Jump to content
Dogomania

Młody labek z krótkiego łańcucha - SZCZĘŚLIWY w nowym domu


betka

Recommended Posts

[quote name='betka']Ula_cz - myślisz, że ktoś zakochany w labkach zaakceptuje te cechy?
[/QUOTE]

Ludzie zakochani w labkach, dziwią się że pies nie wchodzi do wody, a nie na odwrót :) u mnie na klatce przy drzwiach wejściowych zawsze na straży wisi suchy ręcznik, na wypadek gdybyśmy podczas spaceru napotkali jakąś kałużę :) Zresztą wystarczy spojrzeć na mój avatar - Aza po kąpielach błotnych = zadowolony pychol -> bezcenne :)

[quote name='betka']Snickers psychicznie jest typowym psem rodzinnym, ale gabarytowo - podwórkowym.[/QUOTE]
No już drugi raz widzę że podkreślacie że nie nadaje się do mieszkania? dlaczego? nie utrzymuje czystości w pomieszczeniu??
Jeśli chodzi o same gabaryty to znam ludzi co mają Nowofunlandy, dogi i sznaucery olbrzymie w mieszkaniu w bloku i gabaryty im nie przeszkadzają.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki ula :). Widziałam Twoj avatar, ale myślałam, że Twój pies ma taką urodę :).
Co do utrzymywania czystości w mieszkaniu nic nie wiem, bo wzięłyśmy go z budy. Tam kupki były tylko w jednym miejscu, oczywiście nieuprzątnięte, więc może w mieszkaniu by nie brudził, ale tego nie wiem. Dlatego też piszemy o podwórku.
Ps. Moje On-ki (wyrośnięte) są domowe i kanapowe :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']Dzięki ula :). WidzialamTwoj avatar, ale myślałam, że Twój pies ma taką urodę :). [/QUOTE]

Nieee Aza jest jednolicie biszkoptowa, no chyba że znajdziemy błoto czy kałużę to właśnie wygląda jak na avatarze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ula_cz']......No już drugi raz widzę że podkreślacie że nie nadaje się do mieszkania? dlaczego? nie utrzymuje czystości w pomieszczeniu??
Jeśli chodzi o same gabaryty to znam ludzi co mają Nowofunlandy, dogi i sznaucery olbrzymie w mieszkaniu w bloku i gabaryty im nie przeszkadzają.[/QUOTE]

ula to nie chodzi o gabaryty, ale o zachowanie Snikersa...poczatkowo tez bylam zdania, ze moze isc i do mieszkania i do domu...wczoraj Go poznalam na zywo i uwazam, ze do bloku Snikers sie nie nadaje...to juz kon przypuszczam bardziej by sie umial zachowac i odnalesc w mieszkaniu niż Snikers...nie mwiac o tym, ze nie wyobrazam sobie spacerów z Nim bez kantarku - wczoraj tez bylam taka pewna siebie i mowie Wiosnie, nie takie mialam w schronisku i po 2 minutach wymieklam i kazalam zalozyc Mu kantarek - myslalam, ze dwa palce mam zlamane jak szarpnal - nie patrzy na nic ciagnie przed siebie jak wol

Link to comment
Share on other sites

Gosiu dzięki, że u niego byłaś i poobserwowałaś. Masz dużo większe doświadczenie z psami niż ja.
Że w kantarku może chodzić, to chyba dobrze, krzywda mu się przez to nie stanie...

Wiosno i Gosiu w poście 376 jest tekst, który chciałam dać do nowej partii ogłoszeń. Zobaczcie proszę jak będziecie mieć czas co by tam zmienić.
Myślę, że jakby się trafił dobry dom, z porządną budą i kojcem, z podwórkiem gdzie mógłby latać, to chyba byłoby optymalne dla niego. Nie uczynimy tapczanowca z psa, który prawie całe życie spędził na łańcuchu i nie wie jak zachowywać się w domu. Niestety nikt go nie nauczył jak chodzić na smyczy, ani jak zachowywać się w mieszkaniu. Nie jego wina, że tego nie potrafi...
Inwestować najpierw w jakieś szkolenie Snikersa i wstrzymać się jeszcze z ogłoszeniami?? (Tylko za co?? ) - Co myślicie Dziewczyny?

Agresywny nie jest, mam nadzieję? Czy zaczyna mu odbijać na wolności?

Link to comment
Share on other sites

Beatko agresji to w Nim nie ma najmniejszej...to taki psi dzieciak jeszcze z zachowania totalnie niewychowany, wplatujący na ludzi z całą swoja masa...ja bym Go do kojca nie dawala, tylko do domu z ogrodem, gdzie bedzie mogl sie wybiegac i biegac po ogrodzie i wchodzic do domu ....ale nie do kojca

Link to comment
Share on other sites

Oj gdyby mu się trafił jakiś psi pasjonata, który wiedziałby co zrobić z takim dzikuskiem....Musiałby mieć sporo cierpliwości i kochać takie psie wariaty :).

