Jump to content
Dogomania

czy spółdzielnia ma prawo zakazać nam wyprowadzania psów na zamknięty teren osiedla??


Temidium
 Share

Recommended Posts

bardzo proszę o radę - mieszkamy w bloku z dwoma psami (na 8 piętrze). Na pierwszym piętrze znajduje się wyjście na zamknięte patio - otoczone ze wszystkich stron blokami - w sumie trzema - z czwartej strony zabudowane jest wieżowcem jakiejś firmy. Z każdego bloku prowadzi wyjście na tenże ogródek.

Wczoraj zostaliśmy pouczeni przez zresztą bardzo sympatycznego Pana, że to teren rekreacyjny, że dzieci się tam bawią, że psy brudzą etc, a dzisiaj administratorka budynku poinformowała nas, że obowiązuje zakaz wyprowadzania psów na patio - zarządzenie rzekomo spółdzielni. Do ogródka opórcz nas wychodzi jeszcze Pani z dwoma kotami, i trzy inne pieski.

Próbowałam zasięgnąć rady w urzędzie miasta i w radzie gminy, ale ponoć wszystko zależy od tego, czy teren patio jest terenem prywatnym czy też miejskim??? Rzekomo to teren prywatny - wiadomość zasłyszana od ochrony.
Sprzątamy po naszych psach, prosiliśmy administratora o wystawienie kosza na odchody - zostaliśmy obśmiani, że nie mamy prawa tam psów wyprowadzać i że żadnych koszy nie będzie.
Sytuacja jest o tyle dziwna, że mieszkamy tu od grudnia (mieszkanie jest nasze własnościowe) i jakoś nam nikt do tej pory uwagi nie zwracał. Właściwie oprócz nas i pozostałych piesków nikt tam nie wychodzi - ani rzekome dzieci, ani ludzie którzy chcą się poopalać (wiem, bo przez ostatnie dwa tygodnie siedzę non stop w domu).
Przechodząc do meritum - czy spółdzielnia ma prawo wprowadzać takie wewnętrzne przepisy i czy są one wiążące??? W urzędzie i na SM nie byli nam w stanie udzielić konkretnej informacji. Sytuacja jest dla nas o tyle problematyczna, że jeden z naszych psów ma 4 miesiące i jest dosyć poważnie chory z bardzo słabą odpornością - przez najbliższy miesiąc nie możemy wychodzić z nim na tereny uczęszczane przez inne psy i ludzi, a trudno żeby 16kg pies sikał nam w domu :(

Bardzo proszę o pomoc :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

mieszkacie w spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnocie? jaki jest regulamin, co mówi?
u mnie w regulaminie spółdzielni wyraźnie jest napisane, ze psy wyprowadza się na smyczy i się po nich sprząta i nikt nie ma prawa mi zakazać wejść z psem gdziekolwiek na terenie osiedla.

Link to comment
Share on other sites

na oczy nie widziałam żadnego regulaminu - zakładam, że jak się tu wprowadzaliśmy nie było przepisów mówiących o zakazie wyprowadzania psów - dopiero wczoraj się do nas przyczepiła administratorka z tekstem, że "podjęto taką uchwałę". Rozumiem, że jest jakiś tam regulamin, ale są też przepisy gminne, ustawy - jak to możliwe, że regulamin spółdzielni miałby stać ponad przepisami gminnymi???

Link to comment
Share on other sites

nie no, nie mam zamiaru wierzyć jej na słowo :diabloti: ale co jeżeli pokaże taką uchwałę??? będzie wiążąca?? Mogą nas jakoś ukarać? Nie rozumiem dlaczego nikt w miejscach takich jak urząd, straż miejska - nie jest mi w stanie udzielić konkretnych informacji :angryy: co to za chore Państwo :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...