Jump to content
Dogomania

jak długo namoczona karma?


Sarah_S

Recommended Posts

Mam pytanko, moja sunia żywi się Eukanubą (i oczywiście czasami jakiś rarytas się trafi) namoczoną w wodzie, ale ostatnio taki miękki pokarm zaczął jej przeszkadzać i nie ma ochoty na papu. Czy mogę juz zaprzestać moczenia chrupek? Jak to zniosą jej chwiejące się już ząbki?

Dodam, że sunia ma 4 miesiące i z apetytem pochłania suche jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

Moj piesek też nigdy nie miał moczonej karmy w wodzie, nie rozumiem dlaczego miałby mieć.:hmmmm:

Jeżeli kupujesz karmę przystosowaną dla małych ras i dla szczeniaków, to Twoj psiak z pewnością nie będzie miał problemu z jej konsumowaniam. Zresztą sama napisałaś, że z apetytem pochlania suche jedzonko, wiec nie odbieraj jej tej przyjemności. :P

Link to comment
Share on other sites

witajcie ,

Ines nigdy nie jadla suchej karmy namoczonej .

Dla niej miekka forma jedzonka jest albo puszka (taki sam gatunek jak chrupki )ewentualnie gotowany kurczak .

Chupki sa duze i nie ma ich dla malych ras a mimo to smakuja bardzo i sunia z rozgryzieniem ich doskonale sobie radzi .

Mysle ,ze w sytuacji formowania sie zgryzu twarde jedzonko jest bardzo wskazane .

Pozdrawiamy ,Anka z psami .

Link to comment
Share on other sites

Sarah,

Jezeli piesek je caly czas namoczona karme, musisz stopniowo ja "utwardzac". Dodawaj coraz mniej wody i skracaj czas namaczania. Karma ma byc twardsza, az do momentu kiedy zaprzestaniesz dodawania wody. Pieska nalezy systematycznie przestawic na stale jedzenie, poniewaz pewnie ma nawyk lapczywego jedzenia i takim suchym granulatem moglby sie zadlawic. Sadze, ze w ciagu tygodnia przestawisz psa ostatecznie na suchy pokarm.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

pewnie ma nawyk lapczywego jedzenia i takim suchym granulatem moglby sie zadlawic

Właśnie nic podobnego, psiaczek nie pochłania jedzonka jak szalony, je sobie spokojnie, ale coraz rzadziej ma ochotę na regularne posiłki.Dziś nawet odwróciła się do suchej, ulubionej do tej pory Eukanuby.

Dodam, że to iż nie chce jeść raczej nie wpływa na jej niegatywny rozwój, ma 4 miesiące i waży 1,3 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tygrysku, spokojnie możesz już dawać psiakowi suchą karmę. Tak jak pisała Wind , powinno się to robić stopniowo...

Przyznam się bez bicia ;-) , że ja zrobiłam to w jeden dzień... Viki od drugiego miesiąca niechętnie jadła namoczoną Eukanubę... nasypałam jej raz suche granulki i miała radochę jakich mało... chrupała sobie aż miło było patrzeć :-) I tak już zostało...

Od 7 tygodnia powoli dawałam jej serduszka - nagrody , także była już w miarę przyzwyczajona do gryzienia i nie pochłaniała pokarmu jak odkurzacz...

Spróbuj dać Jerremu z ręki po jednym ziarenku i zobacz jak sobie z nimi poradzi :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...

[quote name='Balbina12']Mój był karmiony suchą karmą już w hodowli:lol:Dla mnie to dziwne że szczeniak do 4 miesięcy jadł namoczoną karmę:-o[/quote]
Mój tak samo.Raz próbowałam dać mu namoczoną-to nie był zainteresowany:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...