Jump to content
Dogomania

Harry&Buba


harry280111

Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm...Niewiele nowych zdjęć,bo pogoda paskudna...
Co sądzicie o psim przedszkolu?
[IMG]http://img23.imageshack.us/img23/5639/61823537.jpg[/IMG][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/6469/58146133.jpg[/IMG]
[IMG]http://img716.imageshack.us/img716/4953/71240605.jpg[/IMG]

[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/4233/w19v.jpg[/IMG]
[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/638/w15n.jpg[/IMG]

[IMG]http://img23.imageshack.us/i/61823537.jpg/[/IMG][IMG]http://img23.imageshack.us/i/61823537.jpg/[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

psie przedszkole to super pomysł :) ja chciałam Tesiaka zapisać ale nie chcieli nas przyjąć bo to jamnik :eviltong: i musiałam ją sama socjalizować, grzywce to tym bardziej się przyda przedszkole bo z tego co widzę to one różnie do psów, za to są piekielnie inteligentne i pewnie Harry byłby prymusem :)

Link to comment
Share on other sites

Pan,z którym rozmawiałam przez tel.powiedział,że miał już grzywki i proponuje potem PT.Przechodziłam PT,ale z większym psem po przejściach.Harry miałby za towarzyszy w przedszkolu głównie amstaffy i ON,oraz jednego pinczera miniaturowego.Tak myślę,że może przedszkole troszke go nauczy delikatności do Buby-bo strasznie ją męczy..Czyli warto..OK..pierwsze zajęcia w poniedziałek przyszły-zobeczymy czy nas nie wyproszą.Mi głównie chodzi o to,żeby nie zatraciła się ta jego odwaga do innych obcych istot.

Link to comment
Share on other sites

to tym bardziej warto zainwestwować w przedszkole. potem możecie zrobić jakąś szkółkę albo PT. ja będę w tym roku robić PT z grzywkiem ale ja bym chciała z nim spróbować startować w zawodach, a tak to pewnie byśmy robili zwykłą szkołę tresury

Link to comment
Share on other sites

Ten pan właśnie zaproponował mi PT i agility po przedszkolu(nie wiem na czym polega dokładnie szkolenie agilty,ale wiem,że mają tam wszystko co potrzebne do tego sportu-i to mnie nęci..żeby mój kurdupel miał zajęcie),bo miał już grzywacze..a koszt nie jest wielki-25zł za 3 godziny..Inne przedszkola,m.in. w Krakowie,nie chciały takiej małej rasy w przedszkolu.
Jaga-dziękuję za odpowiedź.Dużo dla mnie znaczy...

Link to comment
Share on other sites

jeśli przedszkole będzie sensowne, to nawet potem pt nie trzeba bedzie robić. w tej szkole, do ktorej chodzi frania przedszkolamki maja bardzo podobny program, jak psy dorosle. tylko, ze szczeniaki na kazdych zajeciach moga sie bawic ze soba 15 minut:)
powodzenia!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='harry280111']Inne przedszkola,m.in. w Krakowie,nie chciały takiej małej rasy w przedszkolu.
Jaga-dziękuję za odpowiedź.Dużo dla mnie znaczy...[/QUOTE]
prosze bardzo :) ja wiem co to znaczy bo mnie też nie chcieli na zajęciach. korzystajcie ile możecie bo robienie czegoś z psem to super frajda,a cenę podał bardzo przystępną.
agility to pewnie posłuszeństwo no i jakieś niskie hopki bo maluchy nie bardzo mogą skakać, pewnie zapoznawanie z kładką itp...
jak miał grzywacze to powinien wiedzieć jak z tą rasą postępować

paniMysza ma racje, w dobrym psim przedszkolu robią program PT

Link to comment
Share on other sites

Na razie zmolestowałam Pana przez tel.I tak-to przedszkole to nie tylko zabawa z innymi szczeniakami...tam m.in.uczą chodzenia na smyczy przy nodze,przychodzenia na zawołanie i kilku innych rzeczy...Z tym agility to jak Harry bedzie większy-żeby sie wyszalał,wyżył...Ogólnie to psie przedszkole jest w osrodku,który zajmuje sie hodowlą ON,prowadzi różnego rodzaju szkolenia typu PT,szkolenia na PO(tak to sie nazywa??) i mają kompletny tor do agility.Wiem,że harry w przedszkolu bedzie miał za towarzyszy 2 ON w wieku 4 miesiecy,amstaffka-3miesiące i pinczera miniaturowego w wieku 5 miesięcy-wiec bedzie najmłodszy.
Przedszkole bedzie jak nie bedzie załamania pogody-a teraz patrzę w okno i -kurna blada-śnieg pada!!!!
Jak mówiłam-pan powiedział,że nie ma problemu,że grzywek.Miał już grzywka w przedszkolu i 2 grzywki dorosłe na PT-i mówi,że to swietne psiaki...z charakterkiem,he he.
Aaaa-i Bube moge wziąć,chociaż ona juz nie w wieku przedszkolnym:)Ale chyba sobie daruje,bo mi Bubka zejdzie na zawał jak zobaczy tyle psów :(Moja trzęsidupka:)

paniMysza-A Frania to dokładnie na co chodzi?Na PT?I jak jej w ogóle idzie?

