Jump to content
Dogomania

Poprostu Lala : )


Kamila

Recommended Posts

[quote name='Devis&Marta']kawalek, ale mozemy sie spotkac w rynku:lol: dogadamy sie jakos, na priv wysylam Ci polska komorke, dzwon, pisz jak bedziesz juz cos wiedziec![/quote]

Ok,nr zapisalam :lol: Ej,a ja myslalam ze ty z daviskiem przyjdziesz ;) A jak na rynku to nie wiem czy dasz rade :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Devis&Marta']ok to sie mozemy w jakims parku ustawic, albo sobie sprawdze te Popowice dokladnie, zmotoryzowana bede wiec nie powinno byc problemu:cool3:[/quote]

Na popowicach jest ponoc bardzo ladny park :lol: Ale jeszcze sie zgadamy.Ja sie teraz zastanawiam czy z tym kolesiem od transportu nie jechac najpierw do Polski zeby obczaic te warunki w busie :roll: I wtedy by mnie wysadzil we Wrocku bo to chyba po drodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']no z tym busem to nie jest glupi pomysl zebys sprawdzila, a kiedy zamierzasz przyjechac?
miejsce spotkania sie obgada:lol:[/quote]

No wlasnie tez mi sie wydaje ze to dobry pomysl :lol:
A kiedy to nie wiem bo musze dostac urlop ;)
Jejku,juz sie nie moge doczekac,wyobrazam sobie jak to bedzie tutaj z Lala i jestem cala w skowronkach :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']czyli jedank poki co zostajesz w Anglii? ja juz bym chciala zeby bylo za rok, no ale mysle ze z Devisem tez bedzie latwiej tutaj[/quote]

No ja tez mysle ze bedzie latwiej.Chociaz moja rodzinka uwaza ze zwariowalam,ze sobie jeszcze bardziej skomplikuje zycie i ze powinnam ja oddac :angryy:
A co do tego busa to zaczynam miec schizy ze skoro to takie tanie to pewnie jest tam jakis chaczyk,np ze zabiora mi paszport i gdzies wywioza :placz:

Link to comment
Share on other sites

Lalunia piękna! (więcej fotek! więcej fotek!!!)

A jeśli chodzi o listopad we Wrocławiu - to może się tam spotkamy :)
Jeszcze nic nie obiecuję, czekam na skrystalizowanie się planów zawodowych, ale jest duza szansa :)

P.S. Kamila - jakiej konkretnie szukasz pracy we Wrocławiu? jeśli chcesz - wrzuc mi na priva CV. Może udałoby mi się pomóc (również nic nie obiecuję)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Lalunia piękna! (więcej fotek! więcej fotek!!!)

A jeśli chodzi o listopad we Wrocławiu - to może się tam spotkamy :)
Jeszcze nic nie obiecuję, czekam na skrystalizowanie się planów zawodowych, ale jest duza szansa :)

P.S. Kamila - jakiej konkretnie szukasz pracy we Wrocławiu? jeśli chcesz - wrzuc mi na priva CV. Może udałoby mi się pomóc (również nic nie obiecuję)[/quote]

Jejku ,strasznie dziekuje ale ja nawet nie zrobilam polskiego cv jeszcze :placz:
[SIZE=1]Ide do pracy,pozniej odpisze.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Sylwia,[/B]
No wiec tak,wiecej fotek bedzie jak pojade po Lale do Polski,czyli jeszcze jakis miesiac maximum :multi:
A co do pracy to ja nie wiem co chce robic i to jest chyba najgorsze :oops:
Ale tak prawde powiedziawszy to chyba chcialabym robic to co teraz,czyli praca w sklepie z winami(ja pracuje w sklepie i na barze).Nie wiem czy ktos tutaj wie ale w Katowicach jest takie miejsce,nazywa sie BURGUNDIA i to jest wlasnie takie miejsce.Bylam tam w te wakacje,najpierw jako klientka,a pozniej mialam rozmowe o prace.No i menadzer powiedzial ze nie ma problemu,ze nawet za 2 miesiace bedzie dla mnie miejsce(mowilam mu ze obecnie mieszkam w Londynie i nie moge rzucic mojej pracy z dnia na dzien),ale te zarobki...:placz: straszna porazka :shake: Byloby tego jakies 800zl plus prowizja od moich indywidualnych klientow :cool1: I niby to na poczatek ale kurcze ja za tyle kasy nie mam szans na utrzymanie siebie i Lali :shake:
Wiec postanowilam ze jednak zostane jeszcze w Londynie bo poza tesknota za przyjaciolmi i rodzina(no dobra,za krajem tez troche tesknie)
krzywda mi sie tu nie dzieje :roll:
Ale jesli bylaby jakas praca dla mnie za takie pieniadze ze bym sie utrzymala to bym wrocila ;)

