Jump to content
Dogomania

Jak poradzić sobie z ciągłym wypadaniem sierści ? ?


Oluśka

Recommended Posts

A co z kotem ? Z mojego leci sierść przy głaskaniu (sporo, sporo) , mimo dobrej diety i potraktowania furminatorem (nie wiem nawet jaką obrać częstotliwość czesania go?). Nie znam się na tym kompletnie, to mój pierwszy kot, no i mam pudla. Sierść generalnie wygląda dobrze, błyszcząca etc.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna, może jakieś preparaty/ tabletki? Ale jeśli ma dobrą dietę to cudów nie będzie.
Ale tak sobie myślę. Sama mam psa, który sierści nie gubi i jak mam kontakt z psem z "normalną " sierścią wydaje mi się jakby latających włosów były miliony. Więc może kot w zestawieniu z pudlem daje takie złudzenie?

Link to comment
Share on other sites

Pudel też gubi sierść , tylko właśnie nazwijmy to w "niezauważalny" sposób.
Może macie racje, że mnie się tak tylko wydaje. Ale czy to normalne, że czeszę kocura trzy dni pod rząd dość długo i na czwarty dzień głaskam i leci z niego ?

Tylko raz na tydzień ? W okresie linienie , to wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

furminator jest ok.ja czesałam jeszcze koty taką małą szczotką firmy trixi(w zestawie z grzebykiem)tez było ok.rękawica gumowa też w porządku(zakładam że to kot rasy europejskiej),teraz gdy mają możliwość przebywania na dworze to nie linieją w taki straszny sposób niż gdy siedziały cały czas w domu.może spróbuj tego vetoskinu.

Link to comment
Share on other sites

GPooLCLD, ja stawiam na teorię Padali - od czasu do czasu napada mnie chęć posiadania kota i wtedy znajoma, która ma i która wie, że psa mam nieliniejącego, przywołuje mnie do porządku opowieściami o kocich włosach na meblach, dywanach, ubraniach i... na kanapkach i w kawie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

[quote name='MistrzSeksu']ja z moim Fifim też mam taki problem z tymże on ma już 12 lat, ale sierść leci mu okropnie, do tego ma już brzydki kolor, nie wygląda to najlepiej, a czesanie za dużo nie daje, chyba że czesałbym go co 2 godziny:/[/QUOTE]
Czytałam ostatnio, że psy, które spędzają większość czasu w domu, moga miec wydłuzony okres linienia, czasem nawet trwa cały rok. Wpływa na to sztuczne oświetlenie oraz ogrzewanie. Oprócz cyklicznego linienia na wypadanie włosów wpływ mogą mieć zmiany hormonalne oraz złe odżywianie i związane z nim [B]niedobory substancji mineralnych[/B] czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Twój pies jest już stary, wiec wypadanie może wiązac sie ze zmianami hormonalnymi.
A jak zostać mistrzem seksu haha?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Właśnie, mam ten sam problem. Jak długo u mnie jest, tak długo "linieje na okrągło". Dziennie wyczesuję z niej po dwie garści sierści. I odżywiam ją, mam nadzieję, dobrze (Acana). Oleje próbowałam, jajka całe i w "częściach" i Algolith też kiedyś kupiłam. Nic jej nie pomaga.

A co do wędzonych płucek. Moja bardzo je lubi, a tych paczkowanych z zoologicznego wolę za często nie kupować. A ktoś wspomniał o wędzeniu płuc w piekarniku? I jak to mniej więcej ma wyglądać, bo bym spróbowała? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

[quote name='Oluśka']Moja suczka bokser ma 10 mieś i cały czas wypada jej mnóstwo sierści dosłownie jest w każdym zakątku mieszkania . Dajemy jej jakiś proszek Weterynarz przepisał jak była mała na wzmocnienie stawów i na sierść . Co można zrobić żeby przestała jej wypadać ?
Dodam też że ma dłuższą sierść niż inne boksery . Weterynarz podejrzewa że jest mieszana z amstafem ale w to już nie wnikam skupiam się na pierwszym problemie .[/QUOTE]

Witam, jeżeli jest to brak witamin a w przypadku mojego psa tak właśnie było, to proponuję ci spróbować Serii witamin Wita-vet RSS czyli regenerator sierści i skóry. W postaci tabletek lub kropli. Mojemu pieskowi stosuję regularnie i efekty pojawiły się po 2 miesięcznej kuracji. Polecam ponieważ polecił mi je mój VET.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...