Jump to content
Dogomania

Cruft


rodzice

Recommended Posts

  • Replies 310
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hejka
Odświeżam temacik.
Czy organizuje ktoś jakiś wyjazd na Cruft'sa? Jeśli tak to proszę o info skąd i za ile? A może ktoś jedzie prywatnie i mogłabym się do niego dołączyć. Wybieram się sama, bez piesa. Na miejscu jestem umówiona m.in. w sprawach prywatnych także nie byłby ktoś mną zobligowany. Powrót także wspólny.
Proszę o odpowiedź na Priv. Ewentualnie o numer telefonu to zadzwonię czy jak?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Juta']Hejka
Odświeżam temacik.
Czy organizuje ktoś jakiś wyjazd na Cruft'sa? Jeśli tak to proszę o info skąd i za ile? A może ktoś jedzie prywatnie i mogłabym się do niego dołączyć. Wybieram się sama, bez piesa. Na miejscu jestem umówiona m.in. w sprawach prywatnych także nie byłby ktoś mną zobligowany. Powrót także wspólny.
Proszę o odpowiedź na Priv. Ewentualnie o numer telefonu to zadzwonię czy jak?[/quote]

Ktoś Cię odbiera z lotniska, mieszkasz u Niego? To nie najłatwiej poprostu znaleść jakieś linie dośc tanie, które dolecą tam gdzie Ty chcesz w tym terminie?

Link to comment
Share on other sites

Gazuś, może masz rację. Ja się kompletnie nie orientuję. Muszę się spytać znajomych.
A tak z innej beczki. Czy przyznany numer ATC jest równoznaczny z zakwalifikowaniem/kwalifikacją na Cruft's? Czy też aby pies był zakwalifikowany trzeba dalej coś działać w tym kierunku? Pies ma numer ATC i co dalej?
Próbowałam się dowiedzieć u źródła, ale mój angielski jest co najwyżej kiepski i nie rozumiem albo oni nie wiedzą o co mi chodzi, bo mój angielski zapewne różni się od typowego angielskiego :lol:?

Link to comment
Share on other sites

Numer ATC jest niezbędny, aby pies z zagranicy mógł uczestniczyć w jakiejkolwiek wystawie w Wielkiej Brytanii. Nie ma nic wspólnego z kwalifikacją na Crufts. Ten numer jest potwierdzeniem niejako, że pies ma rodowód uznany przez Kennel Club. I gdy zgłaszasz psa na jakąkolwiek wystawę w Wielkiej brytanii to podajesz ten numer, a nie PKR. Akurat to wszystko znam, bo przerobiłam na własnych psach.

Link to comment
Share on other sites

Kwalifikacja na Crufts jest dwojaka. Albo dostają ją psy/suki z CACIB (lub najlepszy pies/suka w rasie - to można sprawdzić na stronie wystawy w Katowicach) z określonych wystaw - po jednej w każdym państwie. Lista jest na dany rok na stronie Kennel Clubu. W tym roku nasza wystawa w Katowicach w 2008 daje kwalifikacje na Crufts w 2009. Kwalifikację automatycznie mają też Zwycieżcy Świata i Europy z danego roku na nastepny rok. Druga droga to zrobienie psu Interchampionatu. Kazdy Interchampion kwalifikuje się na Crufts dożywotnio. W tym wypadku zgłaszając sie po numer ATC musisz opróczkopii rodowodu podać kopię dyplomu interchampionatu.

Tu masz informację o ATC - druk do ściągnięcia, opłata 12 funtów, gdzie i jak wysłać.
[URL]http://www.crufts.org.uk/dog_exhibitors/authority_to_compete/[/URL]

Musisz pamiętać, że ciągle obowiązuje kwarantanna i wyjeźdie do Anglii z psem trzeba myśleć wczesniej. Dobrze zacząć przygotowania tak z 8 miesięcy przed planowaną datą wyjazdu.

[URL]http://www.crufts.org.uk/dog_exhibitors/competing_in_the_uk/[/URL]

Ten temat był przewałkowany na wątku Anglia tu na dogo, ale trzeba go dokładnie przeczytać.

I jeszcze, jeśli planujesz wyjazd na Crufts bez psa to dobrze jest zakupić bilet przez Internet (przyślą Ci do domu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']

I jeszcze, jeśli planujesz wyjazd na Crufts bez psa to dobrze jest zakupić bilet przez Internet (przyślą Ci do domu).[/quote]
Można sobie na domowej drukarce go wydrukować :lol: Po wpłacie dostajesz hasło do wejścia na stronę i sobie drukujesz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla zainteresowanych - wystawy 2008 z kwalifikacjami CRUSTS 2009

[B]Country [/B][B]Show [/B][B]Location [/B][B]Date[/B]

*Italy International Dog Show Milan 26th - 27th January 2008

*Russia International Dog Show - Eurasia 2008 Moscow 23rd February 2008

*Lithuania International Show Lithuanian Winner 08 Vilnius15th March 2008

*Czech Republic Spring International Dog Show Prague 22nd - 23rd March 2008

*Poland International Show Katowice 28th - 30th March 2008

*DenmarkCAC/CACIB Show Hillerod 3rd - 4th May 2008

*Switzerland International Championship Show St Gallen 17th May 2008

*Cyprus Aphrodite Winners Show Paphos 17th - 18th May 2008

*Slovakia Springdanube Duo Show Bratislava17th - 18th May 2008

*Spain Spring International Dog Show Toledo 24th - 25th May 2008

*Estonia "Winner 2008" Show Tallinn 6th - 7th June 2008

*France French Championship Show Lyon 7th - 8th June 2008

*Latvia International CACIB Show Ozolnieki 14th June 2008

*Belgium Brussels Dog Show Brussels 21st - 22nd June 2008

*Portugal Lisboa Winner 2009/111st Lisbon International Dog Show Lisbon 12th July 2008

*Slovenia International Show Portoroz 14th - 15th June 2008

*Sweden World Dog ShowStockholm 3rd - 6th July 2008

*Norway Oslo International Show Oslo 16th - 17th August 2008

*Gibraltar Gibraltar International Dog Show Gibraltar 20th September 2008

*New Zealand ProPlan National Dog Show Christchurch 26th - 28th September 2008

*Austria Bundessieger Ausstellung Tulln 27th - 28th September 2008

*Hungary European Dog Show Budapest 3rd - 5th October 2008

*Croatia Euro Dog Show 2008 Zagreb 29th November 2008

*Holland Amsterdam Winner Show 2008 Amsterdam 29th - 30th November 2008

*Malta International CAC/CACIB ShowCottonera Sports Comple x 29th - 30th November 2008

*Finland Finnish Winner 2008 Dog Show Helsinki Fair Centre 13th - 14th December 2008

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witajcie jeszcze z ANglii !

pragniemy sie pochwalić, że w tym roku pojechalismy na CRUFT'S aby nie tylko pooglądac, ale i wystawić.
I tak pierwszy z Polski Sznaucer MIniaturowy
HERUNUMEN LORD FROM Dolina Rivendell FCI - mojej hodowli i w moich rękach wybiegał sobie w stawce 16 zgłoszonych psów 3 lokate w Yearling Class :)
Myślę, że to spore osiagniecie jak na 18-to miesięcznego psiaka

Czekamy na dalsze relacje, bo z tego co wiem było 12 psiaków z Polski :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...