Jump to content
Dogomania

SCOOBY - sportowy cocker, wersja smooth.


paulaa.

Recommended Posts

My już po treningu. :cool3:
Specjalnie dla was zrobiłam jedno zdjęcie komórką, ale jak widać, o tej porze nic już nie widać. :roll:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/zajecia.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/9094/zajecia.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Jeśli chodzi o pierwszy trening...
Scooby super, wszystko pamięta jeśli chodzi o agility, ale znowu powrócił problem oddawania piłki po przebiegnięciu torku.. :roll: A już było o niebo lepiej..
Ździwiłam się jak dobrze szły mu ciasne skręty, zmiany stron i wgl.
Gorsza wiadomość jest taka, że nasza grupa niestety się powiększyła, wiadomo każdy następny pies, mniej przebiegów mojego..
Teraz w grupie mamy kundelka, pongo, 2 aussie i 2 owczarki szwajcarskie i bichon frise (?). Więc zamieszanie było duże, bo doszły aż 3 nowe psy..
Nie wspominam nawet o strasznym błocie wszędzie, bardzo ciężko było biegać, chociaż Scoobiemu się podobało. A najlepszy był mój ostatni przebieg, gdy poślizgnełam się przy wszystkich i pacnełam prosto w to błoto, ale że sierota ze mnie nie nowość, teraz wszystkie ciuchy są w praniu, dobrze, że nie musiałam wracać autobusem, bo wyglądało i pachniało to straszniee. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='motyleqq']straszne tam jest błoto. w ogóle jakaś zniechęcona do tego Fortu jestem :D[/QUOTE]
Mnie bardzo, ale to bardzo wkurza jedna arogancka instruktorka, z która dzisiaj akurat między innymi mieliśmy oprócz Magdy.. :roll:
W jakie dni będziecie chodzić ?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']niby jest poniedziałek i środa, ja mogę tylko poniedziałki... kontakt z nimi jest bardzo słaby, no i te przerwy. by móc być klubowiczem, trzeba mieć te 3 kursy. w ten sposób szybko się nie rozwiniemy ;) no i już sama nie wiem[/QUOTE]
W każdym klubioe najpierw musisz przejść kursy, potem dopiero klub. Znam chyba tylko Artefakt, który patrzy nie na kursy, a umiejętności, w Wawie gdyby był taki klub od razu bym się zapisała.. Grupa początkująca jest szczególnie denerwująca, ale w średniakach już się sporo dzieje, trzeba się rozwijać, ale stopniowo, nie wszystko naraz. :P
Najgorszy jest w tym sposobie podchodzenia klubów, niewyrówanany poziom uczestników kursu, a nie jest fajnie, gdy musze czekać 10min, aż inny pies zrobi to co mój zrobił w 10sec. -,- Teraz na szczęście jakoś się to w miare wyrównuje, aussie są szczególnie świetne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']W każdym klubioe najpierw musisz przejść kursy, potem dopiero klub. Znam chyba tylko Artefakt, który patrzy nie na kursy, a umiejętności, w Wawie gdyby był taki klub od razu bym się zapisała.. Grupa początkująca jest szczególnie denerwująca, ale w średniakach już się sporo dzieje, trzeba się rozwijać, ale stopniowo, nie wszystko naraz. :P
Najgorszy jest w tym sposobie podchodzenia klubów, niewyrówanany poziom uczestników kursu, a nie jest fajnie, gdy musze czekać 10min, aż inny pies zrobi to co mój zrobił w 10sec. -,- Teraz na szczęście jakoś się to w miare wyrównuje, aussie są szczególnie świetne.[/QUOTE]

ale ja rozumiem to, że najpierw są kursy. nie rozumiem tylko długich przerw między nimi.
myślę, że to akurat jest normalne, że każdy musi swoje wyczekać. za indywidualne treningi płaci się majątek :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ale ja rozumiem to, że najpierw są kursy. nie rozumiem tylko długich przerw między nimi.
myślę, że to akurat jest normalne, że każdy musi swoje wyczekać. za indywidualne treningi płaci się majątek :D[/QUOTE]
Wiesz co, dzisiaj zapytałam czy zawsze będą takie przerwy między kursami, to babka zaczeła na mnie syczeć, oczywiście ta 'ulubiona' instruktorka, 'podobno' ma nie być, ale musze jeszcze dopytać Magdy, niby to była tylko sprawa hali, ale jakoś w to nie wierze, patrzac na to, że np. i tak cały sierpień nie będzie zajęć, bo obóz Fortowy, wątpie czy w lipcu będą, chociaż bym chciała... ;c

