Jump to content
Dogomania

DOBERMAN 6+ mies. - POMOCY !


Lastnh

Recommended Posts

[B]Moj Butcher jak dotychczas dostawal 3 posilki dziennie ;)
o godz:
[/B]
[LIST]
[*][B]6:30 (sucha karma) [/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B]12:00 (gotowane jedzonko mieso mielone , ryz itp itd)[/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B]18:00 (sucha karma)[/B]
[/LIST]

ale od 2 dni strajkuje przy misce o 6 i o 18 tzn nie je jak zawsze przed spacerem tylko po przyjsciu aa dzisiejszej o 6 rano nie tknal wg. Szukalem , czytalem po roznych portalach i znalazlem inf. ze pies powyzej 6 mies. powinien dostawac juz 2 posilki - ok.

Edited by Lastnh
Link to comment
Share on other sites

Jak mój szczeniak (5 m-cy) zaczął kręcić nosem przy misce, to przestawiłam na dwa posiłki. Pomogło. W ciągu dnia i tak coś tam do pysia wpadnie; jabłko, żwacz, ucho suszone itp. Też dawałam rano suche, wieczorem gotowane, ale nie mogłam jakoś ogarnąć tematu... kup. Stale było coś nie tak, wyglądało to jakby pies miał jakąś niestrawność. No to oba teraz jedzą suche, dwa razy dziennie. Jeżeli zaś Twój pies dobrze znosi mieszanie tych dwóch sposobów karmienia, to sposób jaki opisałeś wydaje mi się jak najbardziej prawidłowy. A rano chyba suche łatwiej podać?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to dobrze, że je po spacerze a nie przed. Pies po posiłku powinien mieć spokój a nie bieganie, zapobiega to skrętowi żołądka. Dodatkowo tak jak napisała Murakami, przestaw go na dwa posiłki. Karika tez ma rację, mozliwe że nie jest głodny i dlatego czeka na frykasy a karmy nie chce ruszyć. Nie zje jednego czy dwóch posiłków, nic się nie stanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas był podobny problem,dawaliśmy zróżnicowane posiłki dla pieska,ale ten dalej wybrzydzał:) Wydaje mi się,że bardzo wiele zależy jednak od karmy jaką podajemy,u nas sprawdziła się [FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma, sans-serif][COLOR=#000000][FONT=Tahoma, sans-serif] Pronature. W tym przypadku chyba lepiej sprawdzi się Junior.
[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...