Jump to content
Dogomania

Fryzjer na Slasku


sota36

Recommended Posts

:roll: mysle, ze pani z Czestochowy chciala robic westie jak yorki w krotkim wlosie, ale jak pisalam wczesniej- nie chce wchodzic w detale, bo zaraz sie zaczna problemy, a takowych nie szukam. Jak kto robi- kazdy widzi ;) i kazdy wybierze tego, ktory mu pasuje
[B][U][COLOR=red]to miał być cytat - słabo poruszam się po forum[/COLOR][/U][/B]


Nawet uszy yorka strzyże się tylko w części ~ mniejszej lub większej zależy od wielkości ucha.
A tak wogle witam jestem nowa na forum,jestem dyplomowanym gromerem i strzyge w Częstochowie. właściwie nie strzyge na wystawy czasami yorka się chwyce ale tak naprawde wole strzyc zwykłe pieski niewystawowe bo mam pole dla mojej wyobraźni( moge dopasować fyzurke do pieska - jego budowy ) jednak robie też pieski według wymagań związku. Miałam niedawno skołtunione psiaki musiałam kombinować, mimo wszysko kocham moich klijętów:loveu: , uwielbiam jak się do mnie tulą

[URL]http://www.wrzuta.pl/film/70QOo1HU0q/lady_york[/URL]

:shake: Może niepowinnam ale zobaczcie

:roll: przepraszam za błędy jetem dyslektykiem

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agris']ladyyork, pisazesz, ze jestes dyplomowanym groomerem, jaka szkole konczylas? skoro nie robisz psow na wystawy?[/quote]
MOGŁA BYM ROBIĆ PSY NA WYSTAWY , ALE NIE CZARUJMY SIĘ JESTEM MŁODYM GROMEREM A DOŚWIATCZENIE TO MAJĄTEK - MUSZE SIĘ JESZCZE DUUUUUŻO NAUCZYĆ , A BĘDE TO ROBIĆ W KIERUNKU DO RASY YORK, GDYŻ UWAŻM ŻE JAK CHCE BYĆ SIĘ DOBRYM TRZEBA SIĘ JAKIEJŚ RASIE/RASOM POŚWIĘCIĆ. DUŻO CZYTAM CHODZE PO NECIE OGLĄDAM DOBRZE PIESKI PRZED STRZYZENIEM . WIEM JUŻ DUŻO O TEJ RASIE ALE MOIM ZDANIEM JESZCZE ZA MAŁO:lol: A NIE CHCIAŁA [QUOTE][/QUOTE]BYM KOGOŚ ROZCZAROWAĆ
DYPLOM ZDOBYŁAM U PANI EWY GRABOWSKIEJ
[COLOR=red]JEDNAK UMIE SZCZYC WSZYSTKIE PIESKI, MOIM ZDANIEM SZCZEROŚĆ JEST WAŻNA - JEŻELI UWAŻM ŻE MOGE CZEMUŚ NIE SPROSTAĆ ( JEDNAK MOGŁABYM TO RÓWNIEŻ ZROBIĆ NA 6+ ) TO NIE ZABIERAM SIĘ ZA TO TYLKO DOKSZTAŁCAM W TYM KIERUNKU[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

niestety tak jak bylo pisane- dyplom mozna wlozyc do kieszeni, to tylko kawalek papieru, ktory nie ma absolutnie zadnej wartosci. nie ma zadnej organizacji ktora sankcjonowalaby przyznawanie dyplomow itp dla mnie neistety profesjonalny groomer to taki ktory ma doswiadczenie.
troche bolesne jest naduzywanie stwierdzenia 'dyplomowany' bo moze to wprowadzac w blad :shake: i nie winie tu tak bardzo osob, ktore decyduja sie wziasc udzial w szkoleniu bo podobnie jak ludzie czytajacyu potem o groomerach z dyplomem, tak wlasnie ci ktorzy chca sie szkolic czytajacy o jakis organizacjach, certyfikatach itp daja sie nabic w butelke, winie za to szkolacych- koloryzowanie, dorabianie faktow, a osoba szkolaca praktycznie wogole nie ma mozliwosci nauki na zywo na psie. ale byznes ys byznes :angryy: neistety na dzien dzisiejszy nie ma prawdziwej szkolacej instytucji, nikt nie nadzoruje co i jak sie odbywa, a stowarzyszenia o magicznych nazwach moze zalozyc kazdy z nas.

ladyyork nie wiem ile lat robisz psy, ale mam dobra rade- jesli chcesz byc na bierzaco z tym jak sie robi i poznac powoli wszytskie kruczki to odwiedzaj wystawy, utrzymuj kontakty z hodowcami, pytaj czy mozesz sie od nich cos nauczyc, to jedyna droga do nauki- ciagly 'zywy' kontakt z kynologia w dobrym wydaniu.

