Jump to content
Dogomania

Pseudohodowle - allegro - powalczymy???


anielica

Recommended Posts

Słuchajcie, w związku z ciągłymi pseudohodowlami, któe reklamują się na allegro, mam pomysł.

Może by do każdej naszej aukcji dodawać jakiś tekst na dole, w któym ostrzegałybyśmy przed kupowaniem takich psów? Trzeba by to tak sformułować, żeby nas nie mogli zaskarżyć, taki informacyjny bardziej.
Czy ktoś umie coś takiego napisać?

1. Zachętę do wzięcia psa ze schroniska.
2. Odróżnienie hodowli od pseudohodowli
3. Zwrócenie uwagi na krzywdę psów (ciągłe rodzenie, mieszanie, złe warunki) i powiększanie liczby bezdomnych.

Tak ze 3-4 zdania. Przecież nasze aukcje ogląda mnóstwo osób!

Spróbujemy?? Kto umiałby napisac taki tekst?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Interesuje ale
1) nie wiem czy tak mozna robić ( chyba nie)
2) wątpię czy to coś da, kto chce kupic i tak kupi w pseudohodowli
W tym wypadku redukcja popytu nic nie da, bo popyt będzie zawsze. Więc trzeba się raczej zabrać za stronę podażową, kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola. Ale wiesz jak jest w naszym kraju...

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem na czym ma polegac kontrola
jednynie chyba an sparwdzaniu warunkow, bo przciez nie ma zakazu rozmnazania psow
przy naszym prawie nie widze dogi
jak ktos kupi od pseudohodowcy suke to niby czemu ma nie produkowac walsnych szczeniat?
przeciez za swoja zaplacil uczciwe pieniadze
kontrolujemy psy ze shcronisk na ile mozemy ale to tylko kropla w morzu

Link to comment
Share on other sites

chodziło mi właśnie o warunki, bo zakazac całkowicie z pewnością się nie da. Ale skoro już hodują to niech psy mają jakieś przyzwoite warunki, ae nie 30 ras, psy zapchlone, nieszczepione i td itp..
jakby mmusieli zapewnić psom lepsze warunki niż obecne to i "hodowla" przestałaby im się z czasem opłacać

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi o to, że jest sporo osób, które nie mają pojęcia o tym, że hodowla hodowli nierówna... jak mówię w schronisku, że u nas na Rusałce są rozmnażacze, którzy sprzedają pseudojorki, pseudospaniele i inne rasowe, a jak nie sprzedadzą, to zostawiają na mrozie, to ludzie robią wielkie oczy...

Link to comment
Share on other sites

aaaa no tak, ale tzreba tez uswiadamiac rzetelnie
tzreba powiedziec ze hodowla psow z rodowodami tzez trzeba dokladnie sprawdzic, isc i koniecznie zobaczyc psy, matke i miejsce gdzie mieszkały, bo rodowody niestety nie sa juz zadna gwarancja
jedynie czystej rasy

Link to comment
Share on other sites

ja jestem ZA m bede tekscik dodwac. nawet jakis mam upisany na komputerze bo do gazety pisałam. tylko trzeba przeredagować bojest długawy.ale zajme sie tym.

Wiecie ile poswieciłam mojej babci na tłumaczenie, że jej w 100% kundelek nie będzie miał rodowodu? ona sie pytała 'a jak bym z nim na wystawy jezdzila to by rodowod dostał?' i takie inne głupoty. wybaczcie ale ciemnota niektórych ludzi mnie rozbraja, ze tylko siasc i nie wiem czy sie smiac czy plakac.tragedia. liczmy na to,ze za kilka lat MOŻE w PL będzie lepiej ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

mosii: dokładnie, niech to będzie jedna osoba, to już coś. nas to nic nie kosztuje, a naszych aukcji na allegro jest sporo.

gucio: super, czekamy na tekścik. najwyżej wspólnie coś przeredagujemy, żeby było okej, żeby się nikt nie przyczepił
(ale w sumie kto się przyczepi jak napiszemy o pseudohodowcach? jak się przyczepi to znaczy, że do niego się to odnosi :evil_lol: )


Jeżeli macie jakieś pomysły na treść tekściku, piszcie.
Ja też coś pomyślę, ale ja w tfurczości takiej nie jestem dobra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']szczerze mowiac jestem przeciwna zamykaniu mozliwosci reklamowania psow na allegro, bo to ostatnio glowna droga do znajdywania nowych domow,
a oglaszac sie beda wtedy gdzie indziej[/quote]


hmm, ale dlaczego mówisz o zamykaniu możliwości?
ja im niczego nie chcę zamykać, niech wystawiają.

moim celem jest zwrócenie uwagi ludzi, którzy szukają psa na allegro na sprzedających, sposób traktowania psów, warunki, w jakich przebywają.
to ma być akcja informacyjna, o czym napisałam już na górze.

dlaczego piszesz o zamykaniu możliwości?

