Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Jurek2050']Kiedy byłem akurat nie czułem smrodu. Pewnie stanowi to jakiś problem, nie lekceważę go. Nikt też nie mówi, że to jest dobre miejsce na schronisko. Jednak nie ma w całym powiecie poznańskim, ani jednego schroniska dla tego terenu. To jest dla osób zajmujących się bezdomnością zwierząt w tym regionie poważne wyzwanie do załatwienia.!!![/QUOTE]

Panie Jurku!Smrod nie ma zwiazku z położeniem geograficznym schroniska,tylko z higieną,której tam nie było.I przenoszenie tu schroniska w inne miejsce nic nie da.Szczególnie z
tą załogą .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'] Nikt też nie mówi, że to jest dobre miejsce na schronisko. Jednak nie ma w całym powiecie poznańskim, ani jednego schroniska dla tego terenu. To jest dla osób zajmujących się bezdomnością zwierząt w tym regionie poważne wyzwanie do załatwienia.!!![/QUOTE]
Zamiast budowac schroniska na ktore trzeba wydac miliony, a pozniej zapewnic opieke zwierzetom, koszty obslugi, weta mediow itp. Mozna juz dzis podjac rozmowy z wlodarzami nad przyjeciem programu art 11a z ust. o ochronie zwierzat. A okaze sie ze budowy schronisk nie beda potrzebne. Trzeba myslec o zakreceniu kurka szczeniakami i kocietami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kleopatra']Panie Jurku!Smrod nie ma zwiazku z położeniem geograficznym schroniska,tylko z higieną,której tam nie było.I przenoszenie tu schroniska w inne miejsce nic nie da.Szczególnie z
tą załogą .[/QUOTE]

Nie wnikam w załogę. Interesuje mnie przede wszystkim udzielenie od razu pomocy zwierzakom i to zgodnie z prawem, w tym z utrzymanie prawidłowej higieny, czystości itp. Jeśli dana osoba nie daje sobie rady, niestety nie może jej sprawować.

Jednak, jeszcze raz informuję, że bezdomność zwierząt nie należy do TOZ, tylko do gmin. To są instytucje, do których należy słać pretensje. Nie wiem już ile razy tu pisałem, że problemu schroniska w Swarzędzu w ogóle by nie było, gdyby gminy wywiązywały się z powierzonych zadań. Po prostu tego Schroniska, by nie było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kleopatra']Ależ gminy płacą TOZowi za opiekę nad bezdomnymi psami[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][B] To było skutkiem ich ucieczki od ustawowego zadania, którego nie realizowały. Co TOZ (lub inne tego typu organizacje) mają zrobić skoro gminy nie budują schronisk, a zwierzęta potrzebują natychmiast pomocy? Lokują się byle gdzie, tam gdzie po prostu mieszkają ludzie dobrej woli. Teren i okolica nie dostosowane do tego typu działalności, jednak żywemu zwierzęciu trzeba było pomóc natychmiast.

Skoro schroniska w Swarzędzu już nie ma, to chyba już nie ma co się rozpisywać na jego temat. Szkoda po prostu czasu. Swoje odnośnie p. Steni już napisałem, może jeszcze ona sama coś opublikuje lub wyjaśnią stosowne postępowania. Obecny Zarząd Okręgu pozostałe sprawy będzie prowadzić.

Należy bezwzględnie pilnować gmin jak realizują sprawy bezdomności. W Sejmie prawdopodobnie tej kadencji zostaną uchwalone zmiany do ustawy, bardziej dyscyplinujące gminy do realizacji zadań w tej materii - [/B][B][URL]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4257.htm[/URL] . Też może w przyszłej doprecyzujemy przy obywatelskim projekcie ustawy [URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL] . Nadal można m.in. do mnie [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] przysyłać uwagi do tych projektów.

Dla chętnych poznania tematu bezdomności polecam lekturę m.in. na portalu [/B][B][URL]http://www.boz.org.pl/index.htm[/URL] ;
też: [/B][B][URL]http://www.otoz.pl/pliki/dokumenty/projektowanie.pdf[/URL] .

