Jump to content
Dogomania

pies ciagle wymiotuje, wyniki w normie - pomóżcie!!


mojave

Recommended Posts

Witam i prosze o pomoc. mam 6-letniego owczarka niemieckiego, do tej pory był okazem zdrowia, jednak od jakiegos czasu zaczął wymiotować. Wymioty powtarzaly sie tak 2-3 razy w tygodniu, byla to ewidentnie niestrawiona karma, żdnych domieszek żółci, krwi itp. Weterynarz zalecil zmiane karmy na RC vet Gastro intestinal. Niby na chwilę pomoglo ale po jakims czasie wymioty powrociły a na dodatek pies zaczął tracic na wadze. Oprocz tego caly czas mial apetyt i byl w dobrym nastroju. Zrobilismy mu badania krwi i kalu i wszystkie wyniki tzn. morfologia, biochemia i kal ma w normie. Weterynarz zapisal antybiotyk bo jak powiedzial może byc stan zapalny, ktorego nie widac w wynikach, i zalecil karmę RC Sensitivity Control Canine Blue Whiting Tapioca. Było to w środe, wtedy tez podalam psu pierwsza tabletke i od tego czasu pies zaczął zwracac wszystko co zjadl. Tzn. zjadal karmę ze smakiem po czym po jakims czasie wszystko zwracał. Ewidentnie byl przy tym glodny. W sobotę odstawilam karme i ugotowalam mu samgo ryżu, zjadl trochę i od soboty nie wymiotował. Nie wiem co dalej robić, nasz weterynarz jest na urlopie. Powiedzial, że jesli ten antybiotyk i zmiana karmy nie pomoże to zrobi prześwietlenie bo możliwe jest jeszcze, że ma w żołądku jakies ciało obce. Z tym, że z urlopu wraca dopiero 4 lipca a nie chce czekac tyle czasu. Psinka jest caly czas radosny, chce sie bawic, wypróżnia sie i sika normalnie. Ale strasznie martwie sie o niego. czy możecie mi cos poradzic, podpowiedziec jakis trop? tak czytam w necie i na chora wątrobe ani trzustke to raczej nie wyglada (brak biegunek), poza tym alat i aspat w normie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wszystkie wyniki ma w normie i jest aktywny to może faktycznie to ciało obce w przewodzie pokarmowym. Nie musi dawać o sobie znać cały czas , to zależy co zalega i jak się w danej chwili ułoży. Bywa ,że leczy się psa na różne schorzenia a po czasie wychodzi ,że w przewodzie jest np. pestka brzoskwini. Bywa,że zalega kilka miesięcy a pewnego dnia może np. zaczopować jelita i spowodować stan zagrożenia życia.Może być też tak ,że zostanie wydalona.
Podawałabym dietetyczne gotowane karmy i jak najszybciej zrobiła rtg.

Link to comment
Share on other sites

ja co prawda mam inne doświadczenia z wymiotami (żółć, piania, śluz itd.) ale to co mogę zasugerować to badanie usg - wyjdzie i stan zapalny i ciała obce, i ogólnie stan wszystkich narządów. u nas wyjaśniło to wiele spraw.
jeśli Twój pies zwraca jedzenie bezpośrednio po posiłku albo w niedługim czasie po jedzeniu spróbuj karmić go w pozycji pionowej - tak żeby stał na tylnych łapach. czytałam kiedyś o podobnym przypadku, pies miał nawet specjalną budkę w której zostawał w tej pozycji nawet godzinę po jedzeniu, bo inaczej wszystko zwracał. nie wiem, czy u Ciebie to pomoże, ale spróbować chyba nie zaszkodzi? :)
moja suczka ma przewlekłe zapalenie żołądka i okolic, zalecono nam między innymi właśnie taki sposób karmienia, do tego jedzeniem zmielonym na mokrą papkę.
Jeśli nie przekonuje Cię to karmienie w pionie (ja doświadczeń nie mam, jeszcze nie próbowałam) spróbuj po prostu zmielić mu jedzenie np. blenderem. Będzie łatwiej przyswajalne i szybciej trawione. Tego możesz spróbować nim wróci Twój lekarz, a później poprosić o usg czy rentgen, jak pisała ewtos.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja bym na twoim miejscu udała się z pieskiem do Psychodni w Warszawie. Tam są bardzo dobrzy specjaliści i dobierają oni dietę odpowiednio do potrzeb pieska. Możesz tam również wykonać odpowiednie badania laboratoryjne, które powinny wykazać co jest powodem takiej nietolerancji żywieniowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...