Jump to content
Dogomania

jedno jądro


dorotasm

Recommended Posts

nie wiem czy pisze w dobrym miejscu ale mam taki problem fryzjerka wykryla u mojego psa (ma 7mies) ze ma jedno jądro drugiego nie ma nawet w pachwinie i prawdopodobnie nie zeszlo nawet z brzucha za tydzien jedziemy do weterynarza na badanie, prawdopodobnie bedzie leczony hormonalnie.jesli to nie pomoze to trzeba bedzie usunać jajko operacyjnie. jesli ktos mial juz taki przypadek to napiszcie cos na ten temat. czy hormony pomogly?? bo wolalabym uniknac operacji. czy pies bardzo sie roztyje po hormonach?? pewnie potrzebna bedzie ospowiednia dieta. oczywiscie odpowiedzi otrzymam pewnie od weta ale chcialabym wiedziec cos szybciej..

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jądro nie zeszło do tej pory to raczej już mu nie zejdzie. Wątpię, żeby hormony pomogły. Psa musisz wykastrować. Jądro które zalega w jamie brzusznej jest w wyższej temperaturze (wyższej niż gdyby było w worku mosznowym) a to sprzyja powstawaniu zmian nowotworowych.

Link to comment
Share on other sites

Mojemu Snupciowi też nie zeszło jedno jądro. Dzisiaj jest drugi dzień po kastracji i wszystko jest ok. Wskakuje na tapczan, sam gania za swoją piłeczką. Nie masz się co bać kastracji swojego piesia. Nie taki diabeł straszny jak go malują :diabloti: W dniu kastracji niosę tego mojego psotnika po schodach, bo taki biedny, a dwie godziny później co on robi? Na łóżko wskakuje:razz:

Link to comment
Share on other sites

no, dokładnie. nie wiem, od jakiego wieku można kastrować psiaki, mój miał rok i 2 miesiące. jedno jajko było na miejscu, drugie się znalazło w trakcie zabiegu. po kastracji przybyło mu jakies 2,5 kg, ważył 37, a waży 39,5. więc niezbyt dużo. nie ma sie czego obawiać.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies był kastrowany kiedy miał rok , po kastracji trochę dziwnie się zachowywał bo go szwy gilgotały i co chwile siadał i patrzył co mu tam zawadza :) teraz ma 2lata i 9 miesięcy i na pewno przybrał na wadzę ale na pewno nie jest gruby , bardziej bym się skłoniła do tego że jest chudy , wystarczy że pies ma odpowiednia ilość ruchu i na pewno się nie roztyje :) je cały czas to co jadł więc żadnej diety mu nie stosowałam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

okazalo sie ze jądro jest w pachwinie termin zabiegu ma na 4 listopada i bedzie mial wyciete tylko jedno jajko nie bedzie kastrowany w calosci. chcialam zapytac ile placiliscie za taki zabieg lub pelna kastracje. ja mam zaplacic 150zl i chcialam porownac czy to duzo :)

Link to comment
Share on other sites

Moj też był tak kastrowany, tj wycinaliśmy tylko niezeszłe jadro, zdrowe pozostawiliśmy, nas zabieg kosztował drożej chyba ze 250, jak nie 300...ale też i moj pies jest miniaturowy, a ponoc takie psy na operacjach są droższe, bo trzeba bardziej na nie uważać, czy cos/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...