Jump to content
Dogomania

Apel o pomoc dla schroniska we Wrześni! Chcą je zamknąć i pozbyć się problemu = psów


Huski

Recommended Posts

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawa Wrześni i przepełnione schroniska uświadomiły mi że kręcimy się w kółko. Co z tego że znajdziemy dom do dla iluś tam bidaków? Co z tego ze uratuje się jakiegoś chorego czy skatowanego psa? [B]PROBLEM NADAL JEST.[/B] W kolejce na ratunek czeka tysiące psów: umierające w cierpieniach lub spędzające życie w małych schroniskowych klatkach w bardzo złych warunkach aż choroby ich nie dopadną i wtedy nie mają szans.
[B]Jeżeli ludzie kochający zwierzęta i organizacje prozwierzęce nie zjednają swoje siły w walce o zmianą przepisów, wprowadzenie jako obowiązek sterylizacji i chipowania, który miałby jakiś sens bo by istniał krajowy rejestr psów to [U]nic się nie zmieni.[/U] I potwory które się dorabiają na krzywdzie zwietrząt nadal będę funkcjonować!!!![/B]

Tu trzeba zacząć walkę z administracją: pisma skargi, odwołąnia petycje media i tak w kółko. Organizacje prozwierzęce powinny ze sobą współpracować, bo mają doświadczenie jak prowadzić taką walkę.

Do zeszłego roku w przepisach polskich karp nie był kręgowcem więc w majestacie prawa ta biedna ryba umierała w strasznych cierpieniach. Viva i Gaja (mam nadzieję że żadnej organizacji nie pominęłem) wpłynęły na zmianę przepisów. I też nie wszystkim to jest na rękę - producenci ryb pewnie nie byli zachwyceni.

Więc cuda się zdarzają i zróbmy coś sensownego. Cała dogomania oparta jest na szukaniu domów dla tych biedaków i wyrywania psów ze schronisk. To jest super sprawa, ale trzeba ludzi uświadomić na jakiej zasadzie funkcjonują schroniska i w jaki sposób sie na niedoli dorabiają: urzędy miasta, ludzie ze schronisk, weterynarze, hycle....
Net to wielka siła. Ludzie to wielka siła. Tu na dogo są pewnie przedstawiciele różnych organizacji prozwierzecych. Nie wierzę że nie zdają sobie sprawy, że w Polsce żeruje się na krzydzie bezdomnych psów.
[B]Zacznijmy dzialać bo gadanie nic psiakom nie pomoże![/B]
Wywieźli 17 psów, wiele z nich już jest skazanych na śmierć lub nie porzetrwała transportu, moze teraz jakiś z nich leży zagryziony lub umierający w cierpieniach. Zaraz kopną zwłoki załadują do wora i po problemie Jest nastębne miejsce i kasa.
[B]Nie pozwólmy by tak traktowali zwierzęta. Żeby śmierć tych biedaków poszłą na Marne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

jezeli burmistrz ma 1000zl na wypchniecie psa do p.Harlacza ,to dlaczego nie przeznaczy tych pieniedzy na odrobaczenie,odpchlenie,kastracje ,czipownie ,szczepienie,a za reszte mozna jeszcze leczyc czy dobre jedzenie kupic???????????????

Moze ktos z dogomaniakow zdolny w ukladaniu petycji listow poda przyklad listu ,petycji protestu i adresy do kogo wyslac.
Nalezy tez ukrucic latwy zarobek jaki maja burmistrzowie ,prowadzacy schroniska ,na tych nieszczesliwych zwierzetach .Psy cierpia ,umieraja ,a inni sobie z radosci zacieraja rece i licza kase .Juz nie mowie jaki zarobek maja ci co utilizuja zwierzeta tzn z tych zagryzinych ,zmarlych w cierpieniach zwierzat robi sie olej maszynowy i nawozy dla rolnikow.Biznes sie kreci.

