Jump to content
Dogomania

Niedowaga


Bercia

Recommended Posts

Mam 5 letnia bernardynke i wazy jedyne 40kg :( Miesiac temu zmienialam jej diete poniewaz obecna sie jej znudzila - poprostu niezjadala wszystkiego z miski. Dostawala wywar z kurczaka i ogona wolowego do tego kasza, ryz lub makaron. Obecnie dostaje pol kilo miesa mielonego, surowego wolowego i do tego makaron lub ryz +warzywa. Zawsze ma dostep do suchej karmy (nie podajej jej w pelni zbilansowanej, bo boje sie jej przewitaminizowac).
Teraz zjada wszystko, bardzo sie cieszy jak przychodzi pora posilkow. Kupki ma normalne. Wszytko bylo by ok gdyby nie to ze widac jej zeberka :(
U weta byłam, ale niestwierdzila nic, powiedziala ze nietrzeba sie martwic. Odrobaczana była w sierpniu. Prowadzi dosc aktywny tryb zycia, uwielbia biegac...

Co robic? Ona wyglada naprawde strasznie, zwlaszcza teraz jak zaczela gubic siersc...

Link to comment
Share on other sites

poprzednie karmienie-bylo totalnym nieporozumieniem-kesza slabo przyswajalna przez psy zalana wywarem i jeszcze dla aktywnego bernardyna
moze jeszcze uplynelo za malo czasu po tym kiepskim karmieniu zeby sunia nabierala masy
jesli pies super karmiony nie przybiera na wadze ,z tendencja do chudniecia i nie ma widocznych objawow chorobowych-TO NIEZBEDNE JEST BADANIE KRWI podstawowe, z nastawieniem na trzustke i hormony

Link to comment
Share on other sites

Szybko na badanie krwi i moczu. Krew z profilem nerkowym (kreatynina + mocznik) plus parametry wątrobowo-trzustkowe.

Nie chcę straszyć... ale moja Gaja właśnie tak wygląda. Swego czasu super apetyt, energiczna, tylko przeraźliwie chuda. :roll: Ma niewydolność nerek, obecnie stan poważny...

Link to comment
Share on other sites

Sensowny wet nie będzie się czepiał że się "wymądrzasz" tylko odetchnie z ulgą, ze ma przed soba zorientowanego i chętnego do współpracy właściciela;)
Koniecznie zrób suni badania, a jeśli wszystko wyjdzie dobrze (oby!!!), to może dawaj swojej dziewczynce troszkę tłuściej jeść?

PS. Czy ty moze piszesz też na Molosach?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bercia']
Poki co pojde do weterynarza i spytam co to moze byc, sama niewyskocze zeby mi tu szybko badal krew, bo wyjde na debila co sie wymadrza...[/QUOTE]

Dobrze powiedziane
[quote name='ulvhedinn']Sensowny wet nie będzie się czepiał że się "wymądrzasz" tylko odetchnie z ulgą, ze ma przed soba zorientowanego i chętnego do współpracy właściciela[/quote]

[B]Bercia[/B] - złap siuśki i poproś weta o zbadanie krwi. Szczególnie profil nerkowy i wątrobowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bercia']do niej jak nawet inny pies podchodzi w trakcie tej czynnosci to przestaje :/[/QUOTE]
A Ty jesteś bardzo podobna do psa? :cool3: ;) Sunia na smycz, zanim przystąpisz do łapania, spróbuj na każdym spacerze, podczas sikania, delikatnie pochylić się nad sunią, następnym razem pogłaskać po plecach, następnym pogłaskać po tyłku, tylko nie nerwowo. Zobaczysz jak sunia zareaguje... Jeśli będzie w miarę spokojna, to nie powinnaś mieć większych problemów, zwłaszcza, że duże sunie dość wysoko sikają :cool1:

Gdzieś jest tu wątek o łapaniu moczu, gdzie opisywano różne sposoby przechytrzenia psa. Poszukaj, moze coś Ci pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasnie dzwonilam do weta zeby spytac sie co i jak. Z tego co mowila to musze zbadac kał, zrobić biochemie i morfologie...niebrzmi za ciekawie i kosztuje tez niemalo, no ale trudno...:(:(:(

A co do twojego piesia to trzymam kciuki zeby sie poprawilo:glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...