Jump to content
Dogomania

rosołki i inne wywary


megii

Recommended Posts

Mam pytanie: co sądzicie o gotowaniu psu rosołków i zalewaniu nimi karmy? :???:

Karmię dobrą suchą karmą, jednak mój pies nieznosi jeść jej suchej, więc mu zalewam czymś dobrym.

Czasem właśnie gotuję rosołek- kupuję kurczaka, warzywka i dolewam mu szklankę wywaru do miski- zjada ze smakiem :-D no i uwielbia też gotowane w tym wywarze warzywa.
Hodowca zalecił mi tez podawanie raz na jakiś czas wywaru z giczy cielęcej, bo podobno jest zdrrowy.

ale ostatnio słyszałam tez, ze wszelkie rosołki i wywary są niezdrowe. Co sądzicie? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Ja sądzę: jak najbarzdiej zalewaj karme rosołkami i zupkami mięsnymi. Byle nie zwierały przypraw. No i musisz mies oko na wage psa tzn, zeby zupy za tłuste nie były jesli pies ma tendencje do tycia.
Moje psy tez uwielbiaja takie "zalewane" jedzenie. A juz szczególnie zimą podczas mrozu niewyobrażam sobie żeby nie podać Mo ciepłego "papu piesia".

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisała Mokisia-polewanie takim wywarem/rosołkiem jest dobrym sposobem,aby psa zachęcic do zjedzenia,jeżeli jest niejadkiem,oczywiście każdemu psu mozna zaserwować taką przyjemnosc,moze to byc też oliwa,olej z pestek winogron,jogurt nat., kefir.
Wszystkie te przyjemnosci mój pies moze doswiadczyc.
Obecnie je gotowane czyli kurczak,ryz,warzywa i witaminy,wszystko to zalewam"rosołkiem" w którym mieśo sie gotowało,oczywiście beż żadnych przypraw.Kiedy przychodzimy do domu,pies biegnąc do kuchni skomle, czując zapach żarełka :D , a kiedy mu to wszytsko przygotowywuje,to bacznie i grzecznie z oblizywaniem na czele :D siedzi przy stole i czeka,od czasu do czasu popedzając mnie charakterystycznym pomrukiwaniem tzn gadaniem :D

Link to comment
Share on other sites

to, że pies to uwielbia, to ja widzę :-D

pytam się tylko bo słyszałam, ze to NIEZDROWE, zwłaszcza wywar z kurczaka. Tylko jakoś nie moge pojąc, czemu wywar z kurczaka ma być niezdrowy?:hmmmm:
może ktoś jeszcze coś o tym wie?

Dzięki za odpowiedzi :)
Jak by mój pies się dowiedział, ze rosołki mają być niezdrowe, to chyba byłby bardzo nieszcześliwy.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś mi mówi, że coś jest niezdrowe, to przede wszystkim staram się ustalić dlaczego. Nie wiem, czemu rosół miałby szkodzić psu - może dlatego, że jest tłustawy? Jeśli służy za aromatyzator karmy, to uważam, że dużo lepiej polewać rosołem niż jakąś sztuczną polewą do suchych karm.

Link to comment
Share on other sites

jak taki rosolek wyjdzie za tłusty to wystarczy wstawić do lodówki i jak tłuszcz stężeje to po prostu ga wyjąć i po kłopocie.
ja jak ugotuje taki rosołek to potem wyjmuję mięso i warzywa i rozdrabniam, a w wywarze gotuję ryż/kaszę/makaron i zostawiam do "wchłonięcia". psia zupka pierwsza klasa :lol: u mnie piechole raczej chudawe więc o zbędny tłuszczyk nie musimy się martwić :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...