Link to comment
Share on other sites

rzeczywiscie pieniadze smieszne! jak tu sie z tego utrzymac? a jak ktos ma dzieci? to jakis absurd! ceny europejskie a zarobki jak w jakiejs Azji. Ja w sumie mam prace part time ( malo godzin) ale mimo to jestem w stanie isc na zakupy i nie martwic sie jak kupie buty to nie bedzie na jedzenie. Tu przecietni, nie wyksztalceni ludzie radza sobie bardzo dobrze. Poki co trzeba odlozyc pieniadze, bo Polska to jest chyba najdrozszy kraj do zycia w calej UE:shake: jak ja bym chciala zeby to sie zmienilo, ale z tym rzadem?..... dobra juz wiecej nie pisze bo mnie zamkna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']rzeczywiscie pieniadze smieszne! jak tu sie z tego utrzymac? a jak ktos ma dzieci? to jakis absurd! ceny europejskie a zarobki jak w jakiejs Azji. Ja w sumie mam prace part time ( malo godzin) ale mimo to jestem w stanie isc na zakupy i nie martwic sie jak kupie buty to nie bedzie na jedzenie. Tu przecietni, nie wyksztalceni ludzie radza sobie bardzo dobrze. Poki co trzeba odlozyc pieniadze, bo Polska to jest chyba najdrozszy kraj do zycia w calej UE:shake: jak ja bym chciala zeby to sie zmienilo, ale z tym rzadem?..... dobra juz wiecej nie pisze bo mnie zamkna[/quote]

Nikt cie nie zamknie bo piszesz prawde! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kamila, jak Ty chcesz pracować w sklepie (nawet z winami) to nie licz na kokosy, niestety :shake: To już moze lepiej sprobować udezyć do knajpy siakiejs jak masz dryg do stania za barem, pewnie z napiwkami wyciagniesz więcej :razz:

Albo trza porzucić marzenia i sie pzrebranżowić :roll: albo zostać TAM :roll:

[quote name='kamila-dog']Nikt cie nie zamknie bo piszesz prawde! :evil_lol:[/quote]

No za prawdę to sie obarażaja i chcą zamykac :shake:
A jej nie zamkną bo jest tam a nie tu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila-dog']No mi wlasnie chodzi o sklep z barem(razem)i wtedy tez sa napiwki tak jak tu gdzie teraz pracuje :lol:
Ale faktycznie o kokosach nie ma co myslec :shake:[/quote]


nie ma...

PIKA ma rację - pracując u kogoś w knajpce/pubie/sklepie z barem bądź czymkolwiek nie zarobisz kokosów. Powód jest prosty: bardzo wysoki koszt zatrudnienia pracownika.

A może własna działalność gospodarcza? Gdy ją teraz rozpoczniesz przez dwa lata płacisz bardzo mały ZUS to naprawdę się opłaca.
A może wynająć jakieś małe pomieszczenie i otworzyć swój WŁASNY sklepik z winami?

W Polsce mozna zarabiać dobrze - ważny jest pomysł i bardzo dobrze opracowany plan jego realizacji.
Kamila - w razie czego - mój mail to: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']racja jak w Polsce- to tylko swoj interes! Kamila a moze zrobisz kurs na strzyzenie psow to Cie w swojej firmie zatrudnie:lol:[/quote]

Wow :crazyeye: Ta propozycja to mi sie podoba tylko gdzie takie kursy? :???:
I czy jest na to zapotrzebowanie? :roll:

Link to comment
Share on other sites

np. tu: [URL]http://www.psisalon.pl/[/URL]

[quote][SIZE=4][COLOR=#ff0000][SIZE=1]Organizujemy kursy strzyżenia, trymowania oraz pielęgnacji psów . Wszyscy nasi instruktorzy to światowej klasy specjaliści z zakresu groomingu. Podczas szkolenia opieramy się na najnowszych osiągnięciach i materiałach (program EGF i wzorce FCI oraz podstawy psiego behawioryzmu i psychologii). Każdy kurs kończy się wydaniem dyplomu dla profesjonalnego groomera (obejmuje całą Europę, USA, Kanadę oraz Australię). Wystawiamy faktury vat. Możliwość skorzystania z dopłat dla bezrobotnych. Jesteśmy wpisani na listę jednostek szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi pod numerem 2.10/00005/2006. Gwarantuje to zwrot kosztów kursu wszystkim bezrobotnym z Urzędów Pracy właściwych dla ich miejsca zamieszkania. Wszystkich zainteresowanych kursem lub uruchomieniem własnego salonu prosimy o kontakt pod numerem telefonu jednego z naszych instruktorów 507 50 50 30. Ze względu na bardzo dużą liczbę zapytań nie odpowiadamy na maile, wiadomości sms oraz GG dotyczące kursów. Zapewniamy zakwaterowanie[/SIZE].[/COLOR][/SIZE][/quote]

Link to comment
Share on other sites

no no calkiem calkiem to wyglada!
Kamila na to jest zapotrzebowanie, ja nie robie bo zdolnosci manualne mam kiepskie i nie interesuje mnie to tak bardzo, angazuje sie bardziej w szkolenie i mam nadzieje ze one day rozkrece cos swojego:cool3: a wiesz jakbym chciala cos kompleksowo robic to pewnie i groomer sie przyda:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']no no calkiem calkiem to wyglada!
Kamila na to jest zapotrzebowanie, ja nie robie bo zdolnosci manualne mam kiepskie i nie interesuje mnie to tak bardzo, angazuje sie bardziej w szkolenie i mam nadzieje ze one day rozkrece cos swojego:cool3: a wiesz jakbym chciala cos kompleksowo robic to pewnie i groomer sie przyda:lol:[/quote]