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze raz powtorze- nie szukam zwady, po prostu jako posiadacz psa nie lubie czarowania, wiele faktow nalezy wlasnie ‘odczarowac’. Przeraza mnie mysl, ze gdy nie ma mnie w kraju, czyli nie moge zrobic swojego psa sama to musialbym go oddac w rece osoby niekompetentnej, ktora oszpecilaby mi psa… na szczescie mam swojego groomera :)

niestety jako osoba majaca ciagly, aktywny kontakt ze swiatem kynologicznym- groomerskim i handlerskim, glownie rasy WHWT musze jak juz pisalam wczesniej stwierdzic, ze smutniem, ze malo kto w Polsce potrafi zrobic WHWT tak, by wygladal fajnie… nawet niezbyt udane psiaki i tak sa piekne w oczach wlascicieli, warto ta ich pieknosc podkreslic wlasciwym groomingiem :) sensownym, starannym, bo na to kazdy psiak zasluguje, podobnie jak wlasciciel ktora za takowa usluge placi ufajac, ze usluga bedzie wykonana dobrze.

Ladyyork jesli kochasz swoja prace to zycze tylko zawsze tego samego- powodzenia, pokory I umiejetnosci zawsze uczenia sie, bo wierze, ze ejsli ktos ma talent, serce I ucziwe podejscie do pracy to zawsze moze stac sie mistrzem :)

Link to comment
Share on other sites

Ladyyork jesli kochasz swoja prace to zycze tylko zawsze tego samego- powodzenia, pokory I umiejetnosci zawsze uczenia sie, bo wierze, ze ejsli ktos ma talent, serce I ucziwe podejscie do pracy to zawsze moze stac sie mistrzem :)[/quote] - [COLOR=red] TO MIAŁ BYĆ CYTAT[/COLOR]

Prace kocham moją bardzo ,a na kurs poszłam żeby się coś nauczyć. Mimo że to był tylko kurs to wież mi pewne wiadomości dostałam , a tak propo robiliśmy pieski na żywo pod okiem pani Ewy.jednak reszte musze zdobyć sama. Nie twierdze że szukasz zwady bo po części masz racje jednak jak ktoś do mnie dzwoni i chce żebym psa zrobiła na wystawe jestem z nim szczera ,a nie czaruje że będzie najpiękniejszy.Wiesz miałam taką sytuację no początku że przyszedł pan i powiedział że chce pudelka obciąć, a ja mu mówie ale będe pudelka obcinała pierszy raz , a pan do mnie, a wie pani jak powinien wyglądać po obcięciu, ja mówie że tak , on do mnie to tniemy !! Musze powiedzieć tobie że był bardzo zadowolony do tego stopnia że wrucił do mnie z pieskiem na następne szczyżenie:multi:
NIE LUBIE KLIJĘTA ROBIĆ W KONIA:shake: JESTEM Z NIM SZCZERA CHOCIAŻ NIE ZAWSZE NA TYM DOBRZE WYCHODZE

Link to comment
Share on other sites

A ja trzyma za CIebie kciuki Ladyyork;) Widzę, że masz duzo pokory a to w tym zawodzie bardzo ważne. Groomerstwo to ciężka praca i nie dla każdego. Wiem coś o tym bo chodze na kurs do Pani Bożeny Brzdak i ratuje mnie tylko to, że hoduje westy. Rasa ta jest dla mnie odnosnikem w trymowaniu i strzyżeniu.Tak jak wczesniej wspomniała Weridiana najlepsza szkołą jest pytanie hodowców i podgladanie psów na wystawach. Ja napewno z tej rady skorzystam:cool3:
Odnośnie kursu u Pani Bożeny: to cudowna osoba i dziekuję Ci Anetko, że dzieki Tobie udało mi się Ja poznac . Rozpoczęłyscie dziewczyny w moim zyciu nowy rozdział za który zawsze bede wam wdzięczna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='devilindisguise']A ja trzyma za CIebie kciuki Ladyyork;) Widzę, że masz duzo pokory a to w tym zawodzie bardzo ważne. Groomerstwo to ciężka praca i nie dla każdego. [COLOR=red]ZNOWU !!! TO MIAŁ BYĆ CYTAT[/COLOR]