Link to comment
Share on other sites

Tak Jaro, masz rację, czas aby wziąsć się do roboty i scalić wszystkie organizacje.I nie mogą tego robić osoby typu p.Duszyński czy inni teoretycy, tylko osoby które działają czynnie, bo one najlepiej wiedzą gdzie problem.Ludzie muszą wiedzieć, że schroniska powinny spełniać pewne kryteria i być kontrolowane.Podejrzewam, że niedługo coś się urodzi bo nie można pozwolić na działalność p.Harłacza , Wojtyszek i podobnych.Brak podstawowych zasad czyli..brak sterylizacji, brak kastracji, brak opieki weterynaryjnej, brak odrobaczania, odpchlania.To powinno być jak mantra dla każdego schroniska.No i te fatalne adopcje, aby tylko zwierzę wypchnąć i w prezencie jeszcze mały kotek, tak było we Wrześni dotąd.Niech nie myśli burmistrz Wrześni, że nie będziemy mu patrzeć na ręce i skoro zmienił wersję, że schronisko zostaje, to musi być na cacy.Remont, jedzenie pierwsza klasa i co robi tak pan Komendant Straży Miejskiej?Człowiek, który własnego psa skazał na śmierć i poniewierkę.Kontrola za kontrolą.To ma być schronisko na miarę zespołów typu Wili, Kasia Nosowska, Dżem, bo skoro stać na to Wrześnię, to stać na super schronisko.Pomoc z zewnątrz zakończona definitywnie.Ja napiszę do tych zespołów i pokażę zdjęcia, niech wiedza gdzie występowali.Prawybory w takim miescie śmierci?Na pewno nie, będzie pisana petycja, to wstyd.

Link to comment
Share on other sites

Widzę Haski, że Ty również na nogach ...... Czyli gdyby przetarg był jawny, a podobno nie był, wystarczyło brać w nim udział ? Poprosić np. p. Wandę, aby je przejęła razem z całą kasom, posterylizować, ściągnąć np. niemieckie fundacje i robić sprawdzone adopcje ?
Nic nowego na razie tu nie napiszę ...

Czasami flaki wypruwałam przy tym schronisku, jestem z nim związana prawie 10lat, poświęcałam dużo czasu i własnych pieniędzy. Mam w tej chwili 2 psy i kota właśnie z wrześni, dzięki temu długi u weta ...... kur_a, kur_a, kur_a...... muszę troszkę odpocząć......

Link to comment
Share on other sites

Ata, śmierć Marysi, tych co nie wiemy, niezarejestrowanych szczeniaków, które w zimie były w otwartym boksie, oraz 17 psów które wyjechały na śmierć do Harłacza nie pójdzie na marne.Co Kuba Bogu to Bóg Kubie.Pan burmistrz nie pozostanie bezkarny.Gdyby to zrobił jawnie tak jak obiecywał, ale on myślał, że psy to jego własność i pewnie Września to także jego własność?Podejrzewam, ze za to co zrobił, to powinna być jego ostatnia kadencja.Pojawimy się przed wyborami, na pewno.A teraz zadamy parę pytań w BIP, a jak nie odpowie to podamy go do sądu, bo mamy takie prawo.Ja mam korzenie z Ukrainy i nie odpuszczam.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja także zaangażowałam się w te schronisko, woziłam psy do adopcji, pokarm,sama wzięłam Lunę i myślałam o Boogim.Ile psów ratowałyśmy, to wiesz sama.A adopcje, to Twoja zasługa, bo we Wrześni nikogo nie ma z normalnych ludzi aby to robić.A te .......tak sobie pograły.To teraz my.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyszkaMiki']Najłatwiej robić awanturę nie wiedząc wszystkiego i wysnuwać wnioski z księżyca ...

Tak jak napisałam schronisko nie zostanie zamknięte, jako że jest obowiązkiem aby ono było. A więc będzie.

Jak również pisałam wyżej jest szukane miejsce gdzie mogłyby zwierzaki mieć lepsze warunki i jeśli takowe się znajdzie to tam będą raz na jakiś czas zawożone zwierzaki. Stąd też właśnie ten przetarg.
Ale nie oznacza to, że schronisko będzie zamknięte.

