odrobaczenie?

Tak jak pisano, pies może mieć zatkane gruczoły przyodbytowe; trzeba je oczyścić u weta.
Ewentualnie możesz wziąć kał do badania, koszt groszowy, nie ma sensu truć psa "na zapas".

hmmm, czegoś nie rozumiem? To psów nie należy zawsze systematycznie odrobaczać bez względu na to czy jest czy też nie ma zauważalnego powodu?

Edit: martens już przeczytałam na innym wątku o co chodzi. ciekawe:cool3:, ze żaden wet nigdy nie zaproponował mi zbadania kału psa :mad:gdy kupowałam tabletki za min. 50 zł (dog to dog)

Dodany obrazek