No to super jak juz myslisz o otwieraniu czegos :multi: Ale tu w Londku czy we Wrocku? :razz:
Ja wlasnie czytam na tym watku ze kurcze taki kurs raczej nie wystarcza,ze potrzebna jest tez wiedza ksiazkowa,a tego to mi raczej brak bo sie tym nie isteresowalam :cool1: Jak cos czytalam to dotyczylo to glownie dogow badz ogolnego szkolenia ale nie pielegnacji a tym bardziej trymowania itp :oops: Marta-chyba ze na twoim pocwicze? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]No to super jak juz myslisz o otwieraniu czegos :multi: Ale tu w Londku czy we Wrocku? :razz:
[/quote]
A Ty??? Własna firma jest czymś fantastycznym. Prowadzę ją od lat i bardzo sobie chwalę :) A właściwie mogłabym siedzieć i płakać nad wysokością zarobków w filharmoniach :) (i wtedy na pewno nie miałabym doga - nie stać by mnei było nawet na jego żarcie)

[quote]Ja wlasnie czytam na tym watku ze kurcze taki kurs raczej nie wystarcza,ze potrzebna jest tez wiedza ksiazkowa,a tego to mi raczej brak bo sie tym nie isteresowalam :cool1: Jak cos czytalam to dotyczylo to glownie dogow badz ogolnego szkolenia ale nie pielegnacji a tym bardziej trymowania itp :oops: Marta-chyba ze na twoim pocwicze? ;-) [/quote]

Właśnie [B]czytasz,[/B] ze potrzebna jest również wiedza książkowa - to wystarczy [B]poczytać[/B] książki na ten temat (może po angielsku jest więcej literatury traktującej o groomingu) - jest to do zrobienia.
Wynajęcie lokalu kosztuje najwięcej (powtarzam - zakłądajac teraz firmę płacisz ZUSowi co miesiąc nei prawie 800zł a niecałe 300), więc moze na początek - coś w rodzaju kosmetyczki przyjeżdzającej do domu na manicure - taki groomer na telefon? Wtedy oszczędzasz na wynajęciu lokalu, nie wiem, czy wszystkie potrzebne rzeczy do się zapakować do walizeczki, ale wydaje mi się, że tak...
Mało tego - wracasz do Anglii, robisz dobrą reklamę w odpowiednim środowisku i zarabiasz na pewno więcej niż teraz (w Polsce, jeśli uda się to odpowiednio nagłośnić i trafić do właściwego środwiska - również)

Link to comment
Share on other sites

Sylwia,przyznaje ze to co piszesz ma sens i wlasna firma napewno jest czyms zajebistym ale pod warunkiem ze pomysl ktory chce sie zrealizowac wypali!To jest podstawa.Skad ja mam wiedziec czy na takie salony kosmetyczne w pl jest popyt skoro ta nasz pl jest taka uboga i ludzie nic tylko nazekaja na brak kasy-ze mna wlacznie ale to inna historia :roll:
Ksiazki oczywiscie moge poczytac i faktycznie tutaj mogloby to zrobic furore szczegolnie ze byla bym tansza od angielskh fryzjerow-wiec chyba sie wezme za czytanie...:lol: Tylko nie wiem kiedy bym miala zrobic ten kurs w pl skoro siedze tu :razz:
Ale cos pomysle :p Najwyzsza pora bo stara dupa sie ze mnie robi :eviltong: a musze miec kase na jeszcze kilka dozkow w moim zyciu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Skad ja mam wiedziec czy na takie salony kosmetyczne w pl jest popyt skoro ta nasz pl jest taka uboga i ludzie nic tylko nazekaja na brak kasy-ze mna wlacznie ale to inna historia :roll:
[/quote]
Dlatego napisałam o odpowiednim środowisku :)
Znam całkiem sporo ludzi zarabiajacych powyżej 20 000 miesięcznie. Mieszkają w Polsce. Znam takich, którzy zarabiają więcej.
Znam mało osób, które mają problemy finansowe... Wszystko zależy od tego z kim rozmawiasz.

[quote]Tylko nie wiem kiedy bym miala zrobic ten kurs w pl skoro siedze tu :razz:
Ale cos pomysle :p Najwyzsza pora bo stara dupa sie ze mnie robi :eviltong: a musze miec kase na jeszcze kilka dozkow w moim zyciu :evil_lol:[/quote]

Kurs nie trwa wiecznie - przyjeżdżasz do Polski (na kilka tygodni?) i robisz kurs a potem np. wracasz do Anglii :)

Da się :) Posdtawa to: ograniczyć koszty do minimum, zrobić odpowiednią reklamę i otoczkę towarzyszącą przedsięwzieciu. Zresztą - spotkamy się, to trochę Ci poopowiadam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...