Jump to content
Dogomania

Obcy vs Predator czyli galeria Miczelskiego i Cekińskiego


rashelek

Recommended Posts

[quote name='ania90']ja tak samo:)[/QUOTE]

I słusznie :)

[quote name='Ty$ka']U nas też cudna pogoda :loveu:

A ONków nie lubię. Chyba, że takie, jak są w Dorplant - zresztą podejście dorplantowe też bardzo lubię ;). No a ONki jednak potrzebują dużo pracy z człowiekiem, dużo ruchu i wbrew pozorom nie są to łatwe psy.[/QUOTE]

Bajkowa :loveu:
Dokładnie tak, tylko ludziom się wydaje, że ON to się rodzi taki super mądry i w ogóle go wychowywać nie trzeba. A potem w praniu wychodzi, że wpatrzony to on jest, ale z karnością to już jest różnie, samonagradzanie to fatum i nie wszystko robi na już i idealnie, bo pańcio chce.

Pora przypomnieć pieskowi, jak się chodzi na smyczy. Obroża i 120cm już uszykowane, zaraz idziemy na spacer. Wykończę się, bo nienawidzę takich krótkich smyczy, ale Mikrus przesadza grubo ostatnio - za dużo puszczania i automaty i się pieskowi w dupie przewraca ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najgorsza jest właśnie taka moda na psa, że ktoś się naogląda wyszkolonych przykładowo ONków, szuka szybko takiego psa albo w hodowli, albo w pseudohodowli i myśli, że z takim psem nie trzeba pracować. ONki uczą się nawet szybko, ale uczyć się można i tych dobrych nawyków, i tych złych, o czym często dużo osób nie pamięta.

A co do smyczy - ja najbardziej taki krótkie lubię, bo na spacery chodzę w miejsca, gdzie można psa spuścić, więc smyc niepotrzebna. Fanta się odwołuje, więc nie ma problemu. No a jak idę z nią chodnikiem, to dłuższej smyczy nie potrzebuję :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fantowa']Najgorsza jest właśnie taka moda na psa, że ktoś się naogląda wyszkolonych przykładowo ONków, szuka szybko takiego psa albo w hodowli, albo w pseudohodowli i myśli, że z takim psem nie trzeba pracować. ONki uczą się nawet szybko, ale uczyć się można i tych dobrych nawyków, i tych złych, o czym często dużo osób nie pamięta.
[/QUOTE]
taka prawda... no ale Cywil i Szarki przecież się urodzili tacy wybitni... więc po co pracować z psem jak on już tak ma sam z siebie hehe
Ja średnio lubię ON ale raczej to sie tyczny nie tyle że ich samych ale wychowania ( a raczej braku wychowania) przez właścicieli, co chwile spotykam jakiegoś agresywnego biegnącego na mnie i na moja astkę z zębami na wierzchu nie wychowanego onka;/

Link to comment
Share on other sites

Hmm, no to ja lubię tylko ONki użytkowe.
Typ wystawowy to masakra jakaś, zad do ziemi, fuj :shake:
Przy ONkach masz ten komfort, że da się u nich odwrócić niektóre błędy szkoleniowe, czego nie zrobić u każdego psa. No i (te użytkowe)nadają się do wielu sportów - przykładowo w agility fajnie biegają, co prawda nie jest to rasa z idealnymi predyspozycjami do tego, no ale da się z ONkiem biegać i osiągać całkiem niezłe wyniki. Choć agility nie jest sportem, który jest najlepszy dla tej rasy(w sensie, że ONki w innych sportach są lepsze niż w agility), no ale trenuję agility i musiałam wymienić ten przykład :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Teraz znowu nastała moda na ONy dzięki Alexowi ;) Który przecież jest super mądry, wychowany, w ogóle to człowiek w psim ciele jest. A że urody im natura nie poskąpiła, to się ludzie rzucają. A potem zajeżdżając do schroniska pierwsze, co się w oczy rzuca to kilka ONów pilnujących, do tego multum w boksach. I czemu? Bo się okazało, że jednak nie są idealne. Albo przewyższają inteligencją właściciela ;)
Wystawowe ONy to jest tragedia i strasznie przykro się na to patrzy. Pies 5-6 lat ciągnący tyłek po chodniku... Dlatego lepiej kupić użytek lub nieskalanego wystawami nie-rodowodowca.

My właśnie niezawsze chodzimy tylko na pola, a taka króciutka smycz mnie irytuje strasznie. Bo Mika chce coś powąchać dalej i musze po trawnikach za nią latać, nie znosze tego...

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, ja nawet Alexa nie oglądałam :evil_lol: Ale obecnie jest nadal moda na bordery - szkoda, że niektóre trafiają w ręce osób zafascynowanych oglądaniem ich na youtubie, niemających pojęcia o szkoleniu, bo przecież to border, to potrafi wszystko. Szkoda mi takich psów, bardzo szkoda. No ale to czeka każdą rasę, która staje się popularna. Popularność szkodzi.

