Jump to content
Dogomania

Royal Canin-czy to prawda, że już nie dobra?


klaudiaZak

Recommended Posts

[quote name='gryf80']kochani,może moglibyscie mi podpowiedzieć na co mogę zamienić rc gastrointestinal(zaznaczam,że pies nie jest "wrażliwcem"ani chory)?jest trochę za drogi,a ponieważ jest bardzo wybredny jeśli chodzi o suche(a przerabiałam już różne orijen'y,acane,pro plan-nie chciał zjeść,dobrze że mam sucz co zjada wszystko) to mam problem.może macie jakieś pomysły?[/QUOTE]

Nie wiem czy karmienie zdrowego zwierzaka karmą weterynaryjną to dobry pomysł, linia veterinary jest dosyć droga dlatego w takiej cenie masz dość spory wybór karm. Nie wiem jak działasz na co dzień, może po pewnej dawce ruchu będzie miał większy apetyt, nie dokarmiaj w ciągu dnia i wyznacz np. 2 pory karmienia rano i wieczorem wtedy na jakieś 10 minut stawiaj miskę z jedzeniem, jeżeli nie zje to zabierz, pies powinien załapać, że kiedy jest pora na jedzenie trzeba zjeść,.
Jeżeli miałabym polecić karmę to wiem, że psy chętnie zjadają josere festival (jak wyżej również wspomniano), więc może warto z nią spróbować. Jeżeli wolisz wersje karmy bez zbóż to taste of the wilf lub white wolf (wersja green farm podobno dla niejadków)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']dzięki za odpowiedż.ja próbowałam chyba juz 80%karm jakie występują na rynku polskim.cena nie gra roli.byleby tylko psy ją zjadały,i niestety/albo stety-jedzą z chęcią tylko rc gastro[/QUOTE]

Ja mam podobny problem, pies chce jesc tylko RC ! Obecnie przeprowadzam cos na kształt eksperymentu, który nazwaliśmy "wychodzenie z Royala" :)
polega to na tym, że na dno opakowania w krótym trzymam karmę wsypuję trochę ukochanego royala, a na tą warstwę karmę , na którą usiłuję psa przestawić. Nowa karma przechodzi zapachem royala i chyba o to chodzi, bo psina zaczęła ją chętnie jeść. W pierwszych dniach oczywiśce obie akrmy mieszałam .
Jak się uda ( na razie wszystko wskazuje na to , że będzie sukces) to bedę kupować 0,5 kg royala raz na kilka m-cy i tym aromatyzować karmę . Chyba, że psie całkiem wyjdzie z royalowego nałogu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Ja mam podobny problem, pies chce jesc tylko RC ! Obecnie przeprowadzam cos na kształt eksperymentu, który nazwaliśmy "wychodzenie z Royala" :)
polega to na tym, że na dno opakowania w krótym trzymam karmę wsypuję trochę ukochanego royala, a na tą warstwę karmę , na którą usiłuję psa przestawić. Nowa karma przechodzi zapachem royala i chyba o to chodzi, bo psina zaczęła ją chętnie jeść. W pierwszych dniach oczywiśce obie akrmy mieszałam .
Jak się uda ( na razie wszystko wskazuje na to , że będzie sukces) to bedę kupować 0,5 kg royala raz na kilka m-cy i tym aromatyzować karmę . Chyba, że psie całkiem wyjdzie z royalowego nałogu.[/QUOTE]
a na jaką zmieniasz????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Fifisław jest dość wybredny. Wypróbowałam wiele karm aż stanęło na RC. To jedyna pasza, którą ma ochotę jeść. Co do jej jakości, osobiście nie jestem przekonana, ale nawet gdybym chciała coś pod tym kątem zmienić spotkałoby się to z buntem mojego czworonoga. Wolę już pozostać przy niej niż narażać psa na zmiany żołądkowe. Skoro nie ma żadnych problemów zdrowotnych, to chyba nie jest z tą karmą tak źle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...