Link to comment
Share on other sites

we wcześniejszym klubie nie miałam zbyt ciekawej sytuacji jeśli chodzi o instruktora, ale na szczęście sie rozdzieliliśmy i teraz jest o niebo lepiej, narazie nie jesteśmy oficjalnym klubem, nie przujmujemy nowych,

ale są uczestnicy z różnym stopniem zaawansowania i są robione 2 różne tory dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych.
Jak było więcej osob to po prostu było podzielone na rózne godziny dla początkujących i zaawansowanych, zazwyczaj jedni po drugich, jedni rozwijali tor inni chowali

Link to comment
Share on other sites

Jeso macie tak późno te treningi, że aż tak ciemno O.o?
A co do klubu, to własnie jakos mnie też ten Fort nie przekonuje :P tak jak nawet mówicie;) mialam iść do cavano, i mozlwie ze tam pójdę, tam też są 2 etapy kursu, a potem już klubowicz;) ale chyba niema tak wielkich przerw jest tylko jedna miedzy 1 a 2 etapem, a pozniej jak juz jestes czlonkiem klubu to w weekendy sa chyba treningi;)

Link to comment
Share on other sites

A o Cavano słyszałam bardzo różne opinie.. Ale ogólnie chyba przeważały te pozytywny, sama klubu nie znam, chociaż kojarze psy biegające tam.

Okazuje się że będziemy mieli swój ala debiut, bo ciężko to tak nazwać, w końcu zawody treningowe, wcześniej niż myślałam, udało nam się załapać na kwietniowe zawody treningowe w Powsinie. :smile:
Zawsze lepiej tam narobić wiochy (np. nie wiem jak będzie z sędziom i wgl całe to zamieszanie ) niż na prawdziwych zawodach. Jak narazie ciężko to sobie wyobrażam... Ale zobaczymy. :D

Ps. Wszystkie rady bardzoo mile widziane. Jak to wygląda od podszewki ? Bo ja jestem zielona.
Jest wcześniej czas na zapoznanie z przeszkodami i wgl ? Ja musiałabym to jakoś ogarnąć, a kiepska w tym jestem. Może ktoś chce wystartować z moim psem, haha. ? :P
A tak serio, wybiera się ktoś ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']kiedy macie debiut ? :D[/QUOTE]
w kwietniu, 28 albo 29. ;)

[quote name='wikikoniki']Na zapoznanie się z torem sędzie zazwyczaj dają około 8 minut. Wtedy wszyscy chodzą i myślą, jak prowadzić.
Na treningowych raczej tak smao :)[/QUOTE]
Myśle, że mój pies da rade, gorzej ze mną. Bo na 100% pomyle przeszkody, albo na nie wlece...
Czy odejmowane są pkt jeśli zawodnik, nie pies staranuje przeszkode ? :D hahaha


Dobrze, że dzień wcześniej będziemy mieć całodniowe semi w tym samym miejscu... Może to nam troche pomoże. W każdym razie obowiązkowo jedziemy na PM i ćwiczymy strefy, bo niestety na zajęciach jeszcze tego nie było, ostatni raz na Wandrusie biegaliśmy z palisadą i wgl. xd

Link to comment
Share on other sites

My będziemy :D Ja sama już się zaczynam obawiać jak to będzie, czy pies się skupi, czy ja się nie pomylę itd. No, ale się zobaczy :diabloti: Raz się żyje, a to w końcu tylko treningowe zawody :cool1:
Za dotknięcie przeszkody przez przewodnika jest 5 punktów karnych ;)

Link to comment
Share on other sites

My też będziemy :) treningowe to świetna sprawa, nie ma takiego spięcia, wiesz że możesz nagradzać psa, coś poprawic...

[quote name='Marta_Ares']
tam też trzeba mieć książeczke startową założoną i opłacona składkę w związku??[/QUOTE]

Nie, nie trzeba. To są nieoficjalne zawody i nie mają nic wspólnego ze związkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...