[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]Polecam jeszcze raz jutrzejsze (niedziela 24.07.2011) wydanie audycji TOK FM od 13:00 do 15:00 w Poznaniu na falach 97,7 MHz , potem prawdopodobnie przez jakiś czas dostępne w necie na PODCASTACH. Jak nie zapomnę i się ukaże, prześlę linki. TEŻ [U]NA ŻYWO [/U]RELACJĘ Z POŁĄCZONYCH KOMISJI NA STOSOWNYM LINKU W CZASIE POSIEDZENIA [url]http://orka.sejm.gov.pl/PlanyKom.nsf/Dzisiejsze?OpenPage[/url] W DNIU 26 LIPCA 2011 O GODZINIE 18:00. Później najwyżej tekst biuletynu z posiedzenia.

Jurek
[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][FONT=Times New Roman][B] To było skutkiem ich ucieczki od ustawowego zadania, którego nie realizowały. Co TOZ (lub inne tego typu organizacje) mają zrobić skoro gminy nie budują schronisk, a zwierzęta potrzebują natychmiast pomocy? Lokują się byle gdzie, tam gdzie po prostu mieszkają ludzie dobrej woli. Teren i okolica nie dostosowane do tego typu działalności, jednak żywemu zwierzęciu trzeba było pomóc natychmiast. [/B][/FONT]

[B][FONT=Times New Roman]Skoro schroniska w Swarzędzu już nie ma, to chyba już nie ma co się rozpisywać na jego temat. Szkoda po prostu czas[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Tak,panie Jurku.Skoro schroniska w Swarzędzu juz nie ma,to szkoda nad nim dyskutować.[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Można się wziać za drugie i tak samo je wykończyć.Do tego jeszcze brakuje tego biura w centrum miasta,[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]żeby Pan z Pania Stenią tam zasiadł i zdalnie sterował.[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zamiast budowac schroniska na ktore trzeba wydac miliony, a pozniej zapewnic opieke zwierzetom, koszty obslugi, weta mediow itp. Mozna juz dzis podjac rozmowy z wlodarzami nad przyjeciem programu art 11a z ust. o ochronie zwierzat. A okaze sie ze budowy schronisk nie beda potrzebne. [B]Trzeba myslec o zakreceniu kurka szczeniakami i kocietami.[/B][/QUOTE]
[SIZE=5][B]Święte słowa![/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Za to pan Jurek w kolko, budowac schroniska, za los bezdomnych zwierzat sa odpowiedzialne gminy. Tak wedlug mnie sa odpowiedzialne bo nie podejmuja wspolpracy z org. pro zwierzecymi, nie sluchaja madrych naszych rad, mamy przygotowane programy jak zapobiegac i zakrecic kurek, jak dotrzec do spoleczenstwa ktore to przede wszystkim jest odpowiedzialne za produkcje i tworzenie nadpopulacji.
A wszstko to mozna smialo powiedziec jest wina TOZu ktore przez wieki nic nie robily, tylko o wlasny interes na wzgledzie mialo. Dzis zbieramy zniwo, a wlasciwie to mordowanie w coraz wiekszej skali zwierzat. Powstajace mlode org. widza ten problem, za to TOZ go nigdy nie dostrzegal.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10'][quote name='Jurek2050'][FONT=Times New Roman][B] To było skutkiem ich ucieczki od ustawowego zadania, którego nie realizowały. Co TOZ (lub inne tego typu organizacje) mają zrobić skoro gminy nie budują schronisk, a zwierzęta potrzebują natychmiast pomocy? Lokują się byle gdzie, tam gdzie po prostu mieszkają ludzie dobrej woli. Teren i okolica nie dostosowane do tego typu działalności, jednak żywemu zwierzęciu trzeba było pomóc natychmiast. [/B][/FONT]

[B][FONT=Times New Roman]Skoro schroniska w Swarzędzu już nie ma, to chyba już nie ma co się rozpisywać na jego temat. Szkoda po prostu czas[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Tak,panie Jurku.Skoro schroniska w Swarzędzu juz nie ma,to szkoda nad nim dyskutować.[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Można się wziać za drugie i tak samo je wykończyć.Do tego jeszcze brakuje tego biura w centrum miasta,[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]żeby Pan z Pania Stenią tam zasiadł i zdalnie sterował.[/FONT][/B]
[/QUOTE]