Jakoś ja byłam w stanie takie informacje bez problemu uzyskać ...[/QUOTE]

Witam,
Jakoś od czasu tego wpisu MyszkaMiki ucichła,a może teraz miałaby coś na swoje usprawiedliwienie.
Tak się chwaliła ze dzięki "chodom" i dobrej komunikacji ma świeże informacje z pierwszej ręki.Tyle tylko że trochę spleśniałe bo ni jak się mają do rzeczywistości.
O pikiecie poinformowała mnie koleżanka,niestety dwa dni przed,gdyby wcześniej było cos wiadomo udałoby sie zorganizować większą ilość ludzi.Ktoś nieźle zapier... sprawę :(

Link to comment
Share on other sites

NIc straconego,będziemy organizowali Marsz Niemilczenia cd we Wrześni.Na razie ratujemy pieski, ile się da.Na razie rezerwujemy 29 , wzięliśmy 2 szczeniaki rzygające plasterkami kiełbasy i 1 bardzo chorego.Organizacje ruszcie się, może na tymczasy, hotele....błagamy.

Link to comment
Share on other sites

Ja dowiedziałam sie ze ma byc kolejny transport psów niby do Niemiec a raczej do <Harłacza > tylko nie wiem czy w tym czy w następnym tyg ale chyba w następnym :(


[quote name='observer']Witam,
Jakoś od czasu tego wpisu MyszkaMiki ucichła,a może teraz miałaby coś na swoje usprawiedliwienie.
Tak się chwaliła ze dzięki "chodom" i dobrej komunikacji ma świeże informacje z pierwszej ręki.Tyle tylko że trochę spleśniałe bo ni jak się mają do rzeczywistości.
O pikiecie poinformowała mnie koleżanka,niestety dwa dni przed,gdyby wcześniej było cos wiadomo udałoby sie zorganizować większą ilość ludzi.Ktoś nieźle zapier... sprawę :([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja postaram sie jeszcze jakiegos zabrac na dt ale to jeszcze nie pewne bo na razie na utrzymaniu mam 5 zwierzaków swoich i 5 kotów dzikusy oraz 2 psy :( zobacze co sie da zrobic


]


[quote name='Huski']NIc straconego,będziemy organizowali Marsz Niemilczenia cd we Wrześni.Na razie ratujemy pieski, ile się da.Na razie rezerwujemy 29 , wzięliśmy 2 szczeniaki rzygające plasterkami kiełbasy i 1 bardzo chorego.Organizacje ruszcie się, może na tymczasy, hotele....błagamy.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś pisał do mediów ogólnopolskich, jak np:[B]TVN Uwaga[/B] czy do [B]Polsatu[/B]?Jedyny sposób na zatrzymanie tej machiny smierci psów jest upublicznienie tego w mediach ogólnopolskich.To jedyna rzecz jaka działa obecnie na władzę, tylko tego się boją, przykładem chocby Dyminy gdzie przez wiele lat nic się nie dawało zrobić, a jednak się udało.

Link to comment
Share on other sites

Chciała bym zwrócić uwagę ze dzięki osoba które prowadza stronę schroniska nie wiemy jakie sa, psy były, czy tez znalazły dom <dzięki tym informacja wiedzieli byśmy jakie psy pojechały do Harłacza >


Nie wiemy jakie sa psy do adopcji< A chciałam poogłaszać i zabrac na dt > kompletnie nic nie wiemy !!!

No ale możemy za to podziękować tylko MyszceMiki która chciała prowadzić stronkę a nie robiła prawie nic !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molli']Czy ktoś wie, czy ta suczka jest jeszcze we Wrześni? [URL]http://wirtualny-opiekun.pl/adopcja-id-48245.html[/URL][/QUOTE]