Otwierając saln wiedziałam ze nie będe wykorzystywać ludzi tylko bede szczera w takich sprawach i dlatego przy salonie mam sklep z artykułami dla wszystkich zwierząt i sprowadzam zwierzęta na zamówienie (coś musi zarabiać na moją pasje), a mam nadzieje że moje zamiłowanie też zacznie na siebie zarabiać:smilecol:

Link to comment
Share on other sites

znaczy to że jeżeli ktoś chce kupić jakies zwierze chomika , koszatniczke czy sw. morskom to nie trzymam tego u siebie tylko sprowadzam na życzenie klijęta ponieważ nie mam warunków by trzymać po 30 szt chomików, koszatniczek czy innych zwierząt. W salonie mam kilka pojedynczych zwierzątek ,ale są to zwierzątka moje i mają warunki (odpowiednie klatki) , są brane codziennie na ręce głoakane i przytulane:calus: . Obecnie w salonie na sprzedaż mam 3 szt króliczków angorek ,jednak są to króliczki angorki które dostałam jako część zapłaty od hodowcy za inne które sprowadzałam na zamówienie. Jednak nawet te króliczki są codziennie pieszczone i czesane bo zwierze musi mieć kontakt z człowiekiem , musi się czuć kochane:loveu: , jeżeli bym sprowadzała zwierzęta hurtowo nie mogła bym im tej miłości zapewnic ,a ja tak nie umiem

[URL]http://www.allegro.pl/item227231633_kokardki_kolekcja_luksusowa_dla_twojego_pieska.html[/URL]

powiedzcie czy ładne -ocencie je bo chce robić ich więcej:smilecol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']znaczy to że jeżeli ktoś chce kupić jakies zwierze chomika , koszatniczke czy sw. morskom to nie trzymam tego u siebie tylko sprowadzam na życzenie klijęta ponieważ nie mam warunków by trzymać po 30 szt chomików, koszatniczek czy innych zwierząt. W salonie mam kilka pojedynczych zwierzątek ,ale są to zwierzątka moje i mają warunki (odpowiednie klatki) , są brane codziennie na ręce głoakane i przytulane:calus: . Obecnie w salonie na sprzedaż mam 3 szt króliczków angorek ,jednak są to króliczki angorki które dostałam jako część zapłaty od hodowcy za inne które sprowadzałam na zamówienie. Jednak nawet te króliczki są codziennie pieszczone i czesane bo zwierze musi mieć kontakt z człowiekiem , musi się czuć kochane:loveu: , jeżeli bym sprowadzała zwierzęta hurtowo nie mogła bym im tej miłości zapewnic ,a ja tak nie umiem

[URL]http://www.allegro.pl/item227231633_kokardki_kolekcja_luksusowa_dla_twojego_pieska.html[/URL]

powiedzcie czy ładne -ocencie je bo chce robić ich więcej:smilecol:[/quote]
To znaczy, że żeby zarobić na interes musisz sprzedawać zwierzęta ? A psy strzyżesz za darmo?:crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie222']To znaczy, że żeby zarobić na interes musisz sprzedawać zwierzęta ? A psy strzyżesz za darmo?:crazyeye: :crazyeye:[/quote]


Nie nie strzyge piesków za darmo ale w Częstochowie tyle się porobiło fryzjerów:angryy: niektórzy wogle nie mają pojęcia o tym, już poprawiałam kilka psów po jednym - no ale cóż nic nie zrobie poza reklamą (musze bardziej zareklamować mój salon) tylko jak ?? ma ktoś może dobry pomysł??
za yorka z kompielą biore 50zł
podszczyżyny dorosłego 30zł a szczeniaka 15 - 20zł
sznaucer miniatura 40 zł z kompielą
średni 50zł z kompielą
to tylko niekture przykłady, ale jestem niedługo bo jeszcze roku nie ma , a mam już stałych klijętów. Nie zapominaj że mam jeszcze sklep z artykułami dla zwierząt