[SIZE=4]Puma, proszę napisz w jakim sensie, to niby wykończyłem biuro, którego nie było za moich czasów? Schronisko jak niby miałbym wykończyć, skoro w ogóle w nim nie byłem zatrudniony i nie pracowałem w nim w innej formie? Również p. Stenia, jak i ja zrezygnowaliśmy z udziału w biurze ofiarowanym przez p. Alinę Kasprowicz. [/SIZE][SIZE=4]Oszem na początku głównie myślała o mnie[/SIZE][SIZE=4]. Ja, zrezygnowałem, więc moja osoba nie stała na przeszkodzie. [/SIZE][SIZE=4] Podobnie było z p. Stenią. Mimo to nadal podtrzymywała ofertę wynajęcia Towarzystwu za symboliczne 50 zł. tego pomieszczenia z darmową reklamą, o czym kilkakrotnie informowałem nowe władze TOZ.
[/SIZE][SIZE=4]
[/SIZE][SIZE=4]Czy tak trudno pojąć, jakie plusy są takiego biura ca 100 m2, w centrum w ponad 500 tyś. aglomeracji, z darmowym miejscem na reklamę, a dla porównania z oddalonym o ok. 20 km? Nic też nie stało na przeszkodzie, aby istniały dwa biura, to w centrum Poznania i w Swarzędzu.

[/SIZE][SIZE=4]Jurek
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku, ja proszę, niech pan się już nie wypowiada, bo jest mi wstyd za pana.Jak można tak udawać i bajerować.Jest pan tak samo winny, jak pana koleżanka Kozlowska.Nie powie mi pan, ze nic nie widział, nie słyszał..jak te trzy małpki.Był pan blisko i jako osoba broniąca zwierząt, nie reagował pan, na to co się działo? Czy pan jest niewidomy? Nie życzę sobie, aby osoba pana pokroju, reprezentowała sprawy dotyczące zwierząt.Jest pan niewiarygodny. Pan jest teoretykiem i do tego bardzo kiepskim. Z tego co dotarło do moich uszu, nie jest to pierwsza i nie ostatnia organizacja, gdzie widzi pan tylko swoje dobro.Nie zdziwię się, kiedy wybuchnie afera i dowiemy się, że następna organizacja ..padła.Wszyscy wiedzą i widzą, czego dotyczą pana zabiegi.Pana notowania bardzo zmalały i swoimi wypowiedziami, naraża sie pan na drwiny. Polska to taki grajdołek, a dogomania wioska, gdzie wszyscy wszystko wiedzą.No chyba, że to wszystko do pana nie dociera.Pan jest tak samo winny jak pani K.niezależnie, co pan sądzi i napisze.Pana mi nie szkoda, szkoda mi tylko zwierząt, bo na stare lata pójdą na poniewierkę.Oby ci, którzy to wymyślili, także nie mieli dobrej starości.Karma krąży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zamiast budowac schroniska na ktore trzeba wydac miliony, a pozniej zapewnic opieke zwierzetom, koszty obslugi, weta mediow itp. Mozna juz dzis podjac rozmowy z wlodarzami nad przyjeciem programu art 11a z ust. o ochronie zwierzat. A okaze sie ze budowy schronisk nie beda potrzebne. Trzeba myslec o zakreceniu kurka szczeniakami i kocietami.[/QUOTE]

Bezdomność to nie tylko kurek ze szczeniakami i kociętami. Dlatego w 2002 roku razem z ustawodawcą pracowaliśmy nad kompleksem programu realizującego bezdomność. Budowa schronisk, kastracja i sterylizacja, czipowanie, usypianie ślepych miotów i adopcja. Oczywiście też edukacja.

Link to comment
Share on other sites

Idę spać, bo nie mogę czytać pana bredni.Naprawdę pan bredzi albo żyje pan przeszłością.Dodam tylko na odchodne..Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego- w błędzie trwać (Cyceron )....oraz Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości ( Mark Twain).DOBRANOC