To kup linkę, jakieś 10-15m i będziesz miała spokój:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie, nie chciał mi działać na necie :mad:
Każda modna rasa źle kończy niestety. Najlepszym przykładem jest oczywiście niekończąca się moda na yorki i westy. Zrobić z terrierów kanapowe kluchy to niesamowity wyczyn, ale czego ludzie nie zrobią dla własnej wygody ;) Nie ma ras prostych w "obsłudze", ale tego przetłumaczyć się nie da. W końcu jak ON to mądry, jak Border to posłuchany i sportowy, jak york to sikający do kuwety, jak labek spasiony do granic możliwości. Najgorsze co może się przytrafić rasie to właśnie popularność.

Bez przesady :lol: Ja ją spuszczam bez problemowo, po prostu na spacer smyczowy (osiedlem i lasem) potrzebuję czegoś pośredniego. 120cm za mało, 300cm za dużo, automat źle. Nie dogodzi się :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fantowa']To może 180cm?
Mam taką smycz, nie wiem nawet gdzie, ale gdzieś na pewno :evil_lol: I jak jeszcze nie zawsze spuszczałam Fantę w lesie/polach, to sprawdziła się świetnie.[/QUOTE]

Właśnie miałam jedną 180cm i była super na takie spacery. Ale była jasna (Taksowe maczki), szybko się brudziła i szkoda mi było jej brać na spacer ;) Muszę coś pokombinować z tymi smyczami, bo nie mam nic pośrodku - albo 120cm albo 300cm.

Uznałam właśnie, że mój pies to jakaś masakryczna fleja jest. Postanowiłam przeprać jej rzeczy i musiałam dwa razy wodę w misce wymieniać, bo była czarna. Raz po DWÓCH obrożach i JEDNEJ parze szelek, drugi po JEDNEJ smyczy i JEDNEJ parze szelek (już innej ofc :lol:). Nie mam pojęcia, co ona w tym wyprawia, ale musi być ciekawie :D
A sitodruk z Flexi schodzi mi od... mydła :) Tak więc mam białą smycz, której nie mogę umyć, bo będzie bez wzoru. Paranoja :loveu:
Imageshack nie chce współpracować, a mam kilka domowych zdjęć... Znalazłyśmy dziś zagubioną w akcji kolczastą piłkę i była mała sesja w dywanie. Mam nadzieję, że później uda mi się wgrać :)

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj photobucket.com, jest o wiele fajniejszy ;)
U nas obroże też szybko się brudzą, ale nie przyszło mi do głowy, żeby prać to ręcznie - wrzucam do pralki i tylko nasłuchuję, jak się metalowe okucia o bęben obijają :evil_lol:
Flexi nigdy nie lubiłam, bo Fanta uczyła się na niej ciągnac, no i utrzymanie Flexi w czystości było hardcorowe - spróbuj sobie powąchać Flexi w miejscu, w którym taśma wychodzi z plastikowej "rączki" :diabloti:
Nasza 180cm też od Taks, tylko to jest taka taśma z różowym kwiatkami na czarnym tle... Kupiłam do kompletu szelki, których nie używam i one mają takie piękne żywe kolory, a ta smycz straasznie wyblakła. No ale trudno :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fantowa']Spróbuj photobucket.com, jest o wiele fajniejszy ;)
U nas obroże też szybko się brudzą, ale nie przyszło mi do głowy, żeby prać to ręcznie - wrzucam do pralki i tylko nasłuchuję, jak się metalowe okucia o bęben obijają :evil_lol:
Flexi nigdy nie lubiłam, bo Fanta uczyła się na niej ciągnac, no i utrzymanie Flexi w czystości było hardcorowe - spróbuj sobie powąchać Flexi w miejscu, w którym taśma wychodzi z plastikowej "rączki" :diabloti:
Nasza 180cm też od Taks, tylko to jest taka taśma z różowym kwiatkami na czarnym tle... Kupiłam do kompletu szelki, których nie używam i one mają takie piękne żywe kolory, a ta smycz straasznie wyblakła. No ale trudno :eviltong:[/QUOTE]