Link to comment
Share on other sites

Czyli pilna uczennica:)Plan wygląda baardzo ciekawie.Zapytam jaki plan ma ten Pan u nas:)Kilka rzeczy z tego planu od Ciebie to najchętniej juz bym wprowadziła:)
Mały właśnie wrócił ze szczepienia-nie podobał mu się termometr w pupie-darł się bardziej niż przy kłuciu igłą..ech...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm..właśnie nie dogadał się-przynajmniej dziś...dużo stresu..no i dziś był owczarek niemiecki-łobuz i był pierwszy raz psiak rasy hovawart(nie wiem jak się pisze ta rasę)-oba były w wieku łysego-czyli ok 12 tygodni-no,ale różnica wzrostu robi swoje.hovawart bał się owczarka,ale mojego łysola już nie:):)Na trzy psiaki są dwie treserki.to przedszkole to głównie ćwiczenia-do mnie,siad,waruj,itp.są oczywiście przerwy i wtedy psiaki moge się bawić ze sobą...ale w trakcie zajęć to ćwiczenia i rozmowa z właścicielami na temat zachowania psiaka-bo to drugie zajęcia-nowa grupa.
Harry nie uczestniczył w nauce komendy "do mnie".Odeszliśmy na bok,do słoneczka,obserwowałam psy i treserki no i mały zapoznawał siię z terenem:)
Potem jedna z treserek podeszła do nas i była do końca zajęć..pogadałysmy,łaziłyśmy po torze do agility-strasznie się małemu spodobało bieganie w tunelu i łazenie po takiej poziomej desce na którą wchodzi pies po schodkach..deska ma ok 2m długości...mały śmigała w te i z powrotem:):)-i po tych schodkach schodził i wchodził.mój wariat mały:)
Treserka powiedziała,że na następne zajęcia w przyszłą środę przygotuje jakiś plan zajęć dla małego-no bo siad dla Harrego na trawie to masakra:zimno,waruj też na razie nie wchodzi w grę.
ale siad na tej poziomej desce i na takim stoliku to robił bezbłędnie..no i ten tunel-latał jak idiota-do mnie a potem do treserki wracał.i znowu,i znowu...Jak psy były w pewnej odległości,a wokół ludzie-ja,treserka i treser-Harry w ogóle się nie bał.A do psów to na razie spory dystans,ale to pierwszy raz:):)

Link to comment
Share on other sites

Nooo...na tej kładce(wczoraj słowa zabrakło) to na początku lekko przygięty łaził,a potem to nie nadążałyśmy jak zawracał-bo czasem nawrót w połowie robił.Asekurowałyśmy go z obu stron-bo to jednak wysoko.A z tym tunelem-panie treserki chciały zrobić mu dobrze-i chciały skrócić ten tunel-bo długaśny.No ale jak go zsunęły to się w środku góry i doliny zrobiły i Harry się zapadał:):)I trzeba było rozprostować.Co do psów-to chował mi się za nogami jak podchodziły..ale jak odchodziły do ćwiczeń-to potrafił stanąć na długość smyczy całej ode mnie-i wgapiał się w nie.Ten owczarek to taki złośnik troszkę-ale myślę,że z tym hovawartem nie będzie źle.Najbardziej to się bał,jak dorosłe miały przerwę w PT-i był straszny hałas,bo szczekały na siebie-większość ONków tam była-ależ te psy są pyskate :/.
Zdenerwowało mnie to,że przegłodziłam smyka przed tym przedszkolem-nakupiłam i narobiłam smakołyków-a on NIC!Nic nie chciał jeść jako nagrodę!Buziaki mi tylko dawał jak chwaliłam :/Ale za to jak wrócił-na suchą karmę sie rzucił po prostu!!!Wczoraj się rzucił-dziś czeka na coś lepsiejszego:/
W każdym razie-mi sie podobało,mały musi przywyknąć-no i powiedzieli,że zapraszają za tydzień:):):)
Aaa-bo się panie pytaly,że może jakąś zabawkę ma ulubioną.Hmm-on zabawek ma mnóstwo-alę fajne tylko w duopaku-zabawka+Buba.A buba umarłaby tam na zawał,jakby taki szczenior jej łapą po głowie przyłożył,a co dopiero tyle głośnych i groźnych i wielkich psów z PT...ech...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...