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Panie Jurku, ja proszę, niech pan się już nie wypowiada, bo jest mi wstyd za pana.Jak można tak udawać i bajerować.Jest pan tak samo winny, jak pana koleżanka Kozlowska.Nie powie mi pan, ze nic nie widział, nie słyszał..jak te trzy małpki.Był pan blisko i jako osoba broniąca zwierząt, nie reagował pan, na to co się działo? Czy pan jest niewidomy? Nie życzę sobie, aby osoba pana pokroju, reprezentowała sprawy dotyczące zwierząt.Jest pan niewiarygodny. Pan jest teoretykiem i do tego bardzo kiepskim. Z tego co dotarło do moich uszu, nie jest to pierwsza i nie ostatnia organizacja, gdzie widzi pan tylko swoje dobro.Nie zdziwię się, kiedy wybuchnie afera i dowiemy się, że następna organizacja ..padła.Wszyscy wiedzą i widzą, czego dotyczą pana zabiegi.Pana notowania bardzo zmalały i swoimi wypowiedziami, naraża sie pan na drwiny. Polska to taki grajdołek, a dogomania wioska, gdzie wszyscy wszystko wiedzą.No chyba, że to wszystko do pana nie dociera.Pan jest tak samo winny jak pani K.niezależnie, co pan sądzi i napisze.Pana mi nie szkoda, szkoda mi tylko zwierząt, bo na stare lata pójdą na poniewierkę.Oby ci, którzy to wymyślili, także nie mieli dobrej starości.Karma krąży.[/QUOTE]

Proszę przy stawianiu zarzutów, powoływać się na fakty.
Twierdzenie, że dana osoba nie jest wiarygodna, bez podania okoliczności nie ma żadnego ciężaru

Zakazywanie komukolwiek wypowiadania się, przy zachowaniu standardów, to brak tolerancji, jest dyktatorstwem. Zawsze mamy prawo wypowiadać się w sprawach, które nas nurtują.

Proszę też o wskazanie, gdzie niby to zaszkodziłem i jaka to niby organizacja (lub organizacje) przez mnie padły? Blisko TOZ w Poznaniu, to byłem przede wszystkim, jak już mocno wrzało w mediach i to nie z mojego powodu, a bardzo wątpliwych wypowiedzi p. Sobiaka. Jak na razie nie przedstawił dowodów na stawiane przez siebie zarzuty.

Wcześniej nawet fizycznie nie mogłem, bo byłem ciężko chory i w ogóle niczym się nie zajmowałem. Więc chociażby dlatego wartość powyższych zarzutów staje się znikoma.

Jeśli już chodzi o mnie, jak by pisząca osoba wiedziała, nigdy nie zabiegałem o popularność. Dobrze o tym wiedzą chociażby dziennikarze, którzy do mnie dzwonią z prośbami o wywiad. Zawsze odsyłam do znających lepiej temat. Nie zawsze ze skutkiem, a to już inna sprawa. Przedstawiam swoje poglądy i owszem oczekuję ich akceptacji, ale to chyba jest normalne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Idę spać, bo nie mogę czytać pana bredni.Naprawdę pan bredzi albo żyje pan przeszłością.Dodam tylko na odchodne..Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego- w błędzie trwać (Cyceron )....oraz Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości ( Mark Twain).DOBRANOC[/QUOTE]

Jeśli brak skutecznych działań ze strony gmin przy budowie schronisk i prawidłowym realizowaniu ustawowych obowiązków odnośnie bezdomności zwierząt, to bzdury, no to życzę dobrego samopoczucia. Ja, piszę do osób, które choć trochę znają się na rzeczy.

Przy sprawie decyzji p. Sobiaka, to jak na razie to on milczy i jego instytucja, przy moich żądaniach o przedstawienie dowodów w protokołach, które stanowią przede wszystkim podstawę do medialnych przekazów.
Według kpa ma obowiązek udzielenia odpowiedzi. Do dzisiaj nie otrzymałem żadnej, ani od niego, ani władz zwierzchnich, mimo, że nawet z Kancelarii Rady Ministrów poszła skarga do GIW w tej sprawie. Więc proszę mnie nie imputować bredni.

Ja, mam prawo przy takich okolicznościach mieć wątpliwości co do prawidłowych rozstrzygnięć. Sama p. Stenia publicznie w Polsacie zarzuciła p. Sobiakowi kłamstwa, więc może jednak coś być na rzeczy. Zwłaszcza, że każdy kto dobrze ją zna, jest daleka od tego typu zachowania. Znaczy, że czuje się pokrzywdzona tymi kłamstwami.

