Jump to content
Dogomania

Pies rezydent i pies ze schroniska


misiak84

Recommended Posts

Witam!
Z gory przepraszam jeśli żle umieściłam wątek i proszę o przerzucenie:)jakby co:)
Chciałbym zapytać czy ktoś z was mając psa rezydentA (3 lata) wziął ze schroniska drugiego pieska. Ja mam włąsnie psa i myślę o wzięciu ze schroniska 8 miesięcznej suczki. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Link to comment
Share on other sites

Zapoznaj psiaki na neutralnym terenie, zanim wprowadzisz suczkę do domu. Samo wejście do domu powinno odbyć się tak, że najpierw wchodzi ona, potem on.
Pochowaj zabawki i na początku karm je z osobnych misek w pewnej odległości od siebie.
Każde powinno mieć swoje posłanie, dostawać jedzenie regularnie we własnej misce (jedno drugiemu nie może wyjadać - tego trzeba pilnować, bo to i awantura może być, a nwet jesli nie, to jeden pies nie doje, a drugi będzie gruby) i wspólną miskę z wodą.
Na początku mogą się nieco "ścierać". Można oczywiście przerwać taką awanturę, żeby pokazać, że nam się takie zachowanie psów w naszym domu nie podoba. Ale generalnie psy muszą ustawić sobie wzajemne relacje. Pamiętaj, żeby nie bronić jednego psa przed drugim i nie traktować żadnego z nich w sposób uprzywilejowany, dopóki nie zobaczysz, które z nich między nimi na więcej może sobie pozwolić.
Pamiętaj, że pies ze schroniska może mieć obsesję na punkcie jedzenia. A poza tym nie martw się - posiadanie dwóch psów to jest prawdziwa przyjemność :) a niektórzy behawioryści twierdzą wręcz, że powinno się mieć dwa do sześciu psów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gerta']Zapoznaj psiaki na neutralnym terenie, zanim wprowadzisz suczkę do domu. Samo wejście do domu powinno odbyć się tak, że najpierw wchodzi ona, potem on.
Pochowaj zabawki i na początku karm je z osobnych misek w pewnej odległości od siebie.
Każde powinno mieć swoje posłanie, dostawać jedzenie regularnie we własnej misce (jedno drugiemu nie może wyjadać - tego trzeba pilnować, bo to i awantura może być, a nwet jesli nie, to jeden pies nie doje, a drugi będzie gruby) i wspólną miskę z wodą.
[/QUOTE]

Osobne miski z dala od siebie to podstawa zawsze i wszędzie - nawet od lat przyjaźniące się psy potrafią się nagle złapać przy jedzeniu, jak któremuś coś nie podpasuje.
Miskę z wodą też postawiłabym więcej niż jedną - zdarza się, że jeden pies broni przed drugim dostępu do "wodopoju" i albo wyjdzie bójka, albo któryś pies się "zasuszy" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiak84']Witam!
Z gory przepraszam jeśli żle umieściłam wątek i proszę o przerzucenie:)jakby co:)
Chciałbym zapytać czy ktoś z was mając psa rezydentA (3 lata) wziął ze schroniska drugiego pieska. Ja mam włąsnie psa i myślę o wzięciu ze schroniska 8 miesięcznej suczki. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?[/QUOTE]

Wg:mnie nie ma znaczenia czy dla Twego 3 letniego psiaka zaadoptujesz kumpla ,ze schroniska czy od hodowcy.Postepowac musisz jak powyzej napisano,ale wazne jest ,ze pieska ktory i tak jest w stresie zostawic w spokoju dac mu czas na przyzwyczajenie,i nie robic nic na sile.Nie zapraszac tego dnia ,kiedy pies trafi ze schroniska calej rodziny ,przyjaciol.
Poza tym bardzo wazne jest pieskowi podac srodki p/robakom i P/pchlom.Dobrze jest obserwowac psy czy sie zgadzaja i wyznaczyc granice ,co wolno ,a co nie .Poniewaz pragniesz adoptowac suczke 8 -miesieczna ,nie zapomnij ja wykastowac po pierwszej cieczce ,co uchroni ja od nieporzadanej ciazy,urojonej ciazy i zachorowania na raka.
Moze sie zdarzyc ,ze Twoj piesek bedzie okazywal zazdrosc ,dlatego nalezy jednakowo rozdzielac nagrody ,znalezc czas na zabawy z 2 psami i czas na pieszczenie dwoch psow.Gdyz psy bacznie obserwuja .nawet bym powiedziala ,ze nalezy postepowac jak postepuje sie z dziecmi bez wyrozniania ,jednakowo traktowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...