Jump to content
Dogomania

Granda-zbyt pyskate i już zbyt duże


Granda

Recommended Posts

Marzenia...ech marzenia...chciałam, czytałam, szukałam...i wszystko psu w ..oko..Marzenia marzeniami,a rzeczywistość swoje...Nagle i niespodziewanie stałam się włascicielką indywiduum wielce pyskatego, ogromnego jak na swój wiek, nieokrzesanego.... Zapowiada się..nie tak,jak sobie wymarzyłam,więc czas zacząć prowadzić kronikę wspólnego życia... Granda - dzień pierwszy:D

P5190937.JPG

P5190938.JPG

P5190952.JPG

P5190957.JPG

P5190958.JPG

P5190959.JPG

P5190972.JPG

Link to comment
Share on other sites

Cóż dodać? prawie 10lat przygotowywałam się mentalnie,teoretycznie i cześciowo praktycznie na ...foksterriera. W przyszłym roku miał się pojawić(najdalej za dwa lata). Skonkretyzowane plany co do niego już miałam, imię nawet(bo to chłopak miał być)...A "toto"-imię na FB znalezione(bom na sukę nie przygotowana...), kompletnie nie wiem, do czego się nada onkowate coś (już wiem,ze sport tylko hobbystycznie,bo rodowodu ni ma-ale JAKI sport ? :D)...

Dziś spadła na mnie jak grom z jasnego nieba..i siedzi pod stołem i łypie na mnie okiem...Za uszami swoje ma(dlatego musiała zmienić dom)...wielka jest jak na swój wiek(myślałam,ze o połowę mniejsza będzie)...pyskata strasznie ( no kurna,szczeka na podwórku i szczeka)...Głupia nie jest...tylko  - co z nią robić? :D ..Ech marzenia, ech plany..

Link to comment
Share on other sites

xxxkaluniaxxx  ... do frisbee to ten kloc za ciężki jest(i będzie)...w agi też jej raczej nie widzę... :D ..Ale powoli,powoli kształtuje mi się plan dla niej..I lepiej dla niej,żeby jej się spodobało :D

Link to comment
Share on other sites

Robota poszła w odstawkę(może jaki dobry człowiek skosi w nocy trochę tej...trawy :D)..cały dzień robiłam z siebie idiotkę,żeby się Granda od tyłu odlepiła i żeby jej wytłumaczyć,ze zabawkę to się w mordę bierze i frajda jest(okoliczne ptaki pouciekały pewnie myśląc żem żywy strach na wróble) .A czarna obroża damie się nie podoba...trza będzie zmienić na jakąś rószoffą :D :D

P5201290.JPGP5201281.JPGP5201158.JPG 

P5201292.JPG

P5201294.JPG

P5201300.JPG

P5201303.JPG

P5201342.JPG

Link to comment
Share on other sites

Może fioletowa da radę? Albo piękna błękitna? ZIelona? No gdzie taki cielak w różu..i do umaszczenia nie pasuje... Posłanie też się jej nie spodobało...śpi na gołej podłodze(posadzce betonowej dosłownie..choc do wyboru ma płytkowaną część)

Link to comment
Share on other sites

ta ciekawośc właśnie najlepsza :) ja niby psy z rodowodem mam a i tak byłam strasznie ciekawa jak finalnie mi sie rott rozwinie.. nabieranie masy rozrost trzewio-czaszki itp :) zwłaszcza, że jak wstawiłam zdjecia szczeniaka na forum rottkow to mi kilka osob napisało, że tak nie wygląda szczenie rotta w tym wieku i że to jakaś pomyłka a nie rott... ale na szczęście pies mi wg mnie ładnie wyrasta choć to jeszcze nie koiec :)

 

Mnie się u Grandy straszie kita podoba, mocna, solidna, mocno owłosiona :)

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, jolkablaszczyk napisał:

ta ciekawośc właśnie najlepsza :) ja niby psy z rodowodem mam a i tak byłam strasznie ciekawa jak finalnie mi sie rott rozwinie.. nabieranie masy rozrost trzewio-czaszki itp :) zwłaszcza, że jak wstawiłam zdjecia szczeniaka na forum rottkow to mi kilka osob napisało, że tak nie wygląda szczenie rotta w tym wieku i że to jakaś pomyłka a nie rott... ale na szczęście pies mi wg mnie ładnie wyrasta choć to jeszcze nie koiec :)

 

Mnie się u Grandy straszie kita podoba, mocna, solidna, mocno owłosiona :)

 

Kita-i dłuuuga :D. Najważniejsze,zeby w miarę normalna była...ale mnóstwo nauki przed nami..zabawek nie zna,biegania swobodnego ostatnio zabroniono i widać,ze to w niej siedzi (ale nie w złym sensie,bo się okazało,ze ..siada,waruje,łapy obie podaje..więc taka zupełnie ..wiejska z łancucha to ona nie jest). Wczoraj problem,bo w domu nie chciała siedzieć(mieszkała na podwórku),dziś problem z rana,bo z domu nie chciała wyleźć... ALE! Siku i kupę ślicznie trzyma..nie prosi o wyjście,ale jak wyjdzie to najpierw się załatwia a potem tupta za mną(kurna,jak ją oduczuć załatwiania się zaraz przy schodkach do domu? :D)...żre,pije,pierdzi strasznie :/. chrapie i gada przez sen..w nocy się zrywa i szczeka,wpadając na te dwa meble,co je w domu mam(remont :D)...A przepraszam...obudziła mnie w środku nocy o 4.30 bo się jej zachciało wyjść na zewnątrz!