Czy bzdurą jest brak reakcji na decyzje nadrzędnej jednostki TOZ w Poznaniu, jakim jest jego Zarząd Główny przy pierwszej decyzji p. Sobiaka, o likwidacji schroniska?
Do ZG p. Stenia wielokrotnie zwracała się o udzielenie pomocy prawnej. Z tego co twierdzi, nie otrzymała żadnej do wiadomości, i że nawet była okłamywana na te okoliczności w ZG. ZG ją informował, że korespondencja była bezpośrednio adresowana do Inspekcji Weterynaryjnej w Poznaniu, bez pism do niej do wiadomości!!!
Na razie nikt na te pytania nie udzielił odpowiedzi. Ja, tylko stawiam pytania. Oczekuję od uczestników tego forum, aby przy swoich osądach brali również pod rozwagę osiągnięcia p. Steni.
Jurek

Link to comment
Share on other sites

Cale doborowe towarzystwo, poczawszy od ZG skonczywszy na okregach. Jestescie niereformowalni, niczego nie dokonaliscie dobrego dla zwierzat. Przechlapaliscie majatki, a teraz sie sami wzajemnie oskarzacie. Gdzie byliscie od 1998r ? co zrobilscie dla braci mniejszych popaprancy? Dzis sie zaslaniacie ZG, trzeba bylo sie od nich odciac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jeśli brak skutecznych działań ze strony gmin przy budowie schronisk i prawidłowym realizowaniu ustawowych obowiązków odnośnie bezdomności zwierząt, to bzdury, no to życzę dobrego samopoczucia. Ja, piszę do osób, które choć trochę znają się na rzeczy.

Przy sprawie decyzji p. Sobiaka, to jak na razie to on milczy i jego instytucja, przy moich żądaniach o przedstawienie dowodów w protokołach, które stanowią przede wszystkim podstawę do medialnych przekazów.
Według kpa ma obowiązek udzielenia odpowiedzi. Do dzisiaj nie otrzymałem żadnej, ani od niego, ani władz zwierzchnich, mimo, że nawet z Kancelarii Rady Ministrów poszła skarga do GIW w tej sprawie. Więc proszę mnie nie imputować bredni.

Ja, mam prawo przy takich okolicznościach mieć wątpliwości co do prawidłowych rozstrzygnięć. Sama p. Stenia publicznie w Polsacie zarzuciła p. Sobiakowi kłamstwa, więc może jednak coś być na rzeczy. Zwłaszcza, że każdy kto dobrze ją zna, jest daleka od tego typu zachowania. Znaczy, że czuje się pokrzywdzona tymi kłamstwami.

Czy bzdurą jest brak reakcji na decyzje nadrzędnej jednostki TOZ w Poznaniu, jakim jest jego Zarząd Główny przy pierwszej decyzji p. Sobiaka, o likwidacji schroniska?
Do ZG p. Stenia wielokrotnie zwracała się o udzielenie pomocy prawnej. Z tego co twierdzi, nie otrzymała żadnej do wiadomości, i że nawet była okłamywana na te okoliczności w ZG. ZG ją informował, że korespondencja była bezpośrednio adresowana do Inspekcji Weterynaryjnej w Poznaniu, bez pism do niej do wiadomości!!!
Na razie nikt na te pytania nie udzielił odpowiedzi. Ja, tylko stawiam pytania. Oczekuję od uczestników tego forum, aby przy swoich osądach brali również pod rozwagę osiągnięcia p. Steni.
Jurek[/QUOTE]

Co do osiagnięć,to pewnie było wiele,jak się słyszy.Aż uszy wiedną.Co jedno to lepsze!Co do bezdomności to też na pewno Swarzędz dużo sie udzielał w jej zwiekszaniu poprzez regularne rozmnażanie psów schroniskowych.Oczywiscie Pan nie widział itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']Co do osiagnięć,to pewnie było wiele,jak się słyszy.Aż uszy wiedną.Co jedno to lepsze!Co do bezdomności to też na pewno Swarzędz dużo sie udzielał w jej zwiekszaniu poprzez regularne rozmnażanie psów schroniskowych.Oczywiscie Pan nie widział itd.[/QUOTE]

Kiedy to zgłoszono oraz komu? Są to bardzo poważne oskarżenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Kiedy to zgłoszono oraz komu? Są to bardzo poważne oskarżenia.[/QUOTE]
A co nalezalo to zglaszac, nie bylo tego widac golym okiem, po co tam pan chodzil skoro niczego pan nie widzial. Klapy na oczach byly, trzeba je bylo sciagnac. No chyba ze byla to tylko wizyta u kolezanki na kawusi.:angryy: Czlowieku wkurzasz to wszystkich po kolei, napisalam juz, jestes niereformowalny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][quote name='puma10']

