Jump to content
Dogomania

Luna - mała czarna diablica


AnAn

Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ania, jak Luna ma urojoną, to najgorsze co można zrobic to dawać jej do opieki zabawki. Najlepiej podczas ej ciąży schowac wszystkie, nie pieścić sie z nią i takie tam ;) Wtedy duzo szybciej mija, a nawet powiedziałabym,ze sie nie zaczyna ta ciaza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maalwi']Ania, jak Luna ma urojoną, to najgorsze co można zrobic to dawać jej do opieki zabawki. Najlepiej podczas ej ciąży schowac wszystkie, nie pieścić sie z nią i takie tam ;) Wtedy duzo szybciej mija, a nawet powiedziałabym,ze sie nie zaczyna ta ciaza :)[/QUOTE]

ja jeszcze dodam,że dużo spacerów sie przyda i mniej jedzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kopra']może tłumaczone translatorem :-D[/QUOTE]
Nie ździwiłabym się^^

[quote name='Molowe']nie chce mi się tego nawet komentować te labki jakaś masakra :([/QUOTE]

[quote name='kopra']mnie to po prostu rozwalają takie ogłoszenia i zastanawiam się co ludzie, którzy to robią mają w głowach :O poza chęcią zarobienia oczywiście..[/QUOTE]
Dokładnie -.-

[quote name='Maalwi']Ania, jak Luna ma urojoną, to najgorsze co można zrobic to dawać jej do opieki zabawki. Najlepiej podczas ej ciąży schowac wszystkie, nie pieścić sie z nią i takie tam ;) Wtedy duzo szybciej mija, a nawet powiedziałabym,ze sie nie zaczyna ta ciaza :)[/QUOTE]

[quote name='cockermaister']ja jeszcze dodam,że dużo spacerów sie przyda i mniej jedzenia :)[/QUOTE]

Wiem wiem, wszystko wiem :)
Zabawek nie ma, jak już to tylko wyjmujemy na chwilę piłkę żeby się z nią pobawić, a potem chowamy spowrotem. Z tym pieszczeniem, to niestety nie przetłumaczę rodzincę -.-
Spacery dłuuugie były, ale teraz jak się upały u nas zaczęły, to nie ma jak :<
A jedzenie ma ograniczone do minimum :]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Molowe']od nas też troszkę spóźnione ale jak najbardziej szczere wszystkiego najlepszego :loveu: :D[/QUOTE]
Dzięki : )


Wie ktoś gdzie można w miarę tanio kupić plastikowy kaganiec fizjologiczny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnAn']Dzięki : )


Wie ktoś gdzie można w miarę tanio kupić plastikowy kaganiec fizjologiczny?[/QUOTE]

nie ma czegoś takiego jak plastykowy kaganiec fizjologiczny.
Jedynie jest powlekany gumą, jeśli chodzi o ten, to pewnie na allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Demowata']Będziecie dzisiaj na treningu? :)[/QUOTE]
Tak, byłyśmy ;p

Z Lu jestem zadowolona, poza drobnymi zrywami z serii "goń mnie!", była baardzo fajna :-)
W środę nas nie będzie, więc następny trening dopiero za tydzień :<

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fantowa']Super Ci wczoraj biegała (tzn. patrzyłam od sekwencji tunel + tunel i tunel + hopka + tunel )
Tak super sie "wbijała" w ten tunel, bez zbędnych łuków, po najkrótszej drodze :loveu:[/QUOTE]

Dziękiii <3

A od dzisiejszej nocy Lu się strasznie drapała w ucho. Dzisiaj się wybrałyśmy do "Jamnika", okazało się, że ma infekcję w uchu (typowo dla spanielaśnych), więc do weekendu zapuszczamy Aurizon do uchu, a w weekend na kontrolę, i zobaczymy co to dalej.
No i pani wet moją mamę w 100% do sterylki przekonała, więc niemal na pewno zaraz po kursie tniemy ;D

Myślicie, że lepiej kupić obrożę antykleszczową Kiltix za 65zł, czy jakąś nowszą (też z Bayera) tyle że nie śmierdzącą za 95zł?

Link to comment
Share on other sites

Kiltixa nie znam, ale Foresto działa u Ruby znacznie lepiej niż kropelki;)
Ruby od początku tego roku miała może 5 kleszczy, a w poprzednich latach zbierała ich więcej w ciągu jednego miesiąca pomimo zakraplania :roll:

Jednak przed zarażeniem się babeszjozą od kleszcza Foresto jej nie uchroniło :shake: Z resztą tak jak Advantix w zeszłym roku...

Link to comment
Share on other sites

my mamy już drugiego Kiltixa i jesteśmy bardzo zadowoleni..nasza nie miała jeszcze żadnego kleszcza :) chociaż jeśli miałabym dopłacić nie dużo za taką, która nie śmierdzi to pewnie bym wzięła :) mnie co prawda zapach Kiltixa nie przeszkadza, ale jak jedziemy do rodziców to mama nie może Tosi pogłaskać nawet, bo tak ją ten zapach odrzuca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fantowa']Rok temu miałyśmy Kiltixa - działała baardzo dobrze.
Tej nowszej nie znam, więc się nie wypowiem - piszę tylko to, że do starego Kiltixa nie mam żadnych "ale".[/QUOTE]
[quote name='kopra']my mamy już drugiego Kiltixa i jesteśmy bardzo zadowoleni..nasza nie miała jeszcze żadnego kleszcza :smile: chociaż jeśli miałabym dopłacić nie dużo za taką, która nie śmierdzi to pewnie bym wzięła :smile: mnie co prawda zapach Kiltixa nie przeszkadza, ale jak jedziemy do rodziców to mama nie może Tosi pogłaskać nawet, bo tak ją ten zapach odrzuca[/QUOTE]

My właśnie w tamtym roku miałyśmy Kiltixa i Lu żadnych kleszczy nie miała, tylko ten zapach i wygląd mnie wkurza :p
Dlatego się zastanawiam, czy by tej droższej nie wziąć, i jeszcze się zastanawiam, czy może są jakieś przyjemniejsze dla oka ;P


[quote name='Fantowa']My w tym roku na razie na samych kropelkach i jest bez zarzutu ;)[/QUOTE]
[quote name='Jean']My też na kropelkach, już drugą sesje zapuściłam Lunie. I jak narazie znalazłam jednego, ale na kocu po spacerze, nie wbił się bo był malutki.[/QUOTE]
My właśnie w kwietniu zakropliłyśmy, i przez miesiąc był spokój, ale tak co miesiąc to drogo wychodzi za kropelki, dlatego chcę obrożę znowu kupić.

[quote name='Misia&Ruby']My niestety mieszkamy na najbardziej zakleszczonym terenie w kraju :(
Kleszcze są wszędzie, nie tylko w lasach czy w wysokich trawach. Ruby czasem przynosiła te paskudztwa nawet z krótkich spacerów po osiedlu :/[/QUOTE]
Współczuję :/

A, no i przy okazji wizytu u weta Lu została obejrzana z każdej strony, poza uchem jest zdrowa, a ciąża urojona się zaczyna kończyć :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...