[URL]http://www.wrzuta.pl/film/70QOo1HU0q/lady_york[/URL]

zobacz

a może chcecie zobaczyć zwierzaczki które mam w domu i biore wszystkie ze sobą do pracy:cunao:
[URL]http://www.wrzuta.pl/film/jwwIdHknp8/najlepsi_przyjaciele_swiata_2_fretki_i_york[/URL]

wiem że jestem zakręcona na punkcje zwierząt:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Nie nie strzyge piesków za darmo ale w Częstochowie tyle się porobiło fryzjerów:angryy: niektórzy wogle nie mają pojęcia o tym, już poprawiałam kilka psów po jednym - no ale cóż nic nie zrobie poza reklamą (musze bardziej zareklamować mój salon) tylko jak ?? ma ktoś może dobry pomysł??
za yorka z kompielą biore 50zł
podszczyżyny dorosłego 30zł a szczeniaka 15 - 20zł
sznaucer miniatura 40 zł z kompielą
średni 50zł z kompielą
to tylko niekture przykłady, ale jestem niedługo bo jeszcze roku nie ma , a mam już stałych klijętów. Nie zapominaj że mam jeszcze sklep z artykułami dla zwierząt

[URL]http://www.wrzuta.pl/film/70QOo1HU0q/lady_york[/URL]

zobacz[/quote]
Najlepszą reklamą są zadowoleni klienci. Ja mam dobrze jeszcze z tym, że też kończyłam kurs u Pani Ewy Grabowskiej a jestem ze Zgierza. A w Psim Salonie u Pani Ewy są tłumy klientów to pani Ewa podsyła cześć do mnie. Także nie mam co narzekać:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Nie nie strzyge piesków za darmo ale w Częstochowie tyle się porobiło fryzjerów:angryy:[/quote]

Ladyyork ludzie potrafią wiele kilometrów przejechać żeby ktoś obciął im psa. Nie chodzi mi tylko o "wystawowce" ale o pieski typowo na kanapę. Jeśli strzyżesz dobrze to nie musisz się martwić o konkurencję choćby w Częstochowie powstało następne dziesięc czy więcej salonów> skończy się obniżona składka ZUS i "konkurencja" znika :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Najlepszą reklamą są zadowoleni klienci. To niezaprzeczalny fakt właśnie robiłam Nowofunlanda na wystawe - dostała najwyższom ocene jakom mogła dostać w klasie szczeniąt (bardzo wybitnie obiecująca),a było roboty troche przy niej bo w tym wieku pieski są jeszcze niewymiarowe przeważnie te duże- ma 9 miesięcy. To był sukces bo pierszy raz robiłam nowofunlanda na wystawe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Najlepszą reklamą są zadowoleni klienci. To niezaprzeczalny fakt właśnie robiłam Nowofunlanda na wystawe - dostała najwyższom ocene jakom mogła dostać w klasie szczeniąt (bardzo wybitnie obiecująca),a było roboty troche przy niej bo w tym wieku pieski są jeszcze niewymiarowe przeważnie te duże- ma 9 miesięcy. To był sukces bo pierszy raz robiłam nowofunlanda na wystawe.[/quote]

Zmienil sie regulamin wystaw i w klasie szczeniat mamy teraz ocene "Bardzo wybitnie obiecującą " ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='sota36']UWAGA!!! Wracajac z psem ze spacerku zauwazylam, ze w Chorzowie Starym, przy ulicy Siemianowickiej powstaje nowy salon groomerski!! Na pierwszy rzut oka - obszerny i przyjemny!!! ma ruszyc kolo 20 czerwca! Pani 3 lata w zawodzie - ceny "normalne" - tyle powiedzial mi ktos, kto z owa Pania ma kontakt. Bede sprawe sledzic![/quote]

[quote name='sota36']a propos owego salonu - nazywa sie "Bella", jest na rogu ulic Kosciuszki i Siemianowickeij w Chorzowie Starym. Duzy, przestronny, czysty, swiezy, ladnie pachnie ( jestem wechowcem :) ).Poprostu - ladny i nowy. Pani "rozkreca" sie. Widzialam tam foksterierki, spaniele, yorki, owczarki i "agresory walijskie", czyli mieszance. Pani sluzy porada, podaje proste, a zaskujace rozwiazania,jesli idzie o pielegnacje psow. Mila, wesola, wylewna do psow. Pani na wiele pozwala zwierzakowi, ale jest zdecydowana. I mowi, mowi,mowi doradzajac wlascicielowi psa w wielu kwestiach.
Salonik jest dobrze oznakowany.Jak ktos che podam namiary na priw.[/quote]

Jolu, masz jakieś namiary? e-mail? strona www?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...