[SIZE=4]Puma, proszę napisz w jakim sensie, to niby wykończyłem biuro, którego nie było za moich czasów? Schronisko jak niby miałbym wykończyć, skoro w ogóle w nim nie byłem zatrudniony i nie pracowałem w nim w innej formie? Również p. Stenia, jak i ja zrezygnowaliśmy z udziału w biurze ofiarowanym przez p. Alinę Kasprowicz. [/SIZE][SIZE=4]Oszem na początku głównie myślała o mnie[/SIZE][SIZE=4]. Ja, zrezygnowałem, więc moja osoba nie stała na przeszkodzie. [/SIZE][SIZE=4] Podobnie było z p. Stenią. Mimo to nadal podtrzymywała ofertę wynajęcia Towarzystwu za symboliczne 50 zł. tego pomieszczenia z darmową reklamą, o czym kilkakrotnie informowałem nowe władze TOZ.
[/SIZE][SIZE=4]
[/SIZE][SIZE=4]Czy tak trudno pojąć, jakie plusy są takiego biura ca 100 m2, w centrum w ponad 500 tyś. aglomeracji, z darmowym miejscem na reklamę, a dla porównania z oddalonym o ok. 20 km? Nic też nie stało na przeszkodzie, aby istniały dwa biura, to w centrum Poznania i w Swarzędzu.

[/SIZE][SIZE=4]Jurek
[/SIZE][/QUOTE]

Nie jest trudno pojąć plusy tych biur,jezeli należą one do organizacji działajacych.Jest to publiczną tajemnicą jak działalo biuro na Grunwaldzkiej,no i w Swarzędzu.

I w zwiazku z tym byłoby to marnotrawstwo publicznych pieniędzy.Więc na szczęscie raczej nie istnieją

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A co nalezalo to zglaszac, nie bylo tego widac golym okiem, po co tam pan chodzil skoro niczego pan nie widzial. Klapy na oczach byly, trzeba je bylo sciagnac. No chyba ze byla to tylko wizyta u kolezanki na kawusi.:angryy: Czlowieku wkurzasz to wszystkich po kolei, napisalam juz, jestes niereformowalny.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman] [B]Widać, że Pani mnie nie zna i przypisuje mnie zachowania, których mnie nie można przypisać. Gdybym coś takiego widział na pewno bym nie milczał. Proszę zapoznać się chociażby z moim postem z 2005 roku [URL]http://amicus.malopolska.pl/prasa/milosnicy.html[/URL] , gdzie informowałem o podobnych sytuacjach w poznańskim schronisku. Swoje zarzuty potwierdziłem wówczas występując w Telewizji WTK. Podobnie bym postąpił, gdybym widział to w swarzędzkim schronisku. Proszę uwierzyć, nie miałoby najmniejszego znaczenia dla mnie, że wówczas kierowała nim p. Stenia. Tak, samo bym to zrobił, jak wcześniej w 2005 roku, gdybym coś takiego widział. Więc proszę o rozwagę.

Mam wrażenie, że Pani coś wie o jakiś sprawach, jednak nie przekazała ich w odpowiednim czasie do wyjaśnienia. Teraz przez powyższe docinki skierowane m.in. do mnie, chce Pani usprawiedliwić w jakimś sensie, swoje zaniechania. :(

Przypominam [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B](czy komuś się to podoba, czy nie - w nawiązaniu do wcześniej dyskusji na temat prewencyjnego informowania), [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B] że należy na publicznym forum przestrzegać prawa i netykiety [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta[/URL] . Nie chodzi, już o docinki pod moim adresem (jako działacz często idący pod prąd, jestem przyzwyczajony), ale o kierowanie poważnych oskarżeń w stosunku do pracowników i kierownictwa schroniska. Nawet gdy nie podaje się nazwisk, a wymienia się tylko ogólnie, że dotyczą danej firmy. Są oni chronieni i firma, gdy zarzuty okażą się nieprawdziwe. Mogą dochodzić roszczeń.