Link to comment
Share on other sites

Popieram Anielicę. Wstyd sie przyznac, ale kiedyś myslałam tak jak myśli wiekszosc ludzi a mianowicie po co mam płacic za psa ponad powiedzmy 1000zł skoro mi nie jest potrzebny papierek, bo nie bede ani romnażać ani wystawiać. Mój poprzedni dog był a takowej hodowli. Nie byla to hodowla na skalę masową. Człowik miał w domu 2 dogi. To co przeszłam z tym psem to cała historia (miał wadę wrodzona). Jedno co mnie pociesza to to, że dostał w prezencie 5,5 roku zycia a wg.lekarzy nie powinien dożyć roku a jesli nawet to powinien miec rózne niedobory . Potem trafiłam na dogo i dzieki temu forum zrozumialam wiele rzeczy. W miedzyczasie naocznie widzialam pewna "hodowlę".... i tak kolejny mój pies jest psem zaadoptowanym. Jeśli będzie kolejny a miejsce jest zaklepane - będzie też z adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norbitka']Popieram Anielicę. Wstyd sie przyznac, ale kiedyś myslałam tak jak myśli wiekszosc ludzi a mianowicie po co mam płacic za psa ponad powiedzmy 1000zł skoro mi nie jest potrzebny papierek, bo nie bede ani romnażać ani wystawiać. Mój poprzedni dog był a takowej hodowli. Nie byla to hodowla na skalę masową.[/QUOTE]
Podpisuję się pod tym również. Uświadamianiem można wiele zdziałać, bo jak o czymś nie wiesz (nie widzisz tego) to nie zdajesz sobie z tego sprawy. Ja co prawda już dawno doszłam do wniosku, że mój następny dog musi być z rodowodem, jednak po tym co zobaczyłam na Dogomanii (jestem tu krótko) i na innych stronach adopcyjnych wyrobiłam sobie już odpowiedni światopogląd na ten temat i staram się uświadamiać w tej kwestii znajomych.

Link to comment
Share on other sites

A wszystko to dzięki Janie! Pamietacie dożyce Jane? To jej historia sciagnęła mnie na dogo :) Zawdzieczam jej, że teraz może trudniej mi sie żyje ze swiadomościa jaka jest rzeczywistośc, ale moje życie stalo sie pełniejsze i bardziej świadome. A Janę własnie znalazłam na Allegro.

Link to comment
Share on other sites

Popieram pomysł!

Wy tu na dogomanii jesteście "uświadomieni", ale pomyślcie, że większość ludzi w ogóle nie ma pojęcia jaka jest różnica pomiędzy hodowlą, a pseudo-hodowlą. Uważają, że rodowód jest potrzebny tylko snobom, albo fanatykom, co chcą się z psami tłuc po wystawach. Kupują psa bez papierów, bo podoba im się rasa, którą on przypomina i bardzo często nieświadomie nabijają portfel "producentom", stymulują do dalszej "produkcji".
Do tych ludzi można dotrzeć, można im wiele wyjaśnić!
Ważne, aby tekst był zwięzły, dający do myślenia i bez niepotrzebnej agresji.

Ci, którzy sądzą, że są cwani, bo kupują rasowego psa za 300 zł, zamiast za 2 tys., są raczej niereformowalni. Ale tak, jak ktoś już napisał - niech apel chociaż jedną osobę skłoni do refleksji - to już będzie coś! Ja myślę, że to będą dziesiątki osób. Może zaczną myśleć, szukać informacji w internecie.

Popsujmy rynek pseudo-hodowcą i bezmyślnym rozmnażaczom :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mnie ostatnio szlag trafił, jak trafiłem na tę aukcję:
[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83231671"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83231671[/URL]


[COLOR=red][B]Witam, posiadam ślicznego pieska rasy amstaff, Pako ma 2 lata, posiada mocną budowę ciała [/B](rzadko można spotkać tak dużego i rozbudowanego amstaffa)[/COLOR][COLOR=red][B]oraz zrównoważony charakter. Nasz piesio daje liczne, zdrowe i silne potomstwo. Piesek od 6 miesięcy smutny bo... samotyny.
Wszystkich zainteresowanych właścicieli suczek rasy amstaff z Wielkopolski prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny [/B](...)[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][/COLOR]
Niedobrze mi się robi, jak czytam takie bzdury :angryy:
A później kolejny miot pseudo-amstaffów po 100, 200, 300 zł...
upychanych byle gdzie i byle jak. Bez testów psychicznych, bez szkoleń. I kolejna afera z "psem mordercą" w roli głównej, bo właściciel Pako uważa, że jego pies musi sobie "ulżyć" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...