Jump to content
Dogomania

Jozef Mravík (SK)


Recommended Posts

[quote name='Agonia']Czy ktoś zna tego Pana [FONT=Arial][B][COLOR=red]Jozef Mravík [COLOR=black]coś moze o nim powiedziec?[/COLOR]
[/COLOR][/B][/FONT][/QUOTE]
Sprawnie sędziuje, zwraca uwagę na poprawną budowę, lubi obejrzeć dobrze ząbki.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Sędziował nas w ubiegłym roku na Słowacji.
Odnieśliśmy bardzo pozytywne wrażenie - na głos wyjaśniał dlaczego danego psa wybiera, dlaczego kto wygrywa i za co przegrywa.
Wysoka kultura oceny.
Potępiał powarkiwanie psów w ringu i nieprzychylnie patrzył na owe osobniki, zwracał uwagę na uzębienie.
Brak pełnej szaty u psa w lipcu mu zupełnie nie przeszkadzał.

Samojedy ocenił moim zdaniem trafnie, wybierał ładnie zbudowane, dobrze pokazujące się psy.

Link to comment
Share on other sites

Psy macał, ale niezbyt nachalnie - od razu na głos mówił, co stwierdza.
Zęby pokazywał właściciel, ale potrafił też sam sprawdzić, szczególnie jeśli dopatrzył się braków i za braki obniżał oceny.
O preferencjach trudno mi powiedzieć... w Samoyedach wybierał psy mocne, ładnie pokazujące się. Było dosyć dużo statyki i dużo biegania.
Jeden pies powarkiwał na porównaniu w ringu na naszego i sędzia przyjął to z dużą dezaprobatą, owego psa od razu wykluczył (w sensie nie brał pod uwagę) z wyboru o Najlepszego Psa w Rasie.
Były i doskonałe i bardzo dobre, jeśli coś mu się nie podobało.
Z tego co tłumaczyłam opis - zwracał dużą uwagę na proporcje, bo głównie o tym jest opis.
Brak pełnego włosa w lipcu nie był dla niego problemem i nie zwracał na to zbytnio uwagi. Wydaje mi się więc, że budowa jednak była ważniejsza od włosa.
Rasę wziął zasłużenie mocny, ładnie zbudowany, efektowny samiec, który bardzo ładnie się pokazywał.

Wydaje mi się, że na międzynarodowej wystawie oceniał ostrzej niż na krajowej. Ale to luźne spostrzeżenie.

Edited by mychaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...