Mnie zależy na wyjaśnieniu okoliczności, czy należało zamknąć schronisko w Swarzędzu i co do tego doprowadziło, ale w cywilizowanej dyskusji. Zaznaczam, że prawdopodobnie będą realizowane dalej postępowania przed odpowiednimi organami. Więc lepiej tę dyskusję wstrzymać do chociażby czasu informacji, jak się one zakończą. Pan Sobiak ponoć skierował sprawę do prokuratury, a p. Stenia prawdopodobnie do sądu.

[/B] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10'][quote name='Jurek2050']

Nie jest trudno pojąć plusy tych biur,jezeli należą one do organizacji działajacych.Jest to publiczną tajemnicą jak działalo biuro na Grunwaldzkiej,no i w Swarzędzu.

I w zwiazku z tym byłoby to marnotrawstwo publicznych pieniędzy.Więc na szczęscie raczej nie istnieją[/QUOTE]

[B][FONT=Times New Roman]Może biuro przy ul. Grunwaldzkiej działało niedostatecznie. Chociaż odbywały się tam wernisaże, szkolenia, konferencje prasowe, wydawano karmę itp. To, tak nie jest znowu mało.

Pozwolę przystać jednak przy swoim, że jeśli nie będzie biura w Poznaniu, będzie to stratą dla TOZ. Zwłaszcza, że piszę o wiele lepszej lokalizacji i bardzo małych kosztach najmu, z darmową reklamą. Nie muszą być koniecznie zatrudnieni pracownicy na płatnych etatach.

Pozdrawiam,
Jurek[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A co nalezalo to zglaszac, nie bylo tego widac golym okiem, po co tam pan chodzil skoro niczego pan nie widzial. Klapy na oczach byly, trzeba je bylo sciagnac. No chyba ze byla to tylko wizyta u kolezanki na kawusi.:angryy: Czlowieku wkurzasz to wszystkich po kolei, napisalam juz, jestes niereformowalny.[/QUOTE]

Wszystko wskazuje,że była to wizyta u koleżanki na kawusi.

Link to comment
Share on other sites

Powtarzam, nie dam zł na TOZ, bo nie dam.Jest to skostniała organizacja i totalnie nie pasująca do obecnych czasów. A dyskusja z panem Jurkiem , to jak mowa do obrazu, a obraz swoje, od początku, jak stary gramofon, który się zacina.Szkoda czasu.A sprawa Swarzędza jest tak oczywista, że nie chodzi o zwierzęta a o kasę czyli budynek i ziemię. Tylko, że za to wszystko jest mi wstyd przed zwykłymi ludźmi, którzy wierzą nam, że wszyscy walczymy o zwierzęta.TOZ nie walczy i pan Jurek także.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Powtarzam, nie dam zł na TOZ, bo nie dam.Jest to skostniała organizacja i totalnie nie pasująca do obecnych czasów. A dyskusja z panem Jurkiem , to jak mowa do obrazu, a obraz swoje, od początku, jak stary gramofon, który się zacina.Szkoda czasu.A sprawa Swarzędza jest tak oczywista, że nie chodzi o zwierzęta a o kasę czyli budynek i ziemię. Tylko, że za to wszystko jest mi wstyd przed zwykłymi ludźmi, którzy wierzą nam, że wszyscy walczymy o zwierzęta.TOZ nie walczy i pan Jurek także.[/QUOTE]
przykre ,ale prawdziwe
,ale mimo wszystko mam zawsze nadzieje ,ze ktos pomysli tez o tych biednych psiakach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Powtarzam, nie dam zł na TOZ, bo nie dam.Jest to skostniała organizacja i totalnie nie pasująca do obecnych czasów. A dyskusja z panem Jurkiem , to jak mowa do obrazu, a obraz swoje, od początku, jak stary gramofon, który się zacina.Szkoda czasu.A sprawa Swarzędza jest tak oczywista, że nie chodzi o zwierzęta a o kasę czyli budynek i ziemię. Tylko, że za to wszystko jest mi wstyd przed zwykłymi ludźmi, którzy wierzą nam, że wszyscy walczymy o zwierzęta.TOZ nie walczy i pan Jurek także.[/QUOTE]

[B] Myślę, że na rzeczy jest stwierdzenie o skostniałości TOZ, bezwzględnie należałoby nad tym się poważnie zastanowić. Niestety nie mogę, o wszystkim napisać co wiem w tym punkcie, sprawa dotyczy korespondencji wewnętrznej w TOZ, jednak informacje nie są optymistyczne.

