Jump to content
Dogomania

Ranking karm.


uukkii

Recommended Posts

Powiem Ci jak było u nas;
*gdy przyjechał do nas rudzielec to był prowadzony na Purinie Pro Plan, później tak po dwóch tygodniach przeszliśmy na Royala (wszystkie dla szczeniąt dużych ras:)).
*podczas wizyty u pani weterynarz, która ma już drugą Akitkę, powiedziała nam że purina pro plan jest dobrą karmą ale jest to klasa średnia. Royal gdy był jeszcze sprowadzany za granicy (bo z tego co zrozumiałem teraz jest produkowany w Polsce) był w klasie wyższej, natomiast teraz także jest to klasa średnia. Wet, powiedziała nam że testowała na swoich akitach i nie tylko różne karmy i najlepiej sprawdza się Hill's. Po niej kupka jest taka jaka być powinna, futro ma takie bardziej intensywne kolory jest bardziej lśniące oraz pies nie linieje cały rok jak w przypadku niektórych karm, gdzie brakuje składników bo w okresie zwłaszcza szczenięcym jest to bardzo ważne. My obecnie stosujemy hill's puppy large breed i jesteśmy zadowoleni. W dodatku nie gubi nam tyle sierści jak po poprzednich karmach.

O Eukanubie nic nie wspominała, więc chyba nie jest taka super...:)


No i co najważniejsze, pewnie o tym wiesz że bardzo ważne jest dawanie odpowiednich dawek karmy (prawie co do grama:), jeżeli masz wagę).

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo nie można z pewnością stwierdzić, która karma jest najlepsza. Dla mnie głównym kryterium było czy pies w ogóle będzie łaskaw jeść (przeszliśmy przez Acanę, Orijen, Royal Canin i Eukanubę) i jaka kupka po tym. Ostatecznie zostaliśmy przy Brit Care dla dużych ras. Ale nie będę się upierać, że to najlepszy wybór - karm jest olbrzymia ilość na rynku i co chwilę pojawia się coś nowego. Wydaje mi się, że dobrze jest przede wszystkim poczytać jaki jest skład i ewentualnie dobrać odpowiednie suplementy diety - ja dla mojego Akity kupuję dodatek na wzmocnienie stawów i kości.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio słyszałam bardzo dobre opinie wśród akiciarzy o karmie White Wolf, nawet kity alergiki się po niej nie drapią a niejadki się nią zajadają :razz: My mieliśmy tylko troche na spróbowanie i bardzo Rekishi smakowała.
Ja natomiast stosowałam Acane, Royala, i Kroncha (czysty łosoś) bo ruda na kure uczulona a w sumie mały jest wybór karm dla szczeniaczków, które nie zawieraja kurczaka :-(
Ogólnie po wszystkich kupka była ładne ale smak się szybko rudzielcowi nudził i wielkie wory stały a kita kręciła nosem :eviltong: hrabianka jedna :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

u nas tylko Hills kiedyś puppy teraz adult, oczywiscie wersja dla ras duzych :)
To jedna z nielicznych karm, która nie powoduje jakichś komplikacji żoładkowych u mojego rudasa. poza tym bardzo dobra jakosciowo karma w cenie 160-170 zł za worek 12-15 kg to swietna cena ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam
Czy ktoś może mi odsprzedać ze 3kg karmy dla szczeniaka hills? Teraz moja Akitka jest na purina pro plan i niestety chyba jej nie służy chociaż je ją ze smakiem. Ale kupki są duże, częste, bardzo zapachowe i ma problemy z załatwianiem się. Teraz zaczeła mi linieć i się troche drapie. Zacząłem troche dawać gotowanego to mała biegunka jest (gotowane na przemian z suchym). Nie znalazłem małych worków tej karmy tylko 12-15kg. A jak się nie przyjmie to szkoda kasy wyrzucać.
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam EUKANUBA PUPPY LARGE BRED według mnie najbardziej kompletna karma przynajmniej moja Yashin po kompletnym wylnieniu teraz nabiera super sierści no i masy wcześniej esperymentowaliśmy na gorszych miksach i niespecjalnie to wychodziło, poleciłbym jeszcze Josera ale tylko tą z łososiem.

Link to comment
Share on other sites

Hmm... był kilka lat temu fajny wątek o karmieniu akit,
rozpoczął się, jak to zazwyczaj bywa, od karm, a zakończył barfem :lol:
Chyba został gdzieś dołączony? Do... pogaduszek?