Już widzę ucieszone miny mamy i babci, kiedy wrzucam psa rzeczy do ich dogorywającej pralki :diabloti:
Flexi w mieście ma dużo plusów, niezawsze można psa spuścić a tak może sobie coś powąchać bez mojej eksploracji trawnika :) Ale fakt faktem, ostatnio strasznie ciągnie na niej, mała menda. Haha nie, dzięki, wierzę Ci na słowo :evil_lol:
Taksowe smycze są świetne, nie palą rąk, nie ślizgają się i są mięciutkie :loveu: Chyba kupię jakiś komplet na bazarku, ma być po wakacjach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Już widzę ucieszone miny mamy i babci, kiedy wrzucam psa rzeczy do ich dogorywającej pralki :diabloti:
Flexi w mieście ma dużo plusów, niezawsze można psa spuścić a tak może sobie coś powąchać bez mojej eksploracji trawnika :) Ale fakt faktem, ostatnio strasznie ciągnie na niej, mała menda. Haha nie, dzięki, wierzę Ci na słowo :evil_lol:
Taksowe smycze są świetne, nie palą rąk, nie ślizgają się i są mięciutkie :loveu: Chyba kupię jakiś komplet na bazarku, ma być po wakacjach :)[/QUOTE]
Ostatnio na spacery wychodzę z tzw. gumowaną smyczą - super sprawa!
[URL="http://sport-dog.pl/Smycz_gumowana_4m-184.html"]tutaj[/URL] masz, jak ona wygląda, nie patrz na długość, bo ja mam jakoś 120cm, a necie znalazłam pierwszą lepsza, żeby Ci ją pokazać.

Link to comment
Share on other sites

O gumowych dużo słyszałam dobrych opinii. Może kiedyś się skuszę :D

Ale się wkurzyłam właśnie :angryy: Na imageshacka nadal nie chcą się ładować zdjęcia, cośtam z ograniczoną pojemnością tego albumu. No i kurde blacha pokasowałam trochę zdjęć i jak już kończyłam, to mnie olśniło, że przecież w galerii też ich widać nie będzie. Także teraz nie ma zdjęć OD ZIMY, są tylko te ostatnie :angryy: Zaraz się rzucę z krawężnika. Nie mam już cierpliwości, jutro założę osobną picasę na zdjęcia na dogo, pozmniejszam i je tu wrzucę, może jakoś ogarnę co gdzie było... :angryy: Z tinypicem nie było takich problemów, wrzucanie zdjęć było strasznie upierdliwe, ale chociaż mogłam ich wrzucić 1000 i nie było problemu :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nam jak na żabce skończyło się miejsce w galerii to założyłam konto na fotosiku. Tam możesz mieć nawet kilka galerii, ale jeśli chcesz mieć za darmo to jest limit do 100zdjęć. Nam się skończył po 2 sesjach zdjęciowych, więc teraz na żabkę się nie loguję i wstawiam po jednym zdjęciu. Z tymże to jest wkurzające, bo strasznie pracochłonne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Nam jak na żabce skończyło się miejsce w galerii to założyłam konto na fotosiku. Tam możesz mieć nawet kilka galerii, ale jeśli chcesz mieć za darmo to jest limit do 100zdjęć. Nam się skończył po 2 sesjach zdjęciowych, więc teraz na żabkę się nie loguję i wstawiam po jednym zdjęciu. Z tymże to jest wkurzające, bo strasznie pracochłonne...[/QUOTE]
Złośliwość rzeczy martwych nie zna granic. Na picasie mam 1gb miejsca, pozmniejszane zdjęcia zajmują mniej niż 1mb, więc na troche wystarczy.

Kończę już wybieranie i zmniejszanie zdjęć ;) Większość już jest na picasie, wrócę po spacerze to skończę i zacznę edytować te posty. Pewnie dałabym sobie spokój, ale w obecnej sytuacji pół galerii jest bez zdjęć :) Póki co idzie sprawnie, będe zwać na czym świat stoi dopiero w momencie wrzucania ich na dogo. Trzymajcie kciuki :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Złośliwość rzeczy martwych nie zna granic. Na picasie mam 1gb miejsca, pozmniejszane zdjęcia zajmują mniej niż 1mb, więc na troche wystarczy.

Kończę już wybieranie i zmniejszanie zdjęć ;) Większość już jest na picasie, wrócę po spacerze to skończę i zacznę edytować te posty. Pewnie dałabym sobie spokój, ale w obecnej sytuacji pół galerii jest bez zdjęć :) Póki co idzie sprawnie, będe zwać na czym świat stoi dopiero w momencie wrzucania ich na dogo. Trzymajcie kciuki :eviltong:[/QUOTE]
Podziwiam Cię, że chce Ci się dodawać stare zdjęcia ;)
Ja też przez przypadek (zrobiłam tak jak Ty :P) usunęłam "trochę" starych, ale nie mam jakoś motywacji zapełnić teraz te puste miejsca znowu tymi samymi fotkami :)

Link to comment
Share on other sites

Skończyłam! Jak się komuś chce to może przelecieć galerię od 20 strony, bo pewnie wrzuciłam trochę innych zdjęć niż były ;) Dziwnym trafem zostały mi zdjęcia z Promenady, które przecież gdzieś tutaj były, ale najwyżej wrzucę je jeszcze raz :evil_lol:
Niech mi ktoś jeszcze pomarudzi, że mało zdjęć wstawiam, to ukatrupię na miejscu. Musiałam zmniejszyć, wrzucić na picasę a potem na dogo ponad 350 zdjęć...

