Jump to content
Dogomania

o rasie


ore_sama

Recommended Posts

Moja malamutka w lutym skonczy 3 lata. Problemow z nia nie mialam żadnych. Raz nasikała mi na podłoge wiec jej pyszczek wylądował we własnych szczoszkach i szybko na trawke, wystarczyło raz :) Nigdy mi nic nie gryzła jak raz zabrała buta powiedzialam nie wolno i dalam zelową kość jak uczylam zostawania w domu to zamykalam sie na chwile w pokoju albo wychodzilam na 3 minuty za chwile na 5 potem 10 nigdy nic nie zniszczyla tylko wystarczylo z nia duzo rozmawiac. Czas spedzam z nia zawsze tyle ile moge. Puszczam ja na łące i zaczynam uciekac wtedy pies skupia sie na mnie i na zabawie a nie na ucieczce, problem jest tylko jak zobaczy kota. Jak ktos powie ci ze to głupie i uparte psy to mozesz mu powiedziec ze sie bardzo myli te psy sa bardziej inteligentne niz nam sie zdaje, tylko potrafia kombinowac. No i udawac ze nie slysza :) Jesli chodzi o mieszkanie mam małe bo tylko 5o metrow kw ale nie maja klaustrofobii, czesto choc ledwo zipia potrafia wylegiwac sie w sloncu zamiast uciekac do cienia :) To tyle jesli chodzi o moje doswiadczenia..... Wykorzystac energie mozna zima urzadzajac psu psi zaprzeg sanki i dzieci a latem na zakupy zalozyc specjalne torby i nosi zakupy

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź ;) Nie masz problemów z ciągnięciem się na smyczy? I ile dziennie z nią spacerujesz ( interesuje mnie czas lub kilometry) bo zdaję sobie sprawę ze jest to rasa która potrzebuje sporo ruchu ;) Pytam z ciekawości, bo jak na razie nie planuję psa tej rasy, jednak zawsze mi się podobały, a może kiedyś się zdecyduję... kto wie ;)

Link to comment
Share on other sites

Mowi sie ze Malamut zmeczony to Malamut szczesliwy.To święta prawda. Bzdurą jest ze trzeba z nim spacerowac po 8 km. Wystarczy zapewnic mu wybieg... Ja chodze na ogromną łąke, takie lotnisko polowe biore piłeczkę i moja suka wybiega sie ile wlezie. Jak bedziesz czytala o roznicach miedzy Malamutem husky z pewnościa natkniesz sie na opis że Malamut potrzebuje mniej ruchu niż Husky. To prawda bo malamut jest spokojniejszy cięższy i bardziej towarzyski lubi wygrzewac sie w słoneczku lub lezec przy kominku albo piecu. Przede wszystkim Malamut jest dużo wiekszy. Suka malamuta jest wielkości dorosłego Psa Husky wiec wyobraz sobie jaka jest malutka suczka Huskiego A jaki jest duży Pies Malamut. Kto zdecyduje sie na Malamuta juz nigdy nie bedzie chciał innego psa, tylko pamietaj te psy bardzo potrafią kochac wiec zanim sie zdecydujesz przemyśl to dokładnie... Moj pies nie zna agresji jak wiekszosc tych psów wiec nie dopilnuje mieszkania a jeszcze przywita złodzieja ... Ja nauczylam swojego psa szczekać jak ktoś przychodzi wiec alarmuje :) Ciągniecie na smyczy????? Nigdy mnie nie ciagnie bo zawsze prowadzam ja przy nodze tylko jak zobaczy kota to dostaje szalu ale tak to nie ma problemu w nocy chodzi nawet bez smyczy ale to juz calkiem w nocy jak czasami wychodzimy na spacerki o 2 nad ranem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moja przyjaciółka ma 2 alaskany.
Czejena ( hodowlane ShakirA)- Pochodzi ze śnieżnej Doliny.
Jest przecudnym psem. Chociaż ma słabość do psó tej samej rasy i zazwyczaj wyje do nich z agresją. Ale jest łatwa do opanowania.
Dogaduje się z kotami. Mimo tego że lubi biegać w domu jest obżartuchem i kanapowcem.
Malfred (Maniek) jest raczej w typie rasy. Jest też spokojnym psem, troche badziej nie ufny.
Oba te psy mieszkają w bloku na 2 piętrze.
Wychodzą 3 razy dziennie i w weekendy spacerują po kilkanaście godzin.
Sierść podczas linienia powinna być często wyczesywana inczej bedziesz miała kłebki sierści walące sie po domu.
Malamuty są spokojniejsze od husky. I na pewno mnie agresywne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...