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, jolkablaszczyk napisał:

masz z nią wesoło :D faajne jest takie poznawanie psiego podrostka.. bo w sumie mlodsze czy szczenieta są do siebie w tych zachowaniach podobne a już taki podrostek ma jakies nawyki i doswiadczenie .... fajne to odkrywanie  :) 

No włąśnie...to juz nie słodki szczeniaczek,tylko podrostek..omineło mnie to najważniejsze niestety. Nawet dokładnie nie wiem ile ona ma...na pewno z tego roku jest...zima była...patrząc na tego szczerbola to ...4,5-5miesięcy max... Nie wiem,jak to jest ze zmianą zębów u większych przedstawicieli psowatych... Na razie mamy klimatyzację w paszczęce(kilka ubytków..i brak stałych na razie) i dwie piękne górne stałe jedynki :D :D ...reszta to chlerne igiełki,których chamsko używa :D.

Na razie nie rozpływam się nad jej ogromną inteligencją i wrodzonymi talentami...zak za dwa tygodnie nie będę miała arytmii i nadciścienia z powodu pernamentnego wkurzenia na nią-to będzie znaczyło,ze jakoś żyć razm damy radę we względnej komitywie. Myślę,ze w ciągu 2 tygodni pokaże ewentualne...cechy i nawyki niepożądane :D kurde..7tygodniowe to jeszcze takie słodziutkie,ze nawet bąki śmieszą...ta jak pierdnie to okna i drzwi otwieram...pewnie zmiany żywieniowe...)

Zajrzałam do Waszej galerii...rott z ogonem to jest TO co chciałam..planowałam...ech..czekałam aż przestaną ogony im ucinać...ech... <chlip>

Link to comment
Share on other sites

dasz radę :) wystarczy kilka dłuższych spacerów, wspolne eksplorowanie roznych terenow, robienie czegoś nawet prozaicznego razem i jak wieź złapiecie to stowrzycie teaam jak sie patrzy :) .... mordy a'la kasownik są urocze :)

rotty w PL na szczescie juz nie mogą mieć kopiowanych ogonow :) ale np w stanach jeszcze kopiują

Link to comment
Share on other sites

A było tak pięknie...Dziś spacer do sklepu(4km w jedną stronę)-niestety wczorajszy był lepszy. Panna idzie na smyczy trzeci dzień. Wczoraj jakoś ignorowała psy(jak już weszliśmy w teren..zabudowany domostwami,szła ładnie przy nodze...Dziś za nią frunełam (szlag by ją trafił)...na psy zareagowała(ależ ona ma basowy szczek)...i niestety zareagowała też na mijających nas ludzi..niekoniecznie w sposób właściwy... No to koniec sielanki...

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, jolkablaszczyk napisał:

socjal czas zacząć :) młoda sprawdza na ile może sobie pozwolić i w ogóle co robic i jak sie zachować... teraz trzeba psu świat pokazać i ją weń wprowadzić :)

Pani Sklepowej nie ruszyła,nawet lekko tarmosiła fartuch... Za to chłopy? Musiałam z dwoma pogadać,jakżem dolazła do cywilizacji-nie dało się. Darła japę jak opętana,skakała do nich,trza ją było przymknąć w sklepie na chwilę,bo nic bym nie załatwiła. Sąsiad potem wpadł z żoną....żonę wpuściła i w sumie zignorowała,a na nim zawisła(sam ma podhalana,więc się gówniary nie przestraszył i zdjął ją z siebie...ale tu ponownie-została zamknięta,bo mu się ruszyć swobodnie nie pozwoliła. Po akcji pod sklepem uważałam w drodze powrotnej na mijających nas ludzi...oj hula panna,hula.

Kupiłam gówniarze żarcie na nagrody...bez żarcia to co umie wykonuje świetnie:szybko,bez wahania.. żarcie=kąsanie po rękach i zero skupienia jakiegokolwiek(spróbować trzeba było..akurat smaki nie są mi niezbędne do nauki. Granda świetnie na głos reaguje).

Plus dla niej-nie boi się kosy spalinowej...uwaliła się na środku terenu,łbem w stronę bramy(a do bramy spokojnie prawie 100m) i tylko zerkała,jak mnie kosa niosła swoim szlakiem :D.

Coś mi tam poprzedni właściciel w rozmowie telefonicznej(bo z nim na żywo się nie widziałam-w pracy był) wspominał,że sucz do pilnowania to będzie dobra....Muszę go wypytać przy jutrzejszym spotkaniu dokładnie o małpę...Bo cosik mi tu z lekka nie gra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...