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-_-vhtjUSjQc/UAbLG2K0aII/AAAAAAAACWw/JiPa8L1w5gc/s640/17%20lipca%20%282%29.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-fkzpZCYQlmU/UAbLH5HV4zI/AAAAAAAACW8/G1Q8E7jU6lU/s640/17%20lipca%20%283%29.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[url]https://lh6.googleusercontent.com/-_-vhtjUSjQc/UAbLG2K0aII/AAAAAAAACWw/JiPa8L1w5gc/s640/17%20lipca%20%282%29.JPG[/url] aż się Mika zdziwiła, jaką pracowitą ma pańcię :D

rashelek, nie chcę Cię martwić, ale coś nam skąpisz fotek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-_-vhtjUSjQc/UAbLG2K0aII/AAAAAAAACWw/JiPa8L1w5gc/s640/17 lipca (2).JPG[/URL] aż się Mika zdziwiła, jaką pracowitą ma pańcię :D

rashelek, nie chcę Cię martwić, ale coś nam skąpisz fotek :diabloti:[/QUOTE]

Też bym się zdziwiła :lol:
Ty to tam gadaj zdrów, okrutniku!!

Jakby tak się komuś nudziło to może mi pomóc w szukaniu smyczy dla A. :) [url]http://sport-dog.pl/Smycz_gumowana_4m-184.html[/url] coś jak ta, tylko ta nie wiem jaka jest szeroka (dobrze by było, żeby ze 3cm miała) i jak duży ma karabińczyk (jak największy ;)). Z gumą, 3-4 metry :D Z góry dziękuję za pomoc!

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-eQ44AvzJAb8/UAbLI54Gf3I/AAAAAAAACXI/xTDU-brJZfg/s557/17%20lipca%20%284%29.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-SzFxXz6Fugw/UAbLJSkvG8I/AAAAAAAACXQ/S_QnkCfmSiA/s556/17%20lipca%20%285%29.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']Dzień dobry :)
[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-SzFxXz6Fugw/UAbLJSkvG8I/AAAAAAAACXQ/S_QnkCfmSiA/s556/17 lipca (5).JPG[/URL] :loveu:[/QUOTE]

Tylko deszczowy :D

Przyszłam się tu chwaaaaaalić dzisiaj :cool1:

[B]Raz:[/B]
Politechnika - Wydział Zarządzania, kierunek LOGISTYKA, stacjonarne I stopnia, licencjackie
[FONT=verdana]Decyzja dotycząca przyjęcia na studia:[COLOR=green]kandydat został przyjęty na studia
[/COLOR][B]Dwa:
[/B]A. naprawił nasz Hiltonowy automat. Co prawda teraz już mam lęki i raczej z nim chodzić nie będe, ale na czarną godzinę zawsze się przyda :)
[B]Trzy:[/B]
Dostałyśmy w spadku po Cekinie limonkowe ElPerro. Wygląda na Mice lepiej, niż zapamiętałam :lol:[COLOR=#008000]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-lHgEMDAUmc4/UAft7xr3JYI/AAAAAAAACY8/dyZyT0e0Grs/s640/19%20lipca%20%283%29.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-x1pJXIL_1Kg/UAft8rR9oXI/AAAAAAAACZE/N2Uj_VQpFO4/s480/19%20lipca%20%281%29.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-2rJqUNHVc7Y/UAft9dXN7XI/AAAAAAAACZM/wFnsf26AptI/s480/19%20lipca%20%282%29.JPG[/IMG][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Gratulujemy :D

[URL="https://lh6.googleusercontent.com/-lHgEMDAUmc4/UAft7xr3JYI/AAAAAAAACY8/dyZyT0e0Grs/s640/19 lipca (3).JPG"]https://lh6.googleusercontent.com/-lHgEMDAUmc4/UAft7xr3JYI/AAAAAAAACY8/dyZyT0e0Grs/s640/19 lipca (3).JPG[/URL] Nie mów, że to wszystko jest Wasze :D

[URL="https://lh3.googleusercontent.com/-x1pJXIL_1Kg/UAft8rR9oXI/AAAAAAAACZE/N2Uj_VQpFO4/s480/19 lipca (1).JPG"]https://lh3.googleusercontent.com/-x1pJXIL_1Kg/UAft8rR9oXI/AAAAAAAACZE/N2Uj_VQpFO4/s480/19 lipca (1).JPG[/URL] jakie świetne szele :loveu: uwielbiam quardy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...