Zachęcam do poczytania - ogólnie o karmach:
w skrócie [URL="http://www.dogspassion.pl/pl/news-id34.html"]TUTAJ <-KLIK[/URL] albo trochę szerzej [URL="http://zdrowakarmadlapsa.site88.net/index.html#kupujemy"]TUTAJ <-KLIK[/URL]
Autor ten sam :)

A moja sunia je Trovet'a (a kotka - Biomill'a :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

moj pes ma alergie pokarmowa i jest karmiony na purina pro plan dla szczeniat wrazliwych z łososiem i ryzem od jakis 6 tyg (wczesniej ponad 2 msc royal), niestety dalej sie drapie, weterynarz polecił wiec trovet na dziczyźnie tylko jakoś nie widze specjalnej dla szczeniat a mój ma 8 msc :roll:

Link to comment
Share on other sites

A na jakiej podstawie wet określił, że drapanie się jest związane z alergią pokarmową? Na pewno jest to prawidłowa diagnoza?
Często szczeniaki uczulają się na środki czyszczące - np. płyn do mycia podłóg, czy proszek w którym pierzesz ubrania. Natomiast mój pies jest uczulony na pyłki traw, także alergenów jest tysiące i często "winowajcą" jest właśnie karma, ale nie za każdym razem.

Jeśli faktycznie jest to alergia pokarmowa, to najłatwiej określić alergen przechodząc na domowe karmienie - odstawić karmę i przygotować ryż z mięsem, sprawdzisz czy z danym rodzajem dolegliwości mijają, czy wręcz przeciwnie. Karmy mają w składzie różne mięsa, bardzo często uczula wołowina, ale również kurczak, który mimo że polecany jako bezpieczny, coraz częściej powoduje problemy (powszechnie faszeruje się je chemią i hormonami).
Wiele takich nietolerancji pokarmowych mija po roku czasu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem to minie - ale lepiej się upewnić co dolega psu, konsultując się też z innym wetem lub robiąc badania.

Co do karm "dla szczeniąt" - często poszczególne linie karm nie różnią się jakoś szczególnie składem. Po prostu te dla małych ząbków mają mniejsze granulki ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja akita jest już od dłuższego czasu stałym pacjentem bardzo dobrej kliniki wet. z powodu własnie drapania, zajmuje się nim 2 lekarzy, dostawał zastrzyki, antybiotyki, płyny(na wysypke w pachwinach), szampony i po niczym nie przechodziło. Lekarz powiedział że wyeliminowali już u niego alergie wziewną i twierdzą że to pokarmowa, polecił trovet jak mu nie przejdzie to pozostają chyba testy. Najlepsze jest to że mogliśmy badania zrobic od razu to weterynarz przestraszył nas że są strasznie drogie, a teraz jak licze to na same kontrole, antybiotyki, pllyny itp wydałam już wiecej... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Moj Tano też miał alergie...tez był niby dobry wet...kupa kasy na odrobaczania specjalne...probiotyki...i inne magiczne rzeczy...trafilimsy na Hillsa dla duzych ras...i było ok wiec sie go trzymaliśmy...teraz kiedy Tano ma ponad 3 lata nie widzę, już objawów wskazujących na to zeby rudy nadal miał jakieś alergi...mam pewność uczulenia na preparaty w kroplach na pchły i kleszcze...jak i na same pchły ...
Niestety testy alergiczne dla psa sa bardzo drogie no i pytanie czy jesteśmy w stanie wykonać je na wszytskie alergeny....u mnie to była metoda prób i błedów

Link to comment
Share on other sites

własnie na początku myśleliśmy że to pchły, ale po kilkakrotnym sprawdzaniu nie znalazłam ani jednej pomimo to kupiłam mu fiprex po zastosowaniu dalej się drapał, weterynarz kazał potem zmienic na obroże która była również przeciwko grzybom i świerzbowi, niestety bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

ha...pies pcheł nie musi mieć...mój nigdy nie miał :) ale zapewne, jakaś zaraz go użarła jak był na szkoleniu dla psów...co prawda odnalezienie ugryzienie na takim psie jest chyba niemozliwe...ale wetka mówiła, zę to, ze pies ma obroze czy jest spryskany nie oznacza, ze przypadkowy...przeskakujacy paskud po drodze go nie udziabie...
po sobie wiem,z ę wiekszosć psów i kotów faktycznie z wiekiem z wielu rzeczy wyrasta na szczęście

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mam pytanie co do tej karmy [url]http://www.sklep-labrador.pl/karmy-weterynaryjne-dla-psow/2106-trovet-hypoallergenic-venison-vpd-10-kg-dla-psa.html[/url] pisze w przeciwwskazaniach że nie można stosować u szczeniąt, co z 8 msc akitą, mogę taka dla niej zakupic czy raczej sie wstrzymać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...