Wiesz, że moja psica dopiero po trzech miesiącach zaczęła się bawić psimi zabawkami? ale na spacerach dalej ciągnie :), chociaż chyba słabiej niż Snikuś, bo to w końcu kobietka...Też jest/była 2-letnia, kojcowa. Teraz już jest moja i jej nie oddam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Sniker nie wykazuje absolutnie nic co można uznac za zachowanie agresywne, jest słoniem w składzie porcelany, teraz żyje nie wegetuje przy budzie bez miski wody, jak poszedł na spacer to ciągnął ,jak zwracaliśmy dało sie go poprowadzić , potrzebne jest szkolenie, jak wiosna ma czas,by pocwiczyć z takim skoczkiem to napiszę jej jak to zrobić. Sniker jest młody żywiołowy, uważam jednak , że miejskie życie w bloku nie jest dla niego, szczególnie jak ktoś nie będzie nad nim pracował, najlepiej ciepła buda, kojec i wolność po ogrodzie . Normalny członek rodziny ,który wymaga konsekwencji, to strasznie inteligentny pies,który nie miał szansy nic robić poza skakaniem jak zając ,bo jego łańcuch był tak krótki , że ograniczał nawet obrócenie się wokół własnej osi . JEstem tego pewna ,że ćwiczenia i podstawowe szkolenie dałoby dużo, bo póki co mimo tak wielkich gabarytów to psie dziecko ,które cieszy sie całym sobą :-)

Link to comment
Share on other sites

A taki tekst?
[COLOR=blue][FONT=&quot]Snikers to młody. 2-letni, niezwykłej urody mieszaniec labradora. Jest wyższy i bardziej smukły od rasowego labka. Z charakteru to typowy przedstawiciel tej rasy – inteligentny, miły, towarzyski i przyjazny, łagodny dla ludzi i zwierząt. Od szczeniaka miał kontakt z małymi dziećmi. Idealnie dogaduje się z innymi psami. Przed kotami ma respekt. Jak przystało na labradora - uwielbia wodę, nawet kałuże.
W smutnym okresie swojego życia pilnował podwórka uwiązany przy krzywej budzie na krótkim łańcuchu. Łańcuch ten był zarazem jego obrożą,. Rany po nim już się zabliźniły. Za pracę stróża dostawał moczony chleb. Na szczęście to minęło. Kilka miesięcy temu wrażliwe na krzywdę zwierząt osoby rozerwały łańcuch i umieściły Snikusia w domu tymczasowym. Okazało się, że to mądry, bardzo żywiołowy, wesoły psiak, kochający ludzi. Wreszcie może biegać, cieszyć się wolnością, spacerkami i zabawami z innymi psami. Jednak to wciąż młody pies, który choć bardzo inteligentny wymaga ze względu na swe gabaryty konsekwencji w postępowaniu. Snickers psychicznie jest typowym psem rodzinnym. Nie wykazuje absolutnie żadnych oznak, które można by uznać za zachowanie agresywne. Gabarytowo to raczej pies podwórkowy. Wcześniej niestety nikt go nie nauczył chodzić na smyczy, ani jak zachowywać się w mieszkaniu. Uczy się tego dopiero teraz. Dlatego szuka miejsca gdzie mógłby żyć blisko człowieka, a zarazem biegać wolno po ogrodzie. Tkwi w nim ogromna energia, ciepło i radość życia. To doskonały pies dla kogoś, kto żyje aktywnie, kocha przygodę i uwielbia życie - tak jak Snikers.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=&quot]Czeka na Kogoś, kto lubi [/FONT][/COLOR][COLOR=blue][FONT=&quot]wesołe, [/FONT][/COLOR][COLOR=blue][FONT=&quot]duże, ale nieagresywne, misiowate psy, sprawiające wrażenie swym dostojnym wzrostem i piękną sylwetką. Czeka na dobrego człowieka, który przyjmie go do swej rodziny, ofiaruje miejsce w ogrodzie, zabierze na szaloną wycieczkę nad wodę i zechce cieszyć się mądrością, postępami w nauce i zabawie oraz szczęściem swego psiego towarzysza. Nie ma przyjaciół wierniejszych od psa...
W życiu zdarzają się przypadki... może właśnie dlatego (przypadkiem?) zajrzałeś na tę stronę, może Tobie pisane jest życie u boku Snikersa? On czeka ..... jest przygotowany do adopcji: wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony.
Jeśli mieszkasz daleko od miejsca, gdzie przebywa piesio (granica województwa opolskiego i śląskiego), nie zniechęcaj się, pomożemy w transporcie w dowolne miejsce w Polsce.
Kontakt w sprawie adopcji : 793147805, mail: [/FONT][/COLOR][COLOR=blue][EMAIL="[email protected]"][FONT=&quot][email protected] [/FONT][/EMAIL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Poczekamy jeszcze na Wiosnę i Gosię, które go znają. Mam nadzieję, że on się uspokoi. A teraz robi to co powinien robić 1,5- roku temu. Basia masz rację, on skacze jak zając, a raczej jak kangur, bo tylko to, jak sama widziałaś, mógł robić wisząc na łańcuchu. Nie wierzę, że jego pan zabierał go na spacery, tak jak mówili

Link to comment
Share on other sites

Beatko tekst super:)
a teraz podziwiajcie:)

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5986.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5991.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5993.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5995.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5996.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5997.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_5998.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_6000.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_6001.jpg[/IMG]

[IMG]http://i814.photobucket.com/albums/zz61/gotych/DSC_6003.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

LuGosiak - kto tu kogo przeciągnął na spacer :)? To Snikers leży zmęczony :evil_lol: !

Gosia to co - puszczać ten tekst i nowe zdjęcia? Piękne są! Dzięki.

Wiosno utuczyłaś pieska :). Fajnie wygląda :loveu:. Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Wiosna pewnie bardzo zajęta swoją gromadką zwierzów... Może chciałaby coś dodać do tego ogłoszenia?

Martwi mnie to, że tak ciągnie na smyczy... ale jakby miał podwórko do latania, to na spacery nie musiałby być wyprowadzany. Jak Ktoś go zechce już teraz, to będziemy błagać Basię i Barni o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Beatko nie masz sie co martwic to normalny pies - po prostu młody i nieywbiegany, jak bedzie mial swoje podworko i bedzie mogł non stop biegac to przypuszczam, ze na spacerach tez nie bedzie tak ciagnal jak teraz
wrzuc to na bazarek a ja czekam na telefony:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...