Jump to content
Dogomania

stella do adopcji


gabryska

Recommended Posts

Do oddania jest roczna suczka owczarka belgijskiego tervueren - Stella. Suczka posiada rodowód, wszystkie niezbędne szczepienia itp.
Sprawa wygląda tak - urodziły się szczeniaczki, wszystkie znalazły dom - oprócz Stelli. Właściciele bardzo chcą ją oddać , bo posiadają jeszcze 4 inne psiaki. Jednak w przypadku gdy nie znajdzie się odpowiedzialny właściciel - sunia zostanie u nich.
Stella ma kilka wad - jest bardzo nieśmiała, płochliwa i mega przywiązana do obecnej właścicielki ( co może stanowić problem w socjalizacji w nowym domu..).
Nie znam osobiście właścicieli suni, niejako " zlecono" mi napisanie wiadomości na różnych forach.
Posiadam dużo zdjęć psiaka, ale niestety nie potrafię ich zamieszczać - mogę wysłać je na meila
[IMG]http://www.dogomania.pl/%5CUsers%5Croot%5CDesktop[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy oddają psa po roku, ''bardzo chcą go oddać" mimo iż pies jest "mega przywiązany'' - biedactwo...Co z tego, że mają inne psy, ja mam cały zwierzyniec i nigdy nie rozstanę się z żadnym z nich...Współczuję tej biednej suni.

Link to comment
Share on other sites

Musisz koniecznie dać zdjęcia, może pomógłby Ci ktoś kto umie to robić - ja niestety też nie umiem. Owczarki belgijskie długowłose to piękne, mądre, bardzo wrażliwe psy , moja koleżanka miała terwuerena, ale teraz ma dwa psy - pytałam się jej przez telefon, nie może wziąć trzeciego, mimo że też bardzo jej żal tej suki. Oby znalazła dom, w którym będą ją naprawdę kochali. I nie rozmnażali!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabryska']Jak już napisałam - nie znam osobiście właścicieli Stelli więc nie mi oceniać ich zachowanie.
Jeśli ktoś może pomóc w adopcji suczki - będę bardzo wdzięczna[/QUOTE]

Pomoge pod warunkiem ,ze suka jest wysterylizowana .Inaczej nie wezme na siebe odpowiedzialnosci bo rozmnazacze tylko czekaja na okazje i bardzo ładnie podstawjaja super osoby ktore wiedza jak rozmawiac . I powiedz własciciela że jezeli chca jej tez na własna reke szukac domu to tez moze sie tak skonczyc jak bedzie nie wysterylizowana ,a w pseudo hodowlach psy zyja gorzej niz w chlewie ,a potem jak juz nie nadja sie do rozrodu sa zabijane lub wy,zucane jak śmieci na ulicę.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ale jeśli suka ma rodowód, nie ma żadnych wad etc. to potencjalnym domem może byc też jakaś osoba chcąca ją wystawiać czy w przyszłości hodować, chociaż patrząc na charakter suki, to raczej mało prawdopodobne, ale kto wie. W każdym razie nie wiem czy sterylizacja bez dłuższego zastanowienia jest teraz dobrym pomysłem. Chyba że jest PETem, to co innego.

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam "bardzo nieśmiała i płochliwa" to nie wiem czy to suka o której można myśleć w hodowli. Jeśli by się nadawała, to wtedy bez sterylki można by ją oddać, niemniej wyłącznie do osoby za którą ktoś zaufany może ręczyć (chociaż nie jestem specjalnie przekonana do rekomendacji), inaczej to za chwilę będą bezpapierowe terwiki i tyle..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Limba']Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy oddają psa po roku, ''bardzo chcą go oddać" mimo iż pies jest "mega przywiązany'' - biedactwo...Co z tego, że mają inne psy, ja mam cały zwierzyniec i nigdy nie rozstanę się z żadnym z nich...Współczuję tej biednej suni.[/QUOTE]

jak autorka napisała jest to pies który się nie sprzedał(przynajmniej ja tak zrozumiałam)

[quote name='Avaloth']Ale jeśli suka ma rodowód, nie ma żadnych wad etc. to potencjalnym domem może byc też jakaś osoba chcąca ją wystawiać czy w przyszłości hodować, chociaż patrząc na charakter suki, to raczej mało prawdopodobne, ale kto wie. W każdym razie nie wiem czy sterylizacja bez dłuższego zastanowienia jest teraz dobrym pomysłem. Chyba że jest PETem, to co innego.[/QUOTE]

[quote name='vpassione']Jak czytam "bardzo nieśmiała i płochliwa" to nie wiem czy to suka o której można myśleć w hodowli. Jeśli by się nadawała, to wtedy bez sterylki można by ją oddać, niemniej wyłącznie do osoby za którą ktoś zaufany może ręczyć (chociaż nie jestem specjalnie przekonana do rekomendacji), inaczej to za chwilę będą bezpapierowe terwiki i tyle..[/QUOTE]

Było apisane iż suka jest płochliwa, to raczej ją wyklucza z hodowli, bo jej szczeniaki bardzo prawdopodobne też takie będą, poza tym ja bym nie ryzykowała wydać suki bez sterylki, pseudo bardzo pięknie potrafią się podszywać pod kochających właścicieli... Raz z takim rozmawiałam i nie nabrałabym podejrzeń żadnych.... Dopiero gdy się powiedziało że sterylizacja musi być lub że jest już wysterylizowana to go nagle pies nie interesował....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...