Jump to content
Dogomania

2x CACIB + Specjalistyczna Wystawa Psów Myśliwskich Użgorod (Ukraina) 13-14.08.2011


waros

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

juz sie dowiedzialem :) badania na przeciwciala sa potrzebne w przypadku, gdy przewozi sie pow. 10 psow :) taka informacje moja znajoma uzyskala od Wet na granicy z PL i UKR. Krzysio u was chyba tez tego nie sprawdzali, przy ostatnim przejezdzaniu przez granice z UKR?

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w Uzgorodzie dwa lata temu i zarowno przy wjezdzie jak i wyjezdzie odstalismy swoje:(
Fakt Ukrainskich celnikow nieinteresowaly psie papiery,odsylali do weta ktory kasowal wszystkich jak za zboze :( stawki byly 5 euro lub 10dolarow od psa i nei bylo zmiluj sie. Jego wpisywanie do ksiazki trwalo baaaardzo dlugo dopiero jak godzina rozpoczecia wystawy zblizala sie nieublagalnei przyspieszyl tempo ale kasa miala byc odliczona:(
Przy powrocie pieczatka od niego tez bylakonieczna ale juz nieco poblazliwjej patrzyl i kwoty lapowki podlegaly negocjacji:)
Za to Słowaccy celnicy byli bardzo skrupulatni w sprawdzaniu :( Mieli gdzies ze kolejka dluuuuga i psy w autach sie mecza:(
Ja mialam "szczescie: ze przeciwciala mi sprawdzali, fakt ze bylo to losowo bo akurat podszedl do nas celnik ktorego nic inne nie interesowalo tylko wlasnie psie paszporty z wpiesm. Przed nami nie sprawdzali psich paszportow, ale .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sundara']Ja wolałam nie ryzykować i w zeszłym tygodniu zrobiłam swojej Zuzi badanie na przeciwciała.
Wyjechać możemy, ale z powrotem do Polski (czyli do Unii) może być problem. A jak się ma pecha to nawet wyjątkowy problem. I po co się stresować niepotrzebnie.
[/QUOTE]

:fadein:
właśnie o to chodzi.
Przepisy mówią tak, a nie inaczej ( i nie ma znaczenia ile psów jedzie! ) i powinniśmy się do nich stosować, bo 10 razy można mieć szczęście i przejechać bez problemów, a za 11 razem zostaniemy dokładnie sprawdzeni i co wtedy ?
Na granicy PL/UA nigdy mi nic nie sprawdzali, a na granicy SK/UA Słowacy przy powrocie, własnie z wystawy w Uzhorodzie sprawdzali mi przeciwciała. Miałam, przejechałam i nie wiem co by było, gdybym nie miała...
...nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem dokładnie tego samego zdniania. Sto razy się uda a za sto pierwszym trafi się na dokładnego celnika i co? A co do 10 psów to niczego takiego nie ma w rozporządzeniu (więc to, ze ktoś sobie tak powiedział nie ma żadnej podstawy prawnej:shake:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy dyplom CH.UA drukuja na miejscu jak komus sie uda zgarnąc CAC?

Bo na stronie zarządu jest takie coś :

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Zarząd Główny ZKwP informuje o zawartych [B]porozumieniach o wzajemnym uznawaniu tytułu Championa krajowego [/B]pomiędzy Łotewską Federacją Kynologiczną (Latvijas Kinologiska Federacija) oraz Ukraińskim Związkiem Kynologicznym (КИНОЛОГИЧЕСКИЙ СОЮЗ УКРАИНЫ), a Związkiem Kynologicznym w Polsce, które obowiązują od 30 marca 2011 r.

1. Strony ustalają, że psy zarejestrowane w ich księgach posiadające tytuł krajowego championa wystawowego jednej ze stron zyskuje tytuł drugiej strony po uzyskaniu [B]jednego CWC [/B]w przypadku Polski i [B] jednego CAC [/B]w przypadku Łotwy i Ukrainy, na wystawie międzynarodowej.
2. Procedura zatwierdzania tytułu championa krajowego w krajach reprezentowanych przez Strony:
Właściciel psa zwraca się do swojej krajowej organizacji kynologicznej (uznanej przez F.C.I) o zatwierdzenie tytułu championa Łotwy, Ukrainy lub Polski.
Główna organizacja kynologiczna wysyła zatwierdzony wniosek wraz z zatwierdzonymi tytułami zdobytymi wcześniej oraz kopię rodowodu.
Po otrzymaniu oraz sprawdzeniu wspomnianych powyżej dokumentów, kraj przyznający tytuł championa krajowego przesyła dyplom na adres pocztowy właściciela psa lub na adres pocztowy głównej krajowej organizacji kynologicznej nie pobierając z tego tytułu opłat.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jestesmy juz w Uzgorodzie ;) przekroczylismy granice bez zadnych problemow. Problemy byly w Polsce, z korkami ;)

Na granicy czekalismy tylko 1,5h. Mamy b. fajny hotel, jest w nim internet :)

ostatnie szlify pieskow i jutro wystawa.

Jak ktos ma pytania, niech pisze ;)

Link to comment
Share on other sites

My juz po wystawie, czekamy na BISy :)

Bylo kilka niespodzianek :)

moja Celinka CAC, R.CACIB, Jazz JW i JCAC. Niestety, przegralismy z Bedlim z Czech, ktory nie mam pojecia dlaczego wygral :) z gustami sedziego sie nie dyskutuje :)

Romka Dog z Majorki CAC, CACIB, BOB.

Mam zdjecia, ale czekamy na BISy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawelg']My juz po wystawie, czekamy na BISy :)

Bylo kilka niespodzianek :)

moja Celinka CAC, R.CACIB, Jazz JW i JCAC. Niestety, przegralismy z Bedlim z Czech, ktory nie mam pojecia dlaczego wygral :) z gustami sedziego sie nie dyskutuje :)

Romka Dog z Majorki CAC, CACIB, BOB.

Mam zdjecia, ale czekamy na BISy :)[/QUOTE]

DZIEKI CI DOBRY CZŁOWIEKU ZA TE INFOOOO :) Jestem very happy :loveu::loveu::loveu:
Przesyłam buziaki dla Romka & RIVY :loveu::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='z_pastorowej_sfory']Gratulujemy :)
O naszej Elce nic nie wiadomo?

p.s. o ktorej bisy? Jak rozwiazana byla organizacja obu wystaw dla psow ocenianych w tym samym dniu?[/QUOTE]
Tego niestety nie wiem. Na wystawie bylismy do 13, pozniej przyjechalismy na 17 na BIS.

Ogolnie organizacja calkiem dobra.

Zapomnialem sie pochwalic, ze Jazz zdobyl Mł. Ch. Ukrainy, a Celinka Ch. Ukrainy ;)

Zdjecia wrzucam wlasnie na serwer. Jutro kolejna wystawa, trzymajcie kciuki ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...