Moli ta sunia przynajmniej od pół roku grzeje dupkę w swoim domku :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='observer']Witam,
Jakoś od czasu tego wpisu MyszkaMiki ucichła,a może teraz miałaby coś na swoje usprawiedliwienie.
Tak się chwaliła ze dzięki "chodom" i dobrej komunikacji ma świeże informacje z pierwszej ręki.Tyle tylko że trochę spleśniałe bo ni jak się mają do rzeczywistości.
O pikiecie poinformowała mnie koleżanka,niestety dwa dni przed,gdyby wcześniej było cos wiadomo udałoby sie zorganizować większą ilość ludzi.Ktoś nieźle zapier... sprawę :([/QUOTE]
Nie dziwię sie że MyszkaMiki siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Mam nadzieję, że przy tym sumienie ją gryzie. Te jej znajomości i wiadomości z pierwszej ręki, o naiwności albo się nią posłużyli kierujący akcją wywożenia psów do mordowni albo sama wiedziała i spokojnie czekała na oczyszczenie schroniska. No bo przeciez najważniejsza rzecz schron nie zostanie zlikwidowany. Tak postępuje wolontariusz działający na rzecz porzuconych psiaków?!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To, że tu się nie wypowiadam nie oznacza, że jestem cicho :)

A nie mam zamiaru się tu wypowiadać bo nie mam zamiaru ani ochoty uczestniczyć w jakiś idiotycznych docinkach, które są bezcelowe i nic nikomu nie przynoszą.

Wcześniej napisałam to co zostało mi przekazane w tym samym dniu i w sumie jakby nie było to napisałam prawdę.
Psy miały być przeniesione w inne miejsce i zostaną, schronisko nie zostanie zamknięte.
Tylko, że nikt nie poinformował, że psy pójdą w taki a nie inne miejsce, miały iść w lepsze miejsce. Miejsce przeniesienia psów była wielką tajemnicą ale to już nie moja wina.
Ja tylko napisałam to co mi powiedziano.

A insynuowanie, że wiedziałam o wszystkim i czekałam tylko na jak to debilnie ktoś nazwał "oczyszczenie" schroniska jest wręcz nie na miejscu i zakrawa o zniesławienie ...

Link to comment
Share on other sites

MyszkaMiki gdzie jest aktualna strona psów ? ja sie do choinki jasnej pytam :mad::mad::mad: co nie strasz bo i tak sie cb nikt nie boi !!! zaraz cie kotem postraszę i będziesz:loveu: uciekać hehe

co ty tak naprawde zrobiłas dla tych psów/?

ata daj num tel na pv :mad:bo jak pianki truskawkowe kocham oberwiesz po uszach wszyscy maja num do ciebie a ja nie :placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że Wera już w domku :)
Ponawiam pytanie.
Czy ktoś może mi podesłać zdjęcia i opisy psów, które są jeszcze w schronisku?

Wydarzenie na facebooku: [URL="http://www.facebook.com/event.php?eid=210002639020923#%21/event.php?eid=210002639020923"]http://www.facebook.com/event.php?eid=210002639020923#!/event.php?eid=210002639020923[/URL]

Plakat do wstawienia np. na n-k
[URL]http://miau5.republika.pl/wrze.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pola17']MyszkaMiki gdzie jest aktualna strona psów ? ja sie do choinki jasnej pytam :mad::mad::mad: co nie strasz bo i tak sie cb nikt nie boi !!! zaraz cie kotem postraszę i będziesz:loveu: uciekać hehe

co ty tak naprawde zrobiłas dla tych psów/?

ata daj num tel na pv :mad:bo jak pianki truskawkowe kocham oberwiesz po uszach wszyscy maja num do ciebie a ja

nie :placz::placz::placz:[/QUOTE]

Popieram i z chęciom pożyczę swojego osobistego kota do pogonienia.
A tak swoją drogą MyszkaMiki jeżeli nie poczuwasz się do winy to dlaczego nie pomagasz w identyfikacji psów? Teraz jest to bardzo potrzebne. Czy masz jakieś zdjęcia psiaków które nie zamieściłaś na stronie internetowej. A może dysponujesz opisami imionami psów itd. W końcu jak prowadziłaś stronę internetową to powinnaś najbardziej orientować się i znać wszystkie psy ze schroniska. Czy byłaś w schronie po wywózce 17 psiaków? Czy wiesz które wywieźli? Czy masz udokumentowane inne psy? Jeżeli nie czy porobiłaś zdjęcia pozostałym biedakom co grozi im wywózka do mordowni? Tak to interpretuję, że nie wypowiadasz się na dogo na tym wątku ale swoje robisz co do ciebe należy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...