Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

Ja słyszałam, że kilka lat temu zmienił się koncern produkujący RC z RC, na Masterfoods, który produkuje również Pedigree, podobno wtedy cena RC została, a jakość spadła.
Doszły mnie również słuchy o tym, że RC ma konserwanty rakotwórcze.
Ile jest w tym wszystkim prawdy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pedigree wyprobywuja swoje karmy w laboratoriach na zwierztach.psy sa u nich tylko do doswiadczen.Co za koszmar:placz:Dlatego ta firme bojkotuja oreganizacje ochrony zwierzat.Slyszalam ze Eukanuba ma tez psy do doswiadczen(ale musze sprawdzic)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']pedigree wyprobywuja swoje karmy w laboratoriach na zwierztach.psy sa u nich tylko do doswiadczen.Co za koszmar:placz:Dlatego ta firme bojkotuja oreganizacje ochrony zwierzat.Slyszalam ze Eukanuba ma tez psy do doswiadczen(ale musze sprawdzic)[/quote]

zdaje się na początku wątku jest filmik o Eukanubie. Ja nie zaglądałam, bo drastyczne. ale nie łudzmy się wszyscy robią doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malina.']Ja słyszałam, że kilka lat temu zmienił się koncern produkujący RC z RC, na Masterfoods, który produkuje również Pedigree, podobno wtedy cena RC została, a jakość spadła.
Doszły mnie również słuchy o tym, że RC ma konserwanty rakotwórcze.
Ile jest w tym wszystkim prawdy?[/quote]

Niby ma ale co ich teraz nie ma.

[quote name='xxxx52']To straszne:placz:mam nadzieje ,ze nie wszystkie firmy robia doswiadczenia na zwierzetach.Slyszalam ,ze Bozita nie ma w posiadaniu psow do doswiadczen.[/quote]

Niestety aby produkt został dopuszczony do obrotu, musi zostać przetestowany. Problem w tym aby było to zrobione w humanitarny sposób.

Link to comment
Share on other sites

Widzalam ulotki na ktorych ukazane byly psy ,u niektorych powycinano cale miesnie zeby stwierdzic ,ze ich karma skuteczna jest na przyrost miesni.To bylo straszne.Tego typu doswiadczenia nic nie roznia sie od doswiadczen np kosmetycznych,czy innych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Widzalam ulotki na ktorych ukazane byly psy ,u niektorych powycinano cale miesnie zeby stwierdzic ,ze ich karma skuteczna jest na przyrost miesni.To bylo straszne.Tego typu doswiadczenia nic nie roznia sie od doswiadczen np kosmetycznych,czy innych[/quote]


o jezu, ale jestesmy poje..ni:placz::placz:

ps. powoli zastanawiam się nad tym co robię. ratujac psa ze schronu przyczyniam się do cierpień i śmierci innych. bez sensu. wszystko bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek-nie zgodze z Toba ,zeby w zakladych produkujacych karme ,wykonywano doswiadczenia na zwierzatach ,a w tym przypadku psach.Wyobraz sobie sprzedadza psa schroniskowego do Angli za 180 euro(ile funtow to nie wiem)beda go karmili ,a pozniej zabija celem zobaczenie w laboratorium czy watroba po tej karmie dobrze funkcjonuje.
Tych tortur na zwierzetach jest masa.
jestem wrogiem funkcjonowania laboratow w ktorych zabija sie rocznie wiele milionow zwierzat .:placz:
Potepiana jest firma Pedigree i na zachodzie jest bojkot tych produktow.Z powodu niepopularnosci reklamuja sie czesto w telewizji.

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie nie w zakladych tylko w laboratoriach nalezacych do danych firm.Po co zabijac psy czy koty ,zeby wyprobowac jedzenie.:shake:
tak jak moge ,walcze zeby przestaly istniec takie rzeznie zwierzat.Codziennie prawie dostaje petycje do podpisania.

Link to comment
Share on other sites

mój za RC nie przepada, ale wieczorem i tak dostaje je razem z gotowanym, a rano czasem trochę zje samej, czasem dorzucimy sera ^^

ja osobiście nie wiem już co o tych karmach myśleć.. okazuje się że te dobre są już złe, a te złe jeszcze gorsze.. a samym gotowanym też nie powinno się karmić..
chyba zacznę karmić Chestera marchewkami ^^ ale w nich penie też są jakieś chemikalia.. kuźwa zrobię sobie ogródek warzywny xD na pewno będzie niesamowicie zdrowy po takiej diecie..
prawda jest taka że we wszystkim pełno chemikali i nic się z tym nie zrobi..

Link to comment
Share on other sites

poważnie się zastanawiam co oni dają do tej hipoalergicznej karmy. Pies w tak gorące dni nie jadal do wieczora zwykle nic. A poza tym nic przed południem. Teraz nie ma bata. Rano po spacerku juz leci do kuchni i stoi wymownie przed miską. w poludnie to samo i na wieczor. Ale poniewaz producent zaleca dzielenie na 2-4 porcje to akurat ok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isia & Chester']to trzeba wyszukiwać u psów alergii żeby dostawały smaczne karmy :eviltong:[/quote]

no naprawde. tak chętnie to on tylko jadl gotowanego kurczaka i wolowine surowa:lol:. Je tak szybko te kulki ze sie krztusi, potem wypluwa i powoli raz jeszcze rozgryza. ale poczatek to zawsze szał jest. dostaje jesc 3 razy dziennie. ale wstaje zawsze! kiedy ja ide do kuchni czy gdziekolwiek ruszam sie po mieszkaniu i pędzi za mną, no bo nigdy nie wiadomo, czy to juz nie TEN czas:-o:evil_lol::multi:

trudno sobie wyobrazic jaka to ulga. Dziala i smakuje:multi:

ps. zreszta w opisie tej karmy jako jeden z jej zalet jest napisane, ze jest bardzo smakowita i jedzona chętnie przez psy. jednak zastanawiam sie dlaczego. Jest tam ryz, hydrolizowana soja, hydrolizowana wątróbka. ryzu mały nie ruszał nigdy (soja wiadomo- niejadalna:)heh) a wątróbke tak sobie lubial..hm...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krooffcia']hehehehe..my się znamy z labków..normalnie śledzę Was..bo też masz takiego niejadka jak ja..:mad:[/quote] Nasze psy są po prostu popsute...
Tak sobie myślałam z koleżanką z którą chodzę do schroniska, że i ja i ona mamy niejadki to na parę dni je damy do schronu to potem będą wpieprzać jak nigdy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]Uprzejmie proszę trzymać się tematu RC vs Eukanuba. Wątek o niejadkach jest [URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110225"]TUTAJ[/URL] i [URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108405&page=21&highlight=niejadek"]TUTAJ[/URL][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...