Jump to content
Dogomania

Witam :)


Gwarek

Recommended Posts

Zalogowałam się tu niedawno, ale czytam Wasze wypowiedzi już od jakiegoś czasu. Dlatego wydaj mi się, że już Was znam :) Pora powiedzieć coś o sobie. Mieszkam gdzieś na Śląsku i mam cudownego bordera, który niedługo skończy rok. Holka nie jest specjalnie maniakiem piłeczek ale za to na pewno jest moim oczkiem w głowie :lol: I z okazji Świąt przesyłamy wspólnie serdecznie życzenia, pogodnej, rodzinnej atmosfery bogatego Dzieciątka i może odrobiny białego puchu :laola:

Link to comment
Share on other sites

Hej, Diana:) Tak gwoli sprostowania to ja jestem "ona" :) Chyba nie ma tu zbyt wielu właścicieli borderów? Wiem, że do Mami przybyło niedawno czarno-białe maleństwo, ale chyba nie zagląda tu zbyt często:( A ja od niedawna zaczynam powoli chorować na szelciaka:) Powiedz, czy wszystkie są takimi przytulcami, które potrafią cały dzień spędzić na kolanach? Te pare które znam potrafią siedzieć na kolanach non stpo:) Ale jednocześnie na spacerach są zwariowane do granic możliwości:) jedyne co mi w nich przeszkadza to szczekliwość:( Strasznie irytują mnie psy szczekające na wszystko co przejdzie pod ich drzwiami:( Ale może można to jakoś korygować w zachowaniu? pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Hej, Diana:) Tak gwoli sprostowania to ja jestem "ona" :) Chyba nie ma tu zbyt wielu właścicieli borderów? Wiem, że do Mami przybyło niedawno czarno-białe maleństwo, ale chyba nie zagląda tu zbyt często:( A ja od niedawna zaczynam powoli chorować na szelciaka:) Powiedz, czy wszystkie są takimi przytulcami, które potrafią cały dzień spędzić na kolanach? Te pare które znam potrafią siedzieć na kolanach non stpo:) Ale jednocześnie na spacerach są zwariowane do granic możliwości:) jedyne co mi w nich przeszkadza to szczekliwość:( Strasznie irytują mnie psy szczekające na wszystko co przejdzie pod ich drzwiami:( Ale może można to jakoś korygować w zachowaniu? pozdrawiam:)
Link to comment
Share on other sites

ło matko........tak się napisałam a tu mi strona wygasła i kicha!!!

No to jeszcze raz.....

Collie i sheltie to rasy dosyć szczekliwe ale proces wychowania zaczyna się od pierwych dni pobytu psa w domu.Są to rasy które jeśli się tego nauczą, będą szczekać na wszystkich i wszystko dookoła.Nie wolno tego lekceważyć ani tolerować.Nie jest to takie trudne.Mnie się udało więc jest to możliwe.

Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam

Odpisalam na Twoja wiadomosc w temacie Agility, ale tutaj rowniez chetnie cos napisze. Mam dwa borderki, jeden zostal u rodzicow, druga - sunia mieszka ze mna. Bac ma 5 lat, mala Raisa 2 miesiace. :wink:

Wczesniej rowniez, zastanawialam sie nad sheltie, chcialam mniejszego pieska, ktory spelnilby moje agilitowe oczekiwania. W moim klubie biegal pies tej rasy, niesamowita torpeda. Przed kazdym przebiegiem i podczas pokonywania toru - szczekal. Nie wydaje mi sie to jednak dziwne, poniewaz nie warto wymagac od pobudzonego, rozkreconego psa cichego zachowania - to chyba oczywiste :wink: Natomiast jezeli chodzi o zachowanie w domu i na spacerach - bez zastrzezen. Pies jest spokojny i w miare zrownowazony :wink:

To byla taka mala dygresja.

Wracajac jednak do BC, to ta rasa ma swoja liste dyskusyjna na yahoo, gdzie zagladaja milosnicy i wlasciciele.

Serdecznie Zapraszam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

COOOOOO? :o Mało tych od borderów? A ja to co ? Yeti?

A tak na poważnie, no rzeczywiście coś mało tych ludzisków z tymi charakterystycznymi "kundlami". :D O ile mnie pamięć nie myli to znam Holkę, maj zeszłego roku u Tomka Pecolda :) Mylę się? :wink:

Ja nadal mam Milo, biało-czarnego przystojniaka który w marcu będzie mial 2 lata i od lipca Tokio ( na końcówce kwietnia - 1 roczek) blue-merle (o stalowych oczach ) spod ręki Tomka (po Fly i Baddym).

Link to comment
Share on other sites

cze, Milo :) Dobrze pamiętasz: Holka to był ten jabardziej umorusany szczeniak:) Jeśli się nie mylę to właśnie Ciebie pozbawiła złocistego napoju? ;) Dlaczego Tokio jeszcze nie jest na stronach borderkowa? Myślę, zę będę miała okazję go spotkać na kolejnym zlocie :) pozdrowienia dla rodziny i psiaków :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Gwarku,

Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale ostatnio kiepsko z czasem, a te resztki które mam poświęcam Bonnie.

Piszesz, że podobają Ci się sheltie. Miło mi to słyszeć. Tak, one uwielbiają spędzać czas ze swoim właścicielem. Jeśli nie na kolanach to przytulone, bądź z miłością wpatrzone w osobę właściciela. Dla nich właściciel to cały świat i zrobią wszystko, żeby go zadowolić.

Temperamentem na spacerach nie ustępują borderom.

Wydaje mi sie, że border i sheltie to miła para do rozrabiania.

Co do szczekliwości sheltie to bardzo skutecznie można je jej oduczyć.

Wystarczy, kiedy pies zasygnalizuje Ci niebezpieczeństwo za drzwiami, podejść, pogłaskać, poklepać po boczku, tak "podziękować" za obronę, przekazując tym samym, że wiesz już o niebezpieczeństwie. Jednocześnie oczywiście gdy bardzo szczeka spokojnie uspokajać np. ciiiiii.

U nas działa to rewelacyjnie.

Carragan, dziękuję za miłe słowa (Bonnie znów się :oops: ).

Pozdrawiam i powodzenia

Jeśli masz jakieś pytania to pisz: [email protected]

lub odwiedź nas na stronce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...