Jump to content
Dogomania

Saba 4 letnia mix. onka wiele razy zmieniała dom a teraz schron


Recommended Posts

[quote name='atena21']jestem u Saby - co do ogłoszeń mogę zrobić na Allegro i na Morusek.pl, spróbuję ją także wstawić na owczarki w potrzebie - proszę tylko tekst do ogłoszen.[/QUOTE]
Proponuję taki:
Czteroletnia Saba od roku przebywa w schronisku. Jako trzymiesięczne szczenię została odebrana właścicielowi, który rzucał nią o ścianę. Potem trafiała na nieodpowiedzialnych ludzi, którzy przekazywali ją sobie z rąk do rąk. Osiem razy zmieniała właścicieli! Saba jest bardzo przyjaznym psem, posiada niespożytą ilość energii, uwielbia nosić patyki i bawić się z dziećmi. Z każdym miesiącem w schronisku, marnieje w oczach. Potrzebni są jej nowi właściciele z prawdziwego zdarzenia, tacy, którzy nigdy jej już nie opuszczą. Telefon kontaktowy: 794 163 133.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tu na Morusku:
[URL]http://www.morusek.pl/edytuj_ogloszenie/?id_ogloszenia=83511[/URL]
ogloszenie na e-zwierzak.pl - link aktywujący został wysłany na adres mailowy bmj.
ogłoszenie na [URL="http://www.owczarek.eu"]www.owczarek.eu[/URL]
Niestety na głównej stronie [URL="http://www.owczarek.eu"]www.owczarek.eu[/URL] natknęłam się na bardzo przykre ogłoszenie z 23.11.2011 - po prostu opadłam z sił, jutro postaram się dorobić jeszcze parę ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sharka']Właśnie gram w dogo lotto, gdzie wystarczy dwójkę trafić i wygrywa się pakiecik ogłoszeń - wyniki 1.12. Jest duża szansa trafić :) Jeśli się uda to chociaż tak pomogę Sabie, no a przy okazji i innym zwierzakom.[/QUOTE]

Nie udało się niestety :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies też należy do uciekinierów, ale ucieka tylko pod moją nieobecność, podkopuje się pod bramą, robi dziury w siatce...zresztą zawsze miał problem z radzeniem sobie z samotnością.Psi behawiorysta powiedział nam,że jedynym sposobem jest dobre zabezpieczenie otoczenia psa, by nie mógł się z niego wydostać.Kastracja też trochę pomogła, ale wiem że posiadanie takiego psa to wyzwanie.I nie chodzi tu o nasze nerwy, wiele razy bałam się,że ktoś może zrobić mu krzywdę albo wpadnie pod samochód.
Dlatego zastanawiam się czy w ogłoszeniu nie zamiescić wzmianki o tym,że Saba w przeszłości miała tendencje do uciekania, dlatego szukamy dla niej domu z dobrze zabezpieczonym ogrodem.Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

ale ona całe dnie siedziała sama nikt sie nia nie interesował, zamykali ja w kojcu dawali jesc i to wszytko wiec jak miała okazje dawała noge, w drugim domu tym najnormalniejszym nie uciekała bo codziennie bawiła sie z małymi dziecmi, i aportowała, jesli ktos poświeci jej codziennie troche czasu nie sadze by uciekała

Link to comment
Share on other sites

zasugerowałam się historią Saby z 1-wszej strony, jest tam wzmianka czy nowy właściciel poradzi sobie z jej ucieczkami
A czy w schronisku, w którym przebywa obecnie Saba, jest wyprowadzana na spacery przez wolontariuszy? Czy umie chodzić na smyczy?
Może jednak warto pominąć info o częstych zmianach domów w ogłoszeniu.

Link to comment
Share on other sites

Mam nieduże doświadczenie :oops:, ale próbuje czytać ogłoszenia tak, jakbym to ja miała decydować się na psa (hipotetycznie), więc oprócz jej historii ważne są konkrety czego się mogę spodziewać...: 4-letnia suczka w typie... ze schroniska, ale wolontariuszki nauczyły ją chodzenia na smyczy, zachowuje czystość w domu, lubi zabawę, jest energicznym psem. Kocha dzieci. W stosunku do innych psów... i do tego określniki podkreślające że np. mądra/ pojętna, urocza/ ciekawie umaszczona... Prawda w pozytywnym opakowaniu :grins: Kto pokocha i dowie się że zmieniała domki to tylko wzruszy ramionami, a na wstepie takie info nastawić może negatywnie... chyba