O sprawach w TOZ w Poznaniu stwierdzi prokuratura i sąd. Tam proszę skierować ewent. swoje zainteresowania sprawą, jeśli moje argumenty nie wystarczają. [/B][INDENT][B][U]Chcę nawiązać do stawianych mnie zarzutów bajdurstwa i nie pracowania dla zwierząt:[/U]
[/B][/INDENT][B]
Pisze się, że dyskusja ze mną jest bezcelowa. Zgodziłbym się, gdyby to faktycznie była dyskusja. Jednak na moje zarzuty o brak dowodów ze strony p. Sobiaka na jego wypowiedzi, o nie udzielanie pomocy prawnej p. Steni przez Zarząd Główny TOZ, że Inspekcja Weterynaryjna pogubiła się w sprawie, wydawania sprzecznych pism postanowień. Wydaje decyzje o zamknięciu schroniska, a jednocześnie w protokołach pokontrolnych wydaje zalecenia dotyczące poważnych inwestycji.

Odpowiedzi na to od moich adwersarzy otrzymuję, to przeważnie bzdury, bajdurstwo itd. Owszem zarzucono rozmnażanie psiaków, poważne zaniedbania pielęgnacyjne, jednak gdy zapytałem jakie są na to dowody, to nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. To może nie ja piszę bzdury i bajdurzę? [/B] [B]

Innymi dowodami nie dysponuję, więc chcę, czy nie chcę, muszę z powodu dalszych zaczepek, do nich stale nawiązywać, gdy brak na to odpowiedzi.

Chcę uzyskać informację, jak faktycznie odbierała Inspekcja stan, stąd nawet moja skarga do Kancelarii Rady Ministrów, na totalne lekceważenie przez Inspekcję moich wątpliwości. Tam też proszę słać pytania, aby dać mi dowód, że faktycznie bajdurzę.

Na marginesie, również de facto nie uzasadnia się mi na czym polega moje bajdurstwo. Najlepiej napisać jego wypowiedzi nie są nic warte, bez ukazania dlaczego. :)

Pani Stenia nie likwidując schroniska, nie mogła myśleć o sprzedaży tego terenu. Jest to chyba wystarczający dowód, że zarzut nie do niej. Jeśli obecnie dojdzie do sprzedaży, to będzie chyba oczywistym dowodem, że inne osoby z kręgu TOZ były w tym zainteresowane, możliwe też, że z porozumieniem z władzami samorządowymi, możliwe, że też z Inspekcją Weterynaryjną. Ponieważ mimo wszystko ani ja, ani Państwo nie są w stanie udzielić na to stosownych odpowiedzi, dobrze by było, aby w sądzie się wyjaśniły wszystkie okoliczności. Innej drogi chyba nie ma.

To czy nie pracuję dla zwierząt wystarczy chociażby zapoznać się z nagraniem z wczorajszego (25.07.2011) posiedzenia nadzwyczajnej podkomisji sejmowej w pracach przy nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt (jestem członkiem Zespołu konsultacyjnego ds. ustawy o ochronie zwierząt przy Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt [/B] [B][URL]http://zespoldlazwierzat.pl/?p=416[/URL] ). Poczytać biuletyny sejmowe i senackie od 1994 roku w tym temacie.

Dla ułatwienia już przygotowałem[U]: [/U][URL="http://www.google.pl/search?q=rsepliz.most.org.pl&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a"]tu kliknąć [/URL]
(rsepliz to skrót mojej organizacji Ruch Społeczno-Ekologiczny "Pomoc Ludziom i Zwierzętom" oraz na: [URL="http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=%22jurek+duszy%C5%84ski%22+site+http%3A%2F%2Fwww.sejm.gov.pl%2F"]TEN LINK [/URL]). Zapoznać się z archiwum na moim profilu na Facebooku [URL="http://pl-pl.facebook.com/people/Jurek-Duszy%C5%84ski/100001660926141"]http://pl-pl.facebook.com/people/Jurek-Duszyński/100001660926141[/URL] na dole odnośniki do poprzednich stron.

Miłej lektury i pozdrawiam,
Jurek – bajduś[/B]:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...