Link to comment
Share on other sites

Możnaby ją zareklamować mniej więcej tak:
Czteroletnia Saba to pełna energii, młoda suczka. Do schroniska trafiła rok temu.Bardzo źle znosi schroniskowe warunki, szczególnie samotność i brak wolności, bo Saba kocha spacery, gdzie może nacieszyć się wolnością, kocha ruch,jak na mlodego psa przystało i co najważniejsze kocha człowieka.To spragniony milości i ludzkiej uwagi pies, który potrzebuje aktywnego opiekuna, którego nie zrazi żywiołowość Saby oraz jej ciągła potrzeba przebywania obok człowieka.
Saba ładnie aportuje, z tego co udało nam się ustalić lubi dzieci, jest wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

SABA W 2 DOMACH MIESZKAŁA Z DZIECMI W JEDNYM BYŁO ich kilkoro w róznym wieku w innym domku był chłopczyk ok 4 lat Saba jest idealna do dzieci, do innych psów super, z tym aportowaniem to ma obsesje mogłaby tak dosłownie cały dzień nigdy jej sie to nie nudzi przynosi i sama oddaje aport. chyba jedynie za kotami nie przepada, na smyczy chodzi ale w schronisku nie jest zabierana na spacery, jest posłuszna mądra, zero agresji, lubi sie bawic puszczona ze smyczy wracała na wołanie zawsze myslałam że sprawdziłaby sie w jakiejs psiej dyscyplinie pewnie chetnie bedzie biegała za frisbee

Link to comment
Share on other sites

Chyba faktycznie ogłoszenie jest niezbyt zachęcająco sformułowane, ale zależało mi, aby zgłosiła się osoba, której nie zrazi jej przeszłość i zapewni jej dom na forever.

Atena21 - Twoje brzmi bardzo dobrze! Może zamieńmy na takie! Martaipieski też fajnie pisze o Sabie, bo ją zna...

Przyszły właściciel musi wiedzieć o jej tendencjach do ucieczek, ale prawda jest też taka, że ona trafiała na prawie same podejrzane typy, albo na ludzi, którzy się nią nie interesowali. Gdy miała dobrą opiekę, jak w tym drugim domu, to nie uciekała, tak jak pisze martaipieski.

Link to comment
Share on other sites

tym bardziej teraz po tak długim odstawieniu od człowieka saba bedzie pewnie jeszcze bardziej oddanym i przywiązanym psem niz była, ona jest wspaniała sama bym, chciała mieć takiego psa, tylko ona miała do tej pory strasznego pecha trafiała na samych nieodpowiedzialnych deb....li

jak będe w schronisku postaram sie zabrac ja na spacer lub na ogólny duzy wybieg z trawką, nagram filmik zrobie ładniejsze zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martaipieski']SABA W 2 DOMACH MIESZKAŁA Z DZIECMI W JEDNYM BYŁO ich kilkoro w róznym wieku w innym domku był chłopczyk ok 4 lat Saba jest idealna do dzieci, do innych psów super, z tym aportowaniem to ma obsesje mogłaby tak dosłownie cały dzień nigdy jej sie to nie nudzi przynosi i sama oddaje aport. chyba jedynie za kotami nie przepada, na smyczy chodzi ale w schronisku nie jest zabierana na spacery, jest posłuszna mądra, zero agresji, lubi sie bawic puszczona ze smyczy wracała na wołanie zawsze myslałam że sprawdziłaby sie w jakiejs psiej dyscyplinie pewnie chetnie bedzie biegała za frisbee[/QUOTE]

Jesli podoba Wam się ten tekst:
Czteroletnia Saba to pełna energii, młoda suczka. Do schroniska trafiła rok temu.Bardzo źle znosi schroniskowe warunki, szczególnie samotność i brak wolności, bo Saba kocha spacery, gdzie może nacieszyć się wolnością, kocha ruch,jak na młodego psa przystało i co najważniejsze kocha człowieka.To spragniony miłości i ludzkiej uwagi pies, który potrzebuje aktywnego opiekuna, którego nie zrazi żywiołowość Saby oraz jej ciągła potrzeba przebywania obok człowieka.

to do niego możnaby dodać parę konkretów podanych przez martaipieski:

Saba ładnie chodzi na smyczy, spuszczona przybiega na zawołanie, uwielbia aportować, sama oddaje aport, sprawdziłaby się w jakieś psiej dyscyplinie - pewnie chętnie biegałaby za frisbee.Akceptuje inne psy, nie wykazuje agresji, jedynie nie przepada za kotami.Jak udało nam się ustalić, wychowywała się w domu z dziećmi, do których jest przyjaźnie